да вярваме ли в Дядо Коледа

  • 3 607
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Дядо Коледа носи подаръци само на който вярва в него.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Дядо Коледа носи подаръци само на който вярва в него.


Значи за много трябва да се приготви Simple Smile Simple Smile Simple Smile тази година.

# 17
  • Мнения: 7 263
Кабо Алма Hug  


Lennyh, можеш ли да дадеш адреса на който пращате писмата и връщат ли ви от там отговор?

Краси 72 страхотна идея ми даде току що!
Явно съм била прекалено иносказателна, нося писмото до пощата и уж го пускам  Wink
Но идеята ти децата да получат и отговор от добрия старец е страхотна  Peace Peace Peace
Сигурно ще има какво да им напише .........
Върти ми се из главата, че май имаше някакъв сайт където пишеш на Дядо Коледа и той ти връща отговор, но не съм сигурна къде съм чувала/чела за това.

# 18
  • Мнения: 494
 Сайтът го има в темата на Бу за "Коледата и децата"-някъде тук беше-потърси я!

# 19
  • Мнения: 7 263
Кристал  Hug Hug Hug
Благодаря ти!

адреса на Дядо Коледа

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 15:21 от Lennyh

# 20
# 21
  • Мнения: 373
Момичета, и аз ви благодаря. Hug
Но мисля, че имаше и реален пощенски адрес на който можеха да се пратят писма до Дядо Коледа предполагам някъде в Лапландия .

# 22
  • Мнения: 1 210
Някой в една друга коледна тема тук беше предложил да си разменим адреси и всяка майка да напише писмо (от името на дядо Коледа) на някое друго форумско детенце, като предварително е информирана от майката за нещо индивидуално, касаещо лично детето. Напр.: Ако през тази година започнеш да хапваш по малко пиле, ще бъда много щастлив! Така писмото става бетон- истинско! Идеята е сладка  Grinning

# 23
  • Мнения: 4 451
Някой в една друга коледна тема тук беше предложил да си разменим адреси и всяка майка да напише писмо (от името на дядо Коледа) на някое друго форумско детенце, като предварително е информирана от майката за нещо индивидуално, касаещо лично детето. Напр.: Ако през тази година започнеш да хапваш по малко пиле, ще бъда много щастлив! Така писмото става бетон- истинско! Идеята е сладка  Grinning
Прекрасна идея! Grinning

# 24
  • Мнения: 506
Дъщеря ми е на 6,5години и миналата година след като мина Коледа, беше си получила подаръците аз реших да и разкажа,че Дядо Коледа няма,а тези които слагат подаръци се наричат мама и тати.При пълни с подаръци ръце това признание беше прието доста добре.
От тогава всеки път,когато стане въпрос за Коледа,Дядото и нейните подаръци тя се сеща за този разговор  и искането си го отправя към нас,но с условието да доставим подаръка под елхата.С това мисля,че все пак у нея е останала частица надежда,че има Дядо Коледа,но в същото време знае,че ние доста му помагаме.

# 25
  • Мнения: 567
Преди 3 години нямах компютър в къщи и въобще не знаех за електронния адрес на Дядо Коледа. Написахме писмо с дъщеря ми /тя тогава беше на 2г./ до Дядо Коледа, сложихме го в плик и аз надписах плика на майтап, ей така да има нещо на получател. За адрес писах нещо съвсем свободно-До Лапландия, Снежната планина, Дядо Коледа. На подател попълних нашия адрес. Разходихме се в един студен зимен ден и заедно с Йоана пуснахме писмото в голямата жълта пощенска кутия отпред пред Пощата, която е близо до нас. Така всичко изглеждаше за дъщеря ми съвсем истинско! Аз си помислих, че като съберат писмата ще го изхвърлят нашето-то е без марка и е до Дядо Коледа  Shocked, но важно е, че всичко за детенцето беше доста вълнуващо! А и на мен ми беше интересно. С това приключихме, аз забравих за пощата и си чакахме Коледата.
Но знаете ли, случи се . . . чудо.
На 20.12.2004г. си отварям пощенската кутия и от нея заедно с рекламните съобщения и листчета изпадна и едно писмо. Беше ПИСМО ОТ ДЯДО КОЛЕДА. Беше с адреса на Български Пощи, започваше с Мило дете, Дядо Коледа казваше че е слушала и се надява да слуша, отправяше пожелания за добри дни и благоденствие. Беше много мило, изпъстрено с еленчета и някакви елхички. Четохме го заедно, препрочитахме го пред всички познати и приятели, писмото се получи в навечерието на Коледа и то беше най-вълнуващият подарък.
Не знам за малката ми дъщеря-тя просто вярваше в Дядо Коледа и сигурно не се е учудила от нищо, но аз тогава повярвах в чудесата и в Добрия Старец. Има го нали?
Какво толкова Ви се струва, че крием от децата си?
Какво толкова има да им казваме?
Не ги лъжете за нищо, просто им разкажете по една вълшебна история и така тя . . . МАГИЯТА ще продължи да живее и в техните сърца, и после на децата им. Така те ще станат по-добри!

# 26
  • Мнения: 3 622
Момичета, и аз ви благодаря. Hug
Но мисля, че имаше и реален пощенски адрес на който можеха да се пратят писма до Дядо Коледа предполагам някъде в Лапландия .


krasi ето това е истинския адрес на който можеш да пишеш писмо на Дядо Коледа
Santa Claus, 96930 Rovaniemi, Arctic Circle, Finland.

# 27
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Дъщеря ми и племенницата са още малки - на 3 и 4 год. За сега е рано да им обясняваме, че той не съществува. Много се радват и вече са в коледно настроение и те като мен. Ще дойде времето , когато ще се чудя вероятно да им разкажа ли истината, но за сега ще ги оставя да се радват и да вярват в него. А и както някъде пишеше, да, съществува за тези, които вярват в него. Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 17 282
Това се чудя напоследък.
Според мен в първи клас още да вярва в дядо коледа е малко прекалено, а и той вече има някакви наченки на прозрения (за тая коледа щял да ми купи пръстен за подарък  Laughing), чувал е оттук-оттам.
Аз си мисля, че ще е добре тая година да го включа в коледното пазаруване за баби и роднини, но ми се иска да чуя и други мнения преди това, още имам колебания.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
На първата им осъзната Коледа. Понеже са родени през април, бяха на малко повече от година и половина, когато заговорихме какво, защо и как празнуваме на Коледа. Познаването на истината не ни пречи да вярваме във вълшебства.

Общи условия

Активация на акаунт