Какво знае вашето дете за дядо Коледа?

  • 2 549
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите знаят, че Дядо Коледа е измислен, но им е приятно да се преструват, че го има наистина. Историята за него и подаръците еволюираше през годините на порастването им.
Миналата година бяха решили дилемата с произхода на подаръците по оригинален и логичен начин. Мислиха, мислиха и стигнаха до извода, че ако Дядо Коледа прави подаръците, то магазините за играчки не трябва да ги има или да фалират. Затова той си имал карта (дебитна или кредитна), с която всъщност плащал в магазините за подаръци, а на децата ги подарявал. Joy

# 31
  • Мнения: 14 654
Те са като отвратителните кучета (понеже те чета и в онази тема).
Добре, че децата трябва само да ги лишаваме от подаръци, че ако и хапеха...
O, шегувам се разбира се.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 398
Всеки сам решава какво и как да обясни на децата си. Едно от лицата на добрината е Дядо Коледа. Най- малкото защото ни кара да се замислим за простите човешки неща. Това че сме Хора и трябва да бъдем Човечни. Жалко, че това се случва предимно по Коледа.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 20:33 от mi_sy

# 33
  • Мнения: 8 163
mi_sy, абсолютно си права: жалко е, че повечето хора само по Коледа се сещат да помагат на тези, които са имали по-малко късмет в живота.

И да, всеки сам решава как да възпитава децата си. Това е както едно от хубавите, така и едно от страшните неща на родителството.

Да са ни живи и здрави децата, да мечтаят и да се радват, да бъдат обичани и да обичат!

Весела Коледа и прелестна Нова година на всички!

# 34
  • Мнения: 103
Ани вече порасна, но доколкото мога ще се опитам да съхраня мита за Дядо Коледа. Това е толкова важно за децата - да знаят, че вълшебствата и чудесата съществуват! Какъв би бил живота ни без тях. Даже аз се вълнувам като помисля за това!НО ПО - ВАЖНО Е ДА Я НАКАРАМ ДА ВЯРВА В СИЛАТА НА ДОБРОТО, ВЯРАТА И СПРАВЕДЛИВОСТТА!!!

# 35
  • Мнения: 8 999
Дядо Коледа, Дядо Мраз, Санта Клаус ... различните народи наричат чудния старец с различни имена. Моите деца това знаят - независимо как се казва, той носи подаръци на дечицата по целия свят и успява да свърши това само за една нощ! Затова никога не можем да го видим, той е по-бърз от светлината, дори от мисълта. Белобрадите дядковци, които им дават подаръци в детската градина и в училище са просто негови помощници - та как би успял той лично да се яви на толкова различни места по едно и също време! Естествено, че си има асистенти, които му помагат.
Да, гадно е, когато детето осъзнае, че това е една огромна заблуда, че няма магия, че няма чудеса ... Аз лично бях дълбоко огорчена и затова този празник ми е направо противен. Насилвам се единствено заради децата, но не ми идва отвътре.
Но пък тези няколко години, които съм прекарала в тази заблуда, са най-вълшебните и невероятни години в моя живот - това е моето детство, а всяко детство си струва да бъде щастливо, да вярва в приказки. А най-ценното от всичко е усещането за красота и добронамерена мистика да може да те съпътства през целия ти живот.

# 36
  • Мнения: 1 069
Моите знаят истината от момента, в който започнаха да разбират- отговор 2. Ние празнуваме Рождество Христово, а не Коледа. Hug

# 37
  • Мнения: 426
Първа опция. Реалността и истината е прекалено сива, затова тази година му подарих приказка. Аз все още вярвам във " вълшебства".

# 38
  • Мнения: 157
Моя малчо вярва,че е баба коледа,защото няма нито един дядо и му е чужда думата дядо. Cry

# 39
  • Мнения: 2 467
Има дядо Коледа и носи "пагадаци защото тебе добичко".

# 40
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Флора, която е на 2.6 г. знае, че дядо Коледа носи на децата големи подаръци, а Мия (на 6 г.) мисля, че започва да се досеща, че ние имаме нещо общо с подаръците, които са от дядо Коледа.

# 41
  • Мнения: 728
"Дядо Коледа носи подааци на посушните деца.
Ивито слушка много.
Дядо Коледа носе подаак Ивито."-Ивайло Hug

# 42
  • Мнения: 1 931
Нашият вярва, че Дядо Коледа и Дядо Мраз раздават подаръците за Коледа и за Нова Година. Сега така го лъжем да слуша. А тези дядовци минават през къщите на всичките му баби, дядовци и лели и на всякъде му оставят подаръци.
Знае, че има много джуджета които правят подаръците и помагат като ходят по света да гледат кои деца слушат и кои не.

# 43
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Моят син е на 1г. и 5мес. Неговата първа и осъзната среща с Дядо Коледа ,ще е тази година.Ще го водя на детско парти ,където ще има Дядо Коледа и в неговият чувал ,ще има подарък и за Филип. Grinning Ще му кажа ,че Дядо Коледа е истински,защото аз съм от хората,които вярват в чудеса,във феи,джуджета,дракони,вещици....АЗ ВЯРВАМ В ДЯДО КОЛЕДА! smile3521

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
....АЗ ВЯРВАМ В ДЯДО КОЛЕДА! smile3521
И какво си поръча да ти донесе? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт