Излизате ли с бебетата във време като днешното?

  • 2 589
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Дъщеря ми е на 9 месеца.
Днес добре я облякох, сложих зимното чувалче на количката и си направихме 1-часовата разходка.
На детето мисля му беше приятно.
Не видях нито една майка навън!!!
Става ли това време за излизане или не, според вас.
Първо бебе ми е, а и ни е първа зима заедно.
Благодаря ви предарително!

# 1
  • Мнения: 1 483
Излизаме почти всеки ден,стига да не вали.Няма да седим и да чакаме пролетта я.

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
При нас вали сняг Laughingне е мн приятно за разходка Thinking

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз излизах днес.Трябваше да взема храната от кухнята.Започна да вали и бързо се прибрахме.Иначе като е добре облечено детето мисля че няма проблем да се излиза.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Не.

# 5
  • Мнения: 998
При нас вали сняг Laughingне е мн приятно за разходка Thinking
 Е как вали сняг  Shocked, в Бургас си е дъжд  Tired

Иначе по темата, излизаме във всякакво време, ако вали или духа слагам дъжобрана, че сме още много малки, проблем не съм имала  Peace

# 6
  • Мнения: 4 400
да разбира се ,какво му има на времето newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
да разбира се ,какво му има на времето newsm78

В момента вали сняг Simple Smile поне при нас.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
При нас вали сняг Laughingне е мн приятно за разходка Thinking
 Е как вали сняг  Shocked, в Бургас си е дъжд  Tired
На гости сме на Боровец

# 9
  • Мнения: 3 376
Не,в тоя дъжд и студен вятър  Rolling Eyes

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Като чета май авторката трябва да уточни при какво време Laughing

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Тук не е студено, но роси и е влажно.
Моя син иска да върви, но често пада и в такова кално не го изкарвам. Ако спре да вали - да, дори да е температура до 0 градуса пак ще излизаме.

# 12
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
При нас е сняг. Даже съм приготвила шейната.

# 13
  • Мнения: 176
Ама, че съм глупава, явно си жевея с представат,ч е всеички майки живеят в Младост, София Embarassed
Ами, в Младост, София в момента вали ситничък снежец, подъхва, може би е около нулата - незнам точно (сега ще изкарам термометъра на терасата).
Та такова е времето тук Joy
Пречи ли снега?

# 14
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да излиза,дори сега в момента е навънка още с баща си Peace.Всеки ден изилизаме дори за малко, стига да не духа много силен вятър и да вали дъжд,важното е детето да се чувства комфортно и да му е приятно. Peace

# 15
  • Мнения: 336
МИ на нея и се излиза посоянно, ама на мен ми е толкова гадно в тоя студ навън... ТАкаче по-скоро заради мен излизаме по-рядко, а не заради бебо.

# 16
  • Мнения: 353
Всеки ден излизаме /само да не вали дъжд/ , е днес много вали дъжд и ходих сама до кухнята. А зная, че когато вали сняг е най- чист въздуха и е хубаво да се извеждат децата на вън.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Днес не, защото на мен ми е гадно, ама се чувствам виновна Embarassed За децата е задължително да излязат на въздух, само дъжда би ме спрял, дъждобрана го недолюбвам.

# 18
  • Мнения: 2 336
Излизала съм в лошо време и в снежно време. Считам, че ако детето е добре облечено няма проблем.
Според мен нещата опират до желание на майката...

# 19
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не съм излизала от известно време, понеже беше със зачервено гърло и се страхувах да не се разболее повече. В сряда сме на контролен преглед и ако кажат, че всичко е наред, смятам да подновя разходките. Иначе цяла зима, затворени вкъщи ще полудеем Crazy Simple Smile

# 20
  • Мнения: 598
ами да, излизаме, като вали (а тук вали сега) слагам дъждобрана на количката и готово. Аз обличам яке с качулка, което е и топличко, за всеки случай вземам и чадър, слагам ръкавици и топли обувки и хем на мен ми е добре навън, хем той заспива идеално така като му капват капчици дъжд на дъждобрана на количката. Само при ураганен вятър или дълбок неразчистен сняг (или ако нямам време, защото работя и от къщи) не излизаме. Казвам ураганне, защото мен вятър трудно може да ме уплаши, все пак съм от Сливен и съм свикнала на страшно силни ветрове от ранна възраст. Вчера не видях нито едно бебе навън, а излизах два пъти... Валеше през цялото време и Ваньо хубаво се наспа на чист въздух.

# 21
  • Мнения: 296
Днес не съм. Вали!

# 22
  • Мнения: 1 341
Да, излизаме. Преди малко се прибрахме, като добре облечено детето няма проблем. Дори много се радва на снега, стои на едно масто и се опитва да го хване. Само в дъжд не излизаме по ообясними причини.

# 23
  • Мнения: 674
 В Самоков си е натрупало сняг, даже в момента вали и хич не е за разходка. И аз се чудя през зимата все вкъщи ли ще трябва да стоим! newsm78 Ама пък с количка в снеговете, нещо не си се представям. Може би януари, февруари, Габи като проходи, ще яхнем някоя шейна...... Nature Snowman Joy

# 24
  • Мнения: 3 157
Аз също много се чудя дали да излезем не заради ниските температури,а заради влагата-хубаво ли е наистина детето да се извежда когато е влажно newsm78

# 25
  • Мнения: 176
Благодаря на всички ви за отговорите.
Ще го давам смело и следобед и пак ще излезем за час-два.
Аз слагам на детето чорапогащник, един топличък клин, потник, фланелка, поларче отгоре и ....в космонавта, шапка, ръкавици, а крачетата завивам с едно топличко чувалче, че не са ни много топли обувчиците. Отгоре зимното чувалче на количката, найлон не ползвам днес - сенника на количката върши работа за този сняг.
Ами.......хайде пак навън Hug

# 26
  • Мнения: 24 467
На мен самата не ми е приятно, не мисля да се насилвам. Има достатъчно хубави дни и достатъчно игри за в къщи.
Между другото моето бебе, вече на година и половина, преди 1-2 седмици за първи път видя истински сняг. Пипна го и се разплака. Така постъпва винаги, когато му е студено. Специфика. Брат му обожава студа и снега, но малкият не може да понася такива неща. И в басейн с по- студена вода плаче. Затова за него също би било мъчение да го изведа при снеговалеж.

# 27
  • Мнения: 4 400
при нас има понатрупан снежец -1 градус тихо и много приятно.не е за количка по скоро за шейна или кенгуро.
малката е на 6 м. все пак не е новородено и не виждам защо трябва да я лиша от разходка Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 468
Ако не вали и ние излизаме. Но и да вали я слагам в кенгуруто и пак , защото няма кой да прибере батко от градината.

# 29
  • Мнения: 176
Абе, нямаме още шейна - иначе с удоволствие.
Моите най-хубави детски спомени са от разходките с шейна с мама и татко Grinning
Иначе нашата количка е с големи гуми, та си минаваме навсякъде без  проблем Grinning

# 30
  • Мнения: 438
Стига да не е кучешки студ,да не вали и да духа излизаме за поне 1 1/2 ч. - 2 ч .   Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 295
И при мен (Банишора) в момента прехвърча сняг, но ей сега видях една жена пред блока да бута количка, със зимно чувалче и дъждобран беше.

# 32
  • Мнения: 4 400

Иначе нашата количка е с големи гуми, та си минаваме навсякъде без  проблем Grinning
А при нас снега залепва за колелата /нищо че са от най-големите/и чесно казано е проблем да се бута #Crazy
мажат ли се с нещо ?

.............
при нас няма изринато,всичко е еднакво Tired

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 13:29 от mamamari

# 33
  • Мнения: 176
Ами....не, не съм ги мазала с нищо.
Може би си зависи от каква гума за колелата.
Е-гледам да не минавам чак през преспите, където се поизринато, пак си се прибираме с малко снежец, де.
Ето, сега гледам, че под количката в коридора има локвичка Wink

# 34
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
да разбира се ,какво му има на времето newsm78
Peace Няма да се зазимим, я! Само да не вали дъжд и сме вън! cold

# 35
  • Мнения: 1 897
Да, излизаме.
Не го извеждам навън само при много силен вятър, пороен дъжд или температури много под нулата.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Тук вали сняг и бяхме вън!

# 37
  • Мнения: X
Днес няма да излизаме,защото вали и от локви не може да се мине по повечето улици и тротоари....виж ако беше сняг,може би щяхме да се разходим навън....да му се порадваме.....
По принцип, когато не е наложително ,в лошо време не излизаме.

# 38
  • Мнения: 7 474
Само на дъжд и силен вятър не сме излизали Wink

# 39
  • Мнения: 724
Само на дъжд и силен вятър не сме излизали Wink
и ние така

# 40
  • Мнения: 3 456
При дъжд- не.

# 41
  • Мнения: 1 426
Днешното време не е никакъв проблем за деветмесечно бебе. Друг е въпросът, че на майката може да не й е приятно навън сега.

# 42
  • Мнения: 5 940
Нямаме дъждобран на количката, затова, когато вали не излизаме. Иначе всеки ден по два -три часа минимум сме навън. И двамата с бебчо обожаваме да сме на въздух.

# 43
  • Мнения: 437
Когато Вики седеше в количката излизахме. Сега е доста по-трудно, но пак излизаме поне за малко. Сега ми е трудно, защото неиска вече в количката, маха шапка, шал, ръкавици и непрекъснато говори крещейки по улицата и гълта студения въздух. Щом бебето е облечено добре и на топло в чувалчето - няма проблем.

# 44
  • Мнения: 636
Цитат
Стига да не е кучешки студ,да не вали и да духа излизаме за поне 1 1/2 ч. - 2 ч .   
Peace

# 45
  • Мнения: 11 003
Ако не валеше мокър сняг, а хубав и пухкав, щяхме да излезем.

# 46
  • Мнения: 545
При нас също вали сняг, а бяхме навън за час и половина!  PeaceЗа протокола,Лора е на пет месеца и половина. Laughing

# 47
  • Мнения: 2 131
И аз мисля, че не е проблем да се излиза зимата. Е, стига да не е прекалено много под нулата, да не духа силен вятър и да не вали дъжд. Ако тихо времето, даже е хубаво за разходка. Тези деца няма цяла зима да ги държим вкъщи. То и за тях самите не е хубаво. И ще се изнервят, и ще се изнежат. Аз бих излязла с детето дори и да вали сняг.

# 48
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И при нас вали сняг, Навън е много приятно. Мятам дъждобрана на количката, космонавта и навън. Разходка се пропуска само при силен дъжд и кисело бебе Rolling Eyes Mr. Green

# 49
  • Мнения: 589
Даже е задължително да се излиза, по възможност всеки ден

# 50
  • София
  • Мнения: 1 344
естествено че излизаме преди малко се прибрахме даже.Хубавото при мен е че съм близо до южния парк и въздухът тук е невероятно чист,нищо че ни валя сняг бяхме 2 часа навън.Нямя нищо по-хубаво от чистия въздух за децата,в къщи колкото и да е чисто нищо не може да се сравни със свежият въздух навън Naughty

# 51
  • Мнения: 1 555
Всеки ден сме на вън и с баткото и бебето в комплект  Sunglasses
Гледам по всевъзможен начин да си калявам децата  Peace

# 52
  • Мнения: 1 006
Днес излизахме.Даже видях няколко майки с колички.И като беше по-малък сме излизали в такова време, стига да не вали и да няма вятър.

# 53
  • Мнения: 9 973
 Nature Snowmanако е мн студено само на прозореца висим Mr. Green

# 54
  • Мнения: 2 100
Бих излязла, но ми е проблемно мъкненето на количката нагоре надолу 3 етажа. Ако облека детето добре и сложа дъждобрана, не виждам какъв е проблема. Няма цяла зима да седим в нас все пак. Най-малкото на балкона  Peace

# 55
  • Мнения: 385
Е как няма да му дам на детето да се порадва на снега Nature Snowman. Само при дъжд и/или силен вятър не излизаме.

# 56
  • Мнения: 8 242
Днеска цял ден вали в Пловдив  Rolling Eyes Само при дъжд и силен вятър не излизаме.. Ходим по гости  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 508
Да! Бяхме навън за около час. Валеше доста силно мокър сняг, затова сложих дъждобрана, после поспря и го махнах. Времето е много приятно за разходка. Въздуха е по-чист от обикновенно

# 58
  • Мнения: 1 586
Винаги когато имаме възможност излизаме.Днес цял ден вали проливен дъжд и ходихме само до магазина.

# 59
  • Мнения: 1 440
Излизахме,да! GrinningАми то в къщи стои ли се... #Crazy

# 60
  • Мнения: 189
Не,в тоя дъжд и студен вятър  Rolling Eyes
Peace Peace Peace

# 61
  • Мнения: 520
Ако вали НЕ.

# 62
  • Мнения: 1 371
Да. Днес бяхме два часа навън.

# 63
  • Мнения: 2 908
Ako вали дъжд или сняг-не.Иначе сме навън при каквито и да е температури.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 397
Да всеки ден, само при минус 15-20 си седим в къщи и то рядко  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 87
Последното ни излизане беше в петък и то на детски РД в барче. За съжаление май се събират 3 дни без излизане на вън Sad Във в Варна вали, времето е ужасно. Не знам мамите от Варна излизали ли са, но според мен времето е отвратително. Даже и за храна от кухнята не става да се отиде.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние сме в Дървеница,демек почти до вас.Днес аз също бях единствената майка в квартала,но времето беше перфектно за разходка.С яке,шапка и шал и термочувалче.Въздухът беше толкова свеж,как да не изведа бебка да подиша...Много хубава разходка беше,накрая започна пак да вали сняг,сложих дъждобрана докато се приберем.Даже й направих една снежна топка и й дадох да я пипне,че да види какво е то сняг Laughing

# 67
  • Мнения: 1 217
Когато вали,както днес не излизаме защото Калоян не понася дъждобрана.
той се дразни,аз се ядосвам,че го дърпа и не става нищо.
Сега много се радвам,че тия дни ще се оправи и няма да вали и ще излизаме,че в къщи  Sick #Crazy Shocked

# 68
  • Мнения: 3 069
По препоръка на педиатърката не го извеждам когато вали, когато е под нулата и когато има мъгла.
Щях да забравя...и когато духа не е препоръчително.

# 69
  • Мнения: 2 722
Задължително минимум един час сутрин и 1 час следобед. Прибираме се мокри замръзнали и щастливи.
Привечер вече не съм от най-щастливите, защото изкарвам още час - час и половина с баткото навън /в детската не ги извеждат/
Но за сметка на това тази вечер направих първия си бой със снежни топки и после като се прибрахме замразихме бузите на бебо с ледени ръце.

В Люлин съм една от трите непропускащи ден, та не скучая навън.

# 70
  • Мнения: 1 328
И ние не пропускаме ден. Излизахме 2 пъти днес, втория към 5 ч, стъмваше се и бебо се чудеше какво го мокри по лицето, а не го вижда..  Party

# 71
  • Мнения: 6 441
Тук времето беше мн лошо-вътър и сняг .Просто нямаше как да го изведа.Иначе студ не ни плаши-ако е над нулата и няма вятър и не вали сме навън
 Peace

# 72
  • Мнения: 159
всеки ден сме на вън.И днес бяхме за 2 часа в снега!То по-топло няма да става в следващите 4-5 месеца,така че не смятам да го държа у нас!

# 73
  • Мнения: 3 929
Излизам всеки ден, дори само за 5-10 мин. Много рядко се е случвало да не изведа детето. А днешният ден беше супер за разходка и се възползвах да изведа малкия на въздух. Спомням си миналата година синът ми се разболя от ангина и не смеех да го изведа навън - беше много студено. А педиатърката ми каза, че трябва непременно да го изкарвам, особено в такова време, защото въздухът бил най-чист. Но ако Т падне до -15 градуса, да си стоим вкъщи. Разбира се, детето трябва да е добре облечено.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 773
какво ти излизане. тук такъв дъжд валя, аз не излизам, че какво остава за детето.

# 75
  • Мнения: 87
какво ти излизане. тук такъв дъжд валя, аз не излизам, че какво остава за детето.
да и при това вече четвърти ден! Дано вече да се оправи това време.

# 76
  • Мнения: 2 159
ами ние сме по-големи и вече прохождаме, с количка не я извеждам, че и аз и тя ще замръзнем, но за ръчичка и лека по лека излизаме на разходка, малко движение, въздух Peace

# 77
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не,в тоя дъжд и студен вятър  Rolling Eyes
Peace

# 78
  • BG
  • Мнения: 2 217
Бях чела някъде, че не хубаво бебо да диша студен въздух, а и да му се слага шал също. Затова слагам дъждобрана на количката и смело напред. От дъха му се получава конденз по вутрешната страна на дъждобрана, което предполага, че температурата в количката е по-висока от тази навън и бебо се чувства добре. Да не говорим, че спи много дълбоко докато е на разходка.
Ако не вали пороен дъжд навън, аз съм "за" разходките!  Peace

# 79
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ние не излизаме, защото мене ме е страх
наскоро излизах, беше дори уж хубаво време, но като се прибрахме, 2 дни след това ми течеше вода от носа, кихах, хвана и малкия и добре, че ни мина бързо  Party

Аз разтварям прозорците на всички стаи поне за час и така се оправям ...

Иначе имам приятелка - във Варна е тя - ВСЕКИ! ден са навън 3 часа следобяд - дъжд, вятър, сняг, буря - нищо не ги спира - имат железен режим!

Поздравявам всички майки, които си каляват децата отсега и излизат въпреки лошото време.  bouquet

# 80
  • Мнения: 297
Моето дете е по-голяма, сега ще ни е втората зима, но по принцип, и сега, и миналата зима, я извеждах винаги когато е възможно. Избяхвах само дъжд и понякога сняг. Но миналата зима нямаше много сняг, така, че той не беше проблем. Непроятно е само ако вали и се налага да слагаш дъждобран, а ти - с чадър, и т.н. Но ако детето ти е здраво, хубаво е да не пропускаш ден, в който да не излизаш. Детето трябва да свикне във всякакво време.

# 81

Общи условия

Активация на акаунт