Мами в Гърция- 8

  • 24 517
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 108
За повече информация прочетете закона за българското гражданство.Там подробно е описана процедурата и основанията за придобиване.
ЕГН се придобива и  без гражданство.Регистрацията на Удостоверението за раждане се извършва по местоживеене на майката.

# 31
  • Мнения: 108
Чл. 4. Гражданство не може да се установява по съдебен ред.Чл. 5. Сключването или разтрогването на брака между български гражданин и чужд гражданин или промяната на гражданството на единия от съпрузите по време на брака не променя по право гражданството на другия съпруг.
(2) Всеки има право на избор на гражданство.

ПРИДОБИВАНЕ НА БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО ПО ПРОИЗХОД
Чл. 8. Български гражданин по произход е всеки, на когото поне единият родител е български гражданин.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 826
Има ли някоя от вас в Патра ?  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 392
maryloo, тези първи посещения при доктора са най-вълнуващите. Следващия път ще видите бебе. Помня на консултацията в 13 седмица, колко изненадани бяхме с мъжа ми, като видяхме ритащо и махащо с ръце бебе Crazy Laughing. Аз си бях купила ето тази книжка Бременността седмица по седмица. Всяка неделя четяхме какво ни очаква през следващата седмица, колко сме пораснали, как се развиваме.
Желая ти само хубави моменти Hug!

Благодаря ти, Теопр. Поръчах я вече, скоро ще мия донесат от БГ. За сега чета *Аз чакам дете*.

# 34
  • Мнения: 1 567
Здравейте момичета. Καλό μήνα.
В събота си украсихме елхите и радост настана в къщи. Само дето Елпида имаше друго мение относно някои топки. Реши, че е много по-интересно и красиво, да се търкальосват по пода. Ако пък се настъпят още по-добре. Издават един страннен звук.
Остава да си украсим балкона. Но това ще стане тези дни. Трябва да размествам сума ти саксии newsm78 newsm78
Купихме си и от Jumbo, лепенките за прозорци. Та лепихме задружно. Пуснахме си и 93,1 (радиостанцията с Коледните песни).
С две думи настройваме се положително и напълно, на Коледна вълна.
Само дето времето не е Коледно. По-скоро като за чеверме и агнешко.

Искам студ и сняг. Писна ми това никакво време.... #Crazy #Crazy
(ма, много искам, знам....)

# 35
  • Мнения: 1 372
и аз се оглеждам за сняг, макар че го обичам само докато вали и всичко е пухкаво и бяло, но пък си приляга и му е време.

# 36
  • София
  • Мнения: 221
Здравейте, зная, че не тук ми е мястото сигурно. Но спешно се нуждая от работа като домашна помощничка илидетегледачка в Гърция. Наскоро се разведох оказва се, че сама  и на държавна работа не мога да си гледам децата. Та мислих, мислих и това ми е алтернативата. На 42г съм завършила съм история и много специализации имам. Не търся квалифицирана а физическа работа.Децата мисля ,да ги оставя при майка ми и баща ми. Помгнете ми и ме насочете , моля ви майчета. От работа не се страхувам.

# 37
Zdravejte, majcheta,
otdavna ne sym  pisala, zashtoto mi se rodi momichenceto septemvri - 06. i edva sega imam vreme, t.e. vzeh da vlizam v chas. SEga sme na 2 meseca i oshte malko - 3 dni shte stanem na 3 meseca.
bih iskala da mi dadete syvet kak se spravjate s gr.mantalitet da vi navlizat v gr.prostranstvo rodnini i osobeno "mama", kojato mnogo obicha svoja sin. Staraja se da zapazja dobria ton, no mi e trudno za sega.  blagodarja predvaritelno za suvetite. Leka ve4er na vsi4ki

# 38
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Има ли някоя от вас в Патра ?  Mr. Green

Хипатия е в Патра.

Ние също украсихме Коледното дърво. Стана много хубаво и най-важното е че и дребната го гледа като запалим лампичките Laughing.

Krista , честито бебче. Да ти е здрава и да расте весело и послушно дете  bouquet ! Колкото до моята свекърва, не мога да кажа че ни се бърка особено. Не е от тези, които се чудят какъв съвет да дадат и слава богу Praynig, не че е идеална Wink, но не сме имали пряк конфликт никога. Мога да те посъветвам само да не обръщаш внимание, защото тя винаги ще си остане майка на мъжа ти и е излишно да го поставяш между чука и наковалнята.

# 39
  • Мнения: 1 567
Zdravejte, majcheta,
otdavna ne sym  pisala, zashtoto mi se rodi momichenceto septemvri - 06. i edva sega imam vreme, t.e. vzeh da vlizam v chas.

Да ти е жива и здрава щерката. Само весели и щастливи моменти. За свекървата. Ми, не знам. Мойта, по принцип не се бърка. Много рядко. Но аз вече съм свикнала (след почти 16 год. брак) и знам как да реагирам, какво кога да кажа и най-важното, как да го кажа.
Важното е, ти и мъжът ти да се разбирате. И да не се карате на тема родители. Излишно хабене на нерви и излишно ще се разтройвате ио двамата. Това един съвет от дядото на мъжа ми. Бог да го прости, беше страхотен човек....

# 40
  • Мнения: 2 924
Има ли някоя от вас в Патра ?  Mr. Green

Хипатия е в Патра.


Тя е в Патра,ама умът и съвсем го няма -сигурно се дължи на коледното ми настроение Simple Smile
Все се чудех защо никой не пише в темата, ато нова имало, а аз така и не рабрах.
Добре ,че тръгнах да я издирвам:)
zuziii,
 с какво мога да ти помогна Simple Smile

# 41
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Хипатия, щом е заради предстоящите празници ти е простено Wink. Като гледам всички изчезнаха някъде, май Коледа влияе и на тях Laughing.

Да ви се похваля- днес бяхме на консултация, пораснали сме с 7,5см (59,5) и сме качили 1600кг (4 800кг). Сложиха ни и ваксината и сме много нервни цял следобед, дано се разминем само с това Praynig.

# 42
  • Мнения: 2 149
Тeopr браво на вас,завидно си растете Heart Eyes
Весело прекарване на днешния празник момичета и ден изпълнен с очарование ви пожелавам Hug

# 43
  • Мнения: 514
Хайде помогнете на бедното незнаещо момиче Grinning ......преведете ми на гръцки джинджифил, кардамом, звездовиден анасон.
Обожавам Коледа, но тази година я чакам така, както никога до сега.....сигурно е заради детето  Simple Smile

Ако има празнуващи....честит имен ден!

# 44
  • Мнения: 1 567
преведете ми на гръцки джинджифил, кардамом, звездовиден анасон.


джинджифил  - Πιπερόριζα

кардамом - май е същото. Не съм сигурна

звездовиден анасон - γλυκάνισο αστεροείδες

Прочети това. С две думи, анасона, който се внася от трети страни, не трябва да има японски звездовиден анасон (т.2), според която научно е доказано, че японския вариянт е особено токсичен и неподходящ за консумация от хората....


Общи условия

Активация на акаунт