Стопаните на домашни любимци - добросърдечни или изверги?

  • 4 957
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 277
Преди да се вземе животика за домашен любимец трябва хубаво да се обмислят нещата.Има ли условия за отгледането й,можеш ли да си го позволиш откъм свободно време за разходки,ако е куче,и не на последно място колко време можеш да му отделиш за обич.Ние имаме немска овчарка от 13 години.С гордост мога да кажа,че тя е член на семейството ни.Никога не е лишена от внимание,разходки,за храната не е нужно да споменавам,защото е доста над нормалното тегло за женска овчарка.
Изверг е собственик на животно,което не води пълноценен живот,което само се мъчи.Всяко животно изисква специални грижи.
Лично аз не си представям животът без Бертичка.

# 61
  • Мнения: 2 759
                     Не сме имали нито едно животно, което да е липсвало повече от 4-5 дни. И досега се връщат. А, още нещо за бой - кучетата никога не са били на каишка.
Да не би да се гордееш с това? Даваш ли си сметка, че твоите "свободни" кучета по време на отсъствията си може би нападат нечии деца?
Не може да имаш животно и да отговаряш за него отвреме навреме. След като си се нагърбил с отглеждането му, редно е да носиш всички последствия от това - дори тези, които не ти харесват или не са ти удобни.
                  Скъпа Алма, ще трябва да те разочаровам. Давам си сметка, че най-вероятно мразиш кучета и сигурно по тази причина не ти е известно, че кучетата не са толкова свободолюбиви. Аз поне не знам куче да е избягало от дома си - затова си мисля, че уличните са всъщност изгубени или просто изритани. Предишното ми куче наистина сме го пускали да се разхожда само, но въпреки, че беше чисто улично куче пак не е липсвал повече от 30 минутки. За разлика от котките и гълъбите, например.
                  Иначе, с ничие отглеждане не съм се нагърбила. Взимам болни животни или улични бебета. Лекувам ги. Помагам им да станат самостоятелни. Ако те решат - остават. Ако ли не - отиват си. Аз нито гоня, нито задържам. Вкъщи винаги е имало животни точно, защото в квартала се знае, че ги лавим, и постоянно се случва кварталните деца да донесат някое болно бебе. С удоволствие мога да кажа, че специално за последното куче-бебе, което донесоха минават всеки ден да поиграят и да го разходят  Whistling.

# 62
  • Мнения: 2 759
...Естествено, че е тъпо да гледаш див заек в апартамент, но има домашни, от зоомагазин, които напротив- освен в стая, другаде не могат да оцелеят.
Кофтито е, че не можеш да го пуснеш да припка из апартамента, защото има лошия навик да гризе кабели  Simple Smile
                   Ако няма тоалетни проблеми, защо не? Кабели се обезопасяват, а на зайчето му се предоставят други неща за гризкане  Peace. Иначе, че и аз мислех, че хамстерите гризат кабели, докато не си взех вкъщи. Е, нямаше такова нещо.

# 63
  • Мнения: X
                     Не сме имали нито едно животно, което да е липсвало повече от 4-5 дни. И досега се връщат. А, още нещо за бой - кучетата никога не са били на каишка.
Да не би да се гордееш с това? Даваш ли си сметка, че твоите "свободни" кучета по време на отсъствията си може би нападат нечии деца?
Не може да имаш животно и да отговаряш за него отвреме навреме. След като си се нагърбил с отглеждането му, редно е да носиш всички последствия от това - дори тези, които не ти харесват или не са ти удобни.
                  Скъпа Алма, ще трябва да те разочаровам. Давам си сметка, че най-вероятно мразиш кучета и сигурно по тази причина не ти е известно, че кучетата не са толкова свободолюбиви. Аз поне не знам куче да е избягало от дома си - затова си мисля, че уличните са всъщност изгубени или просто изритани. Предишното ми куче наистина сме го пускали да се разхожда само, но въпреки, че беше чисто улично куче пак не е липсвал повече от 30 минутки. За разлика от котките и гълъбите, например.
                  Иначе, с ничие отглеждане не съм се нагърбила. Взимам болни животни или улични бебета. Лекувам ги. Помагам им да станат самостоятелни. Ако те решат - остават. Ако ли не - отиват си. Аз нито гоня, нито задържам. Вкъщи винаги е имало животни точно, защото в квартала се знае, че ги лавим, и постоянно се случва кварталните деца да донесат някое болно бебе. С удоволствие мога да кажа, че специално за последното куче-бебе, което донесоха минават всеки ден да поиграят и да го разходят  Whistling.
Сори за дългия цитат. Значи,мисля,че това с отговарянето за някое животно от време на време е опасно в смисъл,че доста хора проявяват милосърдие и хранят бездомни кучета и котки,просто им подхвърлят храна и спят със чиста съвест,че са сторили добро дело. А всъщност по този начин те внушават на кучето чувство за собствена територия, кучето взъприема територията като своя,защото знае,че там го хранят,харесва му така и си пази територията като напада други кучета и хора. Нещо подобно направи скоро баща ми след като нашата кучка почина. Прояви милсот към едно махленско безпризорно куче и му даваше кокалчета,а кучето после се нахвърли върху майка ми докато минавала покрай "маркираната територия" и я ухапа.
Прекрасно е това,че помагаш на болни и малки животинчета,и щом не те обезпокоява това,че ходят където си искат,а после се връщат,добре...но лично аз незнам от егоизъм или от загриженост доста бих се озадачила от една такава ситуация. Все пак трябва да знам доколко нося отговорност за животното.Ако нещо стане и утре то нападне някой пияница на пътя да речем,трябва да съм наясно ще ми бъде ли мъчно ако бъде сритано или пребито заради тази си волност, ще дойде ли някой да се оплаче при мен и какво ще кажа на пострадалия човек...

# 64
  • Мнения: 2 759
                 Надявам се, че си го чела целия, след като го цитираш. В такъв случай ще приема, че аз не съм обяснила добре: кучетата, появили се вкъщи не са изявявали желание да излизат отново на улицата. Нужно ли е да уточнявам, че животните, които се чувстваха по-добре навън завинаги бяха едно гущерче и три гълъба? А всички котки и пребиваващите в момента гълъби просто понякога се губят за по няколко дни, но винаги се връщат. Все пак се надявам да не са сторили нищо зло през отсъствието си, било то на пияници или трезвеници  Whistling.

...кучетата не са толкова свободолюбиви. Аз поне не знам куче да е избягало от дома си - затова си мисля, че уличните са всъщност изгубени или просто изритани...
...последното куче-бебе, което донесоха минават всеки ден да поиграят и да го разходят.

# 65
  • Мнения: X
Не,аз нищо лошо не исках да кажа, просто ми беше любопитно да се поставя на твое място,защото си с по-различна и интересна позиция ,и да поразсъждавам как бих реагирала в определени моменти,но мисля,че след последното ти разяснение вече нямам питанки.

# 66
  • Мнения: 14 654
Предишното ми куче наистина сме го пускали да се разхожда само, но въпреки, че беше чисто улично куче пак не е липсвал повече от 30 минутки. За разлика от котките и гълъбите, например.
Страхотно, пускали сте го да се разхожда само. Въпросът не е дали ще избяга завинаги или ще се върне, а какво може да направи за тези 30 мин, в които е навън без надзор. Сигурно сте му връчвали лопатка и пликче, за да почисти след себе си. А как бяхте сигурни, че няма да ухапе някое дете. А може и да се чифтосва в това време с останалите улични кучета.Това е крайно безотговорно поведение, както и да се погледне.

# 67
  • Мнения: X
За мен абсолютен иверг-животномъчител е чичо ми. Приютявал е много пъти котки и кучета в апартамента си.Отсавяше ги на самотек по цял ден,без да ги извежда. Едното му куче беше осрало и опикало целия му хол.Бяхме се притеснили,че ще плъпне някаква зараза.Второто умря от гана,защото не го беше ваксинирал. Котките му най-редовно киснеха вкъщи,отегчени от скука и неподходящо отношение. Последното му куче му направи безброй бели,като за превъзпитание беше пребивано от бой.Горкичкото,даже имаше една огромна цицина на главата си,защото чичо го беше удрял с някаква тръба. Наистина жестоко се израдвах когато кучето от благодарност му строши телевизора на части и му прегриза кабела .Освен това чичо го разхождаше  без каишка и една такава разходка приключи със страхотен скандал,понеже една майка,притеснена за детето си съвсем хистеряса и се развика и той я цапардоса с металната верига на кучето. Естествено,той се отърва без последици,а кучето за малко да се сбогува с живота си...На такъв човек просто трябва да му забранят да се "грижи" за животни #Cussing out

# 68
  • София
  • Мнения: 1 825
                     Не сме имали нито едно животно, което да е липсвало повече от 4-5 дни. И досега се връщат. А, още нещо за бой - кучетата никога не са били на каишка.
Да не би да се гордееш с това? Даваш ли си сметка, че твоите "свободни" кучета по време на отсъствията си може би нападат нечии деца?
Не може да имаш животно и да отговаряш за него отвреме навреме. След като си се нагърбил с отглеждането му, редно е да носиш всички последствия от това - дори тези, които не ти харесват или не са ти удобни.
                  Скъпа Алма, ще трябва да те разочаровам. Давам си сметка, че най-вероятно мразиш кучета и сигурно по тази причина не ти е известно, че кучетата не са толкова свободолюбиви. Аз поне не знам куче да е избягало от дома си - затова си мисля, че уличните са всъщност изгубени или просто изритани. Предишното ми куче наистина сме го пускали да се разхожда само, но въпреки, че беше чисто улично куче пак не е липсвал повече от 30 минутки. За разлика от котките и гълъбите, например.
                  Иначе, с ничие отглеждане не съм се нагърбила. Взимам болни животни или улични бебета. Лекувам ги. Помагам им да станат самостоятелни. Ако те решат - остават. Ако ли не - отиват си. Аз нито гоня, нито задържам. Вкъщи винаги е имало животни точно, защото в квартала се знае, че ги лавим, и постоянно се случва кварталните деца да донесат някое болно бебе. С удоволствие мога да кажа, че специално за последното куче-бебе, което донесоха минават всеки ден да поиграят и да го разходят  Whistling.

Къде се навъдихте все такива състрадателни. Ами не ги лекувайте, ами ги оставете да се мъчат, да измират. Кой ви кара да поемате отговорност за уличните животни. Намирате ги, лекувате ги и после ги пускате да изяждат хората. Ами не ги пускайте, трепете ги! Joy

Алма, надявам се, че съм схванала идеята ти. От днес думите ти се превръщат в моя животна философия - честна форумска.

# 69
  • Мнения: 172
Браво, Четвъртото зад ъгъла  !!!
Аз в предния си пост писах, че кучета без каишки ме притесняват. През ум не ми мина, че хората ей така си пускат животните. Ще ме прощаваш за въпроса, ама ти малоумна ли си???
Мислиш ли, че навън има деца, възрастни хора, които могат да пострадат заради твоето своеволие???

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Четвъртото зад ъгъла , защо мислиш са отсъствали кучетата и котките по няколко дни? Ако не са били кастрирани, в тези периоди на липси може да са помагали за увеличаване на уличните кучета и котки. Едно от нещата, които могат да ги накарат да напуснат къщата е желанието за размножаване.
                     Аз поне не знам куче да е избягало от дома си - затова си мисля, че уличните са всъщност изгубени или просто изритани.
Някои са си родени на улицата, защото собственика на мъжко куче го е пуснал да се "пробва" на разгонената улична женска- нали трябва да се хвали после какъв мъжкар отглежда  Tired
Моето куче съм го прибрала от улицата и при една рентгенова снимка се оказа, че има две сачми от въздушна пушка. Аз ли съм изверг, че го гледам или неизвестният човекоподобен, който я е гърмял  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 3 740
Давам си сметка, че най-вероятно мразиш кучета

Не мразя кучета.
Гледали сме куче в апартамента - до момента, в който осъзнахме, че то не се чувства добре в компанията на малките ни тогава деца, които го мачкотеха и влачеха като плюшена играчка. Поради тази причина го екстрадирахме на село, където щастливо доживя дните си като овчарска болонка.
Апартаментът не е място, където едно куче ще се чувства щастливо. Но не мога да се съглася със "свободното" отглеждане. Преди няколко години синът ми пострада от глутница такива кучета - "милосърдни" хора ги хранеха, вероятно лекуваха и не позволяваха на кучкарите да ги приберат. В резултат кучетата решили, че моят 11-годишен тогава син е законна плячка на тяхна територия и се нахвърлили отгоре му - без да ги дразни и предизвиква, дори не ги е видял до момента на нападението. Детето е оцеляло по чудо - беше наръфано по главата, раменете, ръцете, с които се е опитвало да предпази лицето си, а от бедрото му просто беше откъснато парче. Няма да описвам операциите, възстановителния период и сънищата му след това. Да не дава Господ никому.
Иначе много благородно, да - прибирам, лекувам, ако искат, остават, ако искат, си тръгват и да нападат, когото намерят за добре, аз не отговарям...

Алма, надявам се, че съм схванала идеята ти. От днес думите ти се превръщат в моя животна философия - честна форумска.

Извинявай, не разбрах, ирония ли е това? Не искам да те засегна, просто по тази тема съм свръхчувствителна.

# 72
  • Мнения: 1 312
Как' Сийка и Ниара са абсолютно прави.
Пристрастна съм по темата и затова не искам да изпадам в подробности,но ще кажа,че почти всяко декоративно/домашно животно би се чувствало добре в неголям апартамент стига за него да се полагат достатъчни грижи и да му се създаде среда подходяща за отглеждане.
За жалост културата на хората в това отношение е на уникално ниско ниво и са много малко тези,които взимайки си любимец питат и се интересуват от какво има нужда.Преценят според джоба си и най,ама най-често използваната реплика е:"Е,то няма нужда чак толкова.."или"Като умре ще вземем друго".Много често последната реплика се произнася в присъствието на малки деца.
Винаги съм била на мнение,че животинката е последното нещо,което трябва да се вземе,когато решението е налице.
Първо се чете и се получава някаква информация,второ се избира подходящата къща,клетка,аквариум,въобще новият дом на любимеца и чак след това се води той вкъщи.
За жалост четенето се случва евентуално след първия възникнал проблем.Ама съвсем евентуално.
Егоизма наистина е движеща сила,но той не граничи със садизъм.
Ако водейки се от собствените си желания и потребности най-егоистично си вземем животно това не ни прави изверги.
Но ниската култура и убеждението,че животното трябва да живее в наша услуга определено ни доближават до подобно определение.

# 73
  • Мнения: 2 759
...Страхотно, пускали сте го да се разхожда само. Въпросът не е дали ще избяга завинаги или ще се върне, а какво може да направи за тези 30 мин, в които е навън без надзор. Сигурно сте му връчвали лопатка и пликче, за да почисти след себе си. А как бяхте сигурни, че няма да ухапе някое дете...

                    Така си е, никога не можеш да си сигурен, че едно животно, пък било то каквото и да е животно няма да ухапе някого. Както и не можеш да си сигурен, че някой не би ударил животното. Съгласна съм.

... А може и да се чифтосва в това време с останалите улични кучета.Това е крайно безотговорно поведение, както и да се погледне.
                    Това обаче не разбрах - безотговорно е кучетата да правят секс, ако не им бъде намерен специален партньор от някой човек ли  ooooh!?

# 74
  • Мнения: 2 759
...Къде се навъдихте все такива състрадателни. Ами не ги лекувайте, ами ги оставете да се мъчат, да измират. Кой ви кара да поемате отговорност за уличните животни. Намирате ги, лекувате ги и после ги пускате да изяждат хората. Ами не ги пускайте, трепете ги! Joy
                    Абе и аз все се чудя откъде се навъдихме  newsm78... Сигурно е трябвало да ни изтрепят още като малки  hahaha...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт