Очакваме сладкото ритниче на Априлското момче или момиче.

  • 14 179
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 56
Радвам се 4е не съм единствена Hug....искрено се надявам 4е скоро ще отмине и ще се радваме на бременоста си като другите моми4ета.И за цигарите си права Кали...пуста му работа...ще се боря да видим... Whistling

# 226
  • Мнения: 139
Аз също имам много голям проблем с цигарите! Знам,4е не трябва,но пуша по минимум 10 на ден! А докога е бебеманията и до колко 4аса е?  bouquet

# 227
  • Мнения: 200
Момичета не искам да ставам досадна ама много пушите! Опитайте се да ги намалите, пробвайте дъвки, тиквено семе, слънчоглед. Не искам да ви се меся ама не ви ли е страх?

# 228
  • Мнения: 139
Страх ме е и то много! Но все се изнервям покрай бебо и затова пуша! #Crazy

# 229
  • Мнения: 200
Защо трябва да откажете цигарите?

Изброените по-долу факти могат да Ви помогнат при взимане на това важно решение.

   1. Цигареният дим съдържа над 2500 химични елементи, но три от тях – carbon monoxide, никотина и кадмия – драстично забавят растежа на развиващото се бебе. Пушекът съдържа висока концентрация на carbon monoxide, смъртоносен газ отделян при изгаряне на горивото от автомобилите. Червените кръвни телца в кръвта, чиято задача е да снабдяват бебето (и разбира се майката) с кислород, игнорират кислорода в кръвния поток и вместо това се свързват здраво с carbon monoxide. Това намаляване на кислорода може да забави развитието на бебето.
      Проучвания показват, че при майки, които са пушили по време на бременността вероятността от раждане на бебе с поднормено тегло се увеличава от 3 до 4 пъти. Средното тегло на тези бебета е с около 200 гр. по-малко спрямо теглото на бебетата, родени от непушачки.
      Майките, които спират пушенето от 4 месец на бременността имат бебета с тегло при раждането съвместимо с тези на непушачките. В допълнение преждевременните раждания намаляват с 26 %. Майките, спрели пушенето след 16, но преди 30 седмица от бременността имат бебета с по-високо тегло при раждане, от бебетата на майките, пушили по време на цялата бременност, но по-ниско от бебетата на непушачките.
      Никотинът е мощен наркотик, към който човек се пристрастява бързо. Той възбужда нервната система, както на майката, така и на бебето като кара сърцето да бие по-бързо и стеснява кръвоносните съдове. Това намалява количеството на кислород и хранителни вещества към бебето. Кадмият блокира действието на един важен елемент – цинка. Ниските нива на цинк са асоциирани със забавяне на развитието и последващо раждане на бебе с поднормено тегло.


   2. Кърмачките, които пушат отделят около 30 % по-малко мляко от непушачките, което резултира в по-бавното увеличаване теглото на бебето. Освен това никотинът се концентрира в кърмата и може да възбуди бебето, да предизвика интензивен плач, колики и проблеми със съня.


   3. При бебета, излагани на пасивно пушене по време на бременността и след раждането се увеличава риска от раждане с поднормено тегло, инфекция на средното ухо и инфекции на горните дихателни пътища.


   4. Около 90 % от отказалите цигарите не използват формални програми или терапевти. Една година след отказване на цигарите, рискът от сърдечни заболявания намалява наполовина. След 15 години рисковите фактори за всички други, свързани с тютюнопушенето заболявания са почти същите като при непушачите.


   5. Отказът от цигарите при бременните и техните партньори е по-успешен, защото раждането на бебе е много важно събитие в живота и мотивацията е разбираемо по-голяма. В рамките на 6 месеца, 75 % от отказалите цигарите пропушват отново, а 3 % пропушват след 6 месеца. Въпреки това, жена, която е отказала цигарите по време на бременността има по-голям шанс да остане непушач. Де факто 1/3 от тях остават непушачки.

# 230
  • Мнения: 6 713
Утре най-накрая ще се наканя да си купя кантар, кажете какъв според вас е по-добре, електронен или механичен?

Aquariel, купи ли си кантар вече? Аз малко позакъсняла може би, но да кажа, че аз си взех механичен и май сбърках Thinking Защото не се отчита толкова добре, ми се струва. Като че ли електронен е за предпочитане.

С колата ми беше мнооооооооого трудно,но за бебчето правя всичко Hug

sisee, аз досега съм пила няколко пъти кола Embarassed Embarassed Embarassed Еми не мога да се спра, то ми се допива... Знам, че колата е вредна... Но пък сега и ние сме хора ooooh!

# 231
  • Мнения: 200
ЛУРДЕС не съм утре с мъжа ще ходим, и аз имам мерак повече за електронен, но съм чувала че не мерили толкова добре колкото механичните. А щом казваш че твоя не мери правилно пък е механичен и аз не знам вече  newsm78.

# 232
  • Мнения: 264
здравейте! и на мен ми потвърдиха , че ще е момченце, много се радвам, дано наистина е така.

Aquariel, и аз искам да те успокоя да не се връзваш на приказките на хората, всичко е много индивидуално, на една й личи във втори месец, на друга чак в шести...освен това има още много време до края и това,че в момента бебо е с една седмица по-назад (което не означава,че изостава!), не значи, че като станеш девети месец ще продължава да е така!

момичета, давайте го по-спокойно, мислете положително,представете си какви бебенца искате, колко ще са умни, добри, красиви и т.н.  Grinning стига с тези излишни притеснения! Много е важно психическото състояние на майката по време на бременност.
Мисля, че е по-добре като на някой му се яде или пие нещо да си го позволи в умерени количества естествено, иначе само се тормозим, че е забранено, от което отрицателните последици върху психическото ни състояние са по-големи.

Аз имам един стар кантар , но въобще не се меря редовно, един-два пъти месечно, нали така и така на консултацията ме мерят. Не мисля, че е от значение колко грама съм надала през седмицата.

# 233
  • Мнения: 6 713
ЛУРДЕС не съм утре с мъжа ще ходим, и аз имам мерак повече за електронен, но съм чувала че не мерили толкова добре колкото механичните. А щом казваш че твоя не мери правилно пък е механичен и аз не знам вече  newsm78.


Като е електронен може би по-добре да отчита колко си качила newsm78 Защото моя ми показва килограмите, ама не с голяма точност, и малко си оставам да гадая, защото отделните разделения са много близко едно до друго. newsm78 Вече и аз не знам, важно е да има нещо да отчита кг и да качваме Hug Grinning

# 234
  • Мнения: 410
добро утро-разбрах че вече си сменихте времето и сега сме еднакви.аз от 3ч. съм будна,лошо ми е а не ми се яде.досега на скайпа а моята приятелка-декемврййска мама от русе.мариела не се притеснявай,когато имаш време пиши.аз ще се опитам да поспя-до после  bouquet

# 235
  • Мнения: 165
за хормоните и аз съм така.преди да забременея си представях  как,ще си пъча коремчето и много се радвах.сега ,когато е действителност изобщо не го пъча даже гледам много да не го показвам.имам чувството,че постоянно ме гледат и ме е страх ,че някой може да ми направи нещо. Rolling Eyes

# 236
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Искам да успокоя Aquariel и другите момичета, които се притесняват за размера на бебето - големината на корема НЕ показва големината на бебето. Само си помислете -бебетата в момента са около 10-тина см, за една седмица порастват с 2-3 см. Нима си мислите, че ако бебето  е с 2 см по-малко от очакваното, това може да проличи в размера на корема? За големината на корема по-важна е структурата на майката, има жени с по-широк ханш, но "плитък", има и такива с по-"дълбок" ханш, също така има значение и количеството на околоплодната течност, разположението на плацентата, теглото на майката и др. Но в никакъв случай не може да се съди за размера на бебето по големината на корема.


Не си спомням кой беше дал съвет, но АНАЛГИНА е противопоказен при бременност!

# 237
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Наистина трябва да сме спокойни и въпреки , че го знам много се изнервям за щяло и нещяло. Направо полудявам !!! smile3511А за цигарите (МНОГО МЕ Е СРАМ), но аз бях страстна пушачка по кутия и половина на ден , сега съм намалила до 9-10  Embarassed Embarassed EmbarassedЗнам , че не е хубаво ама като ми се припуши и просто не мога да устоя.  Embarassed

# 238
  • Мнения: 200
Ясмина абсолютно права си. Доки не ми е казал че бебо е по-малък аз гледах на ехографа и видях да пише 14 w 1d вместо 15w 1 d, той ми  каза че всичко е ок, ама другия път ще го притисна, защото ще правим ФМ. Нещо ме хваща параноя, а по-принцип съм супер спокойна, даже моите приятелки винаги са ми завиждали че не се панирам от нищо, а сега какво ми става незнам Simple Smile
А кантар ми трябва защото мен не ме теглят на ЖК, сама трябва в къщи и после им казвам килограмите, а иначе нямаше да си купя никога, не се вманиачавам по теглото си толкова, колкото кача кача, после ще сваляме, е това не означава да се самозабравим де Simple Smile

# 239
  • Мнения: X
Здравейте и от мен! Вие мажете ли си тялото с нещо? Защото на мен кожата ми (особено на гърдите) е....УЖАС! Толкова е суха, чак е почнала да се лющи, ама толкова зле никога не е била! А се мажа редовно-вечер с кремчето на Чико против стрии, а сутрин с по-обикновено мляко за тяло, че туй Чико много бърка в джоба! Не знам вече с какво да се мажа.
А иначе за бебето - не знам още какво е, ама ХИЧ не ми се ще да е момче! Никак, просто не мисля за такъв вариант! И много ме е яд на хора със стари разбирания, за които първото дете задължително трябва да е момче, иначе все едно не е човек! Най-добрата ми приятелка роди миналия месец и разправя, че като ходила един път на консултация докато беше още бременна, срещнала някаква позната, която я попитала какво ще е бебето и тя отговорила, че май ще е момиченце. А познатата й казала:"Е, няма нищо и момиченцата са симпатични!" Де да ми го кажат на мене...... #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт