Кой е най-дълготрайният лак за нокти?

  • 27 458
  • 62
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моля за съвет. Искам да намеря лак, който да се задържа повече от два-три дни. Praynig Домакинската работа си я върша с ръкавици (не се бели от нея). Нямам време да се лакирам всеки ден.
Използвам безцветни лакове, пак поради липса на време - нещо семпло, което отива на всичко. Да не би точно безцветните лакове по някаква причина да са нетрайни? Миналата седмица си купих на "Макс Фактор" - от онези, които издържали на не знам какво си. Не издържа и един ден. Хем не отварях консерви с нокти.  Mr. Green
П.П. Носят се слухове, че най-трайните лакове били на... "Golden Rose".  Laughing Вярно ли е?

# 1
  • Мнения: 3 641
Не съм го срещнал до сега, за това ще следя с интерес темата Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Здрасти!  Hug
Имам някакви наблюдения, които ще споделя с теб.
Значи най-важното, което съм сигурна, че знаеш, ама айде и аз да кажа, е да се обезмасли нокътя преди лакиране. Аз го обезмаслявам с лакочистител.
Другото, което съм наблюдавала е, че лаковете, които имат мъничко брокат /не тези звездичси и тем подобни буклуци/ издържат повече. Имам такива на Орифлейм - изключително съм доволна.

И като на последно място мини отгоре един топ лак  newsm78, знам ли, поне с един ден може да удължиш издържането на лака в/у ноктите.

Като марки доволна съм и купувам основно от евтините и всевъзможни кучи марки, разбира се имам и някой по-така, но не правя разлика,така че си карам на обикновенни.
Харесвам:
1. Катерина Арли /Ако така се пише и произнася/
2. Орифлейм - моят фаворит за лакове! Наистина са по-дълготрайни от всички, които съм ползвала
3. Буржоа - харесвам ги като цветове, като трайност - равняват се на лаковете по 2-3 лв.

Не съм ползвала Опи и от този ранг, затова не ги споменавам.

# 3
  • Мнения: 3 641
Явно има значение и марката на топ лака.Ползвам червен на Перфект, с топ или без топ издържа точно 2 дена Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 6 243
Ива нокти, дето не издържат дълго лак и това е. Моите са такива. Опитвам се да свикна с тази несправедливост.

Като марки - Опи и Еси (Еssie) върху ръцете ми издържат по-малко от най-обикновения лак Перфект. От който съм много доволна.

Съветите за топ лака и обезмасляването са много полезни - прилагам ги и аз, ама все тая.

# 5
  • Мнения: 3 622
Ползвала съм почти всички марки лакове и най доволна съм от OPI

# 6
  • Мнения: 1 655
OPI смятам за най добър

# 7
  • Мнения: 2 152
На мен OPI ми издържат 2-3 дни най-много и то без нищо да правя.
Маникюристката ме прави супер. Мъжът ми толкова харесва лака, че и чинии не ми дава да мия, за да се запази по-дълго. И пак нищо - а ми слага топ лак, някакъв спрей. Просто си зависи от нокътя - до такъв извод стигам вече Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Севънтийн и Буржоа. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен ОПИ са най-читавите. А ако искаш съвсем да не се занимаваш с нокти, си сложи гел. Заради искуствената основа, нокътът не се омазнява и лакът не мърда минимум две седмици, гаранция. A дори не домакинствам с ръкавици Embarassed

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Това за гела е вярно. Аз съм с ноктопластика /къса/ и лака ми издържа повече. Друг е въпроса, че на мен ми писва.

# 11
  • Мнения: 593
Мацки... май не е толкова от марката на лака, колкото от ноктите. Аз издържам с един лак около седмица, или го сменям по-рано, защото ми е омръзнал. Моите са евтини - Golden Rose или някакви такива фалшиви. Недостатъка им е, че се сгъстяват сравнително бързо. Иначе отгоре си слагам един топ лак на... май беше Perfect (ама не съм сигурна). Заздравител 3 в 1.

# 12
  • Мнения: 516
Васке, с две момчета и без домашна помощница, всеки лак ще ти се олющи бърже. Тъй, че купувай най- ефтинджосите, да не те е яд. Mr. Green
А със спестените пари можеш да ходиш на маникюрист, когато има повод. Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 975
На моите ръце най-дълго се задържат без повреда Опи и Ейвън(серията в големи шишенца 12 мл) .
Буржоа и Севънтийн съхнат изклчително бавно, дори и с изсушител и затова се повреждат още преди да изсъхнат.  Tired
Макс фактор не е по-траен от Перфект, само струва х5.

# 14
  • Мнения: 741
Аз също съм доволна от лаковете на Avon и в последно време използвам само тях.Издържат ми около седмица.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 890
Мацки... май не е толкова от марката на лака, колкото от ноктите. Аз издържам с един лак около седмица, или го сменям по-рано, защото ми е омръзнал. Моите са евтини - Golden Rose или някакви такива фалшиви. Недостатъка им е, че се сгъстяват сравнително бързо. Иначе отгоре си слагам един топ лак на... май беше Perfect (ама не съм сигурна). Заздравител 3 в 1.
   smile3521 Абсолютно ! И на моите стои по седмица - 10 дни, а ползвам основно евтини. Но аз правя друго - като се лакирам, минавам, естествено, с топ лак, и след 1-2 дни още един слой топ лак. Лаковете си ги ползвам с години (една пълна кутия от обувки  Mr. Green ), като се посгъстят, им слагам разредител на Перфект и пак са ок.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 885
На мен най-дълго ми издържат когато нанасям по следната схема:
Първо обезмаслявам с лакочистител (вече са го казали), после ексфоалирам (дано се пише така  Rolling Eyes) с едно гелче с частици на Перфект за тази цел. Неравностите по ноктите спомагат лака да се обели по-бързо.
След това нанасям основа пак на Перфект (ако е френски маникюр първо бялата лентичка, после основата). Изчаквам да поизсъхне и мажа с 1-2 слоя лак, накрая завършвам с топ лак.
След това, понеже съм наслоила доста лаковете, слагам едно зелено на Перфект за бързо и дълбоко изсъхване на лака.
Сигурно има и по-скъпи продукти от изброените, ама аз от тези съм си доволна.

Издържа около седмица  Peace

# 17
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 845
Аз съм минала през доста лакове- на Артдеко, Golden rose, Prefect, Seventheen, Revlon, Pupa и вече забравих какви още, но съм най-доволна от български лак-Ervy (или Evry)+ топ лак от същата марка. Хем издържат, хем не вредят на ноктите. Но рядко съм ги виждала.

# 18
  • Mонтана
  • Мнения: 413
за мен наи траини са адос и перфект издаржат ми по цяла седмица,като не винаги слагам топ лак и основа,а ина4е ползвам като основа и топ лак перфект 3в 1 и 5в 1

# 19
  • Мнения: 782
Аз използвам лакове само на ПЕРФЕКТ Simple Smile Задължително слагам основа и топ лак и ми издържа по една седмица..... нямам домашна помощница!!!
 Но наистина всичко си зависи от ноктите Confused имам приятелка, която дава луди пари за лакове и маникюристи - крайния резултат е два дни .....

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 21:54 от Shada

# 20
  • Мнения: 1 952
Не е вярно, че с гел лакът издържа 2 седмици, какви са тия гаранции.
Имам гел и понякога лакът ми кара по два дена, понякога по две седмици, зависи от лака.
Аз препоръчвам Ревлон и O.P.I.

# 21
  • Мнения: 7 186
Аз съм забелязала, че лакът ми се задържа най- дълго ако:
- ноктите ми са идеално ексфолирани и полирани с пила
- обезмаслени с лакочистител
- сложила съм основа, топ- лак, изсушител
- лакът е пресен

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Забелязах, че след като започнах да държа лаковете в хладилника, след като се лакирам издържат повече. Сега съм с някакъв безцветен лак от лев и нещо и вече седи седмица без да мръднал, а аз все мия и чистя нещо.
Но съм разочарована малко от Лореал, уж скъпа марка, а след 2-3 дена започва да се бели  Confused

# 23
  • Mонтана
  • Мнения: 413
маи вси4ко зависи от ноктите,а не толкова от лака:))))

# 24
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
На мен орифлеймските ми издържат най-много Peace

# 25
  • Мнения: 17 546
Какъвто и лак да ползвам, при все че И служебно кисна непрекъснато във вода и химически разтвори, лаковете ми стоят по десетина дни, без грозни поражения. Ползвам съвсем обикновени, което ме навежда на мисълта, че въпроса не опира само до лака. С един и същи се лакирам аз и колежка и нейния до края на смяната е на половината на ноктите. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 5 539
Аз съм минала през доста лакове- на Артдеко, Golden rose, Prefect, Seventheen, Revlon, Pupa и вече забравих какви още, но съм най-доволна от български лак-Ervy (или Evry)+ топ лак от същата марка. Хем издържат, хем не вредят на ноктите. Но рядко съм ги виждала.
И аз ги открих ЕВРИ преди няколко години - много са добри, учудващо даже Peace
Траят ми поне 5 дни, а аз основа и топлак почти не слагам.

# 27
  • София
  • Мнения: 228
Записвам се и аз към доволните от Опи.  Peace

# 28
  • Мнения: 812
на  първо масто-севънтийн,на второ  -опи

# 29
  • София
  • Мнения: 4 761
FlorMar - към 3 лева е  Peace Имам и едни Impala, които ми издържат много. Най-недоволна съм от Буржоа- и един ден не ми издържа. Че и бавно съхне Close

# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Не е вярно, че с гел лакът издържа 2 седмици, какви са тия гаранции.
Съжалявам, че за теб не е вярно. Аз, от личен опит говоря и от опита на приятелки с гел, няма никакво излющване поне десет дни. Лятото имах рекорд с един оранжев лак, пак на ОПИ - три седмици!!! Когато отидох на поддръжка, отидох за да ми поднови гела, лакът не беше мръднал.
Добре, ако маникюрът ти седи хубав само 2 дни, защо въобще си слягаш гел newsm78 Аз го правя само и единствено заради това, защото нямам време да се лакирам вкъщи. Иначе какъв е смисълът?

# 31
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Благодаря! Ще изпробвам всички съвети (и лакове) един по един, пък да видим.  Grinning

# 32
За да ти издържи един лак дълго време е нужно 1. да си полираш ноктите с кубче за полиране на нокти и след това да за се почисти от праха и след това  да се сложи база(основата е прозрачна на PERFECT те са хубави)и от там на татък се слага лак по избор и след това топ лак. Значи полирането се прави заради гланца на нокътя защото самия нокът си пуска мазно както самата кожа,и тая мазнина (зависи нокътя колко се омазнява)се премахва кактоказах с полиране (след полиране може да се сложи обезмаслител-то забавя омазняванвто на нокътя Wink ),но съветвам със самото полиране да не се преклява за да не се истъни нокътната плочка  Peace Winkтова е от мен  Grinningнадявам се да ви бъда полезна а дам аз съм маникюристка  Winkако има нещо питайте с каквото мога ще ви помогна  Hug

# 33
  • софия
  • Мнения: 290
Забелязах, че след като започнах да държа лаковете в хладилника, след като се лакирам издържат повече. Сега съм с някакъв безцветен лак от лев и нещо и вече седи седмица без да мръднал, а аз все мия и чистя нещо.
Но съм разочарована малко от Лореал, уж скъпа марка, а след 2-3 дена започва да се бели Confused
Аз имам поне 5 лака на лореал и нито един не ми издържа повече от 2 дена ( както и всички останали лакове) . Аз явно съм от тези с дефектните нокти на който лак не се задържа . Особено "млечните" , тези дето са с частички по биват.

# 34
  • Мнения: 7 723
Аз съм забелязала, че лакът ми се задържа най- дълго ако:
- ноктите ми са идеално ексфолирани и полирани с пила
- обезмаслени с лакочистител
- сложила съм основа, топ- лак, изсушител
- лакът е пресен


И аз така Peace

# 35
  • Мнения: 3 315
Аз съм забелязала, че лакът ми се задържа най- дълго ако:
- ноктите ми са идеално ексфолирани и полирани с пила
- обезмаслени с лакочистител
- сложила съм основа, топ- лак, изсушител
- лакът е пресен


И аз така Peace

Peace  ина4е   Перфект    Peace

# 36
  • Мнения: X
Всичко зависи от ноктите, най- издръжливи при мен са лаковете на Лореал и Максфактор.   Peace
Най- бързо избелващи са ми Опи, няма и 2 дни. 

# 37
  • Мнения: 14 494
Аз също съм доволна от лаковете на Avon и в последно време използвам само тях.Издържат ми около седмица.

и аз имам един ейвън от бронзовата им серия, който с топ лак издържа 10 дена. всъщност и след десетия нищо му нямаше ама все пак го махнах. много бях изненадана, досега го бях ползвала само за педикюр през лятото

# 38
  • Мнения: 90
PERFECT и BOURJOIS

# 39
  • Мнения: 757
На мен най-дълго ми издържат когато нанасям по следната схема:
Първо обезмаслявам с лакочистител (вече са го казали), после ексфоалирам (дано се пише така  Rolling Eyes) с едно гелче с частици на Перфект за тази цел. Неравностите по ноктите спомагат лака да се обели по-бързо.
След това нанасям основа пак на Перфект (ако е френски маникюр първо бялата лентичка, после основата). Изчаквам да поизсъхне и мажа с 1-2 слоя лак, накрая завършвам с топ лак.
След това, понеже съм наслоила доста лаковете, слагам едно зелено на Перфект за бързо и дълбоко изсъхване на лака.
Сигурно има и по-скъпи продукти от изброените, ама аз от тези съм си доволна.

Издържа около седмица  Peace
да това е добре,така може да издържи

# 40
  • Мнения: 60
Аз съм минала през доста лакове- на Артдеко, Golden rose, Prefect, Seventheen, Revlon, Pupa и вече забравих какви още, но съм най-доволна от български лак-Ervy (или Evry)+ топ лак от същата марка. Хем издържат, хем не вредят на ноктите. Но рядко съм ги виждала.
И аз ги открих ЕВРИ преди няколко години - много са добри, учудващо даже Peace
Траят ми поне 5 дни.

И примен Evry издържат по 6-7дни, а изобщо не са скъпи.

# 41
  • Мнения: 1 434
Аз  съм   най доволна от Опи и Арт Деко Simple Smile

# 42
  • Мнения: 2 926
Аз все още не съм попадала на такъв.Лаковете ми издържат максимум 3-4 дни,независимо от марката.

# 43
  • на село
  • Мнения: 834
 Аз ползвам OPI,много съм доволна!Дори и когато не сложа топ лак,издържат доста.

# 44
пробвайте  Lumene Quick & Chic

# 45
  • София
  • Мнения: 981
На мен лака ми издържа по 10-15 дена без да се олющи и накрая ми писва и го сменям .Иначe ползвам зеленото желе на clasic, слагам си лак на O.P.I или на ORLI (много съм доволна от тях ) и топ лак отново на clasic. bowuu

# 46
  • Мнения: 3 315
би ли ми разяснила какво е това желе newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 981
казвам му зелено желе защото е зелено и е точно като желе Embarassed иначе се води : Classics calcium gel builder

# 48
  • Мнения: 14 494
казвам му зелено желе защото е зелено и е точно като желе Embarassed иначе се води : Classics calcium gel builder

това ме заинтригува, откъде го купуваш - от козметичен магазин или от салон за маникюр?

# 49
  • София
  • Мнения: 981
Има го почти във всякое квартално козметично магазинче  Wink , струва 1.30 лв

# 50
  • Мнения: 14 494
благодаря,  lepidopteria, ще го потърся

# 51
  • Мнения: 336
Мда, и аз да потретя, най-важно е обезмасляването и полирането на нокътната плочка преди нанасянето на лак. Иначе аз съм много доволно от long lasting лаковете на Manhattnan и Avon.

# 52
  • Мнения: 1 020
МОМИЧЕТА, търся си млечно бяло за френски маникюр,  препоръчайте ми 1 лак, номер и на коя марка е. МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 53
  • София
  • Мнения: 2 435
Не изчетохцялата тема, но аз имам наблюдения, както и други съфорумки,че обезмасляването е много важно. Аз ползвам OPI - издържат ми до 7 дни. Обаче - с база и топ на Стар нейлз. Тази комбенация е желязна. А и когато не са много дълги ноктите, издържа повече...

# 54
  • Мнения: 2 829
на мен лака ми издържа около 1-2 дена Sad
плочката ми била много мазна --според маникюристката ми

това желенце--зеленото--не съм го пробвала,ще го потърся  и аз из козметиките


# 55
  • Мнения: 2 414
Аз съм страшно доволна от OPI Peace

# 56
  • Мнения: 1 813
На мен с OPI ноктите ми стоят по 10 дни минимум. Но трябва да ползваш и техния топ лак.
А за педикюр да не говорим. Ако не бяха стъпалата,можех да ходя веднъж в лятото и щеше да си стои лака.

# 57
  • София
  • Мнения: 204
Моля за съвет. Искам да намеря лак, който да се задържа повече от два-три дни. Praynig Домакинската работа си я върша с ръкавици (не се бели от нея). Нямам време да се лакирам всеки ден.
Използвам безцветни лакове, пак поради липса на време - нещо семпло, което отива на всичко. Да не би точно безцветните лакове по някаква причина да са нетрайни? Миналата седмица си купих на "Макс Фактор" - от онези, които издържали на не знам какво си. Не издържа и един ден. Хем не отварях консерви с нокти.  Mr. Green
П.П. Носят се слухове, че най-трайните лакове били на... "Golden Rose".  Laughing Вярно ли е?

Това колко траен ще бъде лака си зависи от ноктите.Може да питате всяка маникюристка за това.На мен и лакове от 1 лв. ми издържат по една седмица,а на майка ми и скъпи лакове и падат за ден  Wink

# 58
  • Варна
  • Мнения: 535
Пуф, това е проблем и при мен. Какъвто и да е лак изтрайва точно един ден и започва да се лющи. Проблема го реших, като след лака слагам топ лак и тогава трае по една седмица. За мен това е решението Simple Smile

# 59
  • Мнения: 200
И според мен зависи от ноктите.Със сестра ми ползваме едни и същи лакове-на нея и идържат 10 дни на мен 2 дни.

# 60
  • Мнения: 581
Ще съм много благодарна, ако някой ми обясни какво представлява и как  точно се ползва гелът за нокти?

# 61
  • Мнения: 148
Не смея да си взема OPI. За една сватба ме лакираха с такъв  /в козметичен салон/ с всичките му процедури. Лакираха ме в събота към 15.00 h. На другата сутрин още докато "вземахме" булката бях с два олющени нокъта. Не съм мила чинии, нито съм търкала тави.  Пропуснах да спомена, че цвета беше тъмно бордо. Ужас! Личеше си от километри!  Сега ползвам на Манхатън, Севънтийн, Боржуа, евтини за по 2-3 лв., ако ми хареса цвета. Но с топ на Стар нейлз. Явно в това се крие разковничето- да "запечаташ" лака.

# 62
  • Мнения: 395
Аз съм заложила на Лореал, Ревлон и  на мейбълин.....определено съм влюбена в  лореал и до сега не ми се е лющил...налага ми се да си трия лака само защото нокътя ми израства

Общи условия

Активация на акаунт