"Кой открадна коледните подаръци на децата ми?"

  • 3 944
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
superslavy, не се хвали че в момента в който човек си мисли че всичко му е наред системата неминуему му намира пропуск.
Ние примерно тъкмо изпълнихме предписанията /платихме си една символична глоба от 50 лв./ на Агенцията за защита на потребителя и се появи ... и познайте ... появи се друга Агенция за защита на потребителя. Едната е национална, а втората е по общини. Работят по един закон иначе нямат нищо общо, по никакъв начин не съгласуват нито действията си, нито препоръките си. Блазе ни на потребителите, бих казала в тази държава при толкова защита!

# 16
  • Мнения: 2 037
Linkata, адски съм изненадана! Тези вторите с какви правомощия са?  Не си мисля, че всичко ни е наред, напротив, реалист съм и знам, че Дойдат ли, винаги ще има за какво да се хванат. От Комисията по търговия и защита на потребителите и ние имахме глоба преди 5-6 години. За едни италиански чорапогащи без стикери - до ден днешен съм принудена да върша тяхната работа - лепя им чинно стикерите на бг. Освен това имахме пропуск и с отметка на състава на няколко корсажа. Като помолих фирмата да си ги отмята вече, нямаше резултат. Но така или иначе вече не работя с тях. Но някой като ми предлага нещо, първо проверявам пише ли на български!

# 17
  • Мнения: 6 167
Когато човек си купува дъвка, обикновено плаща на касата, а не някъде из помещението.
Това къде ви е копирната машина няма никакво значение, клиента е длъжен да вземе стоката и бележката.
Не знам колко е законен този надпис " моля, изисквайте..." , със сигурност по закон си длъжна да издаваш бележка за всяка стотинка оборот.
Това, че касовия апарат ви е някъде си навътре изобщо не е оправдание.
След като веднъж си решила да прибирате стотинките от бабите в квартала трябва и да функционирате по определен начин.

# 18
  • Мнения: 3 323
Юле, и аз мисля, че не е случайно... Та тя, дори не е изчакала да направиш опит да издадеш документа...! Края на годината, все пак - дейност трябва да се отчита!! Виж, ако беше за 8 с много нули - щехте да се разберете някакси...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Linkata, адски съм изненадана! Тези вторите с какви правомощия са? 
Със същите като другата агенция но са упълномощени от местната власт т.е. от кмета. Събират приходи за сметка на общината, дори офисите им в Пловдив са в сградата на общината.
Като каза за етикетчетата, аз се опитах да поспоря че стоките идват при нас от производителите или търговците на едро без етикетчета, а служителката на агнцията ми каза  "Абе момиче ние гледаме дали има етикетчета, лепвай им там по едно етикетче, никой не гледа какво пише на него"  Shocked
Извинявам се ако съм разводнила темата но те нещата са свързани, парадоксите нямат край.

Всъщност...тук май въпроса е за кокошката и прошката...
Напълно съм съгласна!

# 20
  • Мнения: 2 433
...
Не знам колко е законен този надпис " моля, изисквайте..." , със сигурност по закон си длъжна да издаваш бележка за всяка стотинка оборот.
...
ами  и аз не знам колко е законен този надпис. Факт обаче е , че ако го намаш, те глобават - 200лв. или по осмотрение... А какъв е смисълат на надписа в точно посочената ситуация???

# 21
  • Мнения: 2 759
                  JuliS, нищо лично, не съм била свидетел, не знам какво е станало. Предполагам обаче, че след като платите глобата (независимо дали ще обжалвате или не), ще намерите начин да не ви се случи отново и да издавате касова бележка на всеки..
                  Аз лично си искам бележки и си седя пред касите леко нагло докато не ми дадат касова бележка. Обикновено ми се случва само по веднъж на определено място - след това с месеци наред ми издават сами, без да напомням  Mr. Green.

# 22
  • Мнения: 2 386
Много праволинейни сте всички... нямащи бизнес, бе!
Също като невидимите шофьори с колани по магистралите и майки, които никога не удряли децата си.

Все си мисля, че ако на някой от вас му капне, ще иска река да текне, но сега лаф да става в темата. Та тъй.

Едно уточнение - нямам семеен бизнес.

# 23
  • Мнения: 2 759
...Много праволинейни сте всички... нямащи бизнес, бе!...
                    Да, и аз съм забелязала подобно разделение... Всеки, занимаващ се с бизнес добре знае, че трябва да укрива данъци, и т.н.т... Останалите хора пък мислят, че той не би трябвало да прави това, защото по този начин всъщност краде... Краде от държавата. А държавата сме ти, аз, родителите ни и децата ни. И наистина не е правилно.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
...Много праволинейни сте всички... нямащи бизнес, бе!...
                   ... Всеки, занимаващ се с бизнес добре знае, че трябва да укрива данъци, и т.н.т...

Хъм...това пък как го реши? Има достатъчно законни начини за намаляване на данъците, за да се укриват пък чак... Още повече при данъчната ставка, която имаме сега. Stop

Аз държа винаги и за всичко да издаваме бележка/фактура. С удоволствие го правя, защото така ми е спокойно и приятно + всичките ми доходи са чистички. Много хора си мислят, че ти предлагат голяма услуга като ти кажат, че не им е необходим документ...  ooooh!

По темата - Неприятно е, но законът си е закон. Ако и друг път ви се е случвало да не издавате бележка - имали сте идея /или е трябвало да имате/ какво може да се случи. Отделно е, че данъчните понякога правят перфектна постановка, така че просто да те топнат... Но до колкото разбирам случая не е такъв  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 386
..Всеки, занимаващ се с бизнес добре знае, че трябва да укрива данъци, и т.н.т... .

Aa, aз не казах това.
Всъщност мястото ми не е в тази тема, само се шегувам..

# 26
  • Мнения: 1 800
Съчувствам на авторката. Виновен или не, никак не е приятно да се плащат големи глоби преди празниците.
Обаче, законът си е закон и те го изпълняват. Друг е въпроса колко често ходят на проверки и колко са съвестни всички данъчни служители.
Тук(САЩ) явно имат строги закони, защото до сега не съм излязла от магазин без бележка. Чак се дразня някой път как ми подвикват да си я взема. Или ми казват елате до касата да платите, един момент да ви дам бележката и тн.

Та такива работи.....

# 27
  • Мнения: 3 740
Отделно е, че данъчните понякога правят перфектна постановка, така че просто да те топнат... Но до колкото разбирам случая не е такъв  Thinking

Напротив, от разказа на авторката изглежда, че случаят е такъв.

# 28
  • Мнения: 742
Дразнещото и обидното в случая е тенденциозността на данъчните. Както беше казала една дама по-горе- да бяха 8000, щяхте да се разберете някак  ooooh!

Стандарта винаги е бил двоен, това обаче не е успокоение. Такива случки са само поредната илюстрация за порочността на системата. Не че откривам топлата вода, ама да се разпиша в темата.

 

# 29
  • Мнения: 2 037
Познавам един данъчен, който построи цяла къща с парите от една фирма (не негова!). След това започна и навеси, барбекю. Нещо ми се строи, че работата по тях поспря, но продължи с пълна сила след една командиравка на морето през лятото. Така че, и те хората душа носят.
Призововам да не им се даваме предновогодишно, използвайте си касовите апарати винаги!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт