Дъщеря ми е на 8 месеца-да я слагам ли вече в паяк?

  • 1 423
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Не.
Моята дъщеря за целия си живот е седяла 10 минути в такова чудо и толкоз.
Тази безподобна вещ е не само вредна, но и опасна, най-добре детето само да се научи да се държи по мебелите, да пристъпва и да се пуска.

Абсолютно подкрепям това!
Калина първо пълзеше, после започна да се подпира по мебелите и накрая се пусна и тръгна.

# 16
  • Мнения: 8 999
Всеки ортопед е на различно мнение - според някои проходилката е вредна, според други е полезна, а според трети е абсолютно необходима и задължителна.
Моите деца се чувстваха щастливи, че могат да се движат самостоятелно навсякъде, от друга страна ползваха проходилката и за столче с масичка /когато се уморяваха, си подвиваха крачетата и присядаха, за да си починат и поиграят/. Проходилката не е уред, който спомага за по-бързо прохождане - това е просто улеснение за майката и за детето в периода преди да е проходило детето. Както скачащите гащи и разни други изобретения, които освобождават ръцете на майката, без децата да се чувстват изоставени и нещастни.

# 17
  • Мнения: 1 217
Сложих Калоян в края на 7-и месец и много му хареса.
Сега всяка вечер от 8 до 9 той е в проходилката и ходи след мен из целия апртамент и е много щастлив.
Защо да го лошавам от тази игра?
Когато не му е добре той сам ще си покаже.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз моята я сложих, когато беше на 6 мес.

# 19
  • Мнения: 3 695
Сама си си отговорила - само можеш да й навредиш като я слагаш в подобни съоръжения, при положение, че естественото й развитие все още не е стигнало до там сама да се изправя. Според мен изобщо не я слагай.

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Сложих сина си когато беше на 6 м. и половина,на 9 проходи.Ако отложиш още малко проходилката.....

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
Според мен, ако детето се слага в проходилка, това трябва да се случи, след като то се е изправило само на собствени сили. Детето е изправено, когато тялото му е готово да се изправи само, а не когато ние го сложим в тази вертикална позиция. Naughty

Бях против проходилките, но се принудихме да купим, за да мога да слагам дъщеря ми от време на време, когато се налага да свърша нещо, за да съм сигурна, че няма да падне и да се удари (например да ида до тоалетната). Сложихме я в проходилка, когато вече се изправяше, придвижваше по мебелите, но падаше (и все още пада) като талпа. Никакъв инстинкт да се предпази, никакъв помен от идея да приклекне или да се подпре, въпреки множеството ми усилия да й покажа или да я подмамя да приклекне с някаква играчка.

 Peace

# 22
  • Мнения: 3 695
Сложих сина си когато беше на 6 м. и половина,на 9 проходи.Ако отложиш още малко проходилката.....
Какво ще стане?  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 723
Моя син яхна паяка точно на 8 месеца. И 2 месеца по-късно проходи.
Много зависи от детето, ако е стабилно и се изправя само, ако има желание да ходи слагай го, ама да го напъхаш насила, няма смисъл Thinking

# 24
  • Мнения: 1 586
Аз също сложих Хриси на около 6 м., на него много му харесваше.Можеш да пробваш то дететот само ще ти подскаже дали и рано. Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Сложих Тери чак на 10 месеца,защото по същия начин не искаше да стъпва.

# 26
  • Мнения: 3 069
От 6-я месец го слагам в проходилката.

# 27
  • Мнения: 872
Може да вземеш от някой на заем за ден-два и да я пробваш.Ако тя се чувста комфортно в нея й вземи,ако пък не й е удобна - недей.

# 28
  • Мнения: 1 043
Може, да, аз моя син го сложих на 7 месеца  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Според мен детето се слага в проходилка, когато покаже, че е готово-изправя се само на крачетата си. Ако не може да се държи сама на краката си значи и е рано. За твое успокоение ще ти кажа, че сина ми се изправи сам на 11 месеца и никога преди това не е слаган в проходилка-показваше, че не иска, вдигаше веднага краката от пода.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 21:01 от Ники.

Общи условия

Активация на акаунт