Какво ни научи Криско

  • 7 525
  • 63
  •   1
Отговори
В неделя в София имаше скромен помен за Криско (не знам към коя тема да дам линк, но за който не знае, нека пусне търсачката във форума, мисля обаче, че повечето мами знаят) и lilibon (на Криско майка му) каза едни много важни (според мен) неща, които сега пускам:


"В памет на Криси

Всеки човек си задава въпроси за смисъла на човешкото съществуване. Всеки човек търси смисъла на живота, задачата, с която е изпратен на Земята. Все още не съм намерила своята, но знам, че малкото ни момченце беше тук с мисия. Може би звучи твърде мистично и религиозно, но краткият му живот донесе толкова промени не само у мен и у баща му, но и у всички вас, че ме убеди, че Криси не е страдал напразно.

Някога направо се ядосвах на християнската религия как може да се гради около една история на мъка и страдание. Как може отново и отново да се преповтаря разпъването на Христос с всичките кошмарни детайли и какво толкова получават хората от нея? Сега, когато моето собствено дете изстрада толкова много, видях с очите си какво въздействие оказа животът му върху околните. Явно хората сме така създадени, че са нужни силни удари, за да се променим дълбоко, за да станем по-добри. Ние сме камъкът, дълбан от ударите на чука и длетото и превръщан в прекрасно творение.

Петте месеца с мъничкия ни Криско ни дадоха много. Дадоха ни най-ценното – свързаха ни с невероятни хора, които с гордост наричаме приятели. Изпитвам огромен респект към тях, странното е, че те пък изпитват респект към мен, но се надявам връзката ни да бъде дълга и плодотворна. Криси намери във форума своята най-прекрасна и борбена кръстница. Видя я за първи път в деня на кръщенето си, но тя беше с него в последните му дни и направи толкова много! Благодаря ти, Гале!

Криси се сдоби с цял отбор форумски лели [прекрасните момичета от bg-mamma - б.м.], момичета, вие знаете кои сте, как тръпнехте и мечтаехте за него, благодаря ви! Аз мечтаех да ви събера на някоя просторна поляна по случай първия му рожден ден, за голямо веселие, игри и танци, а татко му се заричаше да ангажира Спортна зала във Варна за абитуриентската му, не успяхме, но ви благодаря, че сте с нас, тук и сега!

Криси ни показа какво могат да постигнат обединените усилия на много хора. За мен нямаше ограничения. Всичко, което сметнех за нужно за детето, ми беше осигурявано по най-бързия начин. Благодарна съм на всички вас, за всичко, което направихте за моето детенце! Мисля, че и вие сте силно впечатлени от себе си! Никога досега не съм била свидетел на такова сплотяване във форума. Всички действахте като един, бяхте силата зад гърба ми. Нито за минута не ми се наложи да се тревожа мога ли да си позволя нещо, което може да помогне на детето ми. Представяте ли си колко родители си броят стотинките, за да могат да купят лекарства на децата си? За разлика от тях, винаги когато някоя превръзка на Криси се замърсеше, не се и замислях дали да я хвърля, има ли с какво да я сменя, независимо от високата й цена. Благодарна съм на хората, които ни снабдяваха с превързочни материали, които направиха максимална отстъпка, щом разбраха за какво става дума.

Вие сте силни, когато сте заедно. И можете да направите невъзможното. Толкова ми е странно как в държава, в която хората са добри и искат да помогнат, държавната администрация е тромава и повече пречи, отколкото да помага.

Всички вече сте чували за сертификата Е112. Два дни преди Криси да си отиде, получихме писмо – отговор, който обяснява, защо не ни го издават. Защо ли? Ами нямало пътека за неговото заболяване, затова! Нещо, което се научава точно за пет минути ровене в списъка от пътеки на касата. Нещо, за което им трябваха месеци, за да ни го кажат.

Все искам да ги питам – ами ако вашето дете е с температура и е отпуснато, колко месеца ще сте склонни да изчакате, за да го заведете на лекар?

Състоянието на децата се променя с часове, времето, в което могат да получат помощ се топи безвъзвратно. Всъщност не мислете, че те са убили Криси. През цялото време, докато чакахме, поддържахме връзка с две клиники в чужбина, пращахме снимки и информация за състоянието на детето. Те първи ни казаха, че няма смисъл да пътуваме, че това само ще го влоши, а те няма да могат да помогнат. В един момент ни написаха, че се молят за нас. Криси живя още два месеца след това. Искам да благодаря и на тях – на д-р Джемайма Мелерио и на д-р Аня Дием. Впечатлена съм от безкористното им отношение и желание да помогнат, от това, че бяха готови винаги да отговарят на моите въпроси и да ме съветват, от това, че и двете организираха и ми пратиха колети с превързочни материали, които не се намират тук и които са много скъпи. Отново ми доказаха, че помощ има, щом насреща имаш истински хора.

Щом заговорих за болници, да спомена и екипа на детско интензивно отделение в Терапевтичния блок във Варна. Страхотни хора, дълбоко съм впечатлена от някои от тях, най-вече от завеждащата отделението д-р Желева, но и от други лекари и сестри. Те четири пъти ми връщаха детето от оня свят, не се отказаха докрай да помагат на Криси, макар да ми обясняваха, че усилията им не могат да го излекуват окончателно. Благодарна съм им, защото там, в отделението, детето ми започваше да се усмихва. Поглеждаше надвесените на креватчето му хора и срамежливо се усмихваше, сякаш искаше да каже - „Искате ли да пообщувате с мен?“

Разбира се, там той изстрада много, но вина за това има състоянието на хуманната ни медицина, която работи с доста нехуманни методи.

Надявам се да имам възможност да помогна някои неща в нашите болници да се променят. Страданието трябва да намалее!

На какво още ни научи Криси? Научи ни на сила, търпение, издръжливост, каквито не сме подозирали, че можем да притежаваме. Научи ни да ценим и малкото. Научи ни да намираме щастие във всеки един момент. Научи ни да се борим и да се надяваме. Най-лошото, което човек може да направи е да приеме, че нещата са предопределени. Може и така да е, но се чувстваш човек само, докато действаш и полагаш усилия да ги промениш. Надеждата е велик двигател, който може да те отведе надалеч. Способни сме на толкова много! Криси ясно ни го показа.

Може би ви е странно да говоря за ненавършилия си 5 месеца син така, сякаш е голям и мъдър човек. Всъщност той не беше бебе. Винаги ме гледаше като голям и силата на погледа му успя да повлияе на всички вас, макар и само от снимка. Казват, че очите са прозорците на душата. Мисля, че той беше стара и мъдра душа, вместена в мъничко и страдащо тяло. Сигурно ще ви прозвучи странно и мистично, но за мен той беше Учител.

Тук, на снимката е в един от редките моменти, когато беше добре и се усмихваше. Казвала съм го и друг път. Всяка негова усмивка сякаш дръпваше завеса и през нея виждах един съвършено различен свят, прекрасен, изпълнен с безкрайна радост, но уви, недосегаем. Вярвам, че Криси е там сега. Знам, че вече е здрав и щастлив. Знам, че е заобиколен от приятели, които го поздравяват за успешно изпълнената мисия и за геройски понесените страдания.

Затова искам да се радваме за него, не да плачем. Мечтаех да имам шанса да отгледам още едно детенце, вместо това получих житейски урок. Но край нас има толкова много деца, нуждаещи се от грижи, на които мога да дам това, което исках да дам на него. Предлагат ми да основа фондация на името на Криско със събраните от вас средства. Не знам дали ще го направя, но със сигурност те ще отидат в помощ на болни деца. А освен това аз, а и вие продължаваме да сме тук и можем да направим много!

Моля ви се, радвайте се, радвайте се, че малкият голям Криско вече е добре! Колкото и да ни липсва, нека всичко да завърши с усмивка!"

# 1
  • Мнения: 2 070
Смятам че бъркаме в рана,която много боли.

# 2
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Аз мога смело да заява, че Криси ме научи да обичам съзнателно моят син!!!
Благодаря ти Криси!!!

# 3
  • Мнения: 1 413
Аз мога смело да заява, че Криси ме научи да обичам съзнателно моят син!!!
Благодаря ти Криси!!!


Точно това исках да кажа и аз!

# 4
  • Мнения: 119
Чета думите ти и не мога да се сдържа да не заплача!!!!

# 5
Смятам че бъркаме в рана,която много боли.



Да, боли, но животът е непрекъсната болка и е хубаво да знаем как да живеем с тази болка. Както малък Криско живя със своята болка. Това е част от неговия урок за нас.

Разбирам неизказания ти упрек, че с писането си причинявам болка на lilibon, но не го приемам, защото я попитах дали мога да пиша за Криско, за помена, за нея и тя ми позволи. За което й благодаря. Не бих си позволила да направя нещо, което би допринесло за повече болка на Ели и Христо. Ели, вие я знаете като lilibon, е невероятен човек, Христо също, и искам да знаете колко много вие, прекрасни момичета от този форум, им помогнахте в последните кошмарни пет месеца.

# 6
  • Мнения: 720
Криско ми върна вярата в хората и ми показа силата на майчиното сърце. Hug

# 7
  • Мнения: 4 496
Криско ме научи да благодаря за това, което имам, и да давам рамо на тези, които имат нужда от подкрепа...
Но най-вече ме научи на Любов към ближния...
Благодаря ти, мило дете!

# 8
  • Мнения: 2 353
  Лилибон го е написала много хубаво. И Криско, и близките му ни научиха на много неща, всеки на различни, но със сигурност ни накараха заедно да спрем поне за малко, да "оставим торбите" и да си помислим за истински важните неща. Колко жалко, че по-често тъжните неща ни карат да го направим.
 

# 9
  • Мнения: 2 212
Думите на Ели сякаш изчерпват всичко. Благодаря за възможността да ги прочета. Криско ме научи, че човек трябва да бъде Човек, да бъде добър въпреки всичко. Видимото е само завесата, която ни дели от онзи прекрасен свят. Криско ме научи да виждам и усещам отвъд видимото и суетата. Криско ме научи на надежда, сила, безрезервна обич и доброта.
Криско е най-ценния, т.е. най-безценния ми урок. Благодаря ти, Криси!

# 10
  • Мнения: 2 249
когато слушах тези думи мисля,че се докоснах до нещо извън нашия свят-и когато видях онази снимка на едно усмихнато дете-разбрах,че няма нищо случайно -Криско ни припомни,че сме "хора"

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 972
много силни думи ...

# 12
  • София
  • Мнения: 593
Криси ми върна вярата в хората в момент в който вече наистина мислех,че "човек за човека е вълк".С краткото си и невинно съществуване остави дълбок белег в сърцето ми, който ме накара да погледна дъщеря си с други очи.Сякаш олисана в грижите и старанието да съм добра майка неможех да оценя дара който имам.
         Благодаря ти мило ангелче!Няма да забравя нито теб нито урока който получих!

# 13
  • Мнения: 985
Криско,където и да си сега...благодаря ти Hug

# 14
  • Мнения: 1 121
Криско ми върна вярата в добротата и състрадателността на хората.
Показа ми за колко маловажни неща се ядосвам понякога...
Усмивката му ме научи, че винаги трябва да бъдем оптимисти и да гледаме ведро напред.
Той беше много смел, силен, лъчезарен, красив... истинско ангелче.
Мога само да се радвам, затова, че го познавах, макар и виртуално.
Историята му ме докосна и трогна, промени ме, възвиши ме, помогна ми да израстна!
За 5 месеца Криско влезе в душата на толкова много хора...
и постигна повече отколкото други постигат за цял живот!

Благодаря ти мило детенце
  bouquet

# 15
  • Мнения: 319
Криско...
Винаги когато чуя или изрека това име ще си спомням за едно бебче с бинтовани ръчички как кротко спи обърнал личице към тати.
Всички се молихме за чудо. Не стана така както очаквахме, но чудото стана в сърцата ни, толкоз сплотени, такава силна обич към дете, което никога не сме виждали, огромна надежда и такава силна болка от загубата му...
Криско за мен е чудо.

# 16
  • Мнения: 4 451
Криско промени и моя свят. Благодаря.
Lillibon, възхищавам ти се...

# 17
  • Мнения: 457
Много силни думи, Ели!  Hug
Криско беше чудо. Неговите очи бяха магнетични и наистина много разбиращи. С погледа си все едно казваше, че разбира всичко, което става около него. Беше умно бебе. Сега е свободно от болката на тялото си умно ангелче! Сигурно ще бди над вас и над други дечица, които имат нужда от голяма сила, за да преодолеят болките си.
Ели, идеята за фондация на името на Криско, смятам че е доста уместна. Hug Криско приживе обедини толкова много хора и им помогна да повярват в себе си и в другите, така че мисля че тази фондация ще бъде едно продължение на обединението, което Криско започна и ще бъде помощ за други дечица.
Пожелавам ви цялото ви семейство да вървите напред и да ви топлят слънчевата усмивка на Криско, дълбоките му и умни очички и спомените с него. Вървете напред и се гордейте с Криско!  bouquet

# 18
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
 Лилибон го е написала много хубаво. И Криско, и близките му ни научиха на много неща, всеки на различни, но със сигурност ни накараха заедно да спрем поне за малко, да "оставим торбите" и да си помислим за истински важните неща. Колко жалко, че по-често тъжните неща ни карат да го направим.
 

Така е. От забързаното ни ежедневие, все по- малко мислим за истински важните неща и е жалко наистина, че обикновенно тъжните неща ни карат да го правим.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз мога смело да заява, че Криси ме научи да обичам съзнателно моят син!!!
Благодаря ти Криси!!!
И мен

# 20
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Дано Ели и Ицо направят фондацията...какво по-хубаво име за мисия от Кристиян...

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Криско на мен ми показа какво е истинска мъка и колко безмислено си хабим емоциите по принцип....

# 22
  • Мнения: X
ангелчето Криси слезе за малко на земята и направи всички ни по-добри
а сега ще помага и на други дечица
беше за кратко при нас, но изпълни мисията си

# 23
  • Мнения: 2 908
Криско на мен ми показа какво е истинска мъка и колко безмислено си хабим емоциите по принцип....
Ивонска,мислех си същото Cry

# 24
  • Мнения: 4 967
Криско на мен ми показа какво е истинска мъка и колко безмислено си хабим емоциите по принцип....
Flowers Rose

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
Възхищавам се на Лолибон за силата, която е нужна да изрече тези думи!
Иначе и мен Криско научи да оценя и да  се радвам на истинските неща в живота.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 150
Криско,ти отключи в мен нещо ,което винаги ще  помня и в което няма да спра да вярвам!Има много любов на този свят! Hug

# 27
  • Мнения: 60
Боли ме всеки път толкова остро, че се зашеметявам.
Изпитвам и гняв. От онзи - безадресния.
Изпитвам и разни други чувства...
Затова ми е трудно в такива моменти да говоря.

Всичко това не е интересно. Направо си е банално.
Обаче, все още търся отговора - как тези усещания, адски деструктивни всяко по отделно, са в състояние заедно да създадат нещо различно? Нещо като това, на което е стъпила Ели. Същото, на което се понесе целият тукашен форум.
На което от десетина месеца ставам свидетел да стъпват хиляди хора едновременно. Непознати, а толкова близки.

Ние сме камъкът, дълбан от ударите на чука и длетото и превръщан в прекрасно творение.
Да, може би това е отговорът. Стига веднъж да се случи под ударите на чука да попадне онзи наша част с невидимата пукнатинка, прах и кал започват да се ронят. Ронят, ронят... Дебели са пластовете. Дълго ще е. Вероятно цял живот. 



Ели, Христо, жалея с вас

# 28
  • Мнения: 1 733
Никога не съм виждла Криско, Ели и Христо. Съжалявам, че не успях да отида в неделя, но късно разбрах за помена.
Още от мига, в който прочетох първата тема за Криско (малко след раждането му), не спрях да мисля за него. За силните му родители и за невероятния му, борбен дух, който го крепеше през тези кратки месеци, докато беше на този свят. Ели, права си - синчето ти наистина е имало мисия. То се докосна косвено до всички нас и наистина ни направи по-добри!
Вярвам, че наистина сега е на по-добро място и съм убедена, че споменът за него ще озарява пътя ни!
 Praynig Hug

# 29
  • Мнения: 4 621

 Лилибон го е написала много хубаво. И Криско, и близките му ни научиха на много неща, всеки на различни, но със сигурност ни накараха заедно да спрем поне за малко, да "оставим торбите" и да си помислим за истински важните неща. Колко жалко, че по-често тъжните неща ни карат да го направим.
Така е.
Ели, Христо, възхищавам ви се!

# 30
  • Мнения: X
 Лилибон го е написала много хубаво. И Криско, и близките му ни научиха на много неща, всеки на различни, но със сигурност ни накараха заедно да спрем поне за малко, да "оставим торбите" и да си помислим за истински важните неща. Колко жалко, че по-често тъжните неща ни карат да го направим.
 

Не мога да го кажа по-добре.
В една картичка до Ели й написах, че тя е майката, която учи света на любов. На сплотеност, единност и съпричастие...

# 31
  • Мнения: 47 982
аз нямам много дар слово и не мога да опиша какво точно чувствам, но и за мен Криско ще остане завинаги много специален  Flowers Rose

# 32
  • Мнения: 263
когато слушах тези думи мисля,че се докоснах до нещо извън нашия свят-и когато видях онази снимка на едно усмихнато дете-разбрах,че няма нищо случайно -Криско ни припомни,че сме "хора"

Точно тези думи ми дойдоха в главата '' докоснах се до нещо извън нашия свят"  Peace Наистина започнах да вярвам в неща, които досега само съм си мислела, че са реални  Hug Не искам да плача вече за Криси, искам да вярвам, че и сега той е около нас като някаква сила, която ни сплотява и обединява, която ще милва мама и тати и ще ги успокоява, че не си е отишъл, а просто се е прехвърлил в друго измерение, че те ще могат да го виждат във всяко дете и ще могат да му се радват винаги, когато чуят детски смях, че той живее във всеки един от нас и затова ще се срещат с него всеки ден   bouquet  bouquet  bouquet
Ели, вярвам, че това е така и се надявам и ти да го усещаш по този начин   bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • Мнения: 474
Смятам че бъркаме в рана,която много боли.


На същото мнение съм!

# 34
  • Мнения: 589
Без да го познавам и аз обичах това дете ... Ще си запазя двете му снимчици, надявам се, че родителите му нямат нищо против. Искам да си го гледам и да си спомням за него, милото мъниче

# 35
  • Мнения: 377
От първия път, когато прочетох за Криско и видях снимката му , аз го заобичах като мой син. Ще се опитам да сваля снимката му, защото искам да я имам завинаги и когато ми липсва да я поглеждам. Все още не мога да спра сълзите си. Обичам те, мило  ангелче!Толкова се радвам, че вече не те боли - единствено това ме успокоява! Ели, за мен би било щастие да те познавам и лично. Дано това да стане някой ден. Прегръщам те , теб и цялото ти невероятно семейство-мечта!

# 36
  • Мнения: 9 865
Мисля, че лилибон, цялото и/ви семейство сте си били силни и добри хора по начало. Ще ми се, заради самата мен, да вярвам, че изпитанията винаги са пред силните, хората, които могат да ги преодолеят.Страданието и щастието не са спирка, знаете, те са само част от пътя.

# 37
  • Мнения: 377
Не можеш да ме разбереш,
Не казвай „Знам какво е!”,
Не казвай, че ще оцелея,
Че злото за добро е.
Не ми разправяй, че е тест,
Че съм благословена,
Че съм избрана точно аз
От всички в таз вселена.
Не отговаряй вместо мен
На моите „Защо?”-та.
Не казвай докога да жаля,
Че кратък бил живота.
Недей тегли, недей мери
На мъката товара.
Не ме учи как да скърбя,
Кога да разговарям.
Във болката си потопена
За всичко аз нехая.
Но все пак, застани до мен
И стой със мен до края.
Приемай ме, каквато съм,
Как плача, как немея.
Хвани ме просто за ръка,
Кажи ми – „С теб жалея!”

Колко точно го е написала Ели!
 Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 38

Криско на мен ми показа какво е истинска мъка и колко безмислено си хабим емоциите по принцип....

И аз мисля така...

# 39
  • Мнения: 376
Чувствам се безкрайно малка и нищожна в сравнение с огромните сили и смелост на Криси. Каква щастлива и ведра усмивка през толкова болка...
Колко много направи Криси за всички нас, колко много добродетели ни остави в наследство...

С теб и с цялото Ви прекрасно семейство жалея, мила Лилибон![/
b]

# 40
  • Мнения: 4 195
Ели каза и друго нещо онзи ден......
каза, Криско не беше просто болно бебе, той имаше цел и я постигна - така е.
Искренно се надявам всеки, докоснал се по един или друг начин до Криско, да е променил себе си, да се е научил " по - често да оставя торбите", по - често да поглежа в страни и за хубаво и за лошо, да е станал по - добър, по - човечен и по - разбиращ. Да се е върнал към същността на човека - да живее, да обича, да помага, да бъде съпричастен, борбен, търсещ, помагащ.......защото Криско ни даде урок за това, че не е нужен цял живот, за да бъдеш запомнен, да промениш себе си и другите, да си оставил следа.....а той я остави, в душите и сърцата н всеки от нас.
Криско, аз вече не плача за теб, аз ти благодаря..........на родителите ти също.........

# 41
  • София
  • Мнения: 2 113
Не искам да страдат и умират деца. И ако това се случва, за да ни накара да станем по-добри, то това, което лично аз мога да направя е, да положа всички усилия да бъда добър човек и да отгледам такъв...Дано се справя...Криско, дължа ти това, малко ангелче.

# 42
  • София
  • Мнения: 615
Нищо по - истинско от думите на майката не мога да кажа и е излишно!
Ели и семейството й са силни хора, прегръщам ви  Hug силно и скърбим с вас, но всички взехме своя си урок за нас!От Криско!

# 43
  • Мнения: 479
Аз определено съм променена след срещата ми с Ели, много по-търпелива и всеотдайна съм към своето дете. Радвам му се всеки миг когато съм с него. Без да се оплаквам, че ми се спи или съм уморена.( Това беше съвет на Ели към мен и няколко други майки) Още си играем с балончето ...  Cry

# 44
Като видях писмото на майката, в първия момент реагирах първосигнално - "Няма да го чета, за да не се разстройвам!", казах си.

После все пак го прочетох. Наистина се разстроих, но не съжалявам - отдавна не съм чел нещо толкова истинско...

Трябва да има и Нобелова награда за човечност. Но не това е най-важното...

След това писмо се чувствам по-различно. Единственото, което ми хрумва в момента е това:

http://www.youtube.com/watch?v=Utsl2YeADZk

# 45
Мили момичета,

Вие сте прекрасни. Знаете го. Защото обичта е прекрасна. Сега обаче ще кажа нещо лошо - има много хора, които за зли и лошото е, че тези хора искат да управляват живота ни. Не, няма да говоря за политика, защото злото е отвъд политиката. Двете емблематични за мен зли същества - Емилия Масларова и Longanlon --> http://longanlon.bloghub.org/137, се самодефинират като ляво и дясно. Аз бих пояснила - чудовище. Масларова е ляво чудовище. Лонганлон - дясно чудовище. Затова политиката (според мен) е боклук. Важното е конкретния човек. Конкретните хора помагаха на Ели докато малък Криско беше жив да има превръзки и всичко, което трябва; конкретните хора помогнаха да се съберат пари за Симона и за децата от "Спаси, дари на.."; конкретните хора помогнаха Вихърчо да намери своя дом --> http://www.bezdom.info/forum/viewtopic.php?t=359

Момичета, вие сте силни, защото е силна любовта ви.

Моля за отношението ви, аз се опитвам да пиша за някои неща и срещнах злото, моля ви да му отговорите --> http://semkiibonbonki.blogspot.com/2007/10/longanlon_30.html

Криско промени нещо у мен. От края на месец май, когато Лилибон написа за него, аз започнах да се моля за него. Не съм религиозен откачалник, но всяка вечер казвам няколко думички към Висшата сила. В тези думички споменавах Криско. Това не помогна, но не мисля, че е било напразно. Мисля, че това, че всяка вечер споменавах името му, ме е направило по-добър човек, защото когато казвах "Криско", аз се замислях за всички дечица. "Замислях" е думата, и не мисля, че е малко. Не съм богата, даже съм бедна, защото съм инвалид, и съм изпратила 15 лева. Повече не мога, защото нямам. Но говоря на мои познати, пиша в блога си и мисля, че може би някого ще засегна в сърцето и ще дари.

Моля ви, кажете какво мислите за лицето Лонганлон.

# 46
  • Мнения: 669
Ели, благодаря ти, че ни позволи да се докоснем до твоят Дар, до твоето най-голямо чудо в живота ти- Криси! Heart Eyes

Ще дойде ден в който ще бъдете пак заедно, но този път без болка, страх и борба. И ще имате цялата Вечност, за да       усетите Блаженството!
Hug Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 1 715
Как ни промени едно дете... Бяхме безсилни да му помогнем Cry, но той помогна на нас - да сме по-добри, търпеливи, разбиращи, да обичаме безусловно нашите деца, да обичаме хорта...
Вярвам, че човек не идва случайно на земята. И името на Криси явно не е случайно...
Поклон и сили на неговите мама и татко Flowers Rose

# 48
  • Мнения: 146
Регистрирах се когато научих за Криси.Не помня да съм плакала така, както когато чета всеки един ред изписан за него.Но въпреки тъгата той научи и мен на нещо.Синът ми е на твоята възраст, Криси - откакто научих за теб съм много по-търпелива и обичлива майка.Всеки ден за мен вече е като сбъдната мечта - забелязвам и се радвам на неща, който преди намирах за обикновени и нормални.БЛАГОДАРЯ ТИ АНГЕЛЧЕ МАЛКО. ДАНО ТАМ КАДЕТО СИ НЯМА БОЛКА И СТРАДАНИЕ.


                                                                                                                     с почит: Таня и Ники


# 49
Поклон...поклон пред семейството и пред Криско!  Flowers Rose

# 50
  • Мнения: 2 563
Longanlon съм го засичала и тук, в Бг-мамма. Неприятен ми е. Още повече, че мина да се поизхрачи и в блога за Могилино...

# 51
  • Мнения: 1 409
Застана ми буца на гърлото. Cry
Лилибон  Hug

# 52
  • Мнения: 1 671
Както са казали всички момичета и момчета по-горе, Криско ме научи на любов. Любов въпреки. Любов залудо. Любов нахалос.
Вече знам, че няма любов въпреки, залудо или нахалос. Има просто любов. Нея я даваш, без да очакваш.

Но Криско научи на нещо и големия ми син. Той е на 8. Научи го, че може да се лиши от една играчка, и пак да бъде доволен! Защото да помогне на едно дете за осемгодишния ми син бе наистина върховно изживяване! И му разкри един огромен хоризонт - хоризонтът на добротата, човечността и съпричастието.

Благодаря, Криси!
Благодаря, Ели и Христо!
Нося ви в сърцето си!
Бъдете благословени!

# 53
  • Мнения: 7 263
На мен това мъниче ми върна вярата в доброто!
А това е много!   bouquet  bouquet  bouquet

Парадокса е че първата му усмихната снимчица е всъщност една от последните, това е едно малко незагасващо слънчице и дано то вечно огрява душите на хората на тази забързана и бездушна земя, за да ни напомня, че всичко е преходно само ДОБРОТАТА трябва да е вечна и неотменима!

# 54
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Криско ме научи на много неща - толкова малък,а толкова добър учител....научиме на добрина,на човечност,на вяра, на това да се издигнеш над дребнавите,злободневни неща, и да видиш онези,невидимите,които осмислят живота ти....Криско ме научи на борба,накара ме да повярвам,че е дошъл с мисия, и че сега е някъде,поел друга важна мисия....

Благодаря ти Криско,за цялата мъдрост ,която донесе със себе си .. Бъди щастлив малко-голямо човече,където и да си - ние няма да те забравим..........никога Hug Hug Hug

# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За огромна жалост  Cry, ние тоз урок го научихме още пред 1г. и половина  Tired

Криско, дано душичката ти се рее свободна  Praynig

# 56
  • Мнения: 1 929
Криско ме научи  на всичко това което каза Ели.И доказа ,че и най малкото същество може да промени съдбата на света

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 11:44 от Живанка

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Как ни промени едно дете... Бяхме безсилни да му помогнем Cry, но той помогна на нас - да сме по-добри, търпеливи, разбиращи, да обичаме безусловно нашите деца, да обичаме хорта... Вярвам, че човек не идва случайно на земята. И името на Криси явно не е случайно... Поклон и сили на неговите мама и татко Flowers Rose

 Hug  Hug  Hug

# 58
  • Мнения: 388
Думите са безсилни.... Съдбата е жестока.... Криско и Ели ме научиха да бъда по-търпелива, да играя повече, да се усмихвам повече, да се наслаждавам на всеки миг с детето си.... Благодаря ви! Ели, бъдете силни! Почивай в мир, малко ангелче.....

# 59
  • Мнения: 5 591
Zdraveite mami,
za parvi pat 4eta tazi stranica.Ne moga da spra salzite si.Poklon pred pametta na tezi deca. Cry

# 60
  • Мнения: 912
Lilibon лично ми помогна да осмисля много неща, когато преди броени дни бях изправени пред най-страшното решение в живота си. Поклон пред светлата памет на Криско - мъниче, дарило ни с толкова мъдрост и сила! Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 61
  • Мнения: 3 634
Не научих нищо, по-скоро осъзнах че ако моето дете живее, то живея и аз. Когато за първи път ставаш родител и откриеш този факт със сърцето си, чувството е много силно. Болката и страхът ме блъснаха като ТИР в гърдите по време на едно от ТВ-предаванията.

Криско ми помогна да се осъзная като родител!

# 62
  • Мнения: 21
Криско ни научи на много неща, но най- важното от тях  е да бъдем "ХОРА" в истинския смисъл на думата.

# 63
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хора, нека оставим Криско да почива в мир.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт