пак за тези мои фоликули

  • 3 936
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 72
Значи историята е такава:на 11 ден имам фоликул 13мм; нана 13 ден имам фоликул 16мм; на 19 ден имам фоликул 18мм; Дали това е задържан фоликул? Цикълът ми е много нередовен и се чудя дали пък може да имам късна овулация и все поак да се е получило нещо? На някой случвало ли му сее да има ову на  23-24 ден?Знам че трябва да изьчакам доки да каже сега в понеделник,но вече немога да чакам. А и се надявам-какво друго ми остава? И ако е задържан фоликул-това лекува ли се че да не се павтаря примерно?
 

# 1
  • Мнения: 7 716
Възможоно е да  имаш по-късна овулация. Колко ти е цикълът?

# 2
  • Мнения: 2 422
Каква е дължината на цикъла ти newsm78

# 3
  • Мнения: 72
преди няколко месеца беше страшно нередовен9между30-35-40 дни различно. но преди няколко месеца пих оргаметрил и взе да се нормализира долугоре,но все още незнам с сигурност кога трябва да ими дойде-все ме изненадва. Кка мислите?

# 4
  • Мнения: 7 716
Мисля, че няма проблем и за 19 ден при 35-40 дневен цикъл е добре.
Усмихни се! И се запиши в коледния спъсък! Laughing

# 5
  • Мнения: 326
Здравей, alechandra. Може наистина да имаш късна овулация. Аз преди два месеца засякох О на 27 ден от цикъл 41 дни. А преди година  и половина забременях, някъде около 25-тия ден. Така че има време. Важното е да има овулация, а пък кога ще е няма значение.
Успех!
П.С. И да попитам, ако някой има опит. Случвало ли ви се е след ановулаторен цикъл (без О) през следващия месец овулацията да е по-рано?

# 6
  • Мнения: 72
Не знам дали може да е по-рано ,но мисля че е нормално да не е в точно очакваните дни. Може ли някой да каже дали е възможно овулацията да се мести-единия месец да е нормално ,а другия месец примерно да е по рано или по-късно. Знам че след боледуване овуто се мести и е по-късно. Ако има някой по-запознат,моля да сподели информация или личен опит!

# 7
  • Мнения: 7 716
Възможно е овулацията да се мести. Често срещано е напримерр в зависимост от кой яйчник излиза фоликул. При болест също е възможно изместване.
Обаче при редовен цикъл обикновено е на един и същи ден или  +/- един ден.
Моята не се мести.

# 8
  • Мнения: 7 716

П.С. И да попитам, ако някой има опит. Случвало ли ви се е след ановулаторен цикъл (без О) през следващия месец овулацията да е по-рано?

Възможно е всичко.

# 9
  • Мнения: 72
Искам да попитам и още нещо,макар и въпросът да е малко глупав. Ако настъпи бременност,продължават ли да се отделят фоликули?  Embarassed

# 10
  • Мнения: 7 716
Не.
Няма глупави въпроси.

# 11
  • Мнения: 72
Преди цикълът ми беше много дълъг 30-40 дни. Преди 3 месеца пих оргаметрил ,който малко го нормализира . Въпросът ми е дали като преди съм била с късна овулация и сега си е късна или оргаметрила и е повлиял и сега е нормална или не толкова късна както преди?

# 12
  • Мнения: 7 716
Оргаметрилът повлиява конкретния цикъл когато го пиеш, най-много още един след това.
Природата и естествения цикъл си казват думата.
Разбира се има и изключения.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 08:46 от Lali

# 13
  • Мнения: 1 868
За да ти стане ясно овуто е 14 дни преди цикъл ,ако ти е на 40 дни овуто ще ти е на 26 ден .Ако пък ти е през различен интервал няма да знаеш кога точно е ,но фоликулометрията ще го покаже.Успех ,дано имаш коледен подарък.

# 14
  • Мнения: 72
Много ви благодаря момичета! Two Hearts
значи все още има надежда този месец!

# 15
  • Мнения: 72
И все пак ако някой знае нещо друго по темата ,моля да пише-за задържани фоликули,за късна овулация. Всичко е добре дошло

# 16
  • Мнения: 72
Днес бях на фоликуметрия.Фоликула е 21.3мм на 25 ден. Лекарката каза да правя физически натоварвания,коремни преси и опити след това и в четвъртък да отида пак да го види дали се е пукнал. На някой помагало ли му е това?

# 17
  • Мнения: 1 369
След раждането миналия октомври, цикъла ми стана редовен,но много дълъг-на 40 дни. Всичките пъти засичах много късна овулация и  забременях с ову на 26я ден/ мерех Т и правих ову тестове/. Обаче не съм ходила на фоликулометрия и идея си нямам колко мм са били фоликулите. А тя тая твоя д-рка, като достигнат фоликулите определения размер, защо не ти ги спука с Прегнил вместо да те кара  да правиш коремни преси...
Успех!

# 18
  • Мнения: 72
Ами този месец ми беше први с фоликуметрия и затова доки иска да види дали пукам по принцип фоликулите или просто само този месец го задържам. Иначе каза че други месец няма да го чака а ще го пукне с прегнил. А това за коремнните преси първо я попитах аз защото бях чела във форумите и тя каза че наистина помага. Това ще е последния опит и ако не помогне този месец го отписвам вече.

# 19
  • Мнения: 72
Ако има някой на който са му помогнали физическите натоварвания и коремните преси ,моля да ми пише. Praynig

# 20
  • Мнения: 326
Днес бях на фоликуметрия.Фоликула е 21.3мм на 25 ден. Лекарката каза да правя физически натоварвания,коремни преси и опити след това и в четвъртък да отида пак да го види дали се е пукнал. На някой помагало ли му е това?

Ами значи започваме с гимнастиката  smile3534. Хем полезно за фигурата, хем помага срещу депресия в това дъждовно време, а пък и ако за спукването на фоликулите помогне ... добре дошло  newsm10. Не бях чувала до сега подобно нещо, ама какво ми пречи да понаправя 20-30 коремни пресички. Току виж О дошла по-рано от 27-я ден. Ха дано!! smile3521

# 21
  • Мнения: 92
Да ти кажа само на мен как ми помагат,че гледам че на чат го обърна.
значи незнам дали помагат да се спука фоликула ,но знам че на мен ми помага преди да ми дойде.от година и половина правя коремни преси и избягвам само в дните в които чакам лелката,защото ако правя ми идва 2-3 дни по рано от предполагаемата дата,и обратното:ако искам да ми дойде по рано правя по усилено и по повече и винаги ми идва.
Незнам как стоят нещата за фоликулите или дали ще ти помогнат коремните да се спукат,но прави щом ти е казала лекарката и хем ще ти се отрази добре на корема и виж пък ти... може всеки момент после да се спукат!

# 22
  • Мнения: 116
колко време яйцеклетката остава в тръбата??? Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт