а ако не се оригне след хранене ?

  • 16 868
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
беба понякога така дълбоко заспива докато се храни, че дори не си изяжда всичко и е невъзможно да я накарам да се оригне, дали е опасно ако я оставя така да си спи и не се оригне ??

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Дъщеря ми никога не се е оригвала-жива и здрава е!
Няма нищо опаснои  нищо притеснително!

# 2
  • Мнения: 745
и на мен ми се е случвало докато яде и да заспи,особено вечер.слагам го на една страна и ако не се е оригнал така му е по-лесно да го направи спейки. Sunglasses

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 706
И моята дъщеря не винаги се е оригвала след хранене,  но нищо опасно не се е случвало. Не виждам смисъл да се тревожиш излишно за това.

# 4
  • Мнения: 1 919
моя син не се уригва, ама попръцква -често заспива докато се храни, оставям го нищо му няма

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И двете ми деца са били на приливи и отливи - понякога оригват, друг път - не. На всичко отгоре дъщеря ми от малка обичаше да спи по корем. Е, все пак хвърляй по едно око - не за друго, а за да не изплюе мляко и се нацапа случайно.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И ние заспиваме докато се храни, но аз винаги го изправям да се уригне. Страх ме е да го оставям така да заспива; особено ако е нощно хранене.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ох и ние сме така ooooh! по 100 пъти ставам нощно време да го видя как е.

# 8
  • Мнения: 750
И моите момичета никога не са се оригвали, като хапнат и веднага заспиват. Нищо си им няма Simple Smile

# 9
  • Мнения: 124
не се шашкай,просто гледай да го слагаш легнало настрани за всеки случай Peace

# 10
  • Мнения: 660
Никога не съм си правила труда специално да го оригвам. Никакъв проблем не сме имали с това.

# 11
  • Мнения: 2 100
Сутрините никога не успявам да го оригна-той просто си заспива и всеки опит е безуспешен. Но винаги когато мога го държа докато се оригне, заради коликите Peace

# 12
  • Мнения: 911
Абе, че не е опасно - не е. Но мисля, че му е некомфортно на бебето - връщайки се кърмата, предполагам, че е смесена със стомашен сок и усещането всеки знае какво е - като от киселини. Може и да не съм права, де Simple Smile

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
синът ми през първите месеци въобще не можеше да се уригва- пробвах как ли не да го държа и не ставаше, после зпочна сам да се уригва

# 14
  • Мнения: 3 146
Слагай го настрани. Виж, практически не е толкова опасно, колкото просто може да пречи на детето да спи спокойно, защото празното порстранство в стомаха може да дразни, а и увеличава коликите понякога. Но ако не се буди, не го мисли.

# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Практически си е много опасно.Мили мами, не заблуждавайте момичето.Това че при вас не е имало проблеми не означава че не са възможни.Много е лесно да каже човек "На мен няма дами е случи"....истината обаче е друга.Аз така щях да загубя дъщеря си.Беше на 20 дена,когато върна кърма и се задуши. Бяхме на косъм  Praynig.
Детето винаги се оригва и опасността е тогава когато го прави легнало.
При нас лекарка от болницата след това ни каза, че трябва да изчакам не един път, а поне 2-3  Shocked да се оригне.
Държиш , друскаш го,слагаш го легнало-пак го изправяш......бебето не премине ли към по твърда храна трябва да се оригва.

# 16
  • Мнения: 22 432
И при мен се случва понякога и просто я оставям в леглото. След това като се събуди и ако я взема може да се оригне. Не смятам, че е толкова опасно, поне за сега не съм имала проблеми да чукна на дърво. )

# 17
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Моя малък змей, не се оригваше, не искаше да спи настрани, не е повръщал.

# 18
  • Мнения: 1 264
Случваше се Калоян да не се оригне след хранене, защото заспиваше дълбоко. Понякога повръщаше, някога не. (Той и да беше оригнал пак повръщаше.)

# 19
  • Мнения: 2 197
Слагай го настрани. Дъщеря ми доста често не се е оригвала. Единствения път когато повърна беше в Южния парк (върху тениската на баща си, явно това и беше целта, защото се прибрахме тутакси).

# 20
  • Мнения: 146
Винаги има опасност от задушаване, ако не се оригне и заспи. На нас също ни се е случвало да не се оригне - в такъв случай винаги ги оставях настрани.

# 21
  • Мнения: 32
 
 да опасно е но не всички бебоци се оригват
моята принцеса е много трудна изправяме се, друскаме се дори до половин час след хранене иначе се дави и ме плаши, друго слагам я по коремче на единия крак и я гладя по гръбчето но може и да върне, винаги я слагай на една страна да спи дори я подпирай с възглавници

# 22
  • Мнения: 5 539
Най-бързо и лесно се оригва бебето, когато се упражнява натиск върху коремчето му. Разбира се, нямам предвид да го натискате с ръка там. Wink Най-удобно това става като го държите на рамото си с лице към вас. Моето бебе също така лесно се оригва, когато го сложа да легне по корем.
Но в много случаи не успява да се оригне и след това връща по малко мляко, когато е легнал. Аз го слагам по гръб да спи, но дори по гръб главата му винаги е обърната на една страна.

# 23
  • Мнения: 2 677
Никога не съм го оригвала. Проблеми никога не е имал с това.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 320
Моя син никога не се е оригвал след ядене, не съм си го слагала много на сърце. Спеше си спокойно, дори нямахме и колики, не е връщал от храната.

# 25
  • Мнения: 313
Ами аз никога не съм я държала да се уригва. Дори една от акушерките ми каза, че за толкова малко бебенце няма нужда, достатъчно е да не спи по гръбче, а на една страна. Когато започна да седи, сама си се уригваше след ядене.

# 26
  • Мнения: 173
Ние имаме малко проблеми от това, че не успява да уригне след хранене, защото е заспала. Confused

Половин час след като е заспала се буди с плач, защото има въздух, който трябва да излезе. Е, да, ама докато плаче, въздухът не иска да излезе по никакъв начин Shocked Следват дълги борби и опити за ориг, придружени от рев...мъка от всякъде...
В нашият случай е ясно, че е по добре да опитам да я оригна дори спяща, обаче...познайте...рев, защо я вдигам права докато спи Crazy Е...предполагам на никого не би му било приятно да го вдигнат точно, когато е задрямал и ужасно му се спи, за да го тупат по гърба Rolling Eyes.

Така, че ако не забелязваш дискомфорт при бебето, просто си го слагай да спинка настрани! Peace

# 27
  • Мнения: 1 335
Абе хубаво е да се оригва, но не е страшно и да не го направи. И моето момче не винаги се оригва, като по-малко понякога го държах по 20 минути докато се оригне. А от около месец насам почна така хубаво да се оригва... като татко си е Wink))))
Като не се оригваше ако седя примерно, ставам и се разхождам малко с него, или пък го галя по гръбчето от долу на горе и потупвам лекинко... абе ако не ще никакси, слагаш го на една страна и го проверявай периодично да не е повърнал; няма страшно според мен.

# 28
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз ако няма ефект след упоритото тупкане давах водичка да си цокне (може и мляко) и после нещата ставаха от раз.

# 29
  • Мнения: 127
Не съм я държала специално, за да се оригне! ПРоблеми не е имала

# 30
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
благодаря ви мамчета  Simple Smile   bouquet

# 31
  • Мнения: 582
Голяма работа като не се оригне  Naughty

# 32
  • Мнения: 4 451
И моята дъщеря не го е правила всеки път. Нищо фатално!

# 33
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
И моята дъщеря не винаги се оригваше и заспиваше дълбоко и блажено. Аз я държах максимално изправена около 20 минути спяща. И я слагах на една страна, а освен това и бях купила специална възглавница (аз я наричах "антиповръщаща възглавница"), която държи бебето на 30 градуса. Проблеми не съм имала никакви, при факта, че бебка беше с ГЕР, установен от гастроентеролог.

# 34
  • Мнения: 2 000
Моите, и двамата, никога не са се оригвали.

# 35
  • Мнения: 2 614
Почти никога не се е оригвала веднага след кърмене, не съм я и карала!  Peace

# 36
  • Мнения: 8 769
Моите деца винаги се оригваха. Племенника ми обаче, ако не се оригне, задължително повръща. Други деца пък започват да хълцат.
Децата са различни. Щом на твоето нищо не му става, явно така му е добре.

Общи условия

Активация на акаунт