Нищо, че е момиче.....

  • 6 890
  • 105
  •   1
Отговори
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

# 1
  • Мнения: 305
За мен това не нормално, но за съжаление има много хора, коти омислят по този начин.
Все още не мога да забравя за една позната, чиято свекърва не желаеше да идва при нея и детето и да и помага защото не било момче. Shocked

Да не ти пука.Гледай си детето пък тя зълвати ще си го получи.

# 2
  • Мнения: 473
Винаги се е смятало от по-бедните духом и по-ограничените хора, че да имаш момче е нещо кой знае какво. Моята майка е на мнение, че щастливата майка е майката на момиче. Аз много исках да имам момченце по необясними за мен причини, просто някакво вътрешно усещане, но много искам второто ми дете да е момиче. Не обръщай внимание на подобен род изказвания - глупави хора има колкото искаш!

# 3
  • Мнения: 431
Когато се роди дребния, репликата беше подобна. Joy На всички ни се искаше второто да е момиченце и нищо, че от много рано знаехме, че ще е мъж, свекърва ми каза- жалко, ама нищо де ... Laughing Много се смях тогава, тя горката до последно не пусна надеждицата, че пишката му на видеозона е била нещо друго.
Ела ги виж сега, каква е любов к'во е чудо.  И сигурно хич не помни, че е искала момиче- размазва се просто пред него. И не само тя.

# 4
Винаги съм се чудела колко точно елементарен трябва да е човек,за да обявява по такъв начин предпочитанията си.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 16:00 от umi

# 5
  • София
  • Мнения: 817
Какво да ти кажа... масово се вярва, че е кой знае каква работа детето момче да е кръстено на дядо си по бащина линия и да му поднови името е просто супер голяма работа. Ама за мен всяко детенце е радост голяма, няма значение дали е момче или момиче. Мен ако питаш, можеш да затапиш зълва си с коментара, че който Господ го обича му праща момиченце, за да си го гледа на старини   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 176
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме".
Shocked  #Crazy   чак не ми се коментира.

# 7
  • Мнения: 3 675
Това е върха на тъпотията според мен.Когато моята братовчедка роди момиче, мъжа й беше супер разочарован от този факт.Обикновено мъжете реагират по този начин, нали повечето искат син.Според е важното детето да е живо и здраво, полът му няма значение.Какво да кажа, че има хора, които с години чакат детенце и за тях е важно, че го имат, не съм ли права?

# 8
  • Мнения: 2 270
Зълва ти е луда!
Я не обръщай внимание на такива кукавели!

Баси простата жена...

Да ти е живо и здраво детенце и много да те радва! Hug

# 9
  • Мнения: X
А зълва ти момче  ли има?
Ако да, то тогава ти след време й кажи, че е по-добре да имаш женско, за да се върне е**но и  да те целуне, отколкото мъжко -да се върне пияно и да те бие.

Не се връзвай на такива простакеси!!Някои хора са страшно тъпи и ограничени!!

# 10
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Зълва ти е луда!
Я не обръщай внимание на такива кукавели!

Баси простата жена...

Да ти е живо и здраво детенце и много да те радва! Hug

Много точно казано!
Какви са тия тъпотии, какво значение има дали е момче или момиче?

# 11
  • Мнения: 943
Само можеш да се убедиш колко ограничени хора има около нас.Трябва да ти е повече от ясно за какъв човек става дума щом изрича такива нелепи неща Naughty

# 12
  • Мнения: 249
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме".
Shocked  #Crazy   чак не ми се коментира.

И на мен. То да се смее6 на простотии ли, да пла4е6 от мъка ли, не знам и аз. Всъ6тност си мислех, 4е тия не6та се сре6тат в мЮсЮлманските страни, а то какво излиза - на6та България и тя в съ6тия кЮп. 4ак ме е срам.

# 13
  • Мнения: 804
Е тя простотията почивен ден няма. Имах една позната, която всеки път щом станеше въпрос за деца казваше цитирам  - "Аз съм дала син на обществото", беше тъпа като з..дник милата, но си вярваше.
Я се радвай на слънчицето си и не обръщай внимание на глупаците.

# 14
  • Мнения: 6 167
А аз как мечтая за момиче...
Зълва ти да не е от арабски произход!? До колкото знам само там още си пожелават момчета. Баси.

# 15
  • София
  • Мнения: 408
Въобще не си заслужава да си го слагаш на душата и сърцето този елементарен коментар. Радвай се на момиченцето и не се тормози.

# 16
  • Мнения: 2 197
О, винаги ще се намери някой подобен коментар. На мен фаворит ми е "ау, колко прилича на баща си!е, нищо, да ти е жива и здрава" (баща и не е грозен, още нямам обяснение на изказването).
Гледай си детето и да не ти пука. Аз обикновено в краен случай  ги затапвам с нещо ама въобще не ми се занимава.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 819
Аз бях казала, че ако е момче, ще го връщам. Леле колко съм смотана...

# 18
  • Мнения: 3 500
Сблъсквала съм се да. Не искам обаче да коментирам, защото на някой може да му стане неприятно.

# 19
  • Мнения: 51
Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета? 
Когато бях бременна с втората ми дъщеричка, няколко пъти ми се случи като ме срещнат познати да ме питат какво ще бебето, и като им кажех, че ще е момиче ми отговаряха "нищо, важното е да е живо и здраво"?!? Тогава направо полудявах  #Cussing out Та искам да ти кажа, че знам какво ти е. Не им обръщай внимание.

# 20
  • Мнения: 3 459
Зълва ти е луда!
Я не обръщай внимание на такива кукавели!

Баси простата жена...

Да ти е живо и здраво детенце и много да те радва! Hug
Идиотки бол, при това в излишък  ooooh!

# 21
  • Мнения: 1 479
Защо се впрягате на такива глупости бе хора? Joy

# 22
  • Мнения: 881
Изобщо не и обръщай внимание PeaceГледай си детенцето и му се радвай,това е по-важното Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
 hahaha Пожелавам на зълва ти само щерки да има, коя от коя по-умни от нея Mr. Green

# 24
  • Мнения: 686
Е,ама ако няма момичета и момчета няма да има ooooh!
Или като китайците(или японците,не помня вече),ако е женско аборт Twisted Evil

# 25
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
В коя страна живее и в кой век?

Темата е провокативна!!

# 26
  • Мнения: 9 865
В патриархалната традиция, която днес не е на власт и мода, мога да разбера силното желание за многобройна мъжка челяд, но днес ми е необяснимо. Ако не е на шега, звучи доста просташки.

# 27
  • Мнения: 90
Зълва ти е луда!
Я не обръщай внимание на такива кукавели!

Баси простата жена...

Да ти е живо и здраво детенце и много да те радва! Hug
Много точно казано!!! Hug

# 28
  • Мнения: 13
...Обикновено мъжете реагират по този начин, нали повечето искат син...
Не знам какви мъже познаваш, но не ти завиждам.

# 29
  • Мнения: 5 577
 Embarassed аз лично съм от тези майки, които не искат момичета. незнам как бих реагирала ако второто ми дете е момиче. е, не чак като зълва ти де.  Shocked

# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Я, бегом да раждаш момче! Избори до дупка! Как може да срамиш родата така! Хората на теб разчитат за най-най-наследник, а ти някакво си момиче, там! Срамота! Joy Joy newsm62

# 31
  • София
  • Мнения: 408
ИСКАМ ДА ДОБАВЯ ЕДИН НАУЧНО ДОКАЗАН ФАКТ- ПОЛЪТ НА ДЕТЕТО СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ СПЕРМАТОЗОИДА ОПЛОДИЛ ЯЙЦЕКЛЕТКАТА т.е- ОТ ТАТКОТО. ТАКА ЧЕ НЕКА СЕ СЪРДЯТ НА МЪЖЕТЕ А НЕ НА ЖЕНИТЕ. И Е ВРЕМЕ ХОРАТА ДА ПРОМЕНЯТ МИСЛЕНЕТО СИ ОТ 32 ГОДИНА.
ПАК КАЗВАМ - РАДВАЙТЕ СЕ НА ДЕЧИЦАТА, НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА СА ЗДРАВИ!!!  Hug
http://doctorgeo.z-bg.com/Dpol1.html

# 32
  • Мнения: 6 167
ИСКАМ ДА ДОБАВЯ ЕДИН НАУЧНО ДОКАЗАН ФАКТ- ПОЛЪТ НА ДЕТЕТО СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ СПЕРМАТОЗОИДА ОПЛОДИЛ ЯЙЦЕКЛЕТКАТА т.е- ОТ ТАТКОТО. ТАКА ЧЕ НЕКА СЕ СЪРДЯТ НА МЪЖЕТЕ А НЕ НА ЖЕНИТЕ. И Е ВРЕМЕ ХОРАТА ДА ПРОМЕНЯТ МИСЛЕНЕТО СИ ОТ 32 ГОДИНА.
ПАК КАЗВАМ - РАДВАЙТЕ СЕ НА ДЕЧИЦАТА, НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА СА ЗДРАВИ!!!  Hug
http://doctorgeo.z-bg.com/Dpol1.html


ма няма нужда да ни обясняваш основи на биологията. Кой носи У хромозомата се учи в 8 или 9 клас. Mr. Green Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Сигуро тогава ще я обвинят, че е произвела някакви химикали, с които нарочно е забавила мъжките сперматозоиди или че не може да ги подкрепя и подсилва.  Joy

# 34
  • Русе
  • Мнения: 659
ИСКАМ ДА ДОБАВЯ ЕДИН НАУЧНО ДОКАЗАН ФАКТ- ПОЛЪТ НА ДЕТЕТО СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ СПЕРМАТОЗОИДА ОПЛОДИЛ ЯЙЦЕКЛЕТКАТА т.е- ОТ ТАТКОТО. ТАКА ЧЕ НЕКА СЕ СЪРДЯТ НА МЪЖЕТЕ А НЕ НА ЖЕНИТЕ. И Е ВРЕМЕ ХОРАТА ДА ПРОМЕНЯТ МИСЛЕНЕТО СИ ОТ 32 ГОДИНА.
ПАК КАЗВАМ - РАДВАЙТЕ СЕ НА ДЕЧИЦАТА, НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА СА ЗДРАВИ!!!  Hug
http://doctorgeo.z-bg.com/Dpol1.html
Едва ли ще успее да го проумее

# 35
  • Мнения: 1 172
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Зависи какво е мнението на родителите й, и на мъжа ти. Може пък точно обратното на това, което си мислиш, да опитва да ти каже зълва ти. Ако например , цяла бременност си слушала как трябва да е момче, нормално сега жената да ти казва, че се кахъриш за глупости, или че не приема мнението на останалите.
Няма смисъл да се впрягаш на хорската простотия (независимо зълва, свекъри, родители, приятели).
Имам момче, и не виждам с кво е по- от момиче.

# 36
  • Мнения: 463
Винаги съм се чудела колко точно елементарен трябва да е човек,за да обявява по такъв начин предпочитанията си.
А и какви предпочитания може за има - тя какво общо има със създаването и отглеждането на детето. Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 84
Това няма значение!!!! Егати хората!!! Пфууууууууууу Close Shocked

# 38
  • Мнения: 2 013
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Сблъсквала съм се в........ Афганистан.

# 39
  • Мнения: 84
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Сблъсквала съм се в........ Афганистан.
smile3532 Ще умра от смях!

# 40
  • Мнения: 2 013
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Сблъсквала съм се в........ Афганистан.
smile3532 Ще умра от смях!

Смей се ти, ама е жестока истина. 3 години живях там. А най-идиотското е, че точно дъщерите им носят пари - женихите плащат доста, за да си вземат булка. Парите уж трябва да са за жената, но ги прибира бащата... Но момичетата за нищо не ги броят в семейството - слугини и стока за продан. Е, има и изключения, но те не са многобройни.

# 41
  • Мнения: 84
Ти къде си живяла? smile3556

# 42
  • София
  • Мнения: 3 390
Оф, за зълвите имаше някъде теми из форума.... Mr. Green

# 43
Здравей,frederika.Преди време бях пуснала подобна тема,чуствах се точно като теб............Тъпо е ,знаеш ли.Това е детенце,малко човече....не може да си нещастана зарадаи очакванията на някой си.....който и да е той.Това си е твоя живот и твоето дете.Един иска момче,..друг момиче...едни искат сини очи ,други дълги крака,черна  коса....ама това не става така.Да имаш дете-здраво дете е благословия и най-великото щастие на света.Само това е важно.Другите да го духат

# 44
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм момиче и съм расла като такова със самочувствието на равен с равен. Исках синът ми да е момиченце, но има време за поправителен.
Бях учудена колко познати (ниво средно, не ниско) започнаха да говорят-Браво, от първия път и момченце, машалла и пр, сякаш имаме пръст в това  Mr. Green
Но най-се издразних на един баща на две момиченца, чийто коментар при раждането на второто бе "Нищо, третото ще е момченце"  Rolling Eyes
Дано не възпитам сина ми в това, щото от близки страни срещам репликата "Нищо, нали е момченце"

# 45
  • Мнения: 686

Но най-се издразних на един баща на две момиченца, чийто коментар при раждането на второто бе "Нищо, третото ще е момченце"  Rolling Eyes

Аз знам за един баща на две момченца,който навива жена си за трето та дано е момиченце.
Няма по-голямо щастие от децата,независимо от пола им!

# 46
  • Мнения: 2 723
Ами подобни реплики чух и аз, след като съобщихме, че и второто бебе ще е мъж Mr. Green
Смешно ми е, не го приемам драматично, самата аз също реагирах така.
Голяма работа.
Толкова ми се искаше да имаме девойка, че като видяхме пишката и двамата с мъжа ми си казахме, е нищо де, важното е че е здраво hahaha
Всички баби и дядовци, приятели, колеги - всички така реагираха. Twisted Evil

# 47
  • Мнения: 1 680
Радвай се на детето си, нека ти носи много радост и да е шастливо. Помисли генерално и погледни отгоре на ситуацията. Сигурна съм че зълва ти не е искала да те засегне и наистина ще обича племеницата си...

# 48
  • Мнения: 2 070
моят съпруг искаше момче.роди ни се син,радост голяма.после се роди и дъщерята,колкото и да не ми се иска да си призная ,тя му е слабост..при нас проблема беше ,че сина не носи името на дядо си по бащина линия.не се вдавай на глупости.важно е децата да са живи и здрави.

# 49
  • Мнения: 14 133
 ooooh! Тази да не живее в каменната ера. Аман от нетактични хора.  ooooh!

# 50
  • Мнения: 2 622
Ха ха ха!Чувала съм го и за този просташки коментар като родих второто дете-"е,нищо,да се живо и здраво!"
Мъжът ми втория път се надяваше на син,но ....късмет HugАз пък съм много доволна,че имам момичета,и много горда Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 593
 smile3532 smile3532 smile3532
Тъпа овца е тая.
А има едни хорица в съседен под-форум които само искат детенце живичко и здравичко Tired
Дано Бог им даде Praynig

# 52
  • Мнения: 7 263
Радвай се на слънчицето  Peace Peace Peace си и хич да не ти пука от хорските не знам как да се изразя по-тактично ограничени и еснафски прояви Crossing Arms.
Имам двама сина и ги обичам безкрайно, повярвай ми ако даде господ да имам още едно дете изобщо не ме вълнува пола му - искам само да е здраво и усмихнато! Simple Smile

За жалост ще минат поне още две три поколения преди това отношение да се промени в съзнанието на българина. За мен също практиката да се кръщава на всяка цена детето на родителите на едната или другата страна също е неприемлива. Ако ти го искаш и ти харесва, човека, името, символиката или семейната традиция - ДА - добре. Но ако си принуден под натиска на безброй подмятания, намеквания и натвърдвания - кому е нужно?! newsm78

# 53
  • Мнения: 2 013

В Кабул. Но като чужденка, с мъжа си - българин.

# 54
  • Мнения: 1 008
Когато бях в напреднала бременност, един съсед ме среща и казва "Казаха ли какво ще бъде?", казвам "Момиче" и той вика " Е, нищо айде пък второто тогава дано  да е мъжко!". Но не съм се дразнила.

# 55
  • Мнения: 2 013
Тъй като имам близнаци - момче и момиче - това, което най-често съм чувала е: "Е, браво, с един куршум два заека, при това момче и момиче!" Един вид - свършила съм си работата, повече не трябва да се мъча...

# 56
  • Мнения: 3 675
Аз и мъжа ми сме без абсолютни претенции, само да си имаме дете.Пробваме вече 2 години почти, но не се отказваме. Wink

# 57
  • У дома
  • Мнения: 96
Боже, в кой век живеем  ooooh! ?

# 58
  • Мнения: 686
Тъй като имам близнаци - момче и момиче - това, което най-често съм чувала е: "Е, браво, с един куршум два заека, при това момче и момиче!" Един вид - свършила съм си работата, повече не трябва да се мъча...
Браво на теб  bouquet.
Това ми беше мечтата,с един крушум два заека,ама не-съдбата си знае работата. Hug

# 59
  • Мнения: 3 094
Е,ама ако няма момичета и момчета няма да има ooooh!
Или като китайците(или японците,не помня вече),ако е женско аборт Twisted Evil

\

в индия го правят и сега няма в някои области достатъчно жени и една жена станала много скъпа и повечето бедни мъже не можели да съберат застра за да си я купят. Но пък и много нарастнали насилванията вътре в семейството на жените - не само мъжа да се изреди, ами и девери и прочие..........адска гадория.......

# 60
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
ТОЛКОВА ИСКАХ ДА Е МОМИЧЕ,ЧЕ СИ ЧУВСТВАХ ВИНОВНА. НА ВИДЕО ЗОНА ТО ТАКА И НЕ СЕ ПОКАЗА /или доктора не каза -не знам / но желанието ми се сбъдна и си имам хулиганка =на две момчета .
Постоянно ми обясняваха ,че както ми е корема няма начин да не е момче. Абе кво да кажа - важното е да е живо и здраво

# 61
  • Мнения: 3 094
Сигуро тогава ще я обвинят, че е произвела някакви химикали, с които нарочно е забавила мъжките сперматозоиди или че не може да ги подкрепя и подсилва.  Joy

 Grinning..Всъщност се смята, че ставало като се ядяли оипределети храни, които променяли киселинността на влагалището и матката.......така че в ориенталско-балканско-еснафски  ширини всякакви обвинения са възможни като че ли - дано поне въпросната зълва не е толкова начетена, та да е чувала за такива работи. Mr. Green

# 62
Край свърши се света като ти е казала това!!!!! Това е само един цитат изваден от контекста. Сега какво очакваш да чуеш, ооооо да сещам се: "Зълвите са ужасни, те постоянно се месят в живота ни и само тормозят семействата на братята си".  Вместо да се радваш на детето си, ти си  тръгнала да се занимаваш с хорските приказки  Rolling Eyes
Да е живо и здраво детенцето  Peace

# 63
  • Мнения: X
Голяма работа, кажи и, че поне ще си сигурна, че внуците са си твои  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 118
След първия преглед на видеозон се обадих на свекърва ми да я "зарадвам" с новината, че чакаме момиченце, защото тя има 2 сина. Отговорът беше - "Е нищо де"  Shocked А моята реакция - "Обаждам се, за да ти се похваля, а не да се оплаквам"  Laughing
Няма за какво да се впрягаш на такива простотии, приеми го от смешната страна

# 65
  • Мнения: 337
На мен всички казваха, че ще е момче - от амниоцентезата - 100% момиче!!! Така съм се радвала! Баща й като разбряа беше толкова щастлив и той. Радвай се на малката звезда и й тегли една на тая зълва!
П.С. Какво е зълва? На кой каква се пада?

# 66
  • Мнения: 1 317
Зълва е на брат й жена му, май  Rolling Eyes

А по въпроса, моята свекърва, като се разбра, че зълва ми Simple Smile ще си имат второ момиченце все казваше - "ееех, ами сега, няма кой да продължи фамилията като не е момче"!
Луда работа  Crazy

# 67
  • Мнения: 337
Простотията ходи по хората....Аз имах големи притеснения, че няма да мога да имам дете, това е най-хубавия подарък!

тайно се надявам второ дете, ако имам, пак да е момиче  Blush

# 68
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Понеже баща ми е първи син от 4 деца и съответно аз съм първо внуче, дядо ми като съм се родила и отишли да видят какво е щом разбрал че съм момиче се обърнал и си заминал като зарязал там баща ми, баба ми и чичовците ми. Толкова е бил разочарован че първото му внуче е момиче.
До ден днешен съм му толкова легнала на сърцето че се разтапя само като ме види. Така му се бях качила на главата че нищо не можеше да ми откаже. След мен има 5-ма внуци и още две внучки като 3 -ма от внуците му носят името, но аз съм му любимката.
Така че  такова изказване в мен предизвиква само снисходителна усмивка. Щом поседи малко с детето тази зълва няма да иска да се чуе за момче - повярвай ми.

# 69
  • Мнения: 1 172
Зълва е на брат й жена му, май  Rolling Eyes


Зълва се пада сестрата на мъжа.

Ако имаме брат А и сестра Б. И А е женен за някоя си В, то тогава Б е зълва на В.

# 70
  • Мнения: 1 317
А на двама братя женитe как се казват?  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 19:21 от eleonor@

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
А на двама братя женита как се казват?  Rolling Eyes

Май бяха етърви

# 72
  • Мнения: 804
Зълва е на брат й жена му, май  Rolling Eyes

А по въпроса, моята свекърва, като се разбра, че зълва ми Simple Smile ще си имат второ момиченце все казваше - "ееех, ами сега, няма кой да продължи фамилията като не е момче"!
Луда работа  Crazy
Ами тя , зълвата де, по никакъв начин не може да продължи фамилията на семейството на свекърва ти.
Нещо май не разбрах ама фамилното име е по линия на сина , а не на дъщерята.
Е обърках се , много кукжовци, много нещо!

# 73
  • софия
  • Мнения: 636
тази жена не е добре. Гледай си детето и му се радвай. Имам момиче, живот и здраве ще имаме още две. Няма по-щастлив татко от нашия!

# 74
  • София
  • Мнения: 830
Зълва е на брат й жена му, май  Rolling Eyes Не, тази и е снаха.
Зълва се пада сестрата на мъжа. Да
На двама братя жените са етърви.
На две сестри мъжете са баджанаци.

# 75
Кажи и ,че брат и не си е свършил работата да видим тогава какво ще измисли.

# 76
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе каквото и да си говорим тук, и да си чешем езиците, и да оплюваме ориентализма, трайно заселил се из недрата на най-съкровените ни възприятия, си мисля, че няма какво да се заблуждаваме.  Всеки мъж, къде тайничко, къде явничко, къде с различни аргументации, къде директно - заради продължаването на името и родовата традиция в ономастиката, си се надява, че детето му ще бъде момче. Първо момче, пък после каквото дойде. Има и изключения, разбира се, така както от всяко правило си има изключения, но те са рядкост. И не визирам двойки, които се борят със зъби и нокти за детенце, а за такива, при които забременяването е протекло като нормален процес, съпътстващ връзката, респ. брака. И не ви говоря за някакви низши прослойки, малцинствени групи, простолюдие от село, или кой знае какво там. Говоря ви за хора като нас и нашите мъже. Ако греша - ме поправете!

Моя случай - полът на дъщеря ми никога не е бил тема, въобще през бременността ми е възприемана просто като бебето, като безполово същество, макар, да знаехме, че е момиче.
Но ей го, преди време бяхме на гости на приятели с бебе момченце, което трябваше да бъде изкъпано по едно време. Мъжът ми моментално се навря в банята "да го видел мъжкарчето". На мене ми стана весело, смяхме му се на мераците, не съм се засягала, и не виждам защо да се засягам. Просто факти.

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Не грешиш. В някакви нюанси мъжете много искат момченца. Чувала съм много свестни, напредничави мъже да казват, че си обичат всичките деца, но са изпитали особена гордост, когато се е родило първото момченце.
И не е само до ориенталското, а с пълна сила е важало (и важи още) във всички точки на планетата. Това си е някакъв културен остатък, зависи с каква сила се проявява. Съвременните мъже не се вманиачяват толкова на тема синове. По-скоро някъде из родата се подклаждат съмнения.

# 78
  • Мнения: 3 241
Аз пък не съм съгласна, че всички мъже искат момчета Naughty
Баща ми не е искал да съм момче и си се радва много на двете момичета Simple Smile
Мисля, че ако се позамислят малко, по-интелигентните мъже разбират, че не е толкова зор да имаш момче!

# 79
  • Мнения: 263
Луди всякакви! Това си е народопсихология някаква у нас...
Ще мине време преди всички да започнат да мислят различно по този въпрос!

# 80
  • Мнения: 686
Не грешиш. В някакви нюанси мъжете много искат момченца. Чувала съм много свестни, напредничави мъже да казват, че си обичат всичките деца, но са изпитали особена гордост, когато се е родило първото момченце.
И не е само до ориенталското, а с пълна сила е важало (и важи още) във всички точки на планетата. Това си е някакъв културен остатък, зависи с каква сила се проявява. Съвременните мъже не се вманиачяват толкова на тема синове. По-скоро някъде из родата се подклаждат съмнения.
Да и така чрез синовете си преживяват отново своето детство.Като влезем с моя мъж в детски магазин да купим подарък на Ралица,той залепва за пушките и количките,докато аз търся нещо подходящо.Мамите с момченца,забелязвали ли сте как татковците си играят с мъжките играчки повече от децата.
Но пък момиченцата са им слабост.Когато момиченцето се усмихне на тати или го гушне,сърцето му се разтапя.И няма по-красиво момиче на света за тати от неговото собствено.
Каквото и да е детето момче или момиче за родителите няма значение(дори първоначално да са искали друго),то е най-доброто ,най-хубавото дете(деца) на света.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 16:35 от mamaYanni

# 81
  • Мнения: 3 094
Абе каквото и да си говорим тук, и да си чешем езиците, и да оплюваме ориентализма, трайно заселил се из недрата на най-съкровените ни възприятия, си мисля, че няма какво да се заблуждаваме.  Всеки мъж, къде тайничко, къде явничко, къде с различни аргументации, къде директно - заради продължаването на името и родовата традиция в ономастиката, си се надява, че детето му ще бъде момче. Първо момче, пък после каквото дойде. Има и изключения, разбира се, така както от всяко правило си има изключения, но те са рядкост. И не визирам двойки, които се борят със зъби и нокти за детенце, а за такива, при които забременяването е протекло като нормален процес, съпътстващ връзката, респ. брака. И не ви говоря за някакви низши прослойки, малцинствени групи, простолюдие от село, или кой знае какво там. Говоря ви за хора като нас и нашите мъже. Ако греша - ме поправете!


Моя случай - полът на дъщеря ми никога не е бил тема, въобще през бременността ми е възприемана просто като бебето, като безполово същество, макар, да знаехме, че е момиче.
Но ей го, преди време бяхме на гости на приятели с бебе момченце, което трябваше да бъде изкъпано по едно време. Мъжът ми моментално се навря в банята "да го видел мъжкарчето". На мене ми стана весело, смяхме му се на мераците, не съм се засягала, и не виждам защо да се засягам. Просто факти.

Поживей по-дълго в чужбина, почувствай другото общество и ще забележиш, че въпросният "мъжки инстинкт" за продължение на рода е притъпен и на подсъзнателно ниво. ......Ама то в тази част от Европа мъжете и разведени си гледат децата през половината време и си дават половината доход без някой да ги подканя, камо ли съди, ама това е друга тема на разговор. Peace

# 82
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Bastet, аз говоря за България изключително, не бих си позволила да изказвам мнения за неща, които са ми пряко непознати.

# 83
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Винаги съм мечтала да имам момчета. Когато бях бременна с второто, всички се изтрепваха да ни пожелават момиче. Когато казвах, че искам момче, някои хора започваха да ме разубеждават.  Joy Ама по-добре било да е момиче. Все едно ей сега ще натисна едно копче (намира се в пъпа, ако не знаете  Laughing) и ще избера пола на детето.
П.П. Добре съм натиснала копчето, родих още едно момче. Но и момиченце да беше, нямаше да го върна.  Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 1 529
Когато родих синчето една комшийка свекърва се разревала ,че снаха и е родила 2 момичета. Казала:"Сега си имате железна греда у дома". Свят шарен,но това си е Божа работа. Да са ни живи и здрави дечицата!  bouquet

# 85
  • на село
  • Мнения: 3 916
Винаги съм мечтала за дъщери и през втората ми бременност си знаех, че пак ще е момиче
/или поне се надявах/.

Е сега си имам 2 дъщери и въобще не ме интересуват продълженията на разните родове и фамилии  и т.н.
/ то пък един род  Mr. Green/.

# 86
  • Мнения: 1 615
Beauty, ама не така за зълвите, де... Sad Не е до зълва, а до човек. И аз, и зълва ми имаме момичета - кво сега?! И аз ще стана зълва, живот и здраве - да не би да чакам само момчета от брат ми, като аз самата по си обичам женски, под секрет казано Wink От него искам само едно: да побърза, че съм доста по-голяма от него и ще застарея, докато достави нещо ново за гушкане в семейството Simple Smile Пък и дъщерята да има с кого да си играе, вместо да ми хленчи за сестричка Wink

# 87
  • Мнения: 238
Еееее ама направо ме убиват тези хора! Не са ли ходили на училище, биология не са ли слушали?!  Shocked
Няма ли да се научат тези хора как става тази работа с половете?
Кажи й на тази твоя проста зълва, че и на другата част на мъжката рода, че брат й (сина, братовчеда и т.н.) толкова правил -такова сътворил! Така и не се разбра, че пола зависи от мъжа... пфууууууууууу Twisted Evil
Имам чувството, че живеем в средновековието.  ooooh!. Пълно със загубен народ Twisted Evil

# 88
  • Мнения: 669
Винаги съм искала момиче. Първо ми казаха, че ще е момче, еми-зарадвах се, после казаха, че е момиче-пак се зарадвах и така до края не се разбра точно. Мъжа ми искаше дъщеря и ,когато Ния се роди ми каза, че не си е представял никога син. Това ми беше толкова странно. За мен е важно да е здраво и умно дете и да стане добър човек. Момиче, или момче, няма значение! На зълва ти и кажи да си роди десет момчета и да се успокои! Peace

# 89
  • Мнения: 3 423
това изказване показва само,колко проста жена е зълва ти
игнорирай я Stop

# 90
  • Мнения: 686
А ние у дома сме само жени АЗ,МАМА,БАБА и т.н. hahaha

# 91
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На мен една непозната баба на улицата ми каза същото, след като попита бебето какво е.
А второто е момченце и всички много се радваха, че ще имаме и от двата пола, а аз си мислех че с момиченце пак ще ми е по-лесно.

# 92
  • Мнения: 1 294
Имам момче, и такива коментари не съм чувала, но се подразних когато много хора по далечни роднини и познати коментираха в стил: Браво, какво хубаво детенце, при това момче. Страшно се дразнех, е какво ако не беше момче по-зле ли щеше да е? Пък не е да кажеш моя заслугата, каквото се паднало, такова. Но аз съм расла в семейство само с момичета, чак сега нашето поколение роди малко момчета, та ние момичетата много ги тачим  Wink изобщо ми е непонятно как може да се прави разделение по пол, за кое е по добре и кое по не...

# 93
  • София
  • Мнения: 8 280
аз съм с "Перфектната комбианция" 1дете - момче, 2 дете - момиче, подскачам като чуя коментари в този дух...за мен няма значение последователност и пол 

# 94
  • Мнения: 791
Майката на моя съученичка при раждането казала: Ееееххх, Момиче - още една Мъченица на този свят...  Shocked

При мен имаше проблеми с второто детенце - очакваше се Момче, пък ни изненада Момиче  Laughing  При това детето имаше червено петънце на вратлето отзад и думите на свекърва ми бяха: Ееехх, добре че е момиче, че ще й порасне коса и да не се вижда това петно! 
Ми дай да го сменим бебето, щото видиш ли имало си петно, пък то петното изчезна само до годинката  Laughing 
Много жени биват изгонвани от мъжете си, щото едва ли не са виновни, че са родили Момиче  #2gunfire  Егати хората...

# 95
  • Мнения: 3 092
беше тъпа като з..дник милата, но си вярваше.
hahaha сигурна съм , не може човек с акъла си да ги говори такива  ooooh!
Аз лично побеснявам като прочета или чуя подобна глупост , но свят шарен , хора всякакви -трябва да сме толерантни и към плиткоумните Confused

# 96
  • Мнения: 154
Първото ми дете е момиче. Когато се роди съпруга ми беше черпил 3 дни подред. И тогава един познат му беше казал "Нищо че е момиче, второто може да е момче" , с което предизвикал доста бурна реакция от таткото. Та думите му били " Кой изобщо ти е казал,  че искам момче?" И после коментираше колко прост е този познат - когато вижда, че някой е толкова щастлив, че е станал баща да прави такива изказвания. Второто ни дете е момче. И все си мисля, че голямата слабост на съпруга ми е дъщеря ни. Макар, че съм абсолютно сигурна, че еднакво обича и двете деца, към момичето е много по-внимателен.

# 97
  • Мнения: 99
И аз докато четях темата се канех да кажа, както няколко човека преди мен, че полът на бебето се определя от бащата още в момента на зачеването, така че всякакви упреци към жената по този въпрос са толкова плиткоумни и обидни, че просто нямам думи.  smile3515
Аз сега съм бременна, на края на първия триместър, и на моя свекър много му се ще момче - преди, когато още дори не планирахме деца, ми даваше определени храни за "МЪЖКО," после обясни как иска детето да се казва на него, а после беше жестоко обиден, когато му обясних какво мисля за всичко това. Сега, когато вече съм бременна, разказва как трябва да купим на бебенцето влакчета и камиончета, и въобще с цялото си поведение продължава да заявява как иска момче. Много ме дразни. Той самия има само един син, моя съпруг, и може би говори това, защото това му е познато от неговото собствено дете, но все пак се ядосвам .Обясних му това за пола и за бащата, но нямаше ефект.
После една вечер започнаха със свекървата да разказват и искрено да се забавляват с истории за техни познати състуденти на младини, които били разочаровани от "падналото им се" момиче, и бяха толкова въодушевени, че аз кипнах и им казах, че това според мен са простотии и селянии и че, аз не бих приела мълчаливо подобни реплики и поведение. Нещо май се скумросаха.... newsm78  newsm48

Та, най-забавната история на света, която предизвиква у тях страхотно веселие е следната (случва се преди около 30 години в малък град в България). Един техен познат имал момиче, жена му бременна и като отишла да ражда казала на лекаря, ох ако е момиче, мъжът ми ми е казал въобще да не се прибирам - не иска нито мен, нито детето. А мъжа през това време чака отвън. Доктора наредил да го извикат в родилната зала да гледа. На него му станало лошо и помолил да излезе. Доктора му вика, чакай, чакай, да видиш момчето! Той вика, не ме интересува какво е, каквото и да е, искам да изляза! Оказало се момиче. После гордия татко черпил колеги и приятели със СЛИВИ.
Не коментирам.

# 98
  • Мнения: 686
Та, най-забавната история на света, която предизвиква у тях страхотно веселие е следната (случва се преди около 30 години в малък град в България). Един техен познат имал момиче, жена му бременна и като отишла да ражда казала на лекаря, ох ако е момиче, мъжът ми ми е казал въобще да не се прибирам - не иска нито мен, нито детето. А мъжа през това време чака отвън. Доктора наредил да го извикат в родилната зала да гледа. На него му станало лошо и помолил да излезе. Доктора му вика, чакай, чакай, да видиш момчето! Той вика, не ме интересува какво е, каквото и да е, искам да изляза! Оказало се момиче. После гордия татко черпил колеги и приятели със СЛИВИ.
Не коментирам.
Какъв е извода-евала на доктора.

# 99
  • Мнения: 417
На моята зълва коментара беше:"..няма нищо другият път ще е момче!" Crazy
Още не съм и проговорила,а мина почти година и половина.Това са ненормални хора за мен.Сега пак съм бременна и ако е момиче не ми се мисли какво ще изръси пак. ooooh!

# 100
  • Мнения: 0
Когато се роди дъщеря ни, коментара на зълвата беше: "нищо, че е момиче, ние пак ще му се радваме". Почувствах се много засегната от коментара и. Още повече, че е ЖЕНА и с подобно изказване дискриминира собствения си пол!!! Сблъсквали ли сте се с подобно "омаловажаване" на децата-момичета?  Смятате ли, че е вреда на нещата?

Спокойно, "нищо, че е момче/момиче, ние пак ще му се радваме". Мисля, че не си я доразбрала, просто ТИ му се радвай, пък те, каквото искат, това да си казват.  Joy  bouquet hahaha

# 101
  • Мнения: 292
На моя близка свекърва и каза:"не е кръстено на нас ма кво да прайм ще го гледаме". #Crazy
То хора който да ти съсипят настроението винаги ще има. #2gunfire #Cussing out

# 102
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Простоватички хора колкото щеш, винаги ще ги има. Никога не съм разбирала тези предпочитания към пола на детето. Нали все е твое, каквото и да е. Съгласна съм само с това, че е най-хубаво да имаш и момче, и момиче, та да са различни - имам предвид, че се гледат по различен начин, различно е. Не знам дали ме разбрахте, не се изразих много ясно. Докато бях бременна, всички ми казваха, че ще е момче, на два видеозона ходих, после при самото раждане, по тонове ли, по какво ли разбират, акушерките също ми викаха момче ще е. Много бяха учудени като родих момиче. Интересното е, че аз си възприемах нероденото още бебе като безполово, изобщо не се връзвах на тези приказки за момче. Зарадвах се, че е момиче и всички също бяха много щастливи.
Такава тъпотия относно значимостта на момчетата чух наскоро от баба ми, трябвало да имам второ, пък дано този път да е момче, защото момчето си е момче, не е като да имаш момиче. Побеснях и я направих на нищо, ама все пак жената е на 86 години, нормално е да говори такива щуротии.

# 103
  • Мнения: 202
Винаги съм искала да имам дъщеря.Когато родих Габриела редовно ми се подхвърляха и на мен такива реплики.В началото ми беше кофти, но свикнах.Когато забременях втори път исках ужасно много пак да е момиче, но нещо не се получи, не че се оплаквам де!Недей да се връзваш на глупостите на хората, важното е какво мислиш и чувстваш ти.А между другото най-голямото щастие на една жена е да има дъщеря-скоро ще го усетиш!

# 104
  • Мнения: 1 197
такива хора трябва да се лекуват

# 105
  • Мнения: 1 756
Я не се връзвай на подобни щоротии Peace

Общи условия

Активация на акаунт