Краниостеноза ???

  • 25 113
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Моля, ако някой знае нещо повече за това заболяване да сподели.

  Ето моята кратка информация:
  Краниостеноза - преждевременно срастване на черепните шевове при бебетата, невъзможност на главата да нараства. Обикновенно се доказва до 5-6 месечна възраст. Коригира се само оперативно. Неизяснена етиология.

  А ето и нашата история:
  Дъщеря ми се роди две седмици преди термин след спешно секцио, тъй като се оказа, че съм с еднорога матка. При раждането обиколката на главичката беше 33см. Поради малка фонтанела забавихме приема на Вигантол, в резултата на което направи рахит. Овладяхме го в ранна фаза. Но тъй като спеше само по гръб, главичката се сплеска на тила. Заради формата на главата и малката фонтанела /която обаче до ден днешен НЕ е затворена, а дъщеря ми е на 10 месеца и половина/, джипито ни прати на детски невролог. След направен преглед и трансфонтанелна ехография - без отклонения, неврологът заключи: "Детето няма проблеми с мозъка, а с черепа". И от там се почнаха изследвания:
1.Очни дъна - без изменения.
2.Кръв - калций, фосфор, алкална фосфатаза- в норми.
3.Рентгенография на череп - трима лекари я разчитат по различен начин. Според двама, шефовете са отворени и няма данни за Краниостеноза, но според единия, има данни за синдром на Крузон, поради малък лицев череп, скъсена черепна база и изразени Импресионес дигитатем окципитално.
  Направихме консултация и с детски неврохирург и той е категоричен, че детето има сраснат коронарен шев и се нуждае от оперативна намеса, която обаче не била спешна, по думите му.
 
  До момента обаче, главичката на бебка нараства в АБСОЛЮТНИТЕ норми, в момента е 44,5см., но все още е леко сплескана. От неврологична гледна точка детето няма проблеми - опитва се да приказва, седи стабилно, вече ходи почти сама. Много е емоционална, общителна и непослушна.
  Като направи годинка, предстои да правим нови снимки + Ядреномагнитен резонанс и Скенер.

  Това е, дано не съм ви отегчила. Ако някой знае нещо повече или се е сблъсквал с подобен проблем, моля да пише по темата. Ще ми бъде в голяма помощ. Няма да пиша за тревогите, страха си и ужаса от неизестното, защото всички ние ежедневно се сблъскваме с тях, но ги преодоляваме в името на децата ни. Господ да ги пази!!!

# 1
  • Мнения: 2 531
Моя проблем е подобен. Сина ми се роди на термин, но поради усложнения разви моз.оток и стоя в кувьоз 1 седмица. Затова го следеше невролог. Главичката при раждането е измерена 34см., но на 20-ден на консултация е по-малко. Предположиха че не е точно измерена при раждането. Но с течение на времето растеше по-малко от необходимото ТАКА:
40дни- 34,5
2м-35.5
3м-36,5
4м.-38,5
5м-38,5/явно нещо са пообъркали/
6м.39,0
8м.-40,5
9м.-41,5
11м.-42.0
1год.-42,0
1г.2,5м-42,8
1г.5м-43,5             Ако те интересува още мога да пиша.
Невролога след ТФЕ /20дни/каза че няма поражения на мозъка от отока.Четв. мес започна рахита.От консултацията ги беше страх да го лекуват защото е с малка фонтанела/затвори се на 5-6мес./ И започнах едно ходене по мъките. В крайна сметко отидох при невролога/ който е педиатър/ и ме успокои ,че не фонтанелата оказва значение за растежа на черепа, а шевовете. Лекувахме си рахита ,но получихме съмнение за Микроцефалия. И така си я следихме главата. Расте си бавничко/на 4г. му взимам шапки за 2год./С течение на годините лекарите казах ,че най вероятно е с по- дребна глава ,защото няма промяна в съотношението лицев:мозъчен дял на черепа. В рода ми имаме и други с дребни глави/ аз и съпруга ми не сме , затова и лекарите го подлагат на съмнение като ни видят/Сина ми обаче има доказана хромозомна болест/неизвестно точно каква/ и това може да е също причина за малката глава. Правиха му снимка на 3г.8м- има шевове.Всичко му е нормално рентгенологично.
В твоя случай незнам,не пише колко е голямо детето ,няма година ямно а миа 10см. растеж на гавата. Това е добре и няма съмнения авно да изостава - най- важно е как се развива . Виждам че си от Пловдив- аз също. Ходили сме при д-р Иванов и д-р Пискова.А ти?

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Здравей, миличка!
  Да, ходихме при д-р Иванов, още когато малката беше на 5 месеца. Именно той назначи изследванията, които описвам. На 9 - месечна възраст я водих при доц.Божинова - тя е завеждащ Детска неврологична клиника в София. Според нея детето няма Краниостеноза, но за да изключим синдрома на Крузон, тя ни прати при неврохирург в Александровска болница. Той пък заяви точно обратното - НЯМА Крузон, но ИМА Краниостеноза. А според всички други лекари, щом главата расте в нормите, а тя РАСТЕ, НЕ може да се говори за краниостеноза. И затова съм толкова объркана и търся и друг детски неврохирург с който да се консултирам, след като направим новите изследвания. Проблемът е, че в Пловдив няма такъв.
  Вие правихте ли Скенер или Ядреномагнитен? Ако, да, къде? В Пловдив ли? Ако искаш пиши ми на бележка.
  Поздрави!

# 3
И на нас ни бяха казали за краниостеноза.Отидохме на невролог и се започнаха едни изследвания...Казаха ни още че сме с ДЦП .Откриха и мозъчни крьвоизливи и корова атрофия.
Сега сме на 5 год.,главата е малко по-малка от на повечето деца.Но иначе всичко е наред-ДЦП така и не се прояви.Атрофията предполагаше да сме с умствено изоставане,но и това чудо го няма(слава Богу).Детето даже говори 2 езика.Започвам да се повтарям от темата "Чудесата са реалност",където писах.Повярваите и вие и всичко ще се оправи. Simple Smile

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дай, Боже! Само на това се надявам!
  Явно различията в докторските мнения са по - скоро правило, отколкото изключения. Все така да ви радва детенцето и да ви е живо и здраво!
 
  А какви изследвания правихте за Краниостенозата по - специално?

# 5
Лекарят ни извади някакви таблици,в които имаше описани мин. и мах. обиколка на главата по възраст и се оказа че сме на долната граница,но все пак е в норма.Единственото което правихме беше скенер-2 пъти през една година и ЕЕГ.
Ходихме също на логопед и психолог и тя беше винаги в норма.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Не че мога да помогна, но гледах по Реалити ТВ за деца с такъв проблем. От филма /имаше дори еднояйчни близнаци/ сякаш изглеждаше, че това е по-скоро козметичен проблем и не се изразява в други негативи за децата в умственото им и/или физическото развитие.
Операцията изглеждаше страшна /поне за мен/, защото се реже черепа, но за лекарите явно беше рутинна. Децата после носеха шлемове известно време, за да предпазва явно раната от удар. Някъде след 5-6 месеца си бяха без какъвто и да е проблем...

Малко оф, но всеки ден се ужасявам колко назад е медицината в БГ и колко некомпетентни са тук лекарите ни  Sick
Мои приятели имат бебе родено в US 850гр. в 6-тия месец. Сега е на 2 години и няма абсолютно никакъв проблем, а от болницата са го изписали 1200 или 1300 гр. а като гледам в БГ какви ужаси се пишат за преждевременно родените се изприщвам.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не е само козметичен проблем, за съжаление.
  Ако шевовете се затворят прекалено рано главата не може да расте, съответно и мозъкът.
  Иначе операцията е страшничка. Да, реже се или по - точно, както ми обясни докторът, изпилва се черепът, на мястото, където е шевът. И не е толкова рутинна, поне в България, защото аз до момента намерих само един (!) неврохирург, който я прави. Затова търся и други лекари за допълнителна консултация. Защото най - много ме шашна това, което ми каза, че главичката щяла да спре да расте(?) А до момента сме си в нормите.

# 8
Има хора,които са генетично с малки мозъци и може  затова фонтанелата и шевовоете да се затварят бързо.По принцип жените са с по-малки мозъци от мъжете.Фонтанелата на дъщеря ми се затвори,когато беше на 7-8 месеца.Сега(на 5 год.)обиколката на главата и е 50 см.На майка ми е 52 см-може да прилича на нея.

# 9
Здравейте,
И нашият син 3.5м има затворени фонтанели, и до преди 4 дена
си нямахме идея че може да някакъв проблем.От 4ма  доктори
които съм викал заради хремата му (стафилококова инфекция още от АГ-то)  само последният ни каза. А дори имахме операция от херния.Другите- само не давайте вит. Д. След това ги търсих , викам така и така, защо не каза - не било проблем. Да ама не-признаци на рахит. Детската невроложка в болницата обаче директно ни прати в София. Изчетох много неща, основно на руски и сме много наплашени. За шевовете- ако са хрущялни, не било проблем. Дори четох, че се разбирало с напипване. Липсата на фонтанели не било толкова страшно, ама знаеш ли. Те и докторите един вика това, друг онова все различно. Даже ни казаха да даваме витамин Д, нямало страшно. За рус. инет- и там няма много конкретно инфо, макар че е повече от БГ.  Основно по форумите пак. Дори четох че има някакъв регион където било  нормално децата да се раждат със затворени фонтанели.Дано да е наред всичко, засега детето е добре.
Та и моите притеснения са за краниостеноза.

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На мен поне докторите ми обясниха, че за краниостенозата не е толкова важна фонтанелата, колкото състоянието на черепните шевове. Иначе нашата фонтанела все още не е съвсем затворена /на 10,5 месеца е бебка/, но е малка, тя така си се роди.
  А какви са тези хрущялни шевове?
  От кой град сте вие, къде в София ви пратиха на консултация?

# 11
  • Мнения: 4 414
offtopic  
Цитат на: Isa
Мои приятели имат бебе родено в US 850гр. в 6-тия месец. Сега е на 2 години и няма абсолютно никакъв проблем, а от болницата са го изписали 1200 или 1300 гр. а като гледам в БГ какви ужаси се пишат за преждевременно родените се изприщвам.

не си много права...и в България има такива случаи и то много...то си е въпрос на късмет...медицината нищо не може да направи с недоразвитата нервна система:( ...шансовете да се получат усложнения при недоносените/особено при родените под 1 500 гр./ са много по-големи, но аз имам много познати родени в началото на 7-ми месец, както и много родили преждевременно, които не са и чували за проблеми...тях ако ги питаш, няма никакъв проблем да родиш в 7 месец, примерно...според мен, проблемът в БГ е абсолютната липса на профилактика...нещата се откриват едва когато е доста/твърде късно Sad  offtopic  offtopic

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Днес бяхме на редовната месечна консултация с дъщеря ми, всичко ни е наред с мерките и теглилките  Stuck Out Tongue
  Подсетих джипито, че другия месец ще искам направления за ядреномагнитен резонанс и КАТ, а тя така ледено ме погледна и каза: Не се ли убедихте, че няма нужда от тея изследвания. Ако имаше проблем, до сега щеше да се е появил.
  Иска ми се да й вярвам, ама не мога просто така да се успокоя. Какво значи "Ако имаше проблем...", то дали има или няма очевидно се доказва с други изследвания, а тя не ще да ми даде направление. Иначе е свестна докторката, до сега не ми е правила номера.

# 13
  • Мнения: 4 414
и ние имахме същия проблем...ЛЛ, която иначе е много свястна жена, просто беше убедена, че на Ния нищо и няма...даде ни направление след 300 разправии и се обиди даже, че не и зачитам мнението...ама аз не можех да чакам 6 месеца, че да видим дали тя ще излезе права...после и мина...надявам се да се оправите с вашето Дж.П. и дано тя излезе права и да нямате проблем! стискам палци и ни дръж в течение!   Heart Eyes

# 14
Краниосиностозы :
Сагиттальный (скафоцефалия)
Коронарный односторонний (передняя плагиоцефалия)
Коронарный двусторонний (брахицефалия)
Метопический (тригоноцефалия)
Лямбдовидный (задняя плагиоцефалия)
Множественный синостоз (оксицефалия)

В зависимост от това, кои шевове са се окостенили.
Съединението на черепните кости- черепните шевове при бебетата е с хрущял (така пише). Краниостенозата е когато шевът се е окостенил - съотв. тип краниостеноза.
Когато шевът е окостенен черепните кости растат с възрастта,
но деформирани от затвореният шев.Даже единият от шевовете се затаврял напълно чак около 60 г. възраст.
Това му е опасното и изходът е операция.

# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: rus
Краниосиностозы :
Сагиттальный (скафоцефалия)
Коронарный односторонний (передняя плагиоцефалия)
Коронарный двусторонний (брахицефалия)
Метопический (тригоноцефалия)
Лямбдовидный (задняя плагиоцефалия)
Множественный синостоз (оксицефалия)


  Мерси за инфото, ама сега съвсем се ошашавих. При нас съмненията явно са за двустранна, защото на едно от изследванията ни пише Брахицефалия. И никой доктор до момента не си направи труда да ми отговори на въпроса какво значи това  Close
  Главата расте, но се деформира, значи... Затова ли главата може да расте, а в същото време да ИМА Краниостеноза, така ли? А освен формата на главичката, пише ли за други проявления или симптоми?
  Още веднъж, мерси!

П.П Пусни още инфо, което си намерил. Една от мамите обеща да помага с руския ез.

# 16
Или криво сте разбрали, или криво са ви обяснили, но това е абсурдно да изпишат бебе с такова тегло в Америка!
Категорична съм, че това не е нормална практика, а и няма как да бъде!
Дори съм почти убедена, че дори и да искат родителите това няма да стане.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
пребори се с джп-то на всяка цена и иди на специалист! писна ми от лекари дето си мислят, че знаят и разбират всичко и искат да си спестят направленията за сметка на деца  Imp   #Cussing out

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: catnadeen
пребори се с джп-то на всяка цена и иди на специалист! писна ми от лекари дето си мислят, че знаят и разбират всичко и искат да си спестят направленията за сметка на деца  Imp   #Cussing out



  Така и ще направя. Не че не ми се иска тя да излезе правата накрая, ама трябва да се докаже.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: pg220899
Или криво сте разбрали, или криво са ви обяснили, но това е абсурдно да изпишат бебе с такова тегло в Америка!
Категорична съм, че това не е нормална практика, а и няма как да бъде!
Дори съм почти убедена, че дори и да искат родителите това няма да стане.


Забелязала съм, че и друг път си имала навика да пишеш просто така постингите си, без да става ясно за какво/кого се отнасят. Но тъй като аз съм писала за бебе изписано от болницата с малко тегло - явно се отнася до мен. Все пак направи си труда следващия път да понаучиш някои от правилата на форума.

Да - правилно съм разбрала - касае се за мой приятел, с който си пишем всеки ден и определено помня какво ми е казал. Каза още: "Тук като диша самостоятелно и яде от шише и го изписват детето. А аз стоях до него през ноща да го гледам"
А иначе можеш да продължаваш да си все така убедена - то не пречи.

ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ГОЛЕМИЯ ОФФ

# 20
Само с рентген може да се установи дали има някакъв вид
краниостеноза, т.е кои шевове са отворени( хрущални) и кои не. Обясниха ми за някакви щифчета които се слагали в шева и така се правело. Имало доста случаи. Попаднах на нещо, където споменават за два вида лечение: консервативно и хирургично, но нищо повече.
Към бим-бам: И на нас ще ни правят ренгетн, моля те да ми кажеш при вас какво се вижда, т.е каква е видимата разлика между отворените и затворените шевове- ако си гледала де.
Нормалният шев се виждал като по светъл или какво?
"Лечение: при большинстве синостозов основная проблема – это “косметический” дефект. Решить эту проблему можно лишь хирургическим путем. Лишь в случаях “многошовного” краниосиностоза (оксицефалии) речь идет так же о разрешении проблем с внутричерепной гипертензией. Цель операции – коррекция косметического дефицита, оптимальные сроки проведения 6-12 мес. жизни ребенка. В более поздние сроки ситуация становится “запущенной” и требует гораздо более обширной (т.е. более травматичной для пациента) операции. Следует отметить, что и косметический результат “поздних” операций хуже.

Прогноз: в подавляющем большинстве случаев удается достичь “хорошего” и “отличного” косметического результата при проведении операции в оптимальные сроки. Риск неврологических проблем минимален. Основное интраоперационное осложнение – это массивная (для младенца) кровопотеря, связанная с “объемом” операции у маленького пациента. Современные хирургические и анестезиологические методики позволяют достаточно успешно контролировать эту проблему. В редких случаях (при наиболее грубых деформациях и поздних обращениях за помощью) требуется проведение нескольких операций с целью достижения оптимальной коррекции."

# 21
# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119


  Голямо мерси! Ми аз тук от форума и от тези неща дето ти ми пусна, разбрах повече, отколкото лекарите ми разясниха за половин година.
  Първите снимки, които правихме бяха доста лоши. Как да обясня на 5 месечно бебе, че не трябва да мърда, за да му снимат главичката???  И кой да ми каже, че се давало малко успокоително, за да се направят тези снимки добре??? Иначе тогава шевовете не ни бяха затворени изцяло или поне така ми казаха докторята /макар, че както писах по - горе, трима рентгенолози почти се скараха за разчитането на снимките/ Иначе, да, по - светлички се виждат шефовете на снимката. И правихме кръвно изследване - клаций, фосфор, алкална фосфатаза - тези стойности са СИЛНО завишени, ако има проблем + преглед на очни дъна.
  Сега, като я снимат пак след месец - два, ще е под упойка, за да не мърда и да направим наведнъж и ЯМГ.

  Защо не се регистрираш, ще си пускаме и бележки и ще е по - лесно?

# 23
http://www.5ka.ru/50/10610/10610.zip-
едно от нещата които смятам за много важно(малко е неугледно), но за контрол на джипита, дето си мислят
че като мълчат или казват две думи, ние ги разбираме, става

Бим-бам,като са ви  правили рентг. снимка, дали са си оставили и за тях си ( болницата - за архив), където да отида да разгледам  за какво става дума.
На нас ще ни правят другата седмица, та поне да знам как трябва да изглежда. В четв. бяхме в СФ на консулт. и ми казаха начин  за операция съвсем различен от този за който си писала.

# 24
  • Мнения: 704
Само да напиша, че на наша позната детенце е с такъв проблем, установиха го на 3 г. възраст - малко късно, но явно не е фатално. Детенце е оперирано в София, по същия начин е обяснено на майката, че операцията е "козметична", слагат пластинки, за да може мозъкът да расте. Абсолютно профанско го обяснявам, но това е което знам. Майката беше много уплашена, но се решиха, защото в крайна сметка неврохирургът й обяснил, че ако не се направи операцията в пубертета детето може да развие епилепсия и др. Детето си има сравнително нормална по размер глава, но и проблем с очите - лек диоптър, също недочува с едното ухо - не знам тези проблеми дали са в резултат на това, че е открито доста късно.
Пиша горното, само за информация, че и в по-голяма възраст явно този проблем може да бъде установен и решен.

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
имате ли нужда от превод от руски?

Дано другата седмица ни зарадвате с хубави резултати! Много  Heart Eyes  на малките и златно правило - съветвай се с поне двама доктори ама не повече!

# 26
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Моят син е със съмнение за микроцефалия,но аз се притеснявам и за краниостеноза и все питам доктора,но той казва,че нямаме такъв проблем.Малчо се роди с малка глава-първо казаха,че е 30см,а после,че е 32см.Сега на 2г главата му е 40см.Той по принцип изостава с цялото си развитие,защото и ръстът му е малък-70см и теглото-6кг.И затова докторът казва,че проблемът не е само в главата отделно и не било краниостеноза.Ама аз не се успокоявам много.Бебо също така се роди с много малка фонтанела,която се затвори към 6-7месец.Освен това имаше и възседнали черепни шевове,които впоследствие се изпънаха.
Но няма несъответствие между лицева и черепна част,главичката му е малка,както и телцето,но всичко е добре оформено.
Някой може ли да обясни в какво се състои операцията,ако има такава информация !
catnadeen,ако не те затруднява ще е добре да преведеш тези статии,които даде РУС и да ги пусна ,като линк в библиотеката,която правим.Ако искаш,пиши ми на лични или на кю-то. Simple Smile

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: рус
http://www.5ka.ru/50/10610/10610.zip-

Бим-бам,като са ви  правили рентг. снимка, дали са си оставили и за тях си ( болницата - за архив), където да отида да разгледам  за какво става дума.
На нас ще ни правят другата седмица, та поне да знам как трябва да изглежда. В четв. бяхме в СФ на консулт. и ми казаха начин  за операция съвсем различен от този за който си писала.


  Не, няма снимки в болницата, ние ги правихме в едно ДКЦ в Пловдив и си ги носим с нас, като ходим на преглед. Но самите снимки са много лоши. Препоръчвам ти на вашето бебче да ги направите в болнична обстановка, дори да трябва да останете за хоспитализация 1 ден. Поне ще сте сигурни, че всичко ще е както трябва.
  При кой лекар и в коя болница ходихте в София? Какви изследвания ви назначиха? Разказвай, моля те! Оказва се проблем намирането на детски неврохирург, който оперира крониостенози  Sad  така, че ми е много нужен вашия опит!
 А,още нещо, което се сетих да ти кажа. Ние в началото по лекарска препоръка не давахме Вигантол на бебка, заради малката фонтанела. Ама направи рахит, така че след това го почнахме и то в по - големи дози +Калций Фосфо Це. Сега взимаме по 2 капки Вигантол дневно, а фонтанелата още не се е затворила изцяло.

# 28
Май няма точно детски неврохирурзи. Имало някакви много добри, но много скъпо вземали. Във вторник ни хоспитализират за изследвания, но точно как се казва болницата не разбрах.
Само знам къде точно трябва да отидем. Това било срещу центъра по хигиена зад някакъв блок отзад. Те на картата всички болници са в този район, а иначе ходихме на консулт. на частно тъй като пристигнахме много късно-в клин.  "Детско здраве" ул. Ами Буе и честно казано съм  впечатлен от доктора- и обяснява, и разбира руски, и най-важното - според мен разбира си от работата, каза че имало доста подобни случаи.

# 29
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
A как се казва доктора?И обясниха ли ти какво представлява операцията?

# 30
д-р Литвиненко.
За операцията - слагали щифчета в шевовете за да не се затварят, но като чух това изключих и не съм питал за подробности, и сега търся инфо, ама нищо не намирам.

# 31
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Много стискам палци и ще се молим всичко да мине добре, само това мога да ти кажа. Но наистина е по - добре изследванията да се направят в болнична обстановка.
  Щом ще сте в София, защо не потърсите поне още едно мнение за операцията. Така и така ще сте там. Ето ти тел. на неврохирургът д-р Кирил Геогиев от Александровска болница, при който бяхме на консултация ние  0888-20 95 30   Той май наистина оперира по друг метод, защото не ми каза нищо за пластинки в шевовете... просто чуйте още едно мнение. Така и така ще сте там.
  Знам, че хич няма да ти е до интернет, но моля те, щом ти е възможно, информирай ни какво става с вас!
  Много, много кураж и целувки за бебчето!

# 32
# 33
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: Rus
Неврохирурзи????


  Какво стана, как сте с бебчето?

# 34
Здравейте,
Диагноза - долихоцефаиля ( срастване на сагиталния шев)
Лечение - оперативно.
Въпросът е къде и  при кой неврохируг е най добре, макар
че вече имаме дата за приемане, все още се чудим. Моля ако имате мнение за болниците ( Пирогов или Алекс.) да споделите,
защото едни ни казват там е по добре, други тук...., а и в нета почти нищо няма.
Благодаря ви предварително

# 35
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: rus
Здравейте,
Диагноза - долихоцефаиля ( срастване на сагиталния шев)
Лечение - оперативно.
Въпросът е къде и  при кой неврохируг е най добре, макар
че вече имаме дата за приемане, все още се чудим. Моля ако имате мнение за болниците ( Пирогов или Алекс.) да споделите,
защото едни ни казват там е по добре, други тук...., а и в нета почти нищо няма.
Благодаря ви предварително



  Здравей! Толкова ви мислех тези дни... Съжалявам за диагнозата, много ми се искаше да не е така...
  Не знам дали ми видя предния отговор, там ти писах телефона на този неврохирург, който предложи да оперира дъщеря ми, ако искаш се консултирайте и с него. Казва се д-р Кирил Георгиев от Александровска болница е. Това, което разучих от старшата сестра в неврохирургията в Алекс.б-ца е, че там разполагат с много добра и съвременна техника за тези операции, но условията за следоперативното възстановяване не са от най - добрите, меко казано  Close Разполагат само с една стая за деца, която е обща и имала 7-8 легла... друго аз не знам.

  При нас проблемът е срастване на коронарния шев...

  Много те моля, сподели къде и какви изследвания правихте, с кой доктор се консултирахте, освен Литвиненко. На нас ни предстои същото следващия месец. Моля те!!! Ако искаш да ти пратя и мейл, на който да ми пишеш.

# 36
  • Мнения: 208
Здравейте
Нашия проблем е следният :малкия се роди с много малка фунтанела 1/1,5см , но главата му беше 37 см. и затова само го следяхме до 4м всичко беше ОК , но сега главата спря да расте с критичния минимум 1 см. ой се развива абсолютно нормална , но не се знае до кога.
Преди няколко часа д-р Иванов /Пловдив/ каза краниосиностоза.Препоръча операция , след като се консултираме с невролог
Момичета знам , че сте писали отдавна но аз съм в шок .Тепърва от утре ще тръгвам по вашите пътеки .Моля Ви да ми кажете какво си е случило с вашите деца.
Бим-бам била ли си в Пловдив на неврохирург и къде
Благодаря предварително на всички

# 37
  • Мнения: 2 327
Бим Бам предполагам ще се включи малко по-късно. Дъщеричката и я оперираха отдавна тук в София при доктора, който е писала. Операцията е минала нормално и сега и помен няма от нея Simple Smile Малката е една сладурана, която е истинска хала Simple Smile

От това което е писала съм останал с впечатление, че проблемът не е в компетенцията на невролозите, а на неврохирурзите.

# 38
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Бим-бам била ли си в Пловдив на неврохирург и къде
Благодаря предварително на всички

Не си губи времето в Пловдив, бягайте с детенце в София.
Всичко е преодолимо, щом е открито навреме!
Не се притеснявай  Hug Писах ти на ЛС. Обади ми се!

Общи условия

Активация на акаунт