за апартамента...

  • 4 665
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 296
 Laughing Laughing Laughing Рандеву, аз ти казах - луда работа !!!

# 16
SlaveyaLEX, ако си лично пострадала в някаква сходна ситуация-съжалявам, но не изопачавай думите ми. Що се отнася за между редовете-нищо не пиша.

Laughing Laughing Laughing Рандеву, аз ти казах - луда работа !!!

 Peace Wink

# 17
  • Мнения: 455
Първо - "отказ от бъдещи претенции" наистина няма. Към момента няма и "отказ от наследство" тъй като то все още не съществува - родителите са Ви живи и здрави - за какво наследство говорим?!
Второ - покупко-продажба с евентуална нужда на доказване от къде са средствата и конкретно - че не са семейни, може да се осъществи - един договор за дарение на парична сума оправя нещата, още повече, че в договора е упоменато за какво ще се използва дарената сума. Това носи някакво успокоение. Може, още, да се направи декларация от родителите, веднага след сделката, в която те декларират, че не са получавали каквито и да било средства от продажбата - но това пък би довело до бъдещи главоболия - оспорване от страна на сестра ти - след като не са получили пари, значи не се е осъществила и сделката.
Трето - дарение би се оспорило от сестра ти в бъдеще и може да бъде лесно развалено, но единствено и само до размера на т.н. "запазена част" от наследството което са Ви оставили родителите и то при условие, че освен въпросния апартамент в наследство не са Ви останали никакви други имоти от родителите Ви.
Четвърто - продажба на децета Ви не носи рискове за Вас, освен онзи който е малко вероятно да се случи но не е невъзможно. Примерно децата Ви да решат да Ви "прецакват" и Вие да останете пак на улицата /дори и да си запазите право на ползване в имота пожизнено и безвъзмездно/.
В общи линии - нямаш кой-знае какъв избор! Или правиш договор за дарение на парична сума с цел закупуване на имот и купуваш имота от родителите ти; или те ти даряват жилището.
А относно - прехвърлянето срещу грижи и издръжка - отново е същото - това е вид продажба.

# 18
  • София
  • Мнения: 191
Рандеву, нямах намерение да се заяждам с теб. Но ме подразни и реших да си изразя мнението. Смятам, че е нормално и форумите са за това.
Не, никога не съм пострадвала от нещо подобно - нямам сестра.
Успех в ужилването!

# 19
  • Мнения: 7 391
Първо - "отказ от бъдещи претенции" наистина няма. Към момента няма и "отказ от наследство" тъй като то все още не съществува - родителите са Ви живи и здрави - за какво наследство говорим?!
Второ - покупко-продажба с евентуална нужда на доказване от къде са средствата и конкретно - че не са семейни, може да се осъществи - един договор за дарение на парична сума оправя нещата, още повече, че в договора е упоменато за какво ще се използва дарената сума. Това носи някакво успокоение. Може, още, да се направи декларация от родителите, веднага след сделката, в която те декларират, че не са получавали каквито и да било средства от продажбата - но това пък би довело до бъдещи главоболия - оспорване от страна на сестра ти - след като не са получили пари, значи не се е осъществила и сделката.
Трето - дарение би се оспорило от сестра ти в бъдеще и може да бъде лесно развалено, но единствено и само до размера на т.н. "запазена част" от наследството което са Ви оставили родителите и то при условие, че освен въпросния апартамент в наследство не са Ви останали никакви други имоти от родителите Ви.
Четвърто - продажба на децета Ви не носи рискове за Вас, освен онзи който е малко вероятно да се случи но не е невъзможно. Примерно децата Ви да решат да Ви "прецакват" и Вие да останете пак на улицата /дори и да си запазите право на ползване в имота пожизнено и безвъзмездно/.
В общи линии - нямаш кой-знае какъв избор! Или правиш договор за дарение на парична сума с цел закупуване на имот и купуваш имота от родителите ти; или те ти даряват жилището.
А относно - прехвърлянето срещу грижи и издръжка - отново е същото - това е вид продажба.

И всичко това зад гърба на мъжа ли е??? Защото аз не познавам такъв ,който би изтърпял подобни сметки ,сякаш той е хукнал да се развежда и да ощетява жена си.За това и казах ,че този апартамент с един милион "застраховки"срещу мъж и сестра може да внесе само раздори.

# 20
  • Мнения: 6 167
Извинявайте, но вие сте направо  ooooh!
За милиарден път се убеждавам, как цариците на ДиС умират за драми, да чоплят в човешкия живот и да
се месят във взаимоотношенията на хората, прикрити зад анонимността си , като селски клюкарки!
Жената пита съвсем нормални въпроси, вие й бръкнахте в кръщелното свидетелство - сестра й, мъжа й какво можел да изтърпи, кой кого иска да прецака  #Crazy

Рандеву, попитай и за дарение срещу гледане.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 890
Извинявайте, но вие сте направо  ooooh!
За милиарден път се убеждавам, как цариците на ДиС умират за драми, да чоплят в човешкия живот и да
се месят във взаимоотношенията на хората, прикрити зад анонимността си , като селски клюкарки!
Жената пита съвсем нормални въпроси, вие й бръкнахте в кръщелното свидетелство - сестра й, мъжа й какво можел да изтърпи, кой кого иска да прецака  #Crazy

Рандеву, попитай и за дарение срещу гледане.  Peace
  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 191
Рандеву, попитай и за дарение срещу гледане.  Peace
Няма такова - дарението е безвъзмездна сделка, и не може да е с тежести.

# 23
  • Мнения: 1 959
Рандеву, попитай и за дарение срещу гледане.  Peace
Няма такова - дарението е безвъзмездна сделка, и не може да е с тежести.
Моята майка така наследи апартамента срещу гледане.
А не може ли да изплатиш полагащия се дял на сестра ти от апартамента.

# 24
  • Мнения: 455
Момичето попита съвсем простичък въпрос и не е нужно да я нападате.
А относно "дарение срещу гледане" - няма такова нещо! Нали в отговора си за такова нещо говорих - прехвърляне срещу грижи и гледане, но това е също вид възмездна сделка и отново става СИО /семейна имуществена общност/ - ако днес им е носила две кюфтета - едното е от съпруга.

# 25
  • Мнения: 2 863
Ох, Лени, ами като се задава такъв въпрос, на място където жените обичат безрезервно и до гроб съпрузите си  и те тях разбира се, да не говорим за идеалните семейства на ССФ, където всички се обичат и нямат имотни претенции. Това  все пак е ДиС!

Разбира се, че независимо от  наличният брак,  Е право на родителите да искат да дарят апаратментът само на теб, а не и на мъжът ти, разбира се, че след като сестра ти е обезщетена, няма защо да има претенции, защото и вие като добиете имота, ще влагате пари в него, което е  естествено.  
И изобщо, хвани си адвокат и не се занимавай с форума е моя съвет.

# 26
  • Мнения: 476
....
Успех в ужилването!

Що за злъчни коментари!?
Сега, след като се изплю дано поне ти е олекнало.

# 27
  • София
  • Мнения: 191
....
Успех в ужилването!

Що за злъчни коментари!?
Сега, след като се изплю дано поне ти е олекнало.
Свободна съм да си правя каквито коментари реша, в случая не са и без основание.
Нелепо е в публичен форум някой да ти се кара за изразеното лично мнение. Откога иронията е жлъч и плюене?В тема за съвет как да прецакаме правно някого е тъпо да се правиш на ощипана госпожица.


# 28
  • София
  • Мнения: 397
Откога да прехвърлиш апартамент на дъщеря си се нарича прецакване? Нормално е да иска да предотврати възможни рискове. Сестра й е обезпечена със същия апартамент, а с един брак всичко се случва. За мен най-добрият вариант си остава детето и ще спестиш повторното прехвърляне след някоя и друга година.

# 29
  • Мнения: 476
....
Успех в ужилването!

Що за злъчни коментари!?
Сега, след като се изплю дано поне ти е олекнало.
Свободна съм да си правя каквито коментари реша, в случая не са и без основание.
Нелепо е в публичен форум някой да ти се кара за изразеното лично мнение. Откога иронията е жлъч и плюене?В тема за съвет как да прецакаме правно някого е тъпо да се правиш на ощипана госпожица.




Явно не ти е олекнало. Нищо, постоянствай.
И аз да ти се карам? Боже опази.  Ще вземеш да се изплюеш и върху мен.

Извинявам се на авторката, че оспамих темата.

Общи условия

Активация на акаунт