Ежедневните опасни химикали

  • 1 299
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте!
Погледнете тази статия!Мисля, че всички пропускаме много от вредните за себе си и децата ни, неща в ежедневието, по простата причина, че не ги знаем(аз поне със сигурност не знаех някой от изброените в статията опасни за здравето компоненти)
http://www.bnap.org/2006/11/29/opasnite-himikali/
 Peace

# 1
  • Мнения: 4 111
Да обобщим тогава. Без чай е пакетчета, пералня, хладилник, ел.средства против комари, миещи средства, кърпа за лице, цветя и растения, без мебели с ламинирани повърности, телевизори, завеси, червила, чаршафи, дюшеци и матраци, паста за зъби, шампоани, сапуни, боя за коса, пластмасови играчки, компютри, принтери и мокети.
Голям кеф ще настане. Хайде задружно в гората.

# 2
  • Мнения: 6 441
Голям кеф ще настане. Хайде задружно в гората.
Аз съм  за! hahaha Joy
Иначе сериозно-винаги съм знаела или поне предполагала,че всичко създадено от човешка ръка е вредно и потенциално опасно! Peace

# 3
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Лилянчо аз лично смятам, че е по - добре да знам вредите и да се опитам да ги огранича до минимум(до колкото е възможно все пак), а не просто да си затварям очите пред фактите...
Има неща, без които можем в ежедневието, но някък не ни се иска, въпреки потенциалната опасност, на която излагаме и себе си и децата си!Е... всеки си прави избора Peace

# 4
  • Мнения: 6 441
Лилянчо аз лично смятам, че е по - добре да знам вредите и да се опитам да ги огранича до минимум(до колкото е възможно все пак), а не просто да си затварям очите пред фактите...
Има неща, без които можем в ежедневието, но някък не ни се иска, въпреки потенциалната опасност, на която излагаме и себе си и децата си!Е... всеки си прави избора Peace
Ами тогава значи,че не трпбва да стоим пред компютъра,да говорим по мобилни телефони,децата да не гледат ТВ и да не играят компютърни игри.Според мен е невъзможно да се ограничи достъпа до ежедневните ни занимания-и нашите и на децата! Peace

# 5
  • Мнения: 44
Citat:

Да обобщим тогава. Без чай е пакетчета, пералня, хладилник, ел.средства против комари, миещи средства, кърпа за лице, цветя и растения, без мебели с ламинирани повърности, телевизори, завеси, червила, чаршафи, дюшеци и матраци, паста за зъби, шампоани, сапуни, боя за коса, пластмасови играчки, компютри, принтери и мокети.
Голям кеф ще настане. Хайде задружно в гората.

emi da hodim mai viarno v gorata.

# 6
  • Мнения: 268
 всичко това ми звучи като една лудост,като колко сме прецакани и няма отърване Twisted Evilа сега да ви видим Shocked...стадо без пастир ще оцелее ли(начина по който е написано ме накара първо това да си помисля Tired)

# 7
  • Мнения: 478
То полезни неща май няма  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 188
Дори не искам да го чета.  Crossing Arms

# 9
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз лично знам за повечето от тези неща.
Но те са продукт на времето, в което живеем. Дори и да знаем, няма как да се предпазим.
Неприятно, но факт.

# 10
  • Мнения: 1 117
То всичко се оказва вредно , но няма да живеем с орлите все пак Wink

# 11
  • Мнения: 4 451
Да обобщим тогава. Без чай е пакетчета, пералня, хладилник, ел.средства против комари, миещи средства, кърпа за лице, цветя и растения, без мебели с ламинирани повърности, телевизори, завеси, червила, чаршафи, дюшеци и матраци, паста за зъби, шампоани, сапуни, боя за коса, пластмасови играчки, компютри, принтери и мокети.
Голям кеф ще настане. Хайде задружно в гората.
Абсолютно това мисля и аз. Grinning
Лилянчо, дано ми простиш плагиатството, но не се стърпях и копирах твоето мнение след статията в "Коментари". Praynig

# 12
  • Мнения: 4 111
Да обобщим тогава. Без чай е пакетчета, пералня, хладилник, ел.средства против комари, миещи средства, кърпа за лице, цветя и растения, без мебели с ламинирани повърности, телевизори, завеси, червила, чаршафи, дюшеци и матраци, паста за зъби, шампоани, сапуни, боя за коса, пластмасови играчки, компютри, принтери и мокети.
Голям кеф ще настане. Хайде задружно в гората.
Абсолютно това мисля и аз. Grinning
Лилянчо, дано ми простиш плагиатството, но не се стърпях и копирах твоето мнение след статията в "Коментари". Praynig

 Joy Няма, даже ми стана хубаво...  Joy
Аз не го видях в коментарите, ама имам грешка в поста...  Embarassed

# 13
  • Мнения: 4 451
Имаш, имаш и аз барабар с грешката съм го лепнала hahaha Хич не ме бива да преписвам Laughing

# 14
  • Мнения: 3 695
Благодаря на автоката за статията.
Хубаво е да си имаме едно на ум за тези неща, а не да си заравяме главата в пясъка, да казваме, че такъв е живота и нищо не зависи от нас или да си бием камшика към гората.
Това например отговаря на многобройните теми "Да ползвам ли омекотител за бешките дрехи?"

# 15
  • Мнения: 4 451
tini-mini, така е, ама как да си изхвърля хладилника, да му се не види! На всичкото от горе не си знае годините и със сигурност излиза, че е адски опасен, ама като няма пари за нов Thinking

# 16
  • Мнения: 3 695
Е, никой не казва на 100% да тръгнеш да премахваш всичко вредно - всеки си преценява какво може, иска и си струва да направи.  Peace

# 17
  • Мнения: 620
Ясно е, че не можем да се откажем от цялата химия, която ни обкръжава....Но можем поне да я ограничим, като за това е нужно да сме информирани, за това - мерси за статията.
Чаят може да не е в пакетчета, да не говорим, че е по-вкусен така. Дрехите могат да се перат значително по-рядко, отколкото сме свикнали (разглезени сме напоследък, заради елементарния процес на прането).
Омекотителят е субстанция, предназначението на която остана пълна загадка за мен. Има сумати начини да биват убивани комари и без ел.уредчета.  Телевизорът да се използва по-рядко. Да се радваме на ноктите и ксосите си  в естественото им състояние. И най-вече - да не къпеме бебетатата си всеки ден с шампоан, както и след това напълно е възможно да не ги мажем с натрапваните ни козметични препарати.
Този списък може да се продължи доста.
Но нещото , което ме отчая в статията е ....пастата за зъби....със сода ли да си ги чистим...не знам Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 367
Статията е много интересна и всеки сам за себе си може да реши дали да се раздели с някоя от изброените вещи или не.Но си мисля,че децата ни са напуснали стерилната среда в момента на раждането си и не можем да ги държим в барокамера.Още повече в днешно време.

# 19
  • Мнения: 1 367
Хич не ме бива да преписвам Laughing
Е,като студентка никога ли не ти се е случвало?  hahaha Книга мога да напиша по темата..... hahahaСори за отклонението.

# 20
  • Мнения: 1 367
Ох,mari_anka,шегувам се.Надявам се не го приемаш лично  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 451
Е,като студентка никога ли не ти се е случвало?  hahaha Книга мога да напиша по темата..... hahahaСори за отклонението.
Ще се запиша на уроци при теб. Joy Извинявам се за спама.
Естествено, че химическите препарати бихме могли да ги ограничим, ама от ел. уредите как да се лиша...? newsm78 В момента ползвам препаратите на "Дионис, които се водят биопродукти за почистване. Изключително съм доволна.

# 22
  • Мнения: 6 441
Хич не ме бива да преписвам Laughing
Е,като студентка никога ли не ти се е случвало?  hahaha Книга мога да напиша по темата..... hahahaСори за отклонението.
ь
И аз предавам  уроци по преписване!! Hug Flutter

А какви са тези препарати на Дионис newsm78 Не съм ги чувала! Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 941
Тия дни имаше подобна тема.Ще се повторя-благодаря на авторката,че си е направила труда да ни покаже това.Но живеем в такова време просто и не можем да предпазим децата си от всичко.За съжаление Sad

# 24
  • Мнения: 3 376
Никой не ви кара да се отказвате от тези неща,че така се нахвърляте   Naughty

Аз лично предпочитам да съм информирана и доколкото мога да ограничавам вредите поне върху детето ми,отколкото да си тъна в неведение или просто да вдигам рамене.
И точно защото 80% от хората реагират така затова здравето ни и цялата еко-система са в това плачевно състояние.

И това-"Ама не мога нищо да направя" е винаги идеално оправдание!!!

# 25
  • Мнения: 6 441
И това-"Ама не мога нищо да направя" е винаги идеално оправдание!!!
Добре,съгласна съм.Нека да размислим и да направим списък с това,коетп можем да направим Peace Сериозно говоря!Щом  "Нищо не можем да направим" е оправдание,нека не се оправдаваме ,а да действаме Peace

# 26
  • Мнения: 3 376
Нека  Grinning

Надявам се да се включат повече хора и всеки да сподели своя опит  Peace

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
гаси вредния живот живеем Crazy newsm78



*чУч и ще следя темата* Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт