Не иска да яде манджи никакви!!!

  • 3 477
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
И при нас положението е същото.Манджите изобщи не вървят.Лелките от кухнята все ме успокояват,че всички деца така правят в началото и после свикват с храната и дори много я харесват,но вече 2 месец ако изяде няколко лъжички от нещо съм доволна. Набляга на млякото ,плодовете и сладичкото.
Дано отмине този период.

# 16
  • Мнения: 6 206
Слушай, ню, успокой се, мисли си, че е временно.
И моят ядеше по много и от всичко и от две-три седмици ми разказва играта. Особено пък ако е сладко, шансове да го изяде са никакви.
Аз все си се успокоявам, че е от зъбите и така по-спокойно ги приемам нещата.

# 17
  • Мнения: 1 533
New*
пробвай да й слагаш сиренце в супите + един сухар и така се доближава до познатия вкус на попарата. Ако има мусака или спанак с ориз, шибни малко кисело мляко вътре. Картофени, изобщо постни манджи - пак сирене. Аз така правех, Яна в началото също не искаше, обаче й казах - сори дребната, обаче съм ти купила купони за цял месец, точка. С малко благородяване със сирене и кисело мляко ги прояде.

# 18
  • Мнения: 5 468
Цитат на: _kalina_k
New*
пробвай да й слагаш сиренце в супите + един сухар и така се доближава до познатия вкус на попарата. Ако има мусака или спанак с ориз, шибни малко кисело мляко вътре. Картофени, изобщо постни манджи - пак сирене. Аз така правех, Яна в началото също не искаше, обаче й казах - сори дребната, обаче съм ти купила купони за цял месец, точка. С малко благородяване със сирене и кисело мляко ги прояде.

Хм... Thinking ще взема верно да слагам разни работи вътре. Аз сега в супата само хляб слагам, защото е много рядка иначе. Но ще пробвам в понеделник по твоя метод.
И аз й купих купони за цял месец, а смятам и за другия да взема, защото няма кой да й готви специални манджи на нея, кухнята е идеален вариант, а и я стягам за ясла. Трябва да прояде всичко! Далеч съм от мисълта да се тъпче, ама поне минималното за оцеляване, да приема.
Ще пробвам съветите ти и ако прояде храната - ще черпя.

# 19
  • Мнения: 5 468
Като чета всички ви, значи определено има такъв период в бебешкия характер, нали? Така излиза... разбрах, че не е само моето така, а напротив - голяма част от дечурлигата, придават такива номера, които отминават с времето.
НЕма се пуашим тогаз...

# 20
  • Мнения: 312
А, знаете ли какво им дават в яслата? Аз сама готвя на Мона, притеснявам се, че моите манджички са далеч по вкус от тези в яслата и като тръгне през септември ще отказва да яде там.

# 21
  • Мнения: 5 468
Цитат на: boyana
А, знаете ли какво им дават в яслата? Аз сама готвя на Мона, притеснявам се, че моите манджички са далеч по вкус от тези в яслата и като тръгне през септември ще отказва да яде там.

Ами същата храна я дават и в яслата, каквато дават сега  от кухнята. Защото храната, която взимам я готвят в яслата. Значи и хранят децата там с нея.

# 22
  • Мнения: 312
new*, можеш ли да ми кажеш какво най-често готвят в кухнята, за да се ориентирам. Нямам познати мами, които взимат храна от детска кухня, за съжаление!

# 23
  • София
  • Мнения: 708
ню здравей, ами захранването от кухнята го прави както захранването..постепенно, смесвай кухня с пюре и не давай всичко, което прецениш само..аз добавям сирене навсякъде..и пасирам в повечето случаи, макар че не е правилно..
имай предвид, че десертите запичат

# 24
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Миленка
и пасирам в повечето случаи, макар че не е правилно..


И аз пасирах в началото. Няма страшно! Иво нямаше проблеми с това да се научи да дъвче.

# 25
  • Мнения: 5 468
Цитат на: boyana
new*, можеш ли да ми кажеш какво най-често готвят в кухнята, за да се ориентирам. Нямам познати мами, които взимат храна от детска кухня, за съжаление!

Ориз с месо, леща, грах, пиле-фрикасе, супи с фиде, сирене и моркови. Гювечи някакви с домати и яйце. Десертите са хубави - нишестета или някакви кремчета с парченца плодове вътре - банани, мандарини, ягодови нишестета...ей такива.

# 26
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Миленка
ню здравей, ами захранването от кухнята го прави както захранването..постепенно, смесвай кухня с пюре

Утре ще пробвам с пюре. Много умно е това, що не съм се сетила Thinking? То моето си дъвче, но може и да пасирам, да видим дали пък няма така да прояде. Ама тя нищо, нищо не иска. Незнам как я кара ooooh!. А си ходи по нужда, хм... дано е към края на стачката, че побелях.

Общи условия

Активация на акаунт