Майчин дом- София- ЗА или Против?

  • 5 881
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Там никога не бих отишла да раждам, имам усещането, че съм в морга Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 723
И аз съм решила там да раждам този път.
Избрахме си лекар, при когото раждам,  до сега не ми е казал колко пари иска, но така или иначе ще му платим.
Имам един спонтанен аборт там преди 3 години и се кълнях, че няма да стъпя там, но нещата се променят.
Близо ни е, а първото си дете родих много бързо и не ни се рискуваше, да не взема да родя номер 2 в колата Hug

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 11:27 от Никси

# 17
  • Мнения: 1 215
Ами честно казано, първият път раждах в Свети Лазар. Определено не мога да кажа, че са ми направили или не са ми направили нещо, бяха много мили и любезни с нас, мъжът ми изкара целия престой при мен- че си беше луксозно, никой не го оспорва.
За втория път да отида в МД имам чисто медицински причини, повече свързани с мен самата, отколкото с бебето. Никога одсега обаче не бях чувала, че има и седми етаж. Аз съм гледала само 12тия етаж, а там нещата са много прилични. И персонала изглежда много мил, абе изобщо си изглеждат като хора, на които може да се довериш. Естествено, че ще си платя, това е извън въпрос. Мога да си го позволя и никога няма да сметна, че това са пари, хвърлени на вятъра. Още повече, че аз съм страшна пъзла....
Просто исках да чуя впечатления от вас, които сте раждали там, но се надявах да чуя и впечатления от 12тия етаж а вие говорите само за седмия, който аз така и не съм виждала.

# 18
  • Мнения: 7 474
Лежах там за задържане, не бих отишла там, освен, ако нямам уговорка с доктор Naughty

# 19
  • Мнения: 545
Здравей!
За 12 етаж какво да ти кажа newsm78Наскоро е правен ремонт,чистичък е,в стая сте по две,бебчетата са при вас и имате отделен санитарен възел.Въпрос на късмет е с каква мацка ще се паднеш в стая.Аз бях сама първите два дни,но после дойде една мадама,която ХЪРКАШЕ така,че целия етаж кънтеше!Не преувеличавам,никой не можа да спи.Добре че на другия ден си тръгнахме!Моят съвет е щом имаш възможност,да си ангажираш ВИП-стая.Това обаче го обсъди с наблюдаващият те лекар,че голям бой настава за тях по принцип! Peace
Иначе спор няма,специалистите са страхотни!Акушерките-пълен отврат! #2gunfire
Успех!

# 20
  • Мнения: 865
винаги за всяка болница ще чуваш противоречиви мнения,но ако докторът ти е там,това е твоят избор Peace.иначе на мен ми правиха там операция на киста,хем доктора ми беше познат,не отидох да раждам там.беше супер мизерно,тоалетни тип"градски",но мен толкова не болеше,че не ми правеше впечатление.остана ми гаден белег  и след секциото ми в частна болница,разбрах че в М.дом,аз доста съм се поизмъчила #2gunfire

# 21
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
ЗА Майчин Дом съм-инфо от преди 3 години обаче. На 12 етаж бях, нямаше превъзнасяне към мен като много специална, но имах всички необходими грижи, бебето ми беше при мен и нямам оплаквания. Не съм плащала за нищо освен 25 лв. за ВИП залата им за раждане-защото таткото присъства. Изражда ме д-р Диков, защото беше на смяна до 18 ч. и аз се амбицирах и родих преди смяната му Laughing Препоръчвам го с две ръце.

# 22
  • Мнения: 560
 newsm10 newsm10 newsm10
Гласувам ЗА с двете ръце и двата крака.
"Родих" на 23.11 в МД със секцио по причина "тесен таз"-абсолютно безплатно и без избор на екип или лекар.
Като изключим мизерията,не вярвам в някоя друга болница да работят такива професионалисти.Да не говорим,че няма друга болница,която да е подготвена от към апаратура за недоносени бебенца /да не дава Господ/.

# 23
  • Банкя
  • Мнения: 823
Просто исках да чуя впечатления от вас, които сте раждали там, но се надявах да чуя и впечатления от 12тия етаж а вие говорите само за седмия, който аз така и не съм виждала.
Доколкото знам, на 12-я етаж настаняват тези, които са родили нормално без усложнения. На 8-я настаняват майките на недоносените, за да са по-близо. На 7-я са майките със секцио или такива с много шевове (като мен). Е, може да има и изключения...

Най-добре се консултирай с лекаря, при когото ще раждаш. Той ще те посъветва най-добре. След раждането моят ми препоръча VIP-стаята на 7-я , за да съм по-близо до бебока, защото беше в куфиоз на 8-я.

# 24
  • София
  • Мнения: 275
Отидох да раждам там без всякакви уговорки с лекари. Родих нормално. Като цяло съм доволна от отношението на лекари и персонал. Единствено се бяха изложили с вътрешните шевове, което го разбрах в последствие от моя гинеколог и което всъщност никак не е малко, защото имам проблеми с това и в момента!

# 25
  • Мнения: 1 173
Копирам от друга тема -
От хиляди уговорки с доктори,болници,банки за стволови клетки...накрая останах без доктор предварително избран,трябваше да си сменя и болницата,че да може клиника Малинов да бъдат допуснати. Спрях се на Майчин дом, без избор на лекар. Към 4 часа през ноща отидох в болницата с контракции на 3-4 минути,имах 3 см. разкритие,направиха ми клизма и ме настаниха в предродилна зала. Не познавах никой от екипа,казах им,че искам епидурална упойка и да ми кажат кога трябва да извикам екипа за вземаме на стволови клетки. Като,че ли никой не го интересуваше. Лежах си на леглото,никакъв персонал не се виждаше,а болките взеха да се усилват. Близо до мен една ромка крещеше с пълен глас,че ще умира,а аз взех да се притеснявам да не изпуснем времето,когато трябва да се постави упойката,а и дали ще имат достатъчно време да дойдат екипа за клетки...Появи се отнякъде една акушерка,попитах я какво става с епидуралната,тя вика  - ами,нищо първо трябва да мине лекар да те прегледа,ама незнам къде е и трябвало да ми вземат кръв за изследване,ама незнаела кой кога ще дойде...Шаш! Времето си течеше,а нищо не се случваше ,освен че контракциите се усилиха.По едно време намина един доктор,погледна в една тетрадка,каза още не си готова без да ми прави преглед,обясних му какво ме интересува,а той пак- има време. По късно разбрах,че този доктор е Димитров. Полежах известно време и се чудех какво да предприема и изведнъж залата се напълни с всякакви хора - лекари,акушерки,лаборантки,че и чистачки. Обградиха ме с внимание,прегледаха ме,биха ми епидурална,казаха да се обаждам на Малинов,през 5 минути ме питаха как съм,добре ли съм,боли ли ме...Тогава разбрах,че всъщност се е сменила смяната. Явно преди бях попаднала просто в неудобен момент. От епидуралната не усещах никакви болки,но и контракциите малко позамряхя. Сложиха ми окситоцин за контракции - така ми казаха. Упойката взе да отпуска и почнах да усещам болка през по-малко от минута. Скоро след това и пълно разкритие и хайде към родилна зала. Бебето взе да излиза добре в началота,но в един момент заседна в раменният пояс,защото бебето се оказа голямо ,настъпи някакъв хаос,взеха да викат,половината се панираха,изкочи една акушерка от съседната родилна зала,само тя се държеше най-спокойно - бързо и ефективно се намеси и успя да извади бебето невредимо,но аз се разкъсах чак до ануса. Зашиха ми перинеума и ме поставиха на млечно-кашева диета. Предупредиха ме,че след като изляза от упойкаята много ще ме боли и да ми донесат близките обезболяващи. За мое учудване нищо не ме заболя,просто нищо не усещах,след първото раждане се чувствах по-некомфортно,а нямах нито един шев. Сега с много бързи темпове се възтановявам,чак се чудя това нормално ли е след такъв шев? Иначе от самата болница съм много доволна,ползвах Вип стаята на 12 етаж - има телевизор,климатик,хладилник,гардероб,шкафче,масичка,столове и разбира се голямо и удобно легло с нов матрак,отделен санитарен възел,сам си в стаята,бебето е при теб. Доколкото разбрах това е най-хубавата им стая,защото постоянно ме питаха дали е удобно да я показват на разни бременни жени.Стаята струваше 35 лева на ден,стоях там три нощи,акушерките ме помолиха да пишат 2 нощи,а другите пари да им ги дам на ръка,както се изразиха - за вода. Давам им 40,а те ги прибират и викат нямам 5 лева да ти върнем,аз можех и повече да им дам,ама ми стана тъпо как си искат нагло. Епидуралната ми струваше 100 лева,всъщност общо раждането ми струваше 210 лева.
Е,не броя почерпките за родилното и следродилното отделение. Принципно съм доволна от всичко,разбрах,че името на доктора,който ме изражда и след това ши е д-р Джеров. Незнам името на акушерката,която помогна накрая за излизането на бебето,много исках да и благодаря и да я почерпя. Съпруга ми накупи всякакви неща за нея и екипа и ги донесе час след раждането,предаде им ги лично. Дотук добре,но на изписването срещам въпросната акушерка,аз- засмяна и щастлива отивам лично да и благодаря,а тя вика благодариш,ама нищо не ми даде,шашнах се направо. Каза,айде да е живо и здраво детето,пък да си почерпила. Просто развали момента,прекалено дребнавост,стана ми обидно как си просят и не оценяват какво си дал,явно искаше и някой лев да дам. Стана ми тъпо,завъртях и и казах благодаря и довиждане. Все пак нали това и е работата,всички са се превърнали в търговци,нищо хуманно не намирам...
Ама нали всичко мина добре,сега съм много щастлива и се радвам на един прекрасен син!

# 26
  • Мнения: 46 515
... Иначе спор няма,специалистите са страхотни! ...

Спор няма, но с една уговорка, да има кавички около специалисти  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 103
Аз съм за МД. И двете деца съм раждала там бях си наела доктор иначе не ти обръщат  внимание.Все пак там се отиваш да раждаш не на почивка толко няколко дни ще издържиш.Успех Peace

# 28
  • Мнения: 1 671
Никол, ти си била там преди доста време и то не за раждане, за съжаление си имала късмет да попаднеш на лош лекар, такива има във всяка болница.
Аз пък съм изцяло за болницата. Без да плащам нищо се отнесоха чудесно с мен. Благодарение на екипите там имам живо дете, а раждането ми беше леко и без усложнения. Всички се изредиха да ми държат ръката, което ме изуми и не са ми намеквали за пари. Една груба дума не съм чула, дори да не съм направила нещо както трябва. Може би значение имаше, че в този момент раждах само аз, пък и се опитвах да не се глезя и те високо го оцениха. Не крия, че имам и близка акушерка, но това знаеха само в РЗ, после по етажите въобще не съм го споменавала.
После бях на 12 етаж и там условията наистина са прекрасни (бях в най-обикновена стая). Преди това лежах в Патологична бременност на 7 етаж - не е като в къщи, но се търпи. Беше ми все тая стига да имам живо бебе.
Родилните акушерки на 12 етаж наистина са груби (с изключение на една - Мария Занева, която си вършеше съвестно работата   bouquet ). Детските бяха внимателни и като ги помолех обясняваха доста търпеливо и идваха да видят как сме с бебето.
Занесохме голяма почерпка след раждането в РЗ и при изписването на 12 ет (само на детските акушерки, защото по мое мнение само те си я заслужиха).  Но това си беше наше решение, направихме го за мое здраве и за здравето на детето.
Бебката сега пак там ще я раждам. Peace

# 29
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
... Иначе спор няма,специалистите са страхотни! ...

Спор няма, но с една уговорка, да има кавички около специалисти  Mr. Green
Защо специалисти, да трябва да е в кавички?
Навсякъде има и кадърни и некадърни лекари.Специалисти в МД има, и то много добри специалисти, само че не всяка от нас попада на тях Wink

Общи условия

Активация на акаунт