Едно въпросче (за разреждане на сока)

  • 2 584
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте мами! Искам да ви питам трябва ли като се дава сок от грозде, той да се разрежда с вода горе долу 3 към 1. Давах 2 дена без разреждане, но педиатърката ми каза, че е задължително да не се дава само концентрат.

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 11:15 от Vivi

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Все още разреждам соковете 1:1.Колко сте големи?

# 2
На 7 месеца сме и пием сок от скоро.

# 3
  • Мнения: 865
аз разреждам фрешовете на Дари винаги. Peace

# 4
  • Мнения: 724
Аз давам сокове на ХИП и не ги разреждам.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
И на етикетите на соковете Хип пише,че трябва да се разреждат.Аз разреждам,в много редките случаи когато давам сок 50:50

# 6
  • Мнения: 174
и аз разреждам 50:50 купувам на Хип,Гербер,Бебевита и Кинела....и до колкото мога по-късно все ще ги разреждам...

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


          Аз пък никога не съм ги разреждала, нито купените, нито фрешовете Confused

# 8
  • Мнения: 707
И аz раzреждам, но не 1:1, а 2:1.

# 9
  • Мнения: 669
само понякога ги разреждам на око

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз разреждам доста, защото синът ми не иска да пие вода и пие само сок!

# 11
  • Мнения: 2 908
Никога не съм разреждала нищо.Не съм виждала на етикетите на купените да пише да се разреждат,а домашните ще ги разредя на кукуво лято Crazy.

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
И аз никога не съм разреждала сока в редките случаи когато съм давала,то това да не е компот Sick

# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
Никога не съм разреждала купените сокове. Мисля, че съдържат достатъчно вода  newsm78 Разреждам само някои от домашно приготвените фреш сокове. Например на сока от портокал винаги добавям и вода.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 734
Като обелиш етикета на Хипските сокове,от вътрешната страна има обяснения и там пише да се разрежда и за по-големи бебета.

# 15
  • Мнения: 169
Никога не съм и не бих разредила сока на детето .То по добре му дай чай или вода със захар. newsm78Фреша си е фреш или го даваш натурален или по добре не го давай

# 16
  • Мнения: 2 908
Като обелиш етикета на Хипските сокове,от вътрешната страна има обяснения и там пише да се разрежда и за по-големи бебета.
Хубаво,ама аз ясновидец ли съм,да знам,че трябвало да се обели етикета ,та да гледам отвътре-не съм белила,не съм виждала какво пише,не съм разреждала.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 232
Не си само ти. Тук често пишат майки, които купуват пюрета или сокове на ХИПП, пък им липсват подобни ясновидски способности.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 2 734
Е,ами аз не съм ясновидка,пък виж сетила съм се да обеля етикета.От едната страна имаше нарисувани малки ножички,което ми подсказа,че и на обратната страна на етикета пише нещо.И нали съм си любопитна,взех,че го обелих.И Афродита,аз не ти се карам,че не си обелила етикета,не ми се карай и ти,че съм го направила Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Да се поправя-такава ножица има на етикета на пюретата на Хип,а на сока пише:"Начин на употреба-виж обратната страна".Че и текста е с по-тъмен шрифт.

# 20
  • Мнения: 857
Аз разреждам 1:1 с вода

# 21
  • Мнения: 2 908
Е,ами аз не съм ясновидка,пък виж сетила съм се да обеля етикета.От едната страна имаше нарисувани малки ножички,което ми подсказа,че и на обратната страна на етикета пише нещо.И нали съм си любопитна,взех,че го обелих.И Афродита,аз не ти се карам,че не си обелила етикета,не ми се карай и ти,че съм го направила Peace
Не ти се карам-докато го казвах не съм и мислила за теб Laughing-бях възмутена,че разбираш ли писаното било на задната страна-ами не всеки може да се сети WinkПюретата съм ги белила(ама за това разбрах пак тук във форума-а представяш ли си майки,дето нямат компютър)-там си пише да не се държат в хладилник повече от 48 часа,е,не можех да гадая че трябва да беля и соковете.
Освен това доколкото знам няма само сокове на ХИП-има и други марки.... Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
То ясно,че има и други марки сокове.За тях немога да коментирам,защото ние почти не ползваме сокове.Купувам само от сини сливи когато е запечена,че й помага.Както казах,на самия етикет има надпис с по-тъмен текст(и на пюретата също),че начина на използване е на задната страна.Не е нужно да имаш интернет за да разбереш,че има текст и на задната страна на етикета...

# 23
  • Мнения: 2 908
Мен да ме питаш-не давам въобще купешки-давам само домашни и не разреждам Peace

# 24
  • Мнения: 4 784
Аз купешки сок не съм давала на бебо до сега. Правя само домашни, прясно изцедени. Никога не съм разреждала.

# 25
  • Мнения: 174
И на другите марки сокове пише да се разреждат по желание!!!
на повечето де,не съм сигурна за всичките Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 188
Аз разреждам доста, защото синът ми не иска да пие вода и пие само сок!

И ние сме така.

# 27
  • Мнения: 2 616
Аз пък бях чела някъде, че трябва да се рарежда 4:1 ама не помня до каква възраст  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Както ми дойде. Правила съм сок от ябълки, моркови, круши, веднъж пробвх грозде, но за мое учудване не го хареса. Разреждам, когато ми се види малко количеството и когато искам да го излъжа да пие повече вода. Разреждам с доста вода в тези случаи.

Общи условия

Активация на акаунт