дали вече можем да правим секс?

  • 1 531
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Здравейте скъпи мами! Simple Smile Минаха вече 37 дни от раждането на малкото ни чудо, а все още имам слабо течение на лохии ( няма спиране! ), но тези дни е много слабо! Нямам вече търпение за другото сладко удоволствие, понеже имах проблемна бременност и вече 6 месеца не сме се наслаждавали с мъжа ми! Sad Дали няма да е проблем фактът че не са спрели? Някоя от вас не е ли пробвала? И как е първият път? ( на мен ми се струва ,че ще е много странно- шевовете пречат ли по някакъв начин? )

# 1
  • Мнения: 4 621
Ние правихме секс 20 дни след раждането/секцио/. Все още имах слабо течение, но използвахме презерватив. Не бих могла да кажа нищо за ситуацията след нормално раждане, но мисля, че ако се чувстваш готова, опитай Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Ако ти се чустваш добре няма проблеми да правите секс. Шевовете на мен не ми пречеха - отначало се бях притеснила, но нищо не усетих да ми опъва или боли.

# 3
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Почти всяка жена казва,че боли заради шевовете  Sad -лоша работа! Но пък и тези гадни лохии.......дали е нужно задължирелно да са спрели? Аз си мисля ,че по-скоро е заради естетиката,т.е., че няма да е много приятно ако изтече нещо....кой знае?Simple Smile Малко ме е страх даже от първият път да не стане нещо, но пък и вече нямам търпение  Embarassed

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ами да ти кажа, аз бих изчакала да спрат. Не  е много приятно, пък и толкова сте чакали, още няколко дена почакайте Grinning Мен ме боляха шевовете 3 месеца след раждането (тогава се престраших) но с практиката почти всичко се оправи  Peace

# 5
  • Мнения: 745
има такава тема,потърси и прочети!

# 6
  • Мнения: 745
стр.5 и стр.7 скоро писах по тази тема и там има много мнения! Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Щом имаш желание - давай. При мен обаче, първия път си беше като съвсем първи път  Laughing... после дълго не се престраших. Сега вече всичко си е о.к. де... само дето желанието ми се е изпарило... дано и това да е временно.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На мен ми казаха да изчакам до 40-я ден Confused

# 9
  • Мнения: 22 865
След 40-тия ден,при първиягинекологичен  преглед  след раждането.Мен много ме боляха шевовете и не посмях по-рано.Самият акт също болеше,след няколко пъти нещата се нормализираха.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 759
Ако се чувстваш добре, и нямаш някакъв дисконфорт - действайте.
Аз родих нормално. Правихме секс след като ми спря течението. В началото обаче ме болеше. Имах 4 вътрешни шева.

# 11
  • Мнения: 7 474
Пробвайте Hug, аз проблеми с шевовете не съм имала  Peace

# 12
  • Мнения: 871
И аз нямах проблеми с шевовете Peace Важното е ти да си готова!

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ако ти си готова- давай Wink

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Щом имаш желание не виждам причина да не го направите.Мен лично не са ме боляли шевовете.Ако се притесняваш,че течението ти ще навреди ма мъжа ти,използвайте презерватив.

# 15
  • Мнения: 802
elmolita  същия въпрос ме вълнува и мен и се консултирах с доки .

Смята се , че до 45 тия ден си родилка и до тогава шийката на матката трябва да се затвори .
Също така това е периода през , който жената кърви и секретира защото на мястото където е била плацентата има рана  и тя трябва да заздравее .

Можеш да правиш секс, но е препоръчително да е с презерватив , за да си сигурна , че няма да има инфекция . Това е много важно защото всичко на горе по родовия канал може все още да е отворено .

След 45 тия ден и след спирането на лохите можеш да правиш спокойно секс .

дано съм ти помогнала .
 
 

# 16
  • София
  • Мнения: 5 719
Знам,че е добре след 45 ден но ние правихме още на 20 ия Blush
Родих нормално без никакви шевове Peace

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
АГ-то каза да изчакам ама не Simple Smile макар че имам все още слабички лохии пак се насладихме на един кекс Simple Smile /родих секцио и немога да споделя за промяна в усещанията при мен си е като преди Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 172
Ние го направихме на 29-тия ден след раждането/нормално ,с епизиотомия, 4 външни шева и 6 вътрешни/.Бяхме пробвали и на 21-я,но тогава ме заболя  ooooh! ,на 29-тия почти нямаше болка,само леко придърпване и то в началото,докато се бях стегнала.Лохиите не ми бяха спрели съвсем,няма никакъв проблем,то е за естетиката,ако на мъжът ти не му пука няма от какво да се притесняваш  Peace

# 19
  • Мнения: 5 940
Казаха ми да чакам 40 дни и още сутринта на 40-ия вече нямах търпение. Но като прилежна ученичка си изчаках 40-те дни. Имаше все още леко кървене, едва забележимо. Беше хубаво, въпреки епизотомията и многото шевове.

# 20
  • Мнения: 2 553
Ох, при мен беше ужасно първия път след раждането - беше повече от месец и половина след раждането и така болешееее!  ooooh! Все едно бях девствена - ужас (може да е смешно, но е факт).И даже първия път нищо и не стана ... ако ме разбирате  ooooh! ooooh! ooooh!

# 21
  • Мнения: 421
я да се запиша,че и мен ме интересува...вече 44дни и още имам леки ...лохии. Супер много се дразня - вече 3 месеца не съм виждала секс и започнах да се чувствам като мръсница - все за това мисля   Close

# 22
I pri men kato pri supi4ka be6e dosta kofti.Az imah i pove4ko 6evove,no vse pak go pravihme s 1 godina otlagane.Dali ima drugi rekordiori ne znam. :35:Ama be6e otvratitelno.Opyva6e mi i be6e dosta nepriqtno.Ne znam koga 6te e sledva6tiq pyt,no 6te otida na lekar.Za da razbere6 kak e trqbva da opitate.Iska6 li,davaite.

# 23
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Благодаря ви за мненията!  Peace Въпреки че са слаби лохиите, смятам да пробваме, но както казахте вие- ще бъде с презетватив и ще си купя гелче за улеснение, но.....съм 100% сигурна че ще боли като за първи път! Аз съще съм с 4 външни и не знам колко вътрешни шевове, но....все някой ден ще трябва да започнем ,че всичко малко по малко да си дойде на мястото Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт