Бебе на море

  • 5 458
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 623
Като си правя сметки Божидар ще е на 7 месеца Август месец - рано ли ни е за море ? Ние мислиме тази година да пропуснем и да отидем следващата . А вие ?

# 1
  • Мнения: 1 072
Ние ходихме на същата с нашия. Купи хубав крем за детето, водете го само сутрин и привечер, под чадър, какъв е проблема?

# 2
  • Мнения: 73
Моят син ще е на 6 месеца през август и мисля да не пропускаме тази година. Родителите ми живеят във Варна и ще сме там. Ще ходим по-рано сутрин и ще стоим по малко, под чадъра..Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
ние мислехме да я водим Дияна на 7м, но имахме смъртен случай в семейството и нямахме море. Водихме я на следващата година за малко. Нещо не ни върви с тези морета. На следващата година тръгнахме за морето, стигнахме до Сливен и се застояхме. На мъж ми му дали само една седмица отпуска и пак без море - само по басейните. Миналото лято обаче твърдо заминахме директно за моренцето без никакви спирки по пътя Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 6 559
и ние мислим септември да ги влачим - ще са на 11 мес., а една колежка, роди през март (преди 2 години) юли бяха на море, каза, че в сравнение със следващото - първото море е било приказка  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ние ще сме юли или август, Ники ще е на годинка...Каква ли ще я свършим Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 684
Ние миналото лято бяхме на 5 месеца,но Йоанна се чувстваше много добре-дори я топнахме в морето.
E не стояхме по цял ден на плажа,но пък и това беше нещо.
Хубав крем,чадър и шезлонг за бебо за да не се напълни с пясък и готово!
Аз за това лято съм намислила поне 20 бани  да направя с нея(на плаж)хем се калява, хем малко тен че сме мн.бели:-)

# 7
  • Мнения: 4 187
Ние, сме си на морето, така че едва ли ще пропуснем! Stuck Out Tongue

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
отивай спокойно на море smile3549 !И моя малкия беше на 5-6м като отидохме на плаж-рано сутрин за половин час,после увеличавам престоя по малко,и най-важното шапчица,хубав слънцезащитен крем  grinning039  и чадър!Е ,твоят плаж няма да е както преди,  sport027 но поне ще си на морето! И многото разходки  1stroller край морето ще подействат много добре на бебо smile3524 !Голямо спане бешеnewsm10

# 9
  • Мнения: 3 861
Цитат на: Дидка
отивай спокойно на море smile3549 !И моя малкия беше на 5-6м като отидохме на плаж-рано сутрин за половин час,после увеличавам престоя по малко,и най-важното шапчица,хубав слънцезащитен крем  grinning039  и чадър!Е ,твоят плаж няма да е както преди,  sport027 но поне ще си на морето! И многото разходки  1stroller край морето ще подействат много добре на бебо smile3524 !Голямо спане бешеnewsm10


Дано дано. Аз правя сметка, че Клаоян ще бъде на 1г и 2 мес. тази година из а море става вече. Миналата пропуснахме, че с бебе на 2 месеца и оперирана мама само до това ни беше... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 244
Михаела беше на 1 г. 2 мес за пръв път на море, а Мартин - на 10 месеца. Ама с Мартин си заведохме и баба, че той както вече не искаше в количката, а още не можеше да ходи .... абе зор щях да видя. Ама иначе си ходехме на плаж - към 10.30 - 11 часа заспиваше под чадъра, наметнат с чаршафче и спеше до 12 - точно време за обяд Simple Smile  Следобяд го водех към 17 ч. Само за сведение - Мартин е много, ама мноооооооооооооого бял, но изобщо не изгоря. Мажех с крем, обличах с фланелка и гледах да е под чадъра. Ако изключа последните 3 дни, в които беше болен, не съм имала никакви проблеми.

# 11
  • Мнения: 456
О, ние отиваме до Бг за месец и малко, но ми се иска да го заведа. Mислех си че не е добре за детето на тази възраст, но като ви прочетох мненията, явно не е чак такъв проблем ако се внимава със слънцето. newsm12 Аз така или иначе не обичам да стоя дълго на плаж, тъй че там сме!!!   sport027  newsm10

# 12
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Моят съвет е да се консултирате с личния си педиатър!Нашата педиатърка ни каза след навършени година и половина  Thinking ,но не се сещам конкретно за доводите й.Ние заведохме София на година и осем месеца за първи път.
Нямаше никакви проблеми, но ходихме края на юни-на плажа беше спокойно,по заведенията също.Почивките вече корено ни се различават от лудите премеждия едно време,но пък наистина си отпочиваш Grinning

# 13
  • Мнения: 521
Миналото лято синът ми беше на 3 месеца като отидохме на море.   grinning039 Стояхме 1 месец. На плажа всеки ден между 12.00 и 19.00.  Flutter Единственото последствие за бебока беше че порасна с 10 см!

# 14
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ние искахме да отидем миналото лято - Софи беше на 7 месеца - но сестра ми отиде с племеника преди нас и се върнаха по-рано, тъй като малкият беше пипнал един от онези гадни летни вируси, дето те карат да си изповръщаш червата, имаше и Т, та не бяха изкарали точно почивка. Е аз се отказах, но само заради това, е и като си помислих колко багаж само за бебето ще трябва да помъкнем... Тъй че внимавайте и за това, особено с водата за пиене и готвене. Колкото до плажа - то и на пораснали не препоръчват плаж между 12 и 16 часа.

# 15
  • Мнения: 317
Миналото лято си изкарах бременността на плажа, въпреки приказките от рода:"Ти си луда, бременна на плаж?"и тази година смятам да сме заедно с Бебо на плаж

# 16
  • Мнения: 277
Бебо беше на 4мес когато отидохме с него на море. Не сме имали никакви проблеми и си изкарахме прекрасно, виж тази година ми се струва доста по сложна мисията с вече ходещо и опознаващо света човече. Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 747
И аз се чудих дали да прескочим тази година, но като прочетох мненията ви, май ще се навия newsm53

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Защо да е рано? Аз моя го заведох на 10 месеца и бях сама Banghead и бях голям ентусиаст, ама сега без баба и без тати не отивам Mr. Green
Като не ходи е супер, взимаш малко надуваемо басейнче, слагаш му морска вода и се чипкате. Хубавото и че ние не можехме да лазим - иначе това е все едно да ходи #Silly
Ние ходихме към 9 на плаж, той преспиваше и към 12-1 си бяхме в бунгалото, яде, пак спи и после (ако имаш сили) пак на плаж.
Иначе кремове, чадъри, блузка и пр. ти е ясно Grinning

# 19
  • Мнения: 4 358
Ние заведохме Оги на година и половина.
Купете си хубав крем против слънце и дръжте детенце задължително на сянка.
Приятна почивка  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Много ви благодаря за мненията и почти съм се навила да ходим на морето. Има логика, че почивката ще е по-спокойна с едно неходещо още бебе, защото другата година при всички случаи вече ще ходи и не ми се мисли. По този повод се сетих за една смешна история, когато съм била на годинка. Отиваме за първи път на плажа и мама докато опъне хавлии чадъри и т.н. изведнъж чува някаква жена да крещи - обръща се и какво да види. Жената по монокини, аз съм отишла и съм почнала да суча от гърдата и тя изпаднала в паника. Та така с деца на море. Единственото нещо което наистина ме притеснява е водата на морето. Минерална не дава педито да давам, а тук в целия квартал не мога да намеря трапезна, която ставала и за кърмачета пък камоли на морето.
И на вас пожелавам приятна почивка с малките гушлячета !!!

# 21
  • Мнения: 3 334
и ние мислим да не пропускаме тази година.

# 22
  • Мнения: 1 172
Задължително ще ходим на море. Тогава малкият ще е на 9-10 месеца, не мисля, че ще има проблеми с морето.... А и предишни години като сме ходили, съм виждала толкова много чужденци с бебета .... И сега като се замисля - значи те могат да идат в друга държава, с туристичестка агенция и т.н. ограничения без да се притесняват,че имат бебе... що пък ние да не можем.... погледнато така - дори сме в по-благоприятна позиция - по-малко път, не излизаме зад граница, можем да се приберем когато решим, без да се съобразяваме с някаква агенция и т.н....

# 23
  • Мнения: 2 784
Цитат на: stpetrova
Миналото лято си изкарах бременността на плажа, въпреки приказките от рода:"Ти си луда, бременна на плаж?"и тази година смятам да сме заедно с Бебо на плаж
И аз Laughing Малко ме гледага странно,ама си седях под чадъра,клепах се щедро с лосион и се кефех на слънцето.Ей,как не сме се засекли с големите тумбаци,какъв майтап щеше да е Laughing  Laughing  Laughing

# 24
  • Мнения: 128
znam, 4e triabva da e nad 6 meseca, zaradi piasuka. vie ste po-golemi taka, 4e niama problem.

# 25
  • Мнения: 6 315
Ние тази година сме на моренце  Sunglasses . Бебо ще е на 13 месеца. Питах педиатърката дали можем да водим шушулко и тя каза да и дори ако много ни е страх можем да си вземем педиатърката с нас  Mr. Green . Сигурно ще си изкараме страхотно!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 493
аз мисля да отидем на море. с хубав крем, сянка, ходене рано сутринта на плаж и късно следобяд и т.н... не мисля че ще е проблем.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow не мисля да ходя на море(ако въобще ходим) с малко дете  Crossing Arms !

Никой не е длъжен да гледа на тия баби внуците  Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 580
Митак го заведохме на море за първи път на 2.5 месеца.Миналата година пак го водих, беше на 1 годинка, а аз бях бременна (каква лудница беше..... Shocked )
Тази година също ще ходим с "деца на море" Crazy  Crazy  Crazy .Митака ще е на две, а Дея на 6 месеца.Направо не ми се мисли....
Но да знаеш, златно правило при ходенето на море с малко дете - от 13.00 до 16.00 никакъв плаж, много слънцезащитен крем и много вода (минерална или трапезна от бутилка)
Отивайте без да се чудите Grinning

# 29
  • Мнения: 702
С дъщеря ми навремето за сефте на море отидох когато беше почти на 2 годинки оставаха и 3 месеца до 2 годинки
Лично за мене е по добре на тази възраст иначе си е не почивка ами незнам какво да ходиш с бебе на море нали целта е да разтовариш а не да се притесняваш постоянно и малко си е рисковано но ти си решаваш

# 30
Миналата година бяхме за два месеца на море и то на каравана. Бебка беше на 4 месеца и се върна на 6. Изкарахме чудесно, без никакви болести и до сега не е боледувала (да чукна на дърво). Там не ми се налагаше да й чистя нослето по няколко пъти на ден. Въздухът е по-чист и влагата също оказва влияние. Вечерите са по-прохладни в сравнение със задуха в София. Тази година ще опитаме пак. newsm44

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Дъщеря ми на море не е ходила.
Лятото сме 2 мес на планина.

# 32
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Ние също смятаме да ходим това лято на море че вече ми домъчня доста за него Tired Сладуранчо ще е на1г.и 1-2м. така че вече му е време Grinning ,ама и ние ще водим баба най вероятно

# 33
  • Мнения: 307
Няма проблем за море:) И ние сме "на вода" тук целогодишно, даже преди да родя съм се 4удила как съвсем малки бебенца  ги водят на басейн и на плаж...но задължително трябва да се маже тялото с детски крем за слънце (според мен дори по време на разходки), защото ве4е слънцето не е така безопасно...тук има и кампании по ТВ за рак на кожата ....а холивудските звезди казват 4е ежедневните им овлажняващи кремове за със слънцезащитен фактор ...то май така ги правят пове4ето ве4е..отплеснах се, но това ми беше мисълта- задължително крем4е за слънце:)))) Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 34
  • Мнения: 303
На каква възраст е подходящо да се води бебе на море? Опасност от какви болести, алергии има на морето? Морската вода подходяща ли е за бебета? С какви козметични продукти да я мажем? Дъщеря ми ще е на 8мес.,когато мислим да отидем на море

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
това за kroha.

# 36
  • Мнения: 303
ооо не съм видяла, че вече сте писали за това Sad  извинявайте...ще прочета подробно мненията

# 37
  • Мнения: 768
Има ли такива места кьдето е приспособено за бебета- да дават например детско креватче или в банята да е удобно за кьпане на бебетата. Някой да е ходил на такова място по Черноморието??

# 38
  • Мнения: 303
като място чух, че на Камчия е много хубаво-има река, море и планина..особено за бебета...бунгалата били с добри условия

# 39
  • Мнения: 2 494
Не съм чувала да има приспособено за бебета някъде. На камчия има много комари, така че там трябва да се внимава с бебките.
Иначе морето е супер за децата, под чадъра на плажа, даже и във водата, отразява им се страхотно.
Ако успееш да ставаш рано сутрин да ги разхождаш по брега, заради йодните пари , най-добре! Приятна почивка,като му дойде времето!

# 40
  • София
  • Мнения: 6 999
Ружа, миналата година ходихме с Дари /тогава на 2,5 месеца/ в Синеморец в хотел "Каза Доминго" /имат и сайт/.

Положителното беше, че мястото е тихо, пред хотела има басейнче и ресторант. Бебето спеше пред стаята ни в нещо като градинка, а аз на басейна. Вечер хапвахме в ресторант, а бебето спеше на 10-тина метра от нас в стаята.

Не ходихме на плаж /заради мръсотията/, но край басейна нямаше почти никой.

Детски креватчета в БГ съм виждала само в Грандхотел Варна да дават /но той е 5 звезден/, под удобства в банята незнам какво имаш предвид.

# 41
  • Мнения: 114
Цитат на: stpetrova
Миналото лято си изкарах бременността на плажа, въпреки приказките от рода:"Ти си луда, бременна на плаж?"и тази година смятам да сме заедно с Бебо на плаж

е сега вече съм спокойна, че не съм само аз луда newsm10 ние мислим живот и здраве да топнем телеса в моренцето, а бебчо с нас разбира се

# 42
  • Мнения: 18 542
Борис беше на 1г. и 3м. на първото си море. Не виждам защо да не отидете със 7 месечно бебе, ако мислите, че ще се справите  Simple Smile

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За първи път заведохме дъщеря ни на море на 3 год. и 6 мес. Малката също ще почака. Силното слънце уврежда кожата и предразполага към рак. Чадъра не може да предпази- разсеяната слънчева радиация също е достатъчна. Колкото до кремовете със слънцезащитен фактор- аз не бих ги употребила върху бебе и не се доверявам на ефектът им. Тази година каката ще я заведем на море, но малката ще летува на село- под дебела сянка.

# 44
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
За първи път малчо беше на море миналото лято - на 2г и 2м. Добре му се отрази, само дето хвана летния грип там, та после в София се лекувахме една седмица  Sad  Sad ...
Щом сте се решили, тръгвайте  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт