ПРЕПОРЪЧВАМ ясла до БИЗНЕС ПАРК, Младост-4, София

  • 18 570
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 195
Здравейте
тази информация за мен е изключително полезна:)
Работя (работех) в Бизнес Парка и сериозно се чудех къде да дам малкия на детска градина:)
А това че взимат и по-малки дечица е още един плюс:)
А предполагам има голям наплив от желащи? Как точно става подбора кои точно деца да се запишат? Или трябва още от сега да говоря за догодина?

# 31
  • София
  • Мнения: 512
Mpulle,
Не мога да ти отговора на въпросите, има желаещи да, но ние се записахме февруари за март месец, затова мисля, че не е нужно чак от сега  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 12 270
  Да разбирам ли, че засега децата дори и в хубаво време са по цял ден вътре?
  Ако е така, въпреки доста положителните мнения които съм чула за тази ясла, аз лично мисля че бих предпочела варианта с детегледачка, която би ги извеждала на разходка, още повече че до три годишна възраст известна част от заплатата и би ми се поемала от програмата за детегледачките, докато в яслата мисля че няма да може да стане. Просто аз държа изключително много всеки ден да са поне веднъж навън.
  Някои да знае дали има някаква отстъпка в таксата за повече от едно дете, в случая две?

# 33
 Да разбирам ли, че засега децата дори и в хубаво време са по цял ден вътре?
  Ако е така, въпреки доста положителните мнения които съм чула за тази ясла, аз лично мисля че бих предпочела варианта с детегледачка
   Вече има детска площадка с пясъчник,пързалка и люлка. Но да ви кажа и преди изграждането на площадката извеждаха децата- при хубаво време.Според мен едно дете трябва да се развива в неговата си среда, а не за него да се грижат детегледачки. В яслата децата изграждат навици по-лесно- гледайки едно от друго, те по- бързо се учат и възприемат.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 270
  Първо моите са две и всеки ден на разходка  сме с приятелки, а навън също има деца, които си играят. Така че не мисля, че варианта с детегледачка напълно лишава децата от комуникация с връсници. Не отричам и че яслата също има предимства разбира се.
  Благодаря за отговора.

# 35
  • София
  • Мнения: 158
Посетих въпросната ясла "Бърборани" преди месец. Според мен един апартамент от три стай, от които едната е кухня, е доста малко пространство за 18 деца.
 Някой знае ли какви са условията във ВИП-дете-помещения, режим, квалификация на персонала, цени, раб.време и т.н.?

# 36
  • Мнения: 173
Цитат
Zdrawejte,

Naskoro se zawyrnahme ot Belgia, kydeto sinyt mi hodeshe na dyrzhawno uchilishte (DG za deca sled 2.5 godini). Towa, che na decata im techat nosowete i kashljat, na absolutno nikoj ne mu prawi nikakwo wpechatlenie, decata si hodjat na gradina i nishto im njama. Estestweno ako se razwie zaboljawane (bakterialno, ili wirusnoto se uslozhni), logichno e da si ostanat wkyshti. No mi prawi wpechatlenie, che tuk se prekaljawa s panikata pokraj edna hremichka i se schita, che deteto trjabwa da stoi u doma. W Belgia decata rastat mnogo zdrawi i kaleni, wizhdala sym gi da hodjat po 3/4 pantaloni, kogato nie sme nawlecheni s palta. Taka che ako priemat decata s leka kashlica i sopoli, towa e napylno OK za men. No izlizaneto nawyn e zadylzhitelno uslowie.

Mozhe li telefoni na dwete spomenati gradini VIP dete i Byrborani? Pozdrwi ot men i bladogarja!

Здравейте,

Наскоро се завърнахме от Белгия, където синът ми ходеше на държавно училище (ДГ за деца след 2.5 години). Това, че на децата им течат носовете и изкашлят, на абсолютно никой не му прави никакво впечатление, децата си ходят на градина и нищо им няма. Естествено ако се развие заболяване (бактериално, или вирусното се усложни), логично е да си останат вкъщи. Но ми прави впечатление, че тук се прекалява с паниката покрай една хремичка и се счита, че детето трябва да стои у дома. В Белгия децата растат много здрави и калени, виждала съм ги да ходят по 3/4 панталони, когато ние сме навлечени с палта. Така че ако приемат децата с лека кашлица и сополи, това е напълно ОК за мен. Но излизането навън е задължително условие.

Може ли телефони на двете споменати градини ВИП дете и Бърборани? Поздрави от мен и благодаря!


----------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 16:27 от Ellypr

# 37
Посетих въпросната ясла "Бърборани" преди месец. Според мен един апартамент от три стай, от които едната е кухня, е доста малко пространство за 18 деца.
 

Децата във въпросната ясла"Бърборани" се ширят не в един апартамент от три стаи, а в три апартамента. Смятам че като площ това e напълно достатчно за малчуганите. И смея да твърдя че се грижат много добре за тях.

Телефони за връзка с "Бърборани" за Gichka
0898-565-761-Тони
0896-760-690-Гери

# 38
  • София
  • Мнения: 158
Ето това е написала Ivka76:
"Дечицата са към 18 мисля и си играят и хранят в един апартамент, който е достатъчно просторен за тях. Вътре е много уютно, има много играчки, малки сладки диванчета и столчета. Играят в две стаи, има и една кухня. Слагат ги на гърнета в банята. Мисля, че до няколко месеца ще обособят 2 групи, както и още един апартамент"


т.е. децата са 18 и си играят в единия апартамент.

Преди  месец, когато аз посетих яслата бяха 12 . Втория апартамент беше в процес на обзавеждане-не се ползваше, а третия беше пригоден за офис и собственичката ми каза, че е преди време бил ползван за игра.

# 39
  • Мнения: 173
Здравейте,

Някой дали има тел на ВИП дете? Мерсаж!

# 40
  • Мнения: 5 877
Разгледах го това "Бърборани", имах нужда от някакъв вариант в района. Доста го търсих.
Ами не ми хареса.
Какво видях аз, отивайки  по обяд:
Имаше една кака и три-четири деца на възраст от бебе до пет годинки.
Каката беше с едно от средните в едната стая в края на коридора, петгодишното беше взело бебето на ръце и го беше понесло към нея, че ревяло. Един лек хаос цареше, аз имам петгодишно дете - не бих му позволила да разнася бебе, въпреки че й имам абсолютно доверие като на сериозен човек - ами хватката не е достатъчно силна, най-малкото. Ако имах бебе и го давах на ясла, не бих искала дете да го носи напред-назад.
Както и да е. Попитах каката с какво се занимават. Отговорът беше, че идвала веднъж дневно учителка и ги занимавала нещо двайсет минути. Двайсет минути за цял ден? Нищо не е.
Колкото до разходка, могат да ги разхождат из самия Бизнес парк, както съм виждала там да щъкат много майки с колички и никой няма нищо против. При толкова малко деца не би трябвало да е проблем. Поне е чисто, ако не друго.
Като цяло - не ме изкефи.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 228
Вип дете: http://dete.bg/

Синът ми (големият) ходи там на логопед (много съм доволна, за нула време оправи дефектчетата), после започна английски по собствено желание, но аз го спрях, понеже не видях много смисъл (не заради учителката, просто на тази възраст - 6 години - не мисля, че е да учи чужд език  Wink) Логопед, психолог, английски - учителите идват отделно (в друго пшомещение) от яслата и нямат нищо общо.

Дотук добре Simple Smile Беше на Коледното тържество с децата от забавачката и яслата - като по - голям му бяха дали доста голяма роля в пиеската. Другата голяма роля беше на една от госпожите в яслата. Мартин положи огромни усилия да научи репликите си, бяха много дори за голям човек. Научи ги, мина последната репетиция, дойде тържеството. И  Shocked госпожата НЕ беше научила своите реплики. Разнасяше се с един лист с репликите от пиеската, по някое време й писна да чете, пък и Мартин се опитваше да играе наистина, та започна да прекъсва Мартин на втората дума на неговите, претупа всичко, а детето беше страшно огорчено и разочаровано...
Другата пък госпожа постоянно придърпваше накрая малките да танцуват точно в центъра на стаята, което ме озадачи - какво толкова, ако се разтанцуват наоколо  newsm78
Е, дядото Коледа даде подарък (лакомства и малка играчка) и на бебето, което беше там. Би следвало да съм поласкана Simple Smile
Самата ясла съм я надниквала, в занималнята беше тържеството. Не е лошо като обстановка, не е и тясно все още, понеже са само няколко деца. Извеждат ги отзад зад блока на един изнесен навън балкон. Не знам с какво ги хранят - предполагам с кухня някаква. Но госпожите... (а това за мен е най - важно  Rolling Eyes)

Обобщено - не бих дала детето си на ясла там. Цената е около 400 лв., не съм убедена, вижте по сайта.
Изключително съм доволна от градината на Мартин - държавна, в близост (много по - близо до БП). Е, не е лукс като в частната, но пък госпожите са прекрасни. Досега 4 са му преподавали, плюс други по заместване, плюс в сборната след 17:30 - 18:00 и нито една не ми е направила лоше впечатление. Ще се опитам и малкият да е там. Ако не стане - ще търся друг вариант, но едва ли ще бъде ВИП Дете или Бърборани  Wink

Извинете за дългия пост  Blush

# 42
Ako ne ste razbrali "spetsialistkite" ot Barborani napraviha taka 4e po4ti vsi4ki detsa da gi try6ne letnia virys. Taka 4e iziraite "Byrborani" ili zdravi detsa!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 941
В Бърборани има постоянно болни деца, сополиви, кашлящи и прочие. В момента там върлува летния вирус. Sysed, е абсолютно права. Има обособена градинка в която си играят, но ми е правило впечатление, че не ги извеждат всеки ден. Може би си имат причина де, просто споделям. Иначе общо взето по мои наблюдения се грижат добре за тях... Странно е обаче това с цената, прочетох за две суми, а на мен Тони ми беше казала, че вече са я вдигнали и ми обяви нещо над 400 лв.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 143
Момичета доста е притеснително положението в "Бърборани" като ви чета  Sad
Записах малкия там в по-голямата група за края на Октомври, но в момента сериозно се разколебавам дали да започваме. Лошото е че съп притисната от обстоятелствата и нямам вариант да друга ЧДГ в раьона, а държа да е Младост 4, защото нямам възможнст всеки ден за собствен транспорт. Ако имате по-добър вариант за ЧДГ в Младост 4 моля споделете.
..... а на мен Тони ми беше казала, че вече са я вдигнали и ми обяви нещо над 400 лв.
Анжела, таксите наистина са две, именно Тони ни ги разясни когато се записахме - твърда месечна такса, която тя води като абонаментна е 275 лв. + 6лв./ден за храна. Когато детенцето е болно и не посещава градината не се дължат 6лв., но от абонамента връщат 10% мисля само след отсъствие по болест повече от 3 седмици и протокол от лекарска комисия! Разбирай тази такса не се връща. Излиза че при пълен месец посещение общо такса е към 400 лв.
Ако сте чували за новата градина в Малинова долина, Детски еко център "Дара", таксата е 250 евро, но още не съм смогнала да отида на място и да вида за какво става дума. Едно майче е писало в друга тема за нея и инфото е доста обещаващо. Притеснява ме факта че градината е много нова и незнам до колко персонала е опитен. Не съм фен да се "учат" на детето ми.
Поздрави  Hug

Общи условия

Активация на акаунт