Коледа и децата

  • 34 502
  • 198
  •   1
Отговори
# 120
# 121
Аз също забелязвам,че коледното настроение е подранило навсякъде.Кой Дядо Коледа ще даде подаръка на вашите деца?Лично аз мисля това да стане в детския клуб,защото има повече деца и забавления,Какво ще кажете?

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Подаръкът ще и даде Дядо Коледа в градината живот и здраве. В нас дядо коледа ще го остави под елхата може би.
И мен ме обхвана коледното настроение покрай темата. Много ми хареса календара. Ще го направя непременно. Украсата в дома мисля, че още е рано да я правим.
Писмо до Дядо Коледа ще пишем тези дни. Вече разбрах желанията -вървяща кукла и книжки с приказки и хубави картинки( купих ги поредица са). Остава да търся голяма вървяща кукла като барби. В Метро гледах едни, но не са като барби, ако някой знае къде ги има да пише.

# 123
  • Мнения: 3 216
Аз да кажа,че видях такьв календар в Бонжура. Много хубаво беше направен с малки червени джобчета,дядо Коледа,а основния плат беше нещо като тврьд лен.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз да споделя, че също имам проблем с подаръка. Питах какво искаш от дядо Коледа, а тя - "Голям подарък"  newsm78

# 125
  • Мнения: X
Аз да споделя, че също имам проблем с подаръка. Питах какво искаш от дядо Коледа, а тя - "Голям подарък"  newsm78

Ха, ха, миналата година и ние това искахме! А после за рождения ден искахме много малко розово мече, а свекърва ми й подари от онези огромни плюшени играчки, които само заемат място и събират прах  Sick !

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Миналата година свекито й направи същия подарък, огромен мечо Пух. А малката още не ходеше стабилно, даже май само пълзеше и какво да го прави  newsm78 Аз (за да й покажа, че не одобрявам) й казах да си го държи у тях под предтекст като й идва Руми на гости да си играе с него. Обаче 5-6 месеца по-късно свекито пак го домъкна у нас Crazy

# 127
  • Мнения: 400
Тук има две интересни макетчета:
http://papertoys.com/santa.htm

http://papertoys.com/christmas-tree.htm

# 128
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
От 4 часа чета темата  Crazy , луда съм на тема Коледа и коледна украса, както и всякаква украса.
Много съм нахъсана, дано мързела ми не надделее и запретна ръкави.

Аз да кажа,че видях такьв календар в Бонжура. Много хубаво беше направен с малки червени джобчета,дядо Коледа,а основния плат беше нещо като тврьд лен.

За кой Бонжур става въпрос? И къде точно да гледам, то там са безброй щандове и нямам нерви да се цъкла един час. Hug

# 129
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
От 4 часа чета темата  Crazy , луда съм на тема Коледа и коледна украса, както и всякаква украса.
Много съм нахъсана, дано мързела ми не надделее и запретна ръкави.


аз също и се записвам и тук

# 130
  • Мнения: 3 216

За кой Бонжур става въпрос? И къде точно да гледам, то там са безброй щандове и нямам нерви да се цъкла един час. Hug

За пловдивския Бонжур ,на щанда с коледните 'работи' Wink

# 131
  • Мнения: 3 324
Миналата година сътворих / с идея открадната от тук, естествено/ от рула тоалетна хартия - http://i173.photobucket.com/albums/w58/GoldyV/SSA42535.jpg, нещо подобно. Само че обвити с опаковъчна /коледна/ хартия. Моите бяха със дъно диаметър малко по голям от този на ролката и "наръфан" по разликата. Снего се облепва дъното, после тялото се обвива с правоъгълен лист / по дълъг от ролката/, навива се горния край като бонбон и връзвам с панделка. Вътре имаше лакомства. Но сега си мисля дали да не стане календар... с номерца залепени отпред...и дребни подаръчета вътре. Не знам дали стана ясно, не ме бива по търсенето на теми, ако проявите интерес ще обясня по подробно. Имаше линк със снимки от авторката, но... само взех идеята и ....

# 132
  • София
  • Мнения: 261
Искам да препиша нещо, което ми се стори интересно и което за съжаление успях да прочета само на най-малката си дъщеря. Тя е точно на осем. Просто не знаех за съществуването на най-печатана публикация.
Може да помогне на мамите при отговор на сложния въпрос "Съществува ли дядо Коледа?"


          През декември 1897 година в редакцията на в. "Ню Йорк пост" се получава писмо от едно осемгодишно момиченце,
което по съвет на баща си моли авторитетния вестник да й отговори на въпроса има ли наистина дядо Коледа.
Дават писмото на един от най-опитните журналисти Франсис П. Чърч. И той сяда и пише отговора.
   Неговото неподписано есе днес има славата на най-известната вестникарска публикация на всички времена.
В. "Ню Йорк пост" го публикува в навечерието на всяка Коледа до 1949 година, когато спира да излиза.

   Ето оригиналният текст на писмото на Вирджиния О Ханлън:

   "Драги редакторе! Някои от моите малки приятели казват, че дядо Коледа не съществува. Моля ви,кажете ми истината!
Има ли дядо Коледа? Вирджиния О Ханлън.

...и отговорът на Франсис П. Чърч:

   Да, Вирджиния, има Дядо Коледа!
   Вирджиния, твоите малки приятели не са прави. Те са повлияни от скептицизма на една скептична възраст.
Те не вярват, ако не видят. Те мислят, че нещо не съществува, ако не го възприемат техните малки умове.
Всеки ум, Вирджиния, и на големите хора, и на децата, е малък. В огромната ни вселена човекът е същинско
насекомо, мравка, по своя интелект в сравнение с безкрайния свят над него, ако се мери възможността му
да овладее цялата истина и всички знания.
   Да, Вирджиния, има Дядо Коледа.Че той съществува, е толкова сигурно, колкото е сигурно, че съществуват
любовта, благородството, предаността. А ти знаеш, че ги има навсякъде и те носят красота и радост в живота.
Уви! Колко тъжен би бил светът, ако го нямаше Дядо Коледа! Той би бил толкова тъжен, колкото ако нямаше Вирджинии.
Тогава нямаше да има детската вяра, поезия, романтика, които правят поносимо нашето съществувание.
Нямаше да получаваме никакви удоволствия, освен усетеното и видяното. Светлината, с която детството
озарява света, ще угасне.
   Да не вярваш в Дядо Коледа! Ти би могла да не вярваш и във феите. Можеш да накараш някого да наблюдава
всички комини в коледната вечер, за да хване Дядо Коледа. Но дори да не го видиш как влиза в комина,
какво доказва това? Никой не вижда Дядо Коледа, но това не е знак, че няма Дядо Коледа.
Най-истинските неща на този свят са тези, които нито децата, нито възрастните могат да видят.
Някога виждала ли си феи да танцуват на поляната? Разбира се, че не, но това не значи, че те не
съществуват. Никой не може да възприеме или да си представи всички чудеса на света, които са невидени
и невидими. Ти можеш да счупиш бебешката дрънкалка и да видиш какво издава шума вътре в нея, но има
един воал, който покрива невидимия свят, и него не може да разкъса нито най-силният човек,
нито обединената сила на най-силните хора, живели някога на този свят. Само вярата, поезията,
любовта, романтиката, могат да дръпнат завесата и да съзрат и обрисуват върховната красота и
великолепието зад нея. Реално ли е всичко това? Ех, Вирджиния, в целия наш свят няма нищо по-реално и трайно.
Нямало Дядо Коледа? Благодарим ти, Господи, той е жив и ще живее винаги. След хиляди години, Вирджиния,
нещо повече, след 10 пъти по 10 000 години, той ще продължи да носи радост на детското сърце.
Честита Коледа и весела Нова година!!!

   Вирджиния завършва хуманитарни науки и през 1912 година започва работа като учителка в Ню Йорк.
Пенсионира се след 47 години работа в образователната система. През целия си живот тя получава хиляди
писма, в които деца и възрастни се интересуват от историята на публикацията в "Ню Йорк сън".
Към всеки свой отговор Вирджиния О Ханлън прилага красиво отпечатано копие от есето на Франк П.Чърч.
Тя умира на 81 година в старчески дом.


Предварително се извинявам, ако вече се е появявало тук, но аз пиша от съвсем скоро.

# 133
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
искам да благодаря на таткото, който е пуснал поста - много красива история, и много поучителна, ще я запазя, за да я дам на дъщеря ми когато започне да се съмнява в съществуването на дядо Коледа след някоя година

# 134
  • Мнения: 3 810
обещавам скоро и да пиша, не само да се записвам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт