Врата за баня

  • 69 222
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Фирмите не щат да къртят металните ни каси и затова специално ние се отказахме от подмяна, като се спряхме на варианта с боядисването. Сега проучвам именно подходящо покритие.

# 31
  • Мнения: 2
Здравейте, попаднах на тази тема ровейки за врати за баня в google... След като се убедих, че дървена врата за малка баня като нашата не става (ако ще се мокри пряко), се чудих много време каква алуминиева да избера, и установих, че ако трябва да е в 2 различни цвята от двете страни, излиза към 600-650лв (не със студен алуминий, а с термомост или как там го наричат и по поръчка и т.н.), се отказах от този вариант. Обаче попаднах на следната снимка



и ми е интересно къде мога да поръчам такава врата? (доколкото виждам, огледалото не е със стандартния сребрист цвят, а е по-скоро в кафеникав оттенък) В Ролпласт вече ми отказаха...

P.S.
Фирмата, за която е писал(а) mishomira (София, бул. Христо Ботев 60), е Делта-Елис и все още съществува и има офис на този адрес (не правя реклама, просто посетих въпросната фирма след като прочетох за нея от поста им). Вратите, които предлагат за баня, са от истинско дърво, като са обработени със специално покритие против влага (и може да са в най-различни цветове). Срокът за изпълнение на една поръчка е 45 дни, а за врата 195x65x16 в два цвята ми искаха 670лв (включва всичко - махане на стара врата и каса, монтаж и т.н., без дръжките). Питах човека доколко наистина са влагоустойчиви, и отговорът беше, че не са предвидени за пряко мокрене и пръскане, което ме отказа веднага (в малка баня това няма как да се избегне).

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 15:28 от hristo.kovachev

# 32
  • Мнения: 4 157
И аз мислих по този въпрос, но накрая поръчахме за банята врата, като останалите интериорни - т.е. бяла, тип Крафтмастер, не ми се искаше да се ''къса'' от останалите Peace

# 33
  • Мнения: 1
Вратата за баня трябва да отговаря на няколко изисквания,но две от тях са най-важни:
         -откъм банята да е водо и влагоустойчива
         -отвън да е като останалите врати.
На тези условия отговаря само комбинацията отвътре алуминий,а отвън дърво,фурнирован мдф или ламинат ,в зависимост от вида на другите.Има такава фирма,която произвежда тези врати.Намира се в  гр.Шумен, а ги предлага в цялата страна.Снимката на hristo.kovachev е на такава врата.Вижте в този сайт: www.sima.point.bg

# 34
  • Мнения: 4 380
Вратата за баня трябва да отговаря на няколко изисквания,но две от тях са най-важни:
         -откъм банята да е водо и влагоустойчива
         -отвън да е като останалите врати.
На тези условия отговаря само комбинацията отвътре алуминий,а отвън дърво,фурнирован мдф или ламинат ,в зависимост от вида на другите.Има такава фирма,която произвежда тези врати.Намира се в  гр.Шумен, а ги предлага в цялата страна.Снимката на hristo.kovachev е на такава врата.Вижте в този сайт: www.sima.point.bg



Рекламата е хубаво нещо особено ако е направена както трябва и си е платено съответно за нея. Wink

А иначе твърденията ти са абсолютни глупости.

Вратата на банята нима никаква нужда да бъде от алуминий. Няма нищо по-грозно от алуминиева врата, било то отвън или вътре.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
В къщи сме с алуминиеви бели врати на банята и тоалетната, а останалите са естествен фурнир. Не ми стои никак грозно. hristo.kovachev и в нашата баня върху термомоста има огледало, но при нас пък синее, защото банята ни е в синьо. Не си мисли, че е някакво специално огледало.

# 36
  • Мнения: 4 380
Хората масово правят отвратително грозни неща и никога не им стои грозно. Това е показател за вкуса им, не за качеството на ремонта или избора на мебел.

НИКОГА алуминиева врата на баня под никакъв предлог! Naughty Един от най-ужасните навици на българите в обзавеждането на дома.

# 37
  • Мнения: 2
За информация: в София все пак има фирма, която прави алуминиеви врати в различни цветове откъм двете й лица според изискванията на клиента (става дума не за фолио, а за боя) и може да сложи огледало, различно от стандартното (с оттенък). Фирмата се казва 'Д.Н. Стил' и се намира в кв. Захарна Фабрика. Не се възползвахме от услугите им (съответно не сме виждали и крайния им продукт),  а контактите ни с тях бяха само по телефона. Факт е, че първият път, когато им звънях и трябваше да ми се обадят по-късно, за да уточнят цената, не го направиха и трябваше отново да им звънна на следващия ден. Ако не се лъжа за алуминиева врата с размер 195x70cm в 2 цвята с огледало от едната страна със златист оттенък искаха около 400 и нещо лв.
@xenia: имаше един анекдот:
'всичко е въпрос на вкус' - казало кучето и си облизало дупето.
И една фраза - за вкусове не се спори, просто някои хора имат по-добър вкус от другите;)
А и да ти кажа нещата не опират само до вкус, но и до финансови средства. Една алуминиева врата от най-стандартен тип е 4-5 пъти по-евтина от врата от масивно дърво, импрегнирана за влажни помещения. А и има ситуации (например малка площ на банята, в което вратата се мокри непрекъснато), когато просто не е практично вътрешната страна на вратата да е от дърво.

# 38
  • Мнения: 206
Аз съм с алуминиева врата която е отвъте с огледало , а отвън пълнежа е ПДЧ в цвета на останалите врати.Самата алуминиева рамка също е в цвета на вратите - орех. За да се върже максимално си поръчахме первази за касата като на останалите врати , които предстои да монтираме. Коридора ни е тъмен и мисля , че като се довърши вратата ще се отличава минимално от другите. И понеже и нашата баня не е от най големите вратата се отваря навън.

# 39
  • Мнения: 721
и аз съм с една алуминиева "отвратително грозна" врата която никак не ми се вижда грозна, ама какво да направя като съм българка.моята е прахово боядисана в избран от мен цвят, а отвътре е с огледало.банята е толкова малка, че като разперя ръце достигам двете срещуположни стени и в двете посоки.съответно при къпане(а това е по 4 пъти на ден-4 членно сем.) цялата баня е във вода и дървена врата не би оцеляла.ако имах голяма баня с душ кабина или параван и аз бих си поставила такава като останалите в дома

# 40
  • Мнения: 5 393
Вкъщи  вратата е алуминиева, със стъклопакет от две матови стъкла. Не изглежда отвратително.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 440
Аз лично никога не бих сложила алуминиева врата не само в банята, но и където и да е другаде в жилището ни.Мисля, че  са по-подходящи за офис или  болница и ми напомнят за това.Но разбира се уважавам мнението на другите които мислят по различен начин и са ги поставили.В края на краищата всички хора имат свое виждане .Пред дилемата да избирам между алуминиева  предпочитам талашитената врата.Ако се боядиса с подходяща на цвят и качествена боя(моята е с автомобилна) изглежда много добре.Нашата баня също е от най- малките, затова от вътрешната страна съм я облепила с фолио и да ви кажа,че вече няколко години не се е раздула.Освен това може да се изреже  и на нея да се постави специална решетка ,за да се проветрява и съхне банята.Ако се постави алуминиева врата запечатва въздуха в банята и вратата трябва да се държи полуотворена ,за да се проветрява.

# 42
  • Мнения: 721
нищо не се запечатва, а и едно вентилаторче върши чудесна работа

# 43
  • Мнения: 206
... алуминиева врата запечатва въздуха в банята и вратата трябва да се държи полуотворена ,за да се проветрява.
Вентилация нямате ли?
Ще видим кога ще се справи мъжа ми с поставянето на первазите на касата и ще пусна снимки, само за сроковете не гарантирам !
Пък вие ще прецените дали е по-грозно .

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 440
Имаме вентилация-става въпрос за вентилаторче ,но не е достатъчна.Защото поне при нас ,за да изсъхне банята след къпане 10-15мин. не е достатъчно при работа на вентилатора , а той по- дълго не е желателно да работи.

Общи условия

Активация на акаунт