Кога дадохте на децата си кисело мляко?

  • 4 246
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 190
На година и 2 седмици.
И млякото трябва да е ПЪЛНОМАСЛЕНО  Peace
На тази възраст децата се нуждаят именно от такова, за да си осигурят необходимите за организма вещества.

# 16
  • Мнения: 77
Моя позната дава на 4 месечното си  бебе вече пюрета и кисело мляко?! Shocked То в момента тежи 6 кг.

# 17
А трябва ли да се разрежда с вода в началото и ако да в какво съотношение? Майка ми така ми казва да го разреждам и аз се чудя.

# 18
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Дадох точно на 1 година и 3 дни. Тогава се отказа от кърменето, един ден се мъчих да му пробутам адапте, което той категорично отказваше и преминахме на кисело мляко. Купувам на Баба, Бор-чвор, и на дядо. На мен педито също ми каза да е нискомаслено млякото. Ако сме някъде навън и нямам избор и Данон купувам. Слагам му по малко плодово пюре в киселото мляко. Захар, бисквити и бишкоти не съм слагала. Моето дете не ги харесва.

А трябва ли да се разрежда с вода в началото и ако да в какво съотношение? Майка ми така ми казва да го разреждам и аз се чудя.

никога не съм го разреждала

# 19
  • Мнения: 107
аз дадох когато беше на 5 месеца...отказа ми АМ първо давах 2% после минахме на домашно...и детето се чувстваше много добре чак искаше още

# 20
  • Мнения: 2 019
след осмия месец

# 21
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
На 7 месеца беше

# 22
  • Мнения: 2 577
А трябва ли да се разрежда с вода в началото и ако да в какво съотношение? Майка ми така ми казва да го разреждам и аз се чудя.
Ами майка ти ако ти го е давала с шишето нормално да го е разреждала, иначе ако ще е за ядене, а не за пиене - няма смисъл. Пък да не говорим, че млякото преди 20год. няма нищо общо със сегашното  Confused

колкото по темата - нямаше ли вече подобни  newsm78
разрови се и прочети, има доста писано по въпроса, и след това си прецени сама

иначе аз дадох на големия на 20дни  Mr. Green , а на малката като навърши 6 месеца  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 3 064
На 8 месеца. Много му се услади, и сега, ако не иска друго да яде, кисело мляко не отказва. Купувам различни - Елена, Добруджанско, Елби... но не Данон. Закуската обикновено съдържа кисело мляко - с овесени ядки, или с плод или с бисквити.

# 24
  • Мнения: 503
Ще дам след годинката Peace

# 25
  • Мнения: 407
Дадох кисело мляко след като навърши 1 година.Давам биволско кисело мляко.

# 26
  • Мнения: 1 467
Ще дам този месец. На 7 месеца е.

# 27
  • Мнения: 3 334
но 7-8 месеца съвсем малко и след 9-ти месец й давах повече,но тя не го харесваше и си продължихме на Аптамил

# 28
  • Мнения: 27 524
За страта не е подходящо  Naughty
Дадох след годинката. Не си правя експерименти с детето  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 356
След като на 5 м. отказа АМ дадох кисело.Без захар.След месец и половина пропи отново АМ и давах киселото за десерт или закуска.Обожава го.

Общи условия

Активация на акаунт