Как е във вашата градина!?

  • 1 722
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Та това ми е питането,как е при вас,моля да уточните за коя градина става въпрос?Преди време някои мами бяха писали,че при тях независимо от това дали има деца,персоналът е длъжен да стои до 19:00,колко са тези и къде са!?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Гласувах с първа опция. Друг е въпроса обаче, че май деца след 18 часа не остават в градината. Поне са ни предупредили да си ги взимаме до този час.

# 2
  • София
  • Мнения: 14 722
С дежурен учител след 18,00 са при нас

# 3
  • Мнения: 46 535
В повечето случаи ги събират в голямата група, друг път си стоят в тяхната. Зависи колко деца останат, аз понеже я взимам късно и остава последна, предпочитам да е долу с другите деца, а и тя, много обича да ги събират, има си приятелки от голямата група Laughing
Тяхната госпожа стои, докато не си тръгне последното дете.

139-та. Люлин 8.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 11:54 от Никол

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
49 ОДЗ, в София.
До 19 ч детето е с учителката си.
Обикновено прибирам Габриела около 18:00, но има деца, които остават почти до края на работното време.

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Моля уточнявайте за кои градини става въпрос. Hug

# 6
  • Мнения: 581
При нас са си в групата, докато си тръгне и последното дете, когато и да е това /до 18,45ч./  Peace
Става сума за 14 ОДЗ.

# 7
  • Мнения: 4 167
При нас си седят в групата с госпожата. Но всички деца ги взимат до 18.
Не знам номера на градината - близко е до пазара Иван Вазов.

# 8
  • Мнения: 1 416
В 79-то ОДЗ се прави сборна група след 18.30. Децата ги гледа медицинската сестра, защото работното време на учителките е изтекло.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 062
49 ОДЗ
Янита е отговорила. Няма сборни групи, няма дежурни учителки. Винаги си взимаш детето от групата и винаги можеш да разговаряш с НЕГОВАТА учителка как е минал денят му.

# 10
  • sofia
  • Мнения: 249
Stryper № на детската градина е 129ЦДГ  Laughing Laughing Laughingл

# 11
  • Мнения: 109
12 ОДЗ - има сборна група до 7.30 сутринта и след 18.00 часа.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 249
опс и забравих да кажа че работното време е до 19 часа и децата си стоят в групите докато не си ги приберат.

# 13
  • Мнения: 1 520
В своята си група са, защото са отделени и в друга сграда. Играят в големия двор и като застуди съвсем, към 18 примерно се прибират към тяхната си сграда невзетите деца. Градина 100.

# 14
  • Мнения: 1 059
Гласувах с първа опция. Друг е въпроса обаче, че май деца след 18 часа не остават в градината. Поне са ни предупредили да си ги взимаме до този час.

 Peace

# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Гласувах с първа опция. Друг е въпроса обаче, че май деца след 18 часа не остават в градината. Поне са ни предупредили да си ги взимаме до този час.

 Peace

  Коя е градината?

# 16
  • Мнения: 8 999
Много рядко ги събират в сборна група. Обикновено си взимам детето от неговата стая и ми го предава неговата учителка. 92ра - София.

# 17
  • Мнения: 14 133
До края са в групата. Взимала съм го и последен, малко след 17,30 часа. Не ни  притискат за по-ранен час на прибиране. Градината работи до 18,30.

# 18
  • Мнения: 984
86 ОДЗ в люлин 10, децата стоят до края в групата

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Хайде бе хора,помагайте.Проучването наистина ми е необходимо. Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
12 ОДЗ - има сборна група до 7.30 сутринта и след 18.00 часа.

Сборната е сутрин от 7 до 7.30 и вечер от 18.30 ч. до 19 ч. Поне така казаха на родителската.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
След 18:00-18:15ч. преминават в сборна група в музикалния салон.

76ОДЗ.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 283
Знам че трябва да работи до 19 ч. групата.
На приятелка детето ходеше в Радост в Дианабад номера не помня и т.к. го е взимала към 19 ч. го намира облечено стоящо незнайно от кога в коридора, това и зиамта шапка шал пълна комплектовка, това е ме вртещи думите й бяха ако имам друго дете няма да го дам там е и моето ходеше там преместих го по друга причина.
Не виждам нищо лошо да се събират децата, так ще си иамт компания а и учителките ще са по-спокойни, според мен не обичат да остават до къно, така и на тях ще им минава времето

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Ако не питаш само за София - Варна, 35одз - учителките са на работа до 18 часа, след това децата са в т.нар. сборна група с дежурен учител. До миналата година ги събираха в салона, тази година за целта е пригодено голямо фоайе/салона бе превърнат отново в помещение за още една група.

# 24
  • Мнения: 656
В 33-то ОДЗ се прави сборна група сутрин от 7 до 7,30 и вечер от 18,00 до 19,00

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
8 ОДЗ -не са имали сборни групи независимо от часа(сутрин или вечер).Имам наблюдения само от яслата за детската градина незнам как е.

# 26
  • Мнения: 7 821
8 ОДЗ -не са имали сборни групи независимо от часа(сутрин или вечер).Имам наблюдения само от яслата за детската градина незнам как е.
Имат сборни групи  Simple Smile. По една във всяко блокче. Сутрин от 7 до 7:30 и вечер от 18 до 19 ако не се лъжа  Embarassed . На родителската ни предупредиха и ние нямаме нищо против. Така или иначе в тези часове децата са я има я няма 10 в цялото блокче, като ги съберат заедно е по-добре и за тях, не седят сами по групите си.
Обясниха ни, че учителките не работят по-малко, а се застъпват за повече време на обяд и така оправят по-лесно децата.

# 27
  • София
  • Мнения: 570
В 16 ОДЗ София имат сборни групи - сутрин от 7до 7:30 ч., вечер от 18:30 до 19 ч. Когато е хубаво времето децата са навън до последно. Когато е студено или вали са в някоя от групите, някой път гледат филмчета.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 062
Знам че трябва да работи до 19 ч. групата.
На приятелка детето ходеше в Радост в Дианабад номера не помня и т.к. го е взимала към 19 ч. го намира облечено стоящо незнайно от кога в коридора, това и зиамта шапка шал пълна комплектовка, това е ме вртещи думите й бяха ако имам друго дете няма да го дам там е и моето ходеше там преместих го по друга причина.

Кога това? Няма такова нещо. Поне последните 2 години. Янита да каже за преди това...Много странно... Thinking

# 29
  • Мнения: 1 172
Нашата вече са я споменали Wink

Аз пък съм доволна, че имат сборни групи, защото така детето ми не тъгува, когато остане последно в групата си. А почти винаги той е последен от неговата група. Някак си не усеща когато е с другите деца в сборната група. А и преместването му в сборната група за него е знак, че скоро ще го вземем. Друг плюс е, че познава всички учителки и много деца извън неговата група. Мисля, че така и на него му е по-интересно, и на учителките им е по-лесно. Нямам против сборните групи, стига да получавам всичката информация за детето си.
Учителките му се въртят на смени - едната е сутрин, на другия ден другата е сутрин. Така, че имаме възможност регулярно да разговаряме с тях. Имаме и телефоните им, в случай че ни е нужна информация, която дежурната учителка от сборната група не може да ни даде.

# 30
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Янита да каже за преди това...Много странно...


Да кажа...
Габа е в 49 ОДЗ от началото на 2004 г. Случвало се е да я взимаме малко преди или в 19 ч. Винаги е била с някоя от учителките си (освен ако не е имало заместник за цялата смяна). Облечена и обута е била в случаите, когато играе на двора, или когато са влезли вътре за нещо - да се изми, да пие вода, да отиде до тоалетна и т. н.
В коридора не съм я заварвала да ме чака.

Тези дни няколко пъти я взимах предпоследна. Като си тръгвахме, учителката влизаше вътре с последното дете, за да приберат играчките от пясъчника, детето да се измие след играта и т.н.

# 31
  • Мнения: 1 427
Не знам в нашата градина да правят сборни групи. Досега все в групата си я заварвам, не ми е минало през ума даже , че може да се правят сборни групи. Сега я взимам към 6 часа, след седмица- и по-късно ще я взимам. Има си залепена бележка на таблото в градината, че децата се водят от 7 часа до 8.30 сутрин, и се вземат до 19 часа в удобно за родителите време. Едната ни учителка си направи веднъж устата, че късно я вземам, но и казах 2 приказки, и оттогава никой не ми е правил забележка. Обикновено като я взимам към 6 има още доста деца в групата.
Става въпрос за 76 ОДЗ Сърничка, в Младост 4. Peace

# 32
  • Карлово
  • Мнения: 4 663
В 17, 50 детето е облечено и заедно с поседната лелка и чака на портала.

# 33
  • София
  • Мнения: 903
79 ОДЗ - отскоро са с ново работно време. След 18.00 ч - сборна група - на едно място децата от всичките 10 или 11 групи. Дори веднъж учителките са се скарали на мъжа ми, който отишъл да я вземе в 18.10, че е закъснял и че те трябвало да си тръгват. ( точно тогава между другото детето е било облечено и е стояло отвън в коридора пред групата). Не мисля, че преди 18.30 трябва да има сборна група - все пак доста родители отиват точно в периода между 18.00 и 18.30 да си взимат децата - поне по мои наблюдения.

# 34
В ОДЗ 8 е записано на обява  за работното време,всяка група от 7.30 до 18.30 минути. Групи, в които ще  има деца преди 7.30 или след 18.30  преминават в удължено работно време от 7.00 до 19.00

# 35
  • София
  • Мнения: 3 679
След 18 и 30 ги събират всички деца, които са останали.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 933
В 114 ОДЗ в Лагера си седят по групите докато си ги вземеш. Но мисля, че почти не остават деца след 18.30.

# 37
  • Мнения: 1 931
57-Люлин 5 до 19 часа работят и учителките си гледат децата в групите. Само при някакви извънредни ситуации правят сборни групи.

Общи условия

Активация на акаунт