Отговори
# 15
  • Мнения: 1 715
Момичета помагайте...още никави признаци , дали не трябва да взимам нещо предизвикакващо цикъла?
Здравей!Пожелавам ти вси4ко да дойде на мястото си!Говори с лекаря си,може да ти изпише нещо.аз съм с 2 яйчника ,и пак нямам цикъл,така,4е това не е гаранция!
Успех!

# 16
  • Мнения: 223
благодаря ти за насоките , а иначе доста писахме за липсата на цикал по принцип!

# 17
  • Мнения: 2 422
Чудеса има трябва да вярваш Wink

# 18
  • Мнения: 1 441
Колко време е минало след последната ти инжекция Диферелин, че толкова много се притесняваш? Нормалният период за възстановяване на цикъла е до 90 дни, както ти е писала Гризката. Аз, дето съм си с два нормални яйчника, овулиращи като слънце, чаках 82 дена, така че ако не са минали поне 90 дена при теб няма изобщо за какво де си тормозиш главата. Ако не си имала проблеми с хормоните преди лекарството и си овулирала редовно няма причина да не се нормализират нещата. Щом си само с част от яйчник може да отнеме повече време, но едва ли ще си останеш завинаги в критическата.  Mr. Green
За желанието за секс не се притеснявай - връща се и либидото ти си става нормално, сухотата и топлите вълни преминават - просто също трябва време. Търпение, дет съ вика, и вяра в положитерния резултат.  Peace

# 19
  • Мнения: 223
БАН, ти си чудесна, и винаги в час, не са минали толова много дни , но щом за два яйчника е нужно толкова много време , то колко ли е нужно само за една частичка?!За това се притеснявам дали ше дойде изобщо , ама няма жена тука да пише дето е точно като мен та да разбера,,,откак ме оперираха втория път сам имала само един кратък цикъл преди Диферелина и сега от къде да знам,,докторката каза от 3 до 90 дни, а после?Страничните ефекти не ми отшумяват , ама никак , а са минали близо 50 дни?По принцип кога отшумяват?

# 20
  • Мнения: 3 376
jorjagi, при мен изтекоха 4 месеца от уж края на действието на Депо Проверата, и продължавам да усещам някакви странични ефекти от него. Като става въпрос за толкова брутална интервенция в организма на жената като изкуствено предизвикване на менопауза, не можем да очакваме, че всичко ще си изчезне с едно щракване с пръсти. Рядко се пише за тези неща, а и не всяка жена ги усеща толкова силно. Единственото, което можем да направим, е да чакаме. Всъщност при мен се наложи и намеса от страна на доктора. Благодарение на стимулацията с Клостил, която правихме миналия месец, успя най-после да ми дойде и да започне нов репродуктивен цикъл.

# 21
  • Мнения: 1 441
От кога са минали 50 дни? От последната инжекция ли? Имаш още повече от месец преди да почнеш да се притесняваш. Да не говорим пък да почнеш да пиеш нещо си за предизвикване на цикъла.
Нещата се възстановяват, страничните ефекти отшумяват - не мога да ти кажа кога (след колко време), защото всеки организъм е уникален - точно затова се дава период - от 40 до 90 дни - за едни по-рано, за други по-бързо. 
Само по себе си, това че имаш само част от яйчник не е предпоставка за проблеми. Но пак ти казвам - важно е как са ти били хормоните преди това. Ако си склонна към хормонални флуктуации може да отнеме повече време, може да се наложи консултация с лекар и някакви хормонални препарати.
А иначе няма как да се включи тук жена с точно същия проблем като товя - част от яйчник, ендометриоза и лечение с Диферелин. Обикновено към всичко това се прибавят и разни други фактори от анамнезта и т.н., за които дори не се сещаме да споменем. Затова и случаят на всака от нас е уникален  Laughing
Успокой се, нищо фатално няма да се случи. Ако минат 90-100 дни и още не ти е дошло отиди на лекар и сподели притесненията си - със сигурност той ще знае по-добре има ли повод за паника или не.
Успех   bouquet

# 22
  • Мнения: 223
М да! Всяка една от нас иска да разбере предварително, пак си правa , но голяма част от притеснението ми идва и от там , че по време на лечението с Диферелин , правих и конизация , а за да се види дали е успешна (дали не е зашит никoй канал)се чака първия МЦ след конизацията , а аз нали нямам та как да знам -от ампулите ли не ми идва или от конизацията има пречка,,,Ше почакам занчи още 10/15 дни и отново ше припкам по докторите!Благодаря ти още веднъж за насоките и вниманието към мен!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравей! Искам и аз да ти дам кураж!
Аз съм с 2 яйчника и ми дойде чак на 96 ден след последната инжекция с Диферелин. На 90- я ден бях на преглед. Тогава докторът ми каза, че лигавицата в матката била много удебелена и до 2 седмици трябва да ми дойде.
Ти колко инжекции си слагала, защото и това има значение? Лекарят ми каза, че гледат да слагат възможно най-малко - 3, точно, защото понякога цикълът не може сам да дойде.
Не губи надежда. Имай търпение. 2 седмици преди да ида на преглед всеки ден имах предменструални болки и все чаках ли, чаках.
Сега за страничните ефекти. Аз си имах леки вълни чак до втория МЦ след последната инжекция с Диферелин. Дори веднъж преди третия пак ми се появиха. Не изчезват толкова бързо. Не се притеснявай. Всеки организъм понася лечението по различен начин.
Бъди спокойна. Стискам палци МЦ сам да дойде. Ако ли не - има лекарства, с които да го предизвикат.
Успех!  Praynig   bouquet

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 11:12 от Kia

# 24
  • Мнения: 223
KIA, толкова си мила..сложих 6 ампули и се притеснявам и заради конизацията .Нямаше начин да не сложа 6 дори доктора каза , че съм за повече , ама не е редно ,,,Благодаря ти за думите, наистина ми даде надежда!

Общи условия

Активация на акаунт