Чели ли сте Библията?

  • 7 237
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 100
Не съм напълно съгласна с това, което казва Kanela. В новия завет 10-те божи заповеди не са отменени. Но са леко променени. Например в стария завет се казва почитай родителите си, за да живееш дълго. И така за всяка изпълнена заповед е казано какво ще получиш в замяна. В новия след нито една заповед няма "за да". Вече не е нужно да направиш добро, за да чакаш нещо в замяна. Прави добро заради самото добро...
Ina05, сега едва ли мога да намеря всички цитати, на които се основа твърдението ми, но ето един:

Евангелие на Йоана 13:34,35 - "Нова заповед ви давам: Да любите един другиго, както аз ви възлюбих, така и вие да любите един другиго. По това ще познаят всички, че сте мои ученици, ако имате любов помежду си."

Извадено от контекста, може да не е толкова убедително, но аз си направих такива изводи. Явно тълкуванията са много, но важното е, че както и да се погледне, важат или не старите 10 заповеди, новата не им противоречи по никакъв начин!  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 822
И аз се записвам  Peace !
Чела съм Библията и я чета в момента! Тя е за всеки ден! Не е обикновена книга, а Книга на Живота! Защото там откривам смисъла на живота си!
Според мен в момента имаме огромна превилегия с възможността да притежаваме Библията! Не винаги е било така и не винаги ще бъде! Тя е била изгаряна много пъти, била е забранявана, унищожавана и са убивали много хора заради Нея! През Средните векове достъпът до Библията на обикновения човек е бил забранен дори от тогавашната църква!
Но въпреки всичко Библията остава непроменена и има все още същата сила да промени човешкия живот, защото Бог не се променя! Той е същият вчера, днес и завинаги!
Възползвайте се от възможността, която имате поне да я разгледате!
И аз мисля, че Библията не се чете подред   - поне в началото. Затова много пъти се препоръчва да се започне от Евангелието на Йоан! И когато се познаят основните истини, може да се прочете и цялата!
А за времето, в което живеем - да живеем в Новия Завет! Време на милост!  Peace

# 62
  • Мнения: 1 263
Да.
Беше ми интересно какво всъщност е представлявал Исус Христос, за който е признато,че е бил реално съществуваща историческа личност.Така наречените евангелия обясняват подробно живота и по специално идеите,в които е вярвал,според които е живял и заради,които е бил убит.
аll,понякога зависи и от нагласата,с която започваш да четеш една книга.Когато очакваш едно,а се окаже друго е нормално да се чувстваш разочарован.Аз имах същата опитност с една от книгите на Умберто Еко,но продължавайки да я чета и да размишлявам какво всъщност е искал да каже автора накрая се оказа,че ми стана интересна и имаше какво да науча четейки я.
Chanel,в дискусия стил-лични нападки не ми е интересно да участвам,но по темата за библията бих се включила с свое мнение.

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 15:32 от mummy

# 63
  • Мнения: 2 161
Да.
Беше ми интересно какво всъщност е представлявал Исус Христос, за който е признато,че е бил реално съществуваща историческа личност.Така наречените евангелия обясняват подробно живота и по специално идеите,в които е вярвал,според които е живял и заради,които е бил убит. 
Не думай!

# 64
  • Мнения: 3 674
Къде, в коя книга пише как да простиш, как да поискаш прошка и т.н.
Това според мен е най - трудното и се иска огромна сила за да кажеш "извинявай" или "прощавам"
Посочете ми друга и ще се съглася!

Тибетска книга за живота и смъртта!

Ивонска ....браво бе! Това е страхотна книга! Peace

За протокола: Библията, не съм я прочела..в момента я чета.От любоитство! Бавно и усилено напредвам... Joy 
Мен лично  не ме  интересува това  кой я чел и прочел ...а  как я е разтълкувал. Щот всеки си я тълкува по своему...според това как я разбира. След като толкова теолози  все още спорят по въпроса за тълкуването и...Значи няма една истина. Иначе до сега да са я открили  тази истина и нямаше да има толкова борба и разногласия.Не случайно повечето е казано в притчи....



Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 02:45 от roza66

# 65
  • Мнения: 822

Може би на теб така ти се иска Розе, но има!  Peace

# 66
  • Мнения: 3 674

Няма как да знем.Ако истината беше една щеше да е всеизвеста на хората. Никой не се е завърнал от ада или рая та да разкаже. Дори и в сънищата когато се срещаме с умрелите си близки , никой от тях не споменава за АД или  РАЙ на небето.И дали са били там....Така че ако се тълкува ад и рай като място на небето...то изглежда не съществува.  Затова казвам че се говори в притчи....А сега друг е въпроса кой как ги тълкува. Всеки различно...затова казах че няма една истина. Всеки намира истината за себе си... Така че "Пътищата за Рим са много"... Wink

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 16:54 от roza66

# 67
  • Мнения: 2 498
Не, не съм я чела...разтваряла съм я и съм прочитала отделни откъси, но до там.....

# 68
  • Мнения: 750
Започнах я не отдавна...но някой ми каза,че библия не се чете! Thinking
В смисъл....че и колкото желание да имаш да я прочетеш...няма ти стане номера! Mr. Green

# 69
  • Мнения: 1 849
 MRS.Djane, яко са те метнали!  Wink
Заслужава си, пробвай, но почни от Новия Завет.

# 70
  • Мнения: 750
MRS.Djane, яко са те метнали!  Wink
Заслужава си, пробвай, но почни от Новия Завет.
Метнали ме били....Кой е казал,че съм повярвала! Mr. Green
Новият завет съм го чела!
Библията не мога.... Thinking

# 71
  • Мнения: 2 401
Лелееее що народ без работа имало... ooooh!

# 72
  • Мнения: 112
Лелееее що народ без работа имало... ooooh!
Минзухар ,за някой това си остава  най -добрата инвестиция.
Пилците се броят наесен.

# 73
  • Мнения: 19
Най-истинската книга, заслужава си да я четете.

# 74
  • Мнения: 179
Да,чела съм я няколко пъти и продължавам с размишленията върху нея.Все повече се убеждавам,че това е една много актуална книга,колкото и нелогично да звучи това за някои.Виждам как хората сме си същите през вековете и човешката природа изобщо не е  "еволюирала".Едни и същи грешки са допускали преди 2-3хил. години, едни и същи са били търсенията и стремленията както и сега.Библията и разбирането за нея аз свързвам с притчата за слепите и слона.Единият слепец опипал крака на слона и,когато го попитали какво животно е той,отговорил ,че е нещо дълго и цилиндрично като ствола на дърво.Другият опипал ухото на слона и казал ,че слонът прилича на одеало.И двамата спорели,че всеки от тях е прав,защото това било нещото,до което се били докоснали.
Библията е една много цялостна и завършена книга.Тя е достатъчно проста ,за да бъде разбрана от дете, и твърде сложна,за да може учените глави да я схванат.Лично мое мнение е ,че без вяра не може да се вникне в същността библията.Този,който не вярва,ще намери достатъчно аргументи ,за да отхвърли написаното в нея като остаряло и непрактично.И това си е негово право.Всичко опира до личния избор

Общи условия

Активация на акаунт