въпрос за ваксината Пентаксим

  • 1 571
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Вчера бяхме на консултация и лекарката ни препоръча вместо ваксината за ДТК да сложим Пентаксим, защото била изцяло убита и била по-хубава.  Моля мамите, които са слагали такава ваксина да споделят заслужава ли си 150-те лева , вместо да си направим безплатната да ДТК.

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Има много теми за Пентаксим, можеш да пуснеш търсачката и ще ги откриеш.
Дали си заслужава или не, не знам, понеже не мога да сравня едната с другата. Но сложихме Пентаксим и съм доволна, понеже нямаше никакви отрицателни рекации след ваксината. Peace

# 2
  • Мнения: 135
Ние сложихме Пентаксим и нямаше никакви странични ефекти

# 3
  • Мнения: 4 111
Ето 2 теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229973.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239296.0

С търсачката излизат 3 страници с теми.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние сложихме Пентаксим, вдигна Т след 3-ия прием, която си спадна сама след няколко часа. Други странични ефекти нямаше. Цената за 3 бр. ваксини-150 лв. е повече от добра, аз ги купих от аптека по 64 лв. бройката.

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На първото ни дете слагахме ваксините по ЗК, на малката Пентаксим. И двете не са имали някакви странични реакции, но може би е късмет. Сега повече от страх сме на Пентаксим.

# 6
  • Мнения: 4 496
И трите пъти сложихме Пентаксим по препоръка на педиатърката. За мен си струват, по-спокойна бях при слагането. Flutter

# 7
  • Мнения: 1 008
И ние сложихме Пентаксим и не сме имали и трите пъти никакви проблеми. За мен си заслужава. При нас бяха от педито всяка по 63лв. Съветвам те да сложиш,за да си по-спокойна.

# 8
  • Мнения: 163
И ние сложихме Пентаксим по препоръка на педито (даже каза, че ако ползваме ДТК-то по ЗК, ще държи да сложим после ваксина против менингит)  Naughty Нямаше никакви странични реакции.

# 9
  • Мнения: 1 321
Определено има доста теми за Пентаксима.
На нас също ни слагаха от нея и нямахме никакви отрицателни реакции.Мисля че е по-добра от държавната. Peace

# 10
  • Мнения: 636
Ако можете да отделите 150 лева, не се колебай. При нас нямаше никакви странични реакции, а и бодат детенцето само веднъж, а не два пъти всеки месец, както е при тази от ЗК.

# 11
  • Мнения: 105
И ние сложихме Пентаксим. на втория прием вдигна температура. Лекарката ни каза, че е заради жегите (беше юли месец) и ваксината. Иначе нямахме други проблеми.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 588
И ние сложихме Пентаксим. И трите пъти ги понесе много добре и нямаше абсолютно никакви странични ефекти. За мен си струва. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 978
И ние сме с Пентаксим и съм мноиго доволна, определено си заслужава парите

# 14
  • Мнения: 96
Определено Пентаксим-а е по- добрата ваксина.Аз направих грешката да направим първия прием с
безплатната  ДТК ваксина от ЗК и Петя вдигна висока температура, цялата беше зачервена. Продължих с Пентаксим и я понесе добре.

# 15
  • Мнения: 9 973
Ние сложихме по ЗК веднага дадох Панадол и  Naughtyпроблеми.Тъй като нямам възможност да дам 150-200лв.съм повече от доволна,а и детето понесе добре. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 244
За мен си струва, ако имаш фин. възможност, не се и колебай. Вече сложихме първите две, нямаше абсолютно никакви реакции. А и педито каза, че при Пентаксим е имала 1-2 случая на кратка температура, а на тази по касата, доста по-сериозни проблеми и то често.
Освен това тези 120-130 лв. не са ти наведнъж, можеш спокойно да я купуваш отделно за месец.

# 17
  • Мнения: 47
никакви странични ефекти при нас newsm10

# 18
  • Мнения: 814
И ние по препоръка на педито слагаме Пентаксим. Онзи ден ни беше втория прием и до сега не сме имали проблеми Peace

# 19
  • Мнения: 128
за голямата ми дъщеря не знаех че има такава ваксина но на малката и сложихме на 3 прием имаше лека тем но съм доволна правилно е и тази ваксина да е задължителна но не е

# 20
  • Мнения: 4 546
сложихме Пентаксим. и двата пъти вдига Т и беше крив. не ми се мисли от ваксините по ЗК какво чудо би било щом от Пентаксима има реакция.

аз пък бях решила, че точно от ваксините няма да пестя и ако трябва и заем ще взема, но няма да са тези по ЗК.

# 21
  • Мнения: 97
Моят съвет е: НЕ пести пари, когато става въпрос за здравето на детето ти! Чувала съм за много ужасни последици от ДТК-то по ЗК, вярно 1:30 000 деца, но каква е гаранцията, че няма да е твоето. Ние бяхме с Пентаксим, прие ги добре и аз бях спокойна  Peace

# 22
  • Мнения: 221
Биха му Пентаксим PeaceДетето я понесе много добре FlutterОсвен това и ти лично ще бъдеш по-спокойна, че няма да има странични ефекти Hug

# 23
  • Мнения: 468
И ние бихме два пъти Пентаксима- а , скоро ни предстои и трети.Доволна съм .Не вдигна температура.До колкото знам в МОЛ - а е най ефтина 59лв.  Мисля че беше.

# 24
  • Мнения: 1 098
Аз съм за Пентаксим! При нас всичко мина добре след първия прием. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 244
И ние бихме два пъти Пентаксима- а , скоро ни предстои и трети.Доволна съм .Не вдигна температура.До колкото знам в МОЛ - а е най ефтина 59лв.  Мисля че беше.
Но не винаги я имат в наличност, трябва да се проверява.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Твърдо "ЗА" Пентаксим!
Аз като бебе съм направила гърч и съм щяла да умра в ръцете на майка ми от ДТК-то, което е същото като от преди 20-30 години и е със живи бацили. След като аз съм направила такава реакция, не бих рискувала за нищо на света с детето си. Пентаксимът е с пасивни вируси, а и детето ще го бодат само веднъж, което също не ми е безразлично - колкото по-малко стрес изживее, толкова по-добре!
А за парите - и тройна да беше цената, пак щях да го купя.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Да, заслужава си!!! Синът ми към тази ваксина не е имал никаква реакция ( и изобщо много рядко - от всички пишещи тук в моя месец има само един случай на мнооого слаба реакция - 37.5). Племенникът ми всеки път вдигаше висока Т след ваксината от ЗК, както и останалите деца, за които аз лично знам, че е била прилагана такава.

# 28
  • Мнения: 187
На  големият ми син сложихме двете ваксини,които се поемат от здравната каса и по наше желание тази за менингит,но тя се плаща от пациента.Тогава не знаех за Пентаксима.Като странична реакция леко е покачвал температура.За Бебчо ни предстои имунизация и решихме са сложим Пентаксим,надявам се да я понесе леко.

# 29
  • Мнения: 311
И трите пъти сложихме Пентаксим по препоръка на педиатърката. За мен си струват, по-спокойна бях при слагането. Flutter

Съгласна съм

# 30
  • Мнения: 62
Слагай пентаксим, ако можеш да си го позволиш. Първия път сложихме от безплатната, плака 6 часа без да спре, сърцето ми се късаше. Сега сложихме пентаксим, почти не усети че я боднаха и нямаше никакви реакции. Успех!

# 31
благодаря на всички мами, които се отзоваха. Аз се поразрових и в предишни теми и в интернет потърсих инфо и в крайна сметка реших да вземем и ние Пентаксим. Иначе полиомелината ваксина по ЗК вече е с умъртвена, но ДТК-то.............по-хубавата ДТК ваксина струва 30 лв, но така се бият пак по 2 инжекции на бебо, така че май Пентаксима е най-добрия вариант- пък и втората ми госпожица е много чувствителна, може и да вдиге температура, знае ли човек.

# 32
  • Мнения: 3 695
И ние сложихме Пентаксим. И трите пъти ги понесе много добре и нямаше абсолютно никакви странични ефекти. За мен си струва. Peace
  Peace

# 33
  • Мнения: 638
Пентаксима е 5-валентна ваксина,тук бият одавна 6-валентна!
Не се притеснявай,по добра е !И аз миналата година сложих Пентаксим в БГ,бе6е поспалив Мити,на 2-та май ка4и малко Т,но това бе6е.Про4ети пове4е за самата ваксина и 6те се убеди6.С гугал-а 6те намери6 доста инфо.

Общи условия

Активация на акаунт