Само на мен ли ми се случва това?;((((

  • 2 705
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Имам един ужасен проблем.Всеки пък като се къпя и ноктите ми умекнат,забелязвам,че бялата-израстналата част се увелич
ава.Излежда,че режа ноктите си все по-дълбоко и по-дълбоко.Имам чувството,че вече нокти няма да имам.Моля ви помогнете,гледката е ужасна  ooooh! Cry

# 1
  • Мнения: 146
Имам един ужасен проблем.Всеки пък като се къпя и ноктите ми умекнат,забелязвам,че бялата-израстналата част се увелич
ава.Излежда,че режа ноктите си все по-дълбоко и по-дълбоко.Имам чувството,че вече нокти няма да имам.Моля ви помогнете,гледката е ужасна  ooooh! Cry


Аз за това не си режа ноктите веднаха след като съм се къпала...  Sick Пробвай и ти Simple Smile

# 2
  • Мнения: 240
Може би изобщо не трябва да си режеш ноктите в такъв случай, пробвай само да ги изпилваш хубаво  Wink

# 3
Изобщо не си режа ноктите,само ги пиля.
Благодаря на отговорилите.Други мнения Cry

# 4
  • Мнения: 240
Изобщо не си режа ноктите,само ги пиля.
Благодаря на отговорилите.Други мнения Cry

значи не съм разбрала какъв е проблемът, съжалявам! Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 50
Трябва за известно време да оставиш ноктите си  да пораснат малко по-дълги. Тогава те все едно "залепват". Аз забелязвам, че колкото ми са по-дълги ноктите, толкова са вдига тази част, коята при теб се задълбава ( не знам дали обяснявам добре).

# 6
Изобщо не си режа ноктите,само ги пиля.
Благодаря на отговорилите.Други мнения Cry

значи не съм разбрала какъв е проблемът, съжалявам! Rolling Eyes
Може би аз не съм обеснила достатъчно изчерпателно  Simple Smile.Имам предвид,че при продължителен досег на ноктите ми с вода,все повече израстналата част от нокъта ми се увеличава от самосебе си(вероятно се дължи на това че тогава стават по-меки,но не разбирам защо това оказва влияние),а тази в телесен цвят(основната) нямалява, а това е много грозно,да изглежда,че съм отрявала ноктите си дълбоко,дълбоко  ooooh!
sveta,в момента са ми дълги.Имаш предвид,че бялата,израстналата част от нокътя при теб намалява,а се увеличава телесната на цвят  Crazy ?

# 7
  • Мнения: 50


sveta,в момента са ми дълги.Имаш предвид,че бялата,израстналата част от нокътя при теб намалява,а се увеличава телесната на цвят  Crazy ?


Да, при мен така се получава.  Не че бялата част намалява - тя все пак расте, когато ноктите са по-дълги, но телесната също се увеличава. Забелязвам го, когато гледам мястото под ноктите, там се образува тъкан.

# 8
  • Мнения: 5 622
Изобщо не схващам за какво говорите  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 240
Изобщо не си режа ноктите,само ги пиля.
Благодаря на отговорилите.Други мнения Cry

значи не съм разбрала какъв е проблемът, съжалявам! Rolling Eyes
Може би аз не съм обеснила достатъчно изчерпателно  Simple Smile.Имам предвид,че при продължителен досег на ноктите ми с вода,все повече израстналата част от нокъта ми се увеличава от самосебе си(вероятно се дължи на това че тогава стават по-меки,но не разбирам защо това оказва влияние),а тази в телесен цвят(основната) нямалява, а това е много грозно,да изглежда,че съм отрявала ноктите си дълбоко,дълбоко  ooooh!
sveta,в момента са ми дълги.Имаш предвид,че бялата,израстналата част от нокътя при теб намалява,а се увеличава телесната на цвят  Crazy ?

мхм...разбрах...явно се получава нещо като "отлепяне" на нокътната плочка Simple Smile

Ако си забелязала това нещо за първи път, значи може би е резултат от липса на витамини или нещо  такова, поне аз така си го обяснявам  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 111
Имам един ужасен проблем.Всеки пък като се къпя и ноктите ми умекнат,забелязвам,че бялата-израстналата част се увелич
ава.Излежда,че режа ноктите си все по-дълбоко и по-дълбоко.Имам чувството,че вече нокти няма да имам.Моля ви помогнете,гледката е ужасна  ooooh! Cry
Ами не се къпи. Whistling
 И защо си мисля, че това е някаква шега с потребителките.

# 11
  • Мнения: 463
Ами не се къпи. Whistling
 И защо си мисля, че това е някаква шега с потребителките.
Абсолютно на същото мнение съм.... Не разбирам какъв е проблема, че Умекват ноктите?!

# 12
  • Мнения: 3 376
Ама и аз не разбрах изобщо каква е тази бяла израстнала част? Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 775
Ама и аз не разбрах изобщо каква е тази бяла израстнала част? Rolling Eyes
Няма кой знае какво за разбиране. Нокътът има контактна част с пръста (покрива част от кожата на върха му, залепена е за нея) и освен това има част, която "стърчи" над пръста (въпросната бяла израстнала част). След баня, явно от водата, се получава леко отлепване на кожата, която е на границата между "контактната" и "стърчащата" част от нокъта. И при мен се получава, но не е болка за умиране. Малко след това пак се слепва, т.е. контактната площ на нокъта с кожата се увеличава и "бялата израстнала част" намалява пощта си.

# 14
  • Мнения: 105
консултирай се задължително с дерматолог!!! Възможно е да е недостиг на витамини, в следствие на стрес или гъбички Rolling Eyes не отлагай консултацията с лекар Peace

# 15
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
и аз съм за лекар  Peace

# 16
  • Мнения: 1 802
Изобщо не схващам за какво говорите  Rolling Eyes
И аз! 3 пъти прочетох темата и пак не разбрах... за това не мога да дам и съвет.

# 17
  • Мнения: X
Мен веднъж един лекар ме посъветва да си намеря занимание и да спра да се вглеждам в себе си.  Mr. Green
Така се случва при всички. Като изсъхнеш добре, всичко си идва на мястото.  Peace

# 18
  • Мнения: 274
Основната грешка на много жени е, че си пилят ноктите МОКРИ. НЕ се прави така. Пила се използва САМО на сух нокът. Мокри се режат само много твърди или трошливи нокти. Въпросното явление е просто отлепване на нокътната плочка от тъканта под нея.
Пропуснах да уточня, че съм маникюристка. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 292
Изобщо не схващам за какво говорите  Rolling Eyes
И аз! 3 пъти прочетох темата и пак не разбрах... за това не мога да дам и съвет.
Аз пък даже се загледах в ръцете си. И пак не зацепвам.  Tired

# 20
  • Мнения: 165
Трябва за известно време да оставиш ноктите си  да пораснат малко по-дълги. Тогава те все едно "залепват". Аз забелязвам, че колкото ми са по-дълги ноктите, толкова са вдига тази част, коята при теб се задълбава ( не знам дали обяснявам добре).
При мен пък е обратното: колкото по-дълги, толкова повече ми се "отлепват" и "бялото" се увеличава.  newsm78

# 21
  • Мнения: 219
 Моят съвет е да не си пилиш сама ноктите, а да ходиш на маникюр. Да използваш втвърдител за нокти както и различни видове масла за мазане на проблемни нокти. Успех

# 22
  • Мнения: 83
не мога да схвана точно за какво става въпрос,но защо не се обърнеш към лекар или към някоя козметичка по скоро newsm78

# 23
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Пробвай като ги режеш да не е до края остави по малко нокът.Иначе плочката ще остане много малка.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 43
Аз знам, че нокти не се пилят след баня, а преди!

# 25
  • Мнения: 372
 Mr. Green нищо не разбрах... какви отлепвания и бели части...
За протокола - аз си режа ноктите. след къпане - защото са по-меки и не се чупят. докато стигна и до пиленето (накрая само ги оформям с пила - стъклена Sunglasses), те вече са сухи...
при мен нищо не се отлепва Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт