Как да обърна бебчо?

  • 1 053
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 83
Моля помогнете - как да обърна бебето си; застанало е седалищно положение от август и не иска да се обърне. Ако си остане така, на 6 ти декември са ми планували секцио. Пробвах упражнения от http://www.spinningbabies.com и много разходки, но не помага. Някой знае ли какво още мога да направя?

# 1
  • Мнения: X
Чувала съм че като стойш на 4-ри крака се обръщало,но не съм сигурна дали ще помогне.Ако желаеш пробвай.Успех.

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 newsm78 не съм чувала, ние сами се обърнахме.

# 3
  • Мнения: X
Найстина някой се обращат в последния момент.

# 4
  • Мнения: X
Само не се притеснявай.Важното е да сте живи и здрави и всичко да е нормално,със или без операция.

# 5
  • София
  • Мнения: 83
Благодаря за отговорите. Все пак ще пробвам това със стоенето на четири крака.

# 6
  • Мнения: X
Желая ти успех и безпроблемно раждане.

# 7
  • Мнения: 4 555
Малко е късно да правиш упражнения за обръщане на бебето, защото има опасност от оплитане с пъпната връв - така съм чувала, дано да не те плаша с това. Остави нещата на бебето, ако реши да не се обърне - здраве да е.
Секциото не е толкова лошо нещо.

# 8
  • Мнения: 3 069
Не се ревожи толкова.
Дали ще е нормално раждане или секцио важното е да сте живи и здрави и двамата.
Успех!

# 9
  • Мнения: 1 217
На моя прителка бебето и се обръщаще 100 пъти докато се роди. ooooh!
Даже няколко дни преди раждане си се обърна,но тя роди секцио защото 2 дни нямаше разкритие.
Да не ми се смеете,но съм чувала,че се застава на 4 крака и се свети в долната част на корема с фенерче.
Защото се предполага,че тогава бебетата ще се ориентират по светлината.
Но при теб остава малко така че не рискувай с подобни методи. Naughty
Остави природата сама да се погрижи. Peace
Няма да си първата или последната раждала със секцио.
Аз пък много исках да родя секцио-така си  и родих. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 228
Не бих рискувала с разни методи за обръщане. Моят бебок се обърна в 34 седмица, доста късно, и се бях шашнала да не се увил в пъпната връв (понеже големият беше омотан едно време и не исках да изживея отново ужаса да чувам паниката в гласа на докторите, че тоновете почти ги няма  Sad) ... даже на втора ФМ ходих специално заради това. Не съм си и помисляла да го объщам стоейки на 4 крака ...
На твое място бих си изчакала спокойно избраната дата и бих си родила секцио  Peace

# 11
  • Мнения: 324
И моето бебе беше седалищно. Пробвах какви ли не упражнения и стойки - никакъв резултат. Пробвахме външно завъртане (не помня какъв е терминът за това) - под ехографско наблюдение с натиск лекарите се опитват да завъртят бебето, прави се в 35-36-та седмица, ние го правихме в 37-ма, нямаше резултат. Писано било Мая да се роди със секцио Simple Smile
Като ми казаха, че предвиждат секцио, все едно ме ограбиха, взеха ми раждането - така се чувствах. Но сега знам, че е все едно - дали с операция или по нормален път, раждането си е раждане, най-сладката болка на света.
Не мисли как ще родиш, важното е, че после щастието ти ще е пълно.
Леко раждане и здраво бебе!   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 100
Не бих рискувала да правя упражнения, само и само, за да родя  нормално! Бебчо си знае работата. Важното е да сте живи и здрави!

# 13
  • София
  • Мнения: 593
Не бих рискувала да правя упражнения, само и само, за да родя  нормално! Бебчо си знае работата. Важното е да сте живи и здрави!
Подкрепям секцио или нормално няма значение важно е да сте здрави.
Леко раждане и не се тормози толкова това са бели кахъри.

# 14
Не се и опитвай да го обърнеш, няма нищо страшно при секцио - при мен случая беше същия. Вече почти 3 месеца се гледаме със сина ми. Още на следващия ден след операцията бях на крака и го  разнасях, а в къщи никой не ми е помагал. Ако имаш въпроси за секциото пиши на лични с радост ще отговоря, защото е много важно да знаеш какво те очаква, тогава и притесненията са по-малко.

# 15
  • Мнения: 1 477
Гледай кое е най-добре за бебо!Нормално или секцио важно е и двамата да сте добре!Леко раждане!

# 16
  • Мнения: 581
и аз да подкрепя идеята, че може би не е лошо да се подготвиш психически за варианта за секциото - ако се наложи. Има някой специфични неща като позиций на кырмене и т.н. които са малко по-специфични и помагат за кырменето (ако това искаш) - выв форума мисля че има инфо. И аз бях сыс секцио по медицинкси причини , с епидурална - минава и заминава...Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 249
Акупунктура.
Аз ни6то не разбирам от акупунктура, но знам, 4е се използва за обръ6тане на плода при седали6тно положение. Може би трябва да провери6 тия не6та по нета. Не знам как е положението с аку6ерките, които практикуват акупунктура в българските болници, заинтересувай се.

# 18
  • Мнения: 4 621
Не се ревожи толкова.
Дали ще е нормално раждане или секцио важното е да сте живи и здрави и двамата.
Успех!
Peace
И леко раждане  bouquet

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не се плаши толкова от секциото, знаеш ли колко е лесно?

Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт