Има ли и други бебчета, пострадали от инфекции от Тина Киркова

  • 3 944
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 20
Здравейте, мили мами !
За трагедията с Дариан сигурно вече всички знаем и всички съжаляваме безкрайно Cry Cry Cry
Тук бих искала да коментираме кой друг от нас също си е изпатил от инфекции, придобити от Тина Киркова и какви са били те, кога са се проявили, излекувани ли са напълно. Ние с моята звездичка се сдобихме със стафилококи и стрептококи и май ни е нещо като хронично състоянието Sad Притесняват ме обаче не толкова тези "обичайни" за всеки или почти всеки родилен дом инфекции, а по-сериозните и по-опасните. Затова моля споделете и вие как е било при вас!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 720
Ние имахме Стафилококи в нослето!
В шейново моя приятелка роди и също бебето има уж се излекуваха а сега пък Стрептококи #2gunfire Но то къде ли няма newsm78 #Crazy

# 2
  • Мнения: 4 401
простете за невежеството ми но лекарите ли ви казаха че имате стафилококи и стрептококи или вие поискахте съответните иследвания newsm78.
на нас никой нищо не ни е казвал аз ли трябва  да ги поискам какво се прави?Благодаря!
  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз помолих да му вземат секрет,че имаше хрема но то пък не било задължително с ИМА сополки за да има бактерия!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 228
Борим стафилококи в нослето точно в момента с моя малък син. Роди се на 23.09.2007 в Тина Киркова.
Поисках посявка заради гурели в очичките и заради историята със серацията. Личната даде направление без никакви проблеми  Peace

Големият се роди в Св. Анна (Окръжна болница) - и той, и аз бяхме със стафилококи, при мен бяха зверски гнойни циреи, плюс аз бях с някви вагинални коки ...
Всички болници си имат инфекции, освен може би все още новите Токуда и Св. София на Мазнейкова ...

Виж, за серацията и аз се бях пошапкала, понеже е гадна  Sad За малкият Дариан - много тъжно  Cry Cry Cry Но доколкото разбрах, не това е главната причина там ...

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 19:08 от rally

# 5
  • Мнения: 159
rally,може би за причините си разбрала точно толкова,колкото и името на детето - ДАРИАН!

# 6
  • Мнения: 1 371
Синът на моя приятелка, роден в бившата "Т.Киркова", беше със стафилококова инфекция. Доста трудно се пребориха с нея.
Аз лично бях чувала, че почти всички бебчета излизат с тези ужасни пъпки от споменатата болница и за Шейново. Реших да не припарвам до там.

Родих във Втора градска болница. Никакви подобни проблеми. Познавам поне 10 жени, раждали преди и след мен там, не са били с подобни инфекции. Може и да има, но аз незнам.

Мисля, че едно от предимствата на тази болница е и, че външни лица не се допускат до родилното, както и родилки не излизат от отделението до изписването. Казвам го, понеже в Майчин дом, Т. Киркова....., всички имат свободен достъп, както и майките излизат до кафетата. Не, че това е основния проблем.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 228
Делфина, няма да споря с теб, предполагам, че знаеш по - добре от мен, и ви е много тежко  Cry Cry Cry
Извинявам се за грешката в името  Peace
Не оправдавам никого, писах надълго и нашироко мнението си още в първата тема по въпроса, преди ти да пуснеш твоята (ето тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233453)

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 19:22 от rally

# 8
  • Мнения: 669
На нас също скоро ни откриха стафилококова инфекция в нослето. Раждах в Окръжан болница - Св. Ана. Лекуваме се с Бактробан 2 седмици, а от утре започваме с нови капки за очи и уши - Гаразон за 1 седмица.
Кажете как лекувате стафилококите, защото знам че са много упорити, и чух за много различни методи за премахването им.
По между другото, му спря хремата, с която се борихме 4 месеца, след употребата на Бактробана, но сега кихна 2 пъти, и ако пак наново тръгнат сополите вече ще полудея.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 720
и ние бяхме на бакторбан две седмици уж сега нямаме бактерии ама...... Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 159
Делфина, няма да споря с теб, предполагам, че знаеш по - добре от мен, и ви е много тежко Cry Cry Cry
Извинявам се за грешката в името  Peace
Не оправдавам никого, писах надълго и нашироко мнението си още в първата тема по въпроса, преди ти да пуснеш твоята (ето тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233453)
rally,не го написах,за да спорим,просто ми става много болно когато чета "вещи" постинги по темата кой е виновен за смъртта на дариан.в началото четях всичко,но после се отказах.простила съм на всички не информираността по въпроса и това,че пишат за него и сестра ми какво ли не.не открих мнението ти в цитирания постинг,но каквото и да е имаш право на него.
извинявайте,че не е по темата,но ми дойде в повече!

# 11
  • Мнения: 9 973
извинявайте,че не е по темата,но ми дойде в повече!
всички ти съчувстват,но НЕ злоупотребявай с хората!!!!!Понякога на всички им идва в повече,но не си го оставят във форума на чужд гръб
Лека вечер!

# 12
  • Мнения: 669
Пропуснала съм темата за Дариан и инфекциите в "Тина Киркова". Как е възможно това в 21 век? Как така всеки има право на достъп до родилките и бебетата? Раждах във Втора градска и за 3 дни, нямах право да си покажа носа навън, а за посещения при мен и детето и дума не можеше да става! На таткото му беше кофти, искаше да си види дъщерята, но от персонала увериха, че бебето е най-важно и всякаква възможност за пренасяне на бактерии, или зараза, трябва да бъде сведена до минимум. Дори преди изписване ти носят дрехите отвън и  ги обличаш в специална стая, обуваш си там също и обувките и вече нямаш право да се върнеш при останалите родилки! Може да ви се вижда прекалено, но не съм чула там, някое бебенце да е било заразено. Надявам се да не е имало и да няма. Надявам се  и в други болници и родилни домове, това повече да не се случва и да се вземе поука от този ужасен случай!!!!

# 13
  • Мнения: 1 596
Здравейте бихти ли ми казали какви са симптомите на тази стафилококова инфекция?
Благодаря

# 14
  • Мнения: 1 371
Здравейте бихти ли ми казали какви са симптомите на тази стафилококова инфекция?
Благодаря

Най-често срещаните симптоми са пъпки с гнойни връхчета. Но трябва да се вземе секрет за изследване, тъй като такива пъпки може да са причинени от друго.

# 15
  • Мнения: 159
извинявайте,че не е по темата,но ми дойде в повече!
всички ти съчувстват,но НЕ злоупотребявай с хората!!!!!Понякога на всички им идва в повече,но не си го оставят във форума на чужд гръб
Лека вечер!
съжалявам,ако ви е прозвучало грубо!дано никога не бъдете на мое място!  лека вечер и на вас!

# 16
  • Мнения: 22
племенникът ми се роди на 17 октомври в Тина Киркова със стефилококи, стрептококи и не знам какви коки още, първоначално нищо му нямаше но след 2 дни му назначиха антибиотици и досега си ги пие и се радвам че е добре Simple Smile. аз родих в майчин дом и синът ми беше с "родова инфекция", но както се установи по-късно е бил заразен със стефилококи вече е на 1г и 7м и е съвсем здрав, но все още се чудя трябва ли "трафика" в родилните отделения да е като на централна гара по 100 човека на всяка врата. и защо се правят на ударени всички а не си признаят ... Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 1 228
Здравейте бихти ли ми казали какви са симптомите на тази стафилококова инфекция?
Благодаря

При нас бяха гурели в очичките и лепнене, както и "задна хрема" - няма сополи, но похърква. Обсъдихме го надълго и нашироко в отчетните октомврийски теми - ако искаш, погледни   там Wink

Jany82, а в Окръжна болница не влизат външни хора в родилното, не пускат. И пак си имат инфекции ...  Rolling Eyes Разбира се, в Тина Киркова на 5 етаж е някъв ужас - като на парад ... Не знам в другите болници ВИП - овете как са.
Но специално моят син ми го дадоха с течащи очички още първия ден, така че не са го заразили моите посетители (мъжът ми и големият ми син), казах ми, че се е заразил по време на раждането в родовите канали ... може и така да е (въпреки, че бях в патологията и два дни преди това микробиологията в същата болница показа липса на каквото и да било  newsm78). Пък и странно как всички от отчетната октомврийска тема, които родихме там, сме били заразени с една и съща инфекция ...

# 18
  • Мнения: 20
Леле, май всички ги изписват с някоя инфекция от която и да било болница. Струва ми се, че май само от Втора градска болница ги изписват без... Обаче ние с Криси точно там лежахме през 12.2006 и хванахме и двете ужасна вътреболнична инфекция - едва се оправихме Close
Почвам да се притеснявам и от ВИП-а - то май там най-много инфекции и зарази се разнасят от постоянните посетители - дали пък няма да е по-безопасно за бебчо да сме си в обикновена стая ?! newsm78

# 19
Ние, за щастие, не сме потърпевши, но то е защото когато избирах къде да раждам, от няколко места чух, че в Тина Киркова има много инфекции, предимно стафилококи, и предпочетох Шейново...

# 20
  • Мнения: 984
Аз пък чух че в Шейново има много инфекции и затова реших да раждам в Тина Киркова /юли месец тази година/. Когато малчо беше на 40 дни му пуснаха носен секрет заради обриви и хъркане  и намериха 100 000 единици коки. Педиатърката ми обясни че нормалното количество е 100 единици  Confused Мазахме го 10 дни с бактробан и уж поутихнаха нещата. Сега след всяка ваксина пак му избиват обриви, но уж било нормално.  Confused
Спомням си, че докато гинеколога ме зашива след раждането почна да ми обяснява, че съм имала някакви бактерии /видя ги с просто око!!!/ и сигурно бебето ще има проблеми. Тогава си помислих, че това са дежурните приказки, за да се презастраховат ако стане нещо. И до сега не ми е ясно дали аз съм заразила с нещо малчо или е както казва педиатърката ни - "подарък" от болницата

# 21
  • София
  • Мнения: 5 720
Ние, за щастие, не сме потърпевши, но то е защото когато избирах къде да раждам, от няколко места чух, че в Тина Киркова има много инфекции, предимно стафилококи, и предпочетох Шейново...
newsm78 В Шейново си има Simple Smile Впрочем има навсякъде  Confused
Моя приятелка роди 6 дни след мен и детенцето и има Стафилококи уж сега излекувани а сега пък Стрептококи...... имам още няколко приятелки за пример раждали там ни няма да изброявам! Peace
Аз родих в ТК и също си имаме Стафилокок кото уж благодарение на Бакторбана вече нямаме  Rolling Eyes
Във сяка болница има то е ясно!
Но нека се молим никоя мама да не преживява ужаса който преживява това семейство  newsm17

# 22
  • Мнения: 160
извинявайте,че не е по темата,но ми дойде в повече!
всички ти съчувстват,но НЕ злоупотребявай с хората!!!!!Понякога на всички им идва в повече,но не си го оставят във форума на чужд гръб
Лека вечер!

Какво означава да злоупотребяват с хората?!

# 23
  • Мнения: 438
Мили мами,най лошото за Тината е че вие сте скорошни случаи както и починалото бебче,ама ние сме от април!!! Родих на 21 април и малкия на 3 ден започна много да почръща,беше на системи,прочистиха му стомахчето със сонда,лекуваха го с антибиотици и беше в кувьоз.Редно ли е? Отношението в децкото е такова,персонала е немърлив. Моето бебе беше подсечено,белеше му се кожата и беше целия на пъпки. Трябва да направим нещо.Не може бебета да умират само защото някой си го мързи да си измие ръцете!  #Cussing out На мен ми беше казано че аз съм го заразила от прекаран грип в седми месец.За Бога как така? Това е невъзможно! Мами нека направим нещо,то излиза че е по добре да раждаме в домовете си.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт