Къде според вас е удобно да се поставя коша във WC-то? ..и какъв да бъде той ...

  • 2 281
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Може би темата ми не точно за тук, но този форум се доближава най-много въпроса ми.
Та ето какво ме гложди от известно време. Много ми е неприятно, когато ползвам WC-то и коша е поставен някъде отстрани и е със степенка. Как да я изпълня тази акробатика да си хвърля използваната хартийка в него /при положение, че само с една няма да се размина/, едновременно да се въртя на петичка, да настъпвам степенката, за да се отвори коша и да си държа дрехите, за да не обърша пода с тях. Винаги ми е коствало време и усилия да го правя и им е било неприятно. Харесвам кошовете с капак, но нека да са поставени на удобни места, така че да изпълнявам всеки път тази композиция от движения.
Споделете вашето мнение по въпроса и предпочитанията ви за видовете кошове за боклук.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никакъв кош за боклук не ми е нужен във WC-тo. Хартията, която се ползва за тази цел е съобразена и е водоразтворима.

Ей, така мразя кош в тоалетната  Close

# 2
  • MJF
  • Мнения: 8 607
и аз мисля като шани.

# 3
  • Мнения: 46 535
Същото мисля и аз, не бих сложила кош.

# 4
  • Мнения: 366
Нямам кош в тоалетната. Не мисля, че е нужно.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 213
Наистина и на мен кошът ми пречи, но все има какво да се изхвърля в него - например ежедневно конци за зъби, някои са поставени на пластмасова дръжка или нещо такова и не върви да се хвърлят в тоалетната. Ами превръзките и други такива - слагам в кошчето торбичка и всеки ден я изхвърлям.
Но по въпроса - и моят е на трудно за достигане място, но какво да се прави...

# 6
  • Мнения: 1 800
А при цикъл, къде си изхвърляте нещата newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 227
В къщи имаме 2 тоалетни и двете са общо баня и тоалетна и в двете имаме кош, не защото хвърлям тоалетната хартия, а защото ми е необходим да хвърлям други дребни отпадъци /например като си почиствам лицето тампончетата, когато си почиствам ноктите и др/. Кошовете ни са иноксови с капак и с педал за отваряне.
Единият е на brabantia мисля, че така се изписва, а другият е някакъв италиански и двата не са ръждясали и се забърсват мн.лесно и имат блясък. Доволна съм

# 8
  • Мнения: 46 535
А при цикъл, къде си изхвърляте нещата newsm78

Зависи, ако имаш кошче в кухнята - там, ако не, ние например не обичаме кошчета, събираме всичко в плик на терсата и сутрин го изхвърляме  Grinning в него събираме всичко, от най-малката салфетчица до храна и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 186
Никакъв кош за боклук не ми е нужен във WC-тo. Хартията, която се ползва за тази цел е съобразена и е водоразтворима.

Ей, така мразя кош в тоалетната  Close
И ние сме така Peace

# 10
  • Мнения: 25 664
И аз мразя кош в тоалетна, но няма как. По-добре с кош, отколкото със запушена канализация. Който го е преживял, знае за какво става дума.

# 11
  • Мнения: 1 152
Никога не сме имали кош в тоалетната - не ми трябва още нещо за почистване и изхвърляне. Всичко отива направо в канализацията - не съм имала проблеми със запушване... Whistling

# 12
  • Мнения: 8 999
Имаме един кош - в кухнята, там се изхвърля всеки боклук. Тоалетна хартия, косми и други дребни боклучки, които намеря по пода в банята, хвърлям в тоалетната чиния. По-едрите ги доставям в кухненския кош. Никога не ми е липсвала кофа за отпадъци в тоалетните и в банята. Аз не живея в къща на няколко етажа, нито пък апартаментът ми е 500 кв.м. Една кофа ми е напълно достатъчна. Но за по-големи жилища, или жилища на етажи, наистина е необходимо да има повече боклукосъдържатели. И най-подходящ ми се струва този, който е с педал и капак. Много е гадно  да ти се вижда боклукът.

# 13
  • Мнения: 7 430
И аз мразя кош в тоалетна, но няма как. По-добре с кош, отколкото със запушена канализация. Който го е преживял, знае за какво става дума.

...и при нас няколко пъти се запушва и за това хартията а и всичко останало хвърляме в коша Peace
Не правя кой знай какви акробатики Wink кошчето е точно до мен от лявата ми страна ...
Всеки ден слагам торбичка, хвърлям старата и така Peace

# 14
  • Мнения: 165
В нас е пластмасов с капак и степенка. Сложен е от дясно на чинията и степенката всъщност е неизползваема, но на кой му пука. Вадиш ръчичките от д..-то, вдигаш капака и хвърляш.  Laughing
А ползваме кош, защото незнам от моноблока ли е, от казанчето ли е, от водата ли е, но ако пусна хартия вътре, рискувам да я гледам 3 дена как си плува най-спокойно на повърхността на водата.

# 15
  • Мнения: 2 270
Никога не сме имали кош в тоалетната - не ми трябва още нещо за почистване и изхвърляне. Всичко отива направо в канализацията - не съм имала проблеми със запушване... Whistling

И ние сме така  Peace

# 16
  • Мнения: 25 664
Никога не сме имали кош в тоалетната - не ми трябва още нещо за почистване и изхвърляне. Всичко отива направо в канализацията - не съм имала проблеми със запушване... Whistling

И ние сме така  Peace

Радвайте се. То веднъж става и после държи за цял живот.  Mr. Green
И аз бих предпочела да е директно в чинията, но... Не смея.
Кошчето, което използвам в тоалетната не е с педал, а с тези капаци, които са като люлка. Нищо не вдигам, само натискам от едната страна и пускам. Въпрос на навик е, щом свикнеш, не тежи.  Laughing

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На мен сами удобни тези кошове с капак тип люлка. Не харесвам откритите, защото всичко се вижда.
Никога не си позволявам да изхвърлям санитарни материали в тоалетната чиния, защото съм яла попарата на съседите над нас - да не влизам в подробности какво се разхождаше из целиям им апартамент, че чак в нашия прокапа.
Недоволството ми от поставянето на кошовете беше насочено най-вече към обществени тоалетни - бензиностанции, заведения .... Въпреки че повечето разполагат с достатъчно големи пространства във WC-то, обикновено забиват коша на гърба ти направо. Вкъщи все пак е различно - знаем как си поддържаме санитарните помещения и дори дрехите да опрат в земята все пак е многократно по-чисто от обществените места. А в обществените тоалетни, когато се наложи да си смениш превръзка или тампон, е цяло приключение да се докопаш успешно до коша.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Никога не сме имали кош в тоалетната - не ми трябва още нещо за почистване и изхвърляне. Всичко отива направо в канализацията - не съм имала проблеми със запушване... Whistling

И ние сме така  Peace

Радвайте се. То веднъж става и после държи за цял живот.  Mr. Green
И аз бих предпочела да е директно в чинията, но... Не смея.
Кошчето, което използвам в тоалетната не е с педал, а с тези капаци, които са като люлка. Нищо не вдигам, само натискам от едната страна и пускам. Въпрос на навик е, щом свикнеш, не тежи.  Laughing

я. да не сме комшии? В нашия блок имаше една такава постановка. Семейството от първия етаж отива на почивка. Канала се запушва и когато се прибират  #Crazy Sick #Crazy Sick Sick #Crazy Sick се налага да направят цялостен ремонт заради 10см слой *(&*&№&* в апартамента . ...

# 19
  • Мнения: 23 017
На мен сами удобни тези кошове с капак тип люлка. Не харесвам откритите, защото всичко се вижда.
Никога не си позволявам да изхвърлям санитарни материали в тоалетната чиния, защото съм яла попарата на съседите над нас - да не влизам в подробности какво се разхождаше из целиям им апартамент, че чак в нашия прокапа.
Недоволството ми от поставянето на кошовете беше насочено най-вече към обществени тоалетни - бензиностанции, заведения .... Въпреки че повечето разполагат с достатъчно големи пространства във WC-то, обикновено забиват коша на гърба ти направо. Вкъщи все пак е различно - знаем как си поддържаме санитарните помещения и дори дрехите да опрат в земята все пак е многократно по-чисто от обществените места. А в обществените тоалетни, когато се наложи да си смениш превръзка или тампон, е цяло приключение да се докопаш успешно до коша.

Не сядам на в обществени тоалетни и по тази причина коша не ми е неудобен,бил той с капак или без.У дома също имаме кош,но той е за боклук,различен от тоалетна хартия.Може би в описания случай тези с капаци люлка ще са ти най-удобни.

# 20
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Оооооооооооо, в никакъв случай не сядам. И през ум не ми е минавало да го правя! Но се налага да ползвам тоалетни на обществени места - няма как не го правя, особено, ако съм на път или стоим дълго в някое заведение.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 120
Вкъщи и ние не използваме кошче в тоалетната. Щом питането е за обществените места, казвам как постъпвам аз - хартия, кърпички и др.подобни - директно хвърлям в чинията; "санитарни материали" - стискам в ръка, докато вдигна чорапогащник, закопчая дънки и т.н., след което с въпросното загънато нещо бутам капака на коша и пускам. Следва обилно миене на ръце Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 187
Никакъв кош за боклук не ми е нужен във WC-тo. Хартията, която се ползва за тази цел е съобразена и е водоразтворима.

Ей, така мразя кош в тоалетната  Close


Аналогично  Grinning!

# 23
  • Мнения: 4 187
А при цикъл, къде си изхвърляте нещата newsm78


В пликче, торбичка или нещо подобно, и в основният кош. Такава е съдбата на конците за зъби, опаковките от пасти, сапуни и тнт !

# 24
  • Мнения: 248
Да си кажа и аз мойто мнение по темата: аз лично също процедирам като повечето от вас, изхвърлям си превръзката в общият кош за боклук на терасата и след това си измивам добре ръцете, но това може да стане само когато нямаме гости. Когато имаме си използвам кошчето в банята, точно от тези, които са с къпък люлка. Съгласете се, че трябва да има кошче, тъй като може да ви дойдат гости и не е приятно, ако една жена е в това положение...какво трябва да направи?

# 25
  • Мнения: 224
Съгласете се, че трябва да има кошче, тъй като може да ви дойдат гости и не е приятно, ако една жена е в това положение...какво трябва да направи?

И аз това се питам!Попадала съм в такава ситуация-на гости ,в цикъл,без кош в тоалетната и познайте,къде прибирам добре опакованата , използвана? newsm78

# 26
  • Мнения: 1 152
Съгласете се, че трябва да има кошче, тъй като може да ви дойдат гости и не е приятно, ако една жена е в това положение...какво трябва да направи?

И аз това се питам!Попадала съм в такава ситуация-на гости ,в цикъл,без кош в тоалетната и познайте,къде прибирам добре опакованата , използвана? newsm78

Извода: минавайте на тампони! Mr. Green

# 27
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Съгласете се, че трябва да има кошче, тъй като може да ви дойдат гости и не е приятно, ако една жена е в това положение...какво трябва да направи?

И аз това се питам!Попадала съм в такава ситуация-на гости ,в цикъл,без кош в тоалетната и познайте,къде прибирам добре опакованата , използвана? newsm78

Извода: минавайте на тампони! Mr. Green

Още по-зле, ако се налага да го смениш точно тогава и дори няма в какво найлонче да го завиеш ...

# 28
  • Мнения: 1 152
Съгласете се, че трябва да има кошче, тъй като може да ви дойдат гости и не е приятно, ако една жена е в това положение...какво трябва да направи?

И аз това се питам!Попадала съм в такава ситуация-на гости ,в цикъл,без кош в тоалетната и познайте,къде прибирам добре опакованата , използвана? newsm78



Извода: минавайте на тампони! Mr. Green

Още по-зле, ако се налага да го смениш точно тогава и дори няма в какво найлонче да го завиеш ...

Ааааа и тампоните ли не хвърляте в тоалетната чиния?!  newsm78

# 29
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Тампоните също не се изхвърлят в тоалетната чиния. Няма как да се разпаднат така, че да не предизвикат запушване след време - не конкретно в апартамента, където са хвърляни, а в основните тръби, в които всеки си хвърля каквото му падне и в един момент като изригне цялата тая помия си викаме "Ама откъде се взе това?"

# 30
  • София
  • Мнения: 6 120
Е, какво страшно има, ако съм на гости или нещо от рода, загъвам въпросното нещо в опаковката и в джоба, докато ми попадне кофа за боклук... не е много приятно, но нали в крайна сметка си е мое Wink

# 31
  • Мнения: 1 152
Нашатна канализация е чук - 20 години никакви проблеми. Надявам се и новото строителство така да го похваля.  Grinning

# 32
  • Мнения: 1 541
 Shocked наистина ли има хора, които си хвърлят превръзките и тампоните в тоалетната?? Thinking
Аз никога не съм имала проблем с канализацията, но не съм си и помислила да хвърлям в кенефа...
И винаги съм се чудила по заведенията като почнат да слагат едни надписи като плакати да не се хвърлят такива отпадъци в тоалетната.... Явно имало защо!! Wink

# 33
  • Мнения: 23 017
Нашатна канализация е чук - 20 години никакви проблеми. Надявам се и новото строителство така да го похваля.  Grinning
Все пак има отпадъци,които на са съобразени за изхвърляне в канализацията.Там отива само хартията.

# 34
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Тези знаци са сложени и на всички санитарни материали - тампони, превръзки, памперси - всичко съдържащо текстил, памук, гел и други съставки, които не позволяват да се разпадне във вода. Такива пособия абсорбират влагата и водата и набъбват, което прави вероятно запушването на тръби, в които се изхвърлят.
Всеки решава за себе си, но никога не съм си позволявала да ги хвърлям в тоалетните. За хартията няма проблем - тя се разтваря, но другите неща не искам да ги намирам плуващи вкъщи някой ден. Или пък да не мога да ползвам тоалетна навън, заради надпис "Не работи - запушена канализация"

# 35
  • Мнения: 1 152
Нашатна канализация е чук - 20 години никакви проблеми. Надявам се и новото строителство така да го похваля.  Grinning
Все пак има отпадъци,които на са съобразени за изхвърляне в канализацията.Там отива само хартията.

Е каква е разликата между хартия и памук? А в количествата, които попадат в канализацията от двата материала....- хартията е в пъти повече?! Има такива, които и хартията не си изхвърлят в тоалетната.

# 36
  • Мнения: 23 017
Сложи малко тоалетна хартия с една чаша,поразбъркай и виж какво ще остане от нея.После го напави с един тампон.

# 37
  • Мнения: 1 152
Сложи малко тоалетна хартия с една чаша,поразбъркай и виж какво ще остане от нея.После го напави с един тампон.

Същото ще се получи и с тампона, но след повече време. Обаче ако търсим това като резултат. Но основната функция на канализацията е да отвежда съдържанието, избутано с вода, а не водата да разтваря или стопява съдържанието. Но ако все пак и разтваря междувременно добре дошло.

Спирам, защото повредих темата.

# 38
  • Мнения: 23 017
[Спирам, защото повредих темата.
Ами,напротив,допълване информацията. Mr. Green

# 39
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Няма нужда да спирате - вие изказвате мнението си. Никой на никого не е вдигнал пръст, за да му се кара. Все пак темата  е  за това /дори леко да се измести/ и е добре да се чуят повече гледни точки.

Общи условия

Активация на акаунт