За постигнатите цели с любов!

  • 1 526
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 15
Имах един учител по история,който казваше,че най-лесно можеш да постигнеш целите си като ги напишеш на лист и всеки ден дописваш това,което си направил,за да се доближиш до тях.В тази тема можете да записвате вашите цели и това,което правите,за да ги постигнете.
     Редно е аз да започна първа:
   Напоследък съм станала голям мързел и карам  другите  да вършат моята работа(например миенето на чиниите,ходенето до магазина и др.),затова най-тържествено си обещавам,че винаги когато мога да свърша нещо ще го върша аз,а не някой друг Grinning
     

# 1
  • Мнения: 2 401
Най-лесно става като под голямата цел си запишеш подцели (стъпките, към постигането) и копаш. В твоя случай ми е малко трудно да ги формулирам обаче  Laughing

# 2
  • Мнения: 494
  Аз ще се "хвана" за заглавието-" с любов". Поставям си цели,задължително ги разделям на подцели(пиша ги-сама съм стигнала до извода,че това ми помага,а и винаги мога набързо да ги погледна и да се подсетя Simple Smile).Но си поставям цели,само ако ще ги преследвам с кеф или "с любов",както е казано в заглавието.
  Нямам време и излишни пари за специализацията,която започнах преди три месеца,но ще я завърша,каквото и да ми струва.Ще продължавам да правя невиждани "еквилибристики" ( Mr. Green)с гледането на децата и парите,по начина,по който го правех досега,и ще успея-знам как.
  Ще си намеря нова работа,която да е по-удобна за жена с две деца, която да ми позволява да им обръщам внимание колкото трябва(или поне колкото искам).Вече набелязах няколко такива места и подадох документи.Ако не стане там,имам и други идеи,а също и начини да компенсирам,ако трябва да почакам.
  През другата година ще се явя на изпит за професионално ниво на английския си.Купих си касети и учебници( на Кембридж) чрез сестра ми,която живее в Англия и започвам да се подготвям сама.Напролет ще потърся учител,за коректив и помощ.Имам една учителка предвид.Опитвам се отделям всеки ден по малко време за това и говоря със сестра ми и зет ми по скайп ,почти всеки ден,на английски-помага ми Grinning...
  Айде стига,че дълго стана...  Grinning

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Човек предполага, Господ разполага.
Затова нямам цели. Имам мечти.

# 4
  • Мнения: 494
Човек предполага, Господ разполага.
Затова нямам цели. Имам мечти.
  О-о-о-о,мани тая работа с мечтите Wink...Вятър-работа,казва баба ми.А плановете са друго нещо-те имат образ,смисъл,подреждат живота ти,правят го пълноценен,отнемат му инерцията.
  А че Господ разполага-разполага-така си е ...ама аз какво да правя междувременно?Да се рея из облаците?

# 5
  • Мнения: 15
Човек предполага, Господ разполага.
Затова нямам цели. Имам мечти.
Напълно си права,но аз знам и друго "Помогни си сам,за да ти помогне и Господ" newsm53

# 6
  • Мнения: 2 401
Човек предполага, Господ разполага.
Затова нямам цели. Имам мечти.

Ти сериозно ли?
Кво му е лошото да си осъществиш мечтите? Дори господ да е решил нещо друго.. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 401
Човек предполага, Господ разполага.
Затова нямам цели. Имам мечти.
  О-о-о-о,мани тая работа с мечтите Wink...Вятър-работа,казва баба ми.А плановете са друго нещо-те имат образ,смисъл,подреждат живота ти,правят го пълноценен,отнемат му инерцията.
  А че Господ разполага-разполага-така си е ...ама аз какво да правя междувременно?Да се рея из облаците?

... и мечтите могат да се планират бих добавила Grinning

# 8
  • Мнения: 1 629
Планирани мечти ми напомня за метеорологията. Как тя описва вятъра като движение на въздуха от места с високо към места с ниско атмосферно налягане. Предпочитам да възприемам вятъра като стихия, а мечтите като блянове, а не като планове.
Вместо цели, на белия лист, пробвайте да напишете нещо красиво и безполезно.

# 9
  • Мнения: 15
А кое е твоето красиво и безполезно нещо,което би написала?

# 10
  • Мнения: 1 113
Планирани мечти ми напомня за метеорологията. Как тя описва вятъра като движение на въздуха от места с високо към места с ниско атмосферно налягане. Предпочитам да възприемам вятъра като стихия, а мечтите като блянове, а не като планове.
Вместо цели, на белия лист, пробвайте да напишете нещо красиво и безполезно.

Стига бе! Да не би някоя от вас да мечтае за пръстена на Арабела?!
Пък и момичето пише цели - неща, които искаме и преследваме.
Моите цели са толкова големи, колкото големи са възможностите ми. Опитвам се да ги постигна на малки стъпки, на по-големи скокове и с много късмет.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 11:33 от Safo

# 11
  • Мнения: 1 629
може и да съм най-обикновена безотговорна, Сафо  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 113
Не си, Мю, не си  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 401
Всеки път се стъписвам от факта колко много (ужасно много) съфорумки  не вярват в собствените си сили и възможности и се уповават на тоя дето разполага.  А тоя дето разполага не е някой друг, а  хората, които вярват и действат. Ама да не поизмествам темата сега...
А, и да добавя - моите цели са винаги по-високи от възможностите ми, но възможности се намират.. Peace

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А аз се стъписвам от анализите, които се правят на човек, написал един единствен пост по темата.

# 15
  • Мнения: 2 401
А аз се стъписвам от анализите, които се правят на човек, написал един единствен пост по темата.

Това на анализ ли ти прилича?

# 16
  • Мнения: 516
Прилича на обобщение, което е дори по- лошо от анализ.

# 17
  • Мнения: 2 401
Прилича на обобщение, което е дори по- лошо от анализ.

Написаното от мен ли?  Потърси ако имаш време подобни теми (за господ, за съдбата и т.н.) назад и ще разбереш какво имам предвид.

# 18
  • Мнения: 15
Ами,че нали за това споделяме мисли,чувства и тревоги във форума...(макар,че точно тук,поне според мен, не сме правили анализи)

# 19
  • Мнения: 3 423
Нямам време за глупости и писане на
лист, аз пиша във форума все пак!

# 20
  • Мнения: 15
Извинете ме ,че се откланям от темата,но ми се струва,че във всички теми все има по някой дето да се кара...Просто не разбирам защо?!

# 21
  • Мнения: 281
Аз нямам цели. Моля ви, не ми се карайте.

# 22
  • Мнения: 1 113
Стига сте се дърлили за глупости. И мюриел, и Василиса могат да се защитят и обосноват, стига да искат. Едната я познавам и мога да кажа, че малко хора с такава увереност и устрем съм виждала. Пък и със сигурност няма нужда от адвокати за да се защити.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Не обичам да говоря за целите си, избягвам дори да мисля за тях като цел. Забелязала съм, че когато си върша нещата тихомълком, постигам големи успехи. Започна ли да си казвам "това ТРЯБВА да стане" - не става и не става Crossing Arms

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Стига сте се дърлили за глупости. И мюриел, и Василиса могат да се защитят и обосноват, стига да искат. Едната я познавам и мога да кажа, че малко хора с такава увереност и устрем съм виждала. Пък и със сигурност няма нужда от адвокати за да се защити.
Именно.  Laughing
Предполагам, че говориш за Мю. Grinning
Спокойно мога да кажа за себе си, че не съм легнала на една кълка и съм направила (и продължавам да правя) наистина чудеса от храброст, за да се сбъднат мечтите ми. Години наред всички (всички до един!) близки, познати и кой ли не са ми казвали: "Откажи се. Това е невъзможно. Това няма да стане. У нас не стават такива неща". Е, не бяха прави.
Имам много сбъднати мечти. Големи, крилати, невъзможни мечти.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С тази тема ме подсетихте да звънна на адвоката си.
Поставила съм си за цел да сложа един човек на мястото му и да го приземя. Преследвам целта си, малко се забавих, но не забравям и не се отказвам.
Другата ми цел към момента е да не прекланям глава, особено пред онези, които се опитват в момента да сложат вила на врата ми. За да постигна тази си цел може да остана без работа, но ще съм по-доволна от постигнатото.

П.П. Ако се оставя в ръцете на оня отгоре - отпишете ме. Най-добре е да разчитам само на себе си.

# 26
  • Мнения: 3 447
затова най-тържествено си обещавам,че винаги когато мога да свърша нещо ще го върша аз,а не някой друг Grinning
     
Обещавам си през новата година, че винаги, когато някой може да свърши нещо вместо мен, ще му го прехвърлям, амин.

# 27
  • Мнения: 15
затова най-тържествено си обещавам,че винаги когато мога да свърша нещо ще го върша аз,а не някой друг Grinning
     
Обещавам си през новата година, че винаги, когато някой може да свърши нещо вместо мен, ще му го прехвърлям, амин.
Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз от доста време всяка година си пиша цели. И после задачки и покупки /по-големичките/ всеки месец. Мъжа ми ме майтапи по тоя повод понякога. Но трябва да кажа че повечето неща си ги постигам и се гордея със себе си. С любов иии труд. Grinning

# 29
  • Мнения: 139
Да, правя си такъв списък от години.
Сентенцията на твоя учител и аз съм я чувала и за това започнах да си пиша.
Но всичко в този списък е материално... Embarassed

# 30
  • Мнения: 750
Аз ако седна да си пиша целите....няма ми остане време да ги осъществявам! Mr. Green
Тъпа тема.... Whistling

# 31
  • Мнения: 2 386
Нямам време за глупости и писане на
лист, аз пиша във форума все пак!

Е, тук вече ще те цитирам, и аз съм на щат, все пак. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 15
Аз ако седна да си пиша целите....няма ми остане време да ги осъществявам! Mr. Green
Тъпа тема.... Whistling
Никой не те е карал на сила да я четеш или пък да пишеш в нея Confused

Общи условия

Активация на акаунт