Отговори
  • Мнения: 1 541
Здравейте, ще си позволя да копирам текста от страницата на www.save-darina.org , тъй като аз не бих могла да представя по- добре историята на малката приказна Габриела. Сумата не е непосилна за събиране и мисля, че ако се отзоват достатъчно хора ще успеем за пореден път да докажем, че чудесата се случват по Коледа и една малко прекрасно дете и неговите родители ще получат най- ценния подарък на този свят- шансът за щастлив и пълноценен живот!

" Габриела Александрова е най-малкото от нашите дечица. Тя е още почти бебе - на една годинка, но с много сериозно заболяване – „Двустранен нефробластом V клиничен стадий”.
През месец август тази година лекарите откриват тумори и на двата бъбрека на детето. Започва химиотерапия.

Днес Габи вече е преминала пълния курс цитостатично лечение - 5 плюс допълнителни 3 блока. Постигнат е максимален ефект – нарастването на туморите е спряно и са редуцирани до възможната степен.

Сега Габи е напълно готова за органосъхраняваща операция, която може да бъде извършена само в чужбина.

Свързахме се с Университетска клиника – Мюнстер. След като разгледаха томографските снимки и обсъдиха случая, специалистите взеха решение да оперират детето (оригиналът на офертата можете да намерите в секция Документи).
На Габи ще бъде извършена радикална и парциална нефректомия (отстраняване на единия и на засегнати части от другия бъбрек) и лимфаденектомия (отстраняване на лимфни възли за определяне стадия на заболяването). Усилията на хирурзите ще бъдат насочени към запазване на 50% от бъбрека. Тогава детенцето ще може да живее без хемодиализа и без бъбречна трансплантация.
Престоят в болницата ще е 18 дни. Цената на интервенцията е 20 000 евро.

Операцията на мъничката Габи е много спешна! Колкото по-бързо бъде извършена, толкова е по-голям шансът да води нормален живот. Всяко забавяне може да доведе до отстраняването и на двата бъбрека.

Приятели, нашата сладка Гъбка Габи, както с любов си я наричаме, все още не разбира много от това, което се случва. Въпреки болестта, тя продължава доверчиво да се усмихва на мама, татко и лекарите.
С наша помощ може никога да не си спомня, че е била толкова болна. Може да изживее щастливо детството си, само с интуитивната увереност, че около нея има много добри хора и всички я обичат. "


Дарителска банкова сметка на Габриела Павлинова Александрова:

ПроКредит Банк

BG81PRCB92301020249010 - в лева

BG17PRCB92301120249014 - в щатски долари

BG25PRCB92301420249015 - в евро

BIC: PRCBBGSF

Вярвам, че никой, който види историята на Габи няма да остане равнодушен към нея! Дори малката помощ е от значение!
Моля Ви, нека и помогнем  Praynig


ПАРИТЕ ВЕЧЕ СА СЪБРАНИ!!! БЛАГОДАРИМ НА ВСИЧКИ ВКЛЮЧИЛИ СЕ ОТ СЪРЦЕ!!!

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 11:34 от Erica

# 1
  • Мнения: 2 556
Аз пратих, дано по-бързо се събере сумата и всичко да мине успешно! Сигурна съм, че много хора ще откликнат.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз пратих! Дано се събере възможно най-бързо сумата, наистина не е толкова голяма.

С наша помощ може никога да не си спомня, че е била толкова болна. Може да изживее щастливо детството си, само с интуитивната увереност, че около нея има много добри хора и всички я обичат.

Силно се надявам да стане точно така! Praynig

# 3
  • Мнения: 332
С наша помощ може никога да не си спомня, че е била толкова болна. Може да изживее щастливо детството си, само с интуитивната увереност, че около нея има много добри хора и всички я обичат.
Силно се надявам да стане точно така! Praynig

 и аз се моля да стане точно така! ПАричките найстина не са безобразно много, дано се съберат бързо, аз също изпратих.

# 4
  • Мнения: 1 541
Дано момичета! Ние вече пуснахме веднъж, тези дни ще се опитам да пуснем още по- солидна сума. Написах доста обширно писмо и вече започнахме да го пращаме на всички фирми, с които работим, както и навсякъде другаде, където предполагам, че биха помогнали. Утре ще се опитам да намеря контак с няколко по- известни лица, за които се знае, че са склонни да помагат в такива ситуации, както и с разни чужди организации, ангажирани към бг каузи. Моля се да успеем да съберем парите и то скоро!
Пишете и на ваши познати, които мислите, че биха помогнали! Всеки човек, включил се в това ще бъде от значение.   bouquet  Heart Eyes




# 5
  • София
  • Мнения: 2 896
Пратих и аз мъничко и препратих линк на приятели. Дано скоро ги съберем тези 20000 евро.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 035
Утре ще отида до банката и ще пусна и аз малко парички.

# 7
  • Мнения: 520
Преведох малка сума, дано да помогнем Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 72
Здравейте ,мили мами!

Покланям се пред вас и силата ви. Много често чета тук при вас, но за съжаление не ми остава време да пиша .

Искам да ви информирам накратко за Гъбката- да знаете и вие какво се случва с нея в момента. С таткото се виждаме почти ежедневно, така, че информацията ми е от първа ръка:-)
Тя е в болница за първия от 4те предоперативни курса химиотералия, които препоръчаха от Мюнстер (клиниката , в която ще оперират Габи)
 Д-р Белчева /лекуващата лекарка на Габи, а и на Даринка:-( и Добчо)  получи протокола с лекарствата и вчера започнаха вливанията. Ще продължат 3 дни, лекарствата са доста силни и показателите бързо паднаха. Наложи се да и преливат кръв.

Гъбушка е много добро бебе и рядко плаче, дори скенер и правят почти без упойка - лежи  кротко и не мърда.
Лекарите се надяват да редуцират максимално туморите и е възможно дори единият бъбрек да го запазят изцяло.

Значително нарастнаха постъпленията в сметката след публикуването на темата за Габи и тук при вас!
След малко ще ги актуализирам в сейвдарина.

Бъдете здрави , мили майчици!
 newsm51 newsm51

# 9
  • София
  • Мнения: 2 896
Браво вече има:

8 098.71 лева
500.00 Euro

тоест общо
4640 евро

Продължавайте да разпространявате молбата!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 896
Пуснах молба по отчетните теми в Родени през 2004, 2005, 2006 и 2007.

# 11
  • Мнения: 1 666
Помогнах с малко за съжаление, но от сърце! Дано детенцето се излекува, а споменът да бъде забравен дори и от родителите!  Praynig Praynig Praynig

# 12
  • Мнения: 1 541
Браво, мами!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Паричките стават повече!!! Дано успеем бързо да ги съберем  Praynig

Гуш, браво за отчетните  Hug Давайте идеи къде още да търсим дарители!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 029
Пуснах молба по отчетните теми в Родени през 2004, 2005, 2006 и 2007.
Не се прави така!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 896
Съжалявам, но не се сетих за друг начин да разпространя молбата и тя да стигне до майки, който влизат САМО в отчетните си теми.

Съжалвам също, че натоварих сървъра с още 40 постинга постинга. Дано не са проблем.

Още веднъж, съжалявам, и очаквам да ми кажете как да процедирам друг път.

# 15
  • Мнения: 228
Защо да не се прави така? Аз също разбрах за детенцето единствено от постинга на Гуш в нашата отчетна тема... иначе нямаше как да помогна, защото не бях информирана.

# 16
  • Мнения: 4 422
Малко и от мен. Сумата не е голяма и вярвам ,че ще се събере.Дано оздравее и спомен да не остане от болестта  Praynig

# 17
  • Мнения: 1 541
Доста майки влизат само или предимно в отчетните си теми и няма друг начин да научат за тези деца освен по този начин. Съгласна съм, че може да бъде видяно като "спам" от модераторите, но все пак става въпрос за живота на едно дете, което се нуждае спешно от помощта на всеки един човек, а не за безсмислен или личен апел/ реклама!
Аз бих направила същото като Гуш, макар да е неправилно, съжалявам! В нашите теми често се пускат такива съобщения и никой не е имал нищо против до сега.
Ако има начин да се качи и Габи горе при информацията за другите дечица би било от голяма помощ  Praynig

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 14:12 от *MILADY*

# 18
  • Мнения: 721
В този дух - видях го от отчетните, прочетох и изпратих и аз нещо. Не мисля че е спам.

 Praynig Praynig Praynig коледна молба да се излекува Габи и да няма повече болни дечица по света

# 19
  • Мнения: 373
Аз случайно влязох в клюкарника и видях темата.Преведох парички. Господ да даде сили  на малката чаровница да оздравее и да се радва на безгрижно детство! Praynig

# 20
  • Мнения: 60
Габче вече има  15 360.01 лева и 1 200.00 Euro в дарителската си сметка. Ще успеем!

# 21
Тъкмо гледах по новините призив от майката на детенцето, обаче докато запиша сметката, минаха на друг материал.
Добре, че сте пуснали номера на сметката тук, момичета!! Ще преведа колко мога, за съжаление не много...

# 22
  • Мнения: 168
И аз преведох парички. Не са много, за съжаление, но все пак е помощ. Капка по капка - вир става. Много сме, силни сме! Ще успеем, знам!  Нека Бог даде сили на малката кукличка и семейството й и този кошмар скоро да бъде само лош спомен, а усмихнатото личице на детенцето - всекидневие!  Praynig Hug

# 23
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
добре, но да сложим темата в подписа нали може!? а върви ли горе в новините при другите деца?
дали детенцето и родителите и имат нужда от помощ като идат в Мюнстер?

# 24
  • Мнения: 60
дали детенцето и родителите и имат нужда от помощ като идат в Мюнстер?
Ще трябва помощ, да. Имаме една "ятачка" в Мюнстер, но тя е с малко бебче, така че не са излишни още помощници  Grinning

ПП Гъбка ще е там по-малко от месец - ангажиментът няма да е дълъг.

# 25
  • Мнения: 179
Пратих,пожелавам на малкото слънце бързо оздравяване и нека Дядо Коледа донесе много щастливи мигове на цялото семейство ! Пожелавам ви скоро да се похвалите с най-добрата новина - Габи е здрава!!!

# 26
  • Мнения: 60
Ето я малката смехурка - http://www.youtube.com/watch?v=Ut1ndMJRtbI

# 27
  • Мнения: 1 541
Надявам се репортажът от тази вечер да допринесе сериозно за постъпленията в сметката на Габка  Praynig
Добре е, че се излъчи и също така се надявам, че хора, които може и да не обръщаха внимание на писмата ни до сега (заляхме с тях доста фирми, че някои и по два пъти, но като гледам предимно от частни лица са даренията въпреки всичко  Confused )- след тази вечер ще направят нещо!
Времето не е никак много и само мога да се моля набирането да върви с тази скорост  Praynig

# 28
  • Мнения: 2 652
Ох, мъничка душичка! Веднага след празниците ще преведа и аз. Дано не е късно!

# 29
  • Мнения: 4 138
ще пуснем при немските мами информация.

# 30
  • Мнения: 908
ще пуснем при немските мами информация.

 Hug

# 31
http://www.save-darina.org/

Благодарим ви от името на родителите на Габи и от наше име за подкрепата и за това, че дарихте с толкова любов и надежда малкото дяволито момиченце!

  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 652
Ох, мъничка душичка! Веднага след празниците ще преведа и аз. Дано не е късно!
Пуснах още днес парички. Дано скоро се събере цялата сума и всичко да е наред. Пожелавам на Габи новата година да е много успешна за нея. Да е жива и здрава!

# 33
  • Мнения: 908
Вижте линка, който Макарена е дал Simple Smile Парите за Габи вече са събрани  Hug
Тази вечер в централната емисия на Календар ще дадат   bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 2 896
Браво!!! Дано се оправи малкия хайван!

# 35
  • Мнения: 2 353
  Страхотно! Дай Боже все така добри новини!

# 36
  • Мнения: 353
Момичета,току що дадоха репортаж за Габи по Нова,днес е преведена цялата сума от едно единствено семейство и обещават че поемат всички разходи за следоперативния период.Какво по хубаво.Не е нещо което не знаете,но не можах да се стърпя да не изразя радостта си от това че е помогнато на още едно мило детенце.Успех на малката сладурана и на семейството й.

# 37
  • Мнения: 1 541
Господи, надали съм чувала по- хубава новина от тази!!!! Не мога да спра да плача от щастие!!! Габи заслужава своето Коледно чудо повече от всеки друг  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Къде мога да гледам репортажа, защото го изпуснах  Praynig

# 38
  • Мнения: 2 035
Браво на това семейсто, евала, да са живи и здрави! Ето Коледа е и чудеса се случват!   bouquet
Сега Дай Боже малката сладурка се оправи! Praynig

# 39
  • Мнения: 60
Толкова съм щастлива, че дядо Коледа донесе на малкото бонбонче най-важния подарък! Сега остава мъничка да понесе още няколко химиотерапии и да се молим операцията да бъде успешна  Praynig

В сметката на Габи има  57 839.51 лева и 1 400.00 Euro

Може би ще е добре Мамма или Милади /ако има възможност за редакция/ да сложат червен текст в началото, както в темата за Симонка, че кампанията е приключила.

Благодаря ви, майчета! Благодаря ви от името на майката и таткото на Габче и от екипа на save-darina! За къде сме без вас  Heart Eyes  bouquet

# 40
Господи, надали съм чувала по- хубава новина от тази!!!! Не мога да спра да плача от щастие!!! Габи заслужава своето Коледно чудо повече от всеки друг  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Къде мога да гледам репортажа, защото го изпуснах  Praynig

По принцип тук, но още не е качена последната емисия - http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=800&bm=2

Когато я качат, ще го сваля и ще дам линк към него. Поздрави!

# 41
  • Мнения: 1 541
За жалост аз не мога да си редактирам първия пост, така че ще трябва да помоля модераторите да го направят!

Макарена,   bouquet

# 42
Ето и репортажът за Габи, който ти обещах -  http://www.youtube.com/watch?v=LVDNFaU5IkU

# 43
  • Мнения: 728
Ето че има истински хора! Peace
Много се радвам за Габи и семейството й. Hug
Евала на такива добри хора като дарителите! Peace

# 44
  • Мнения: 69
Много се радвам,че се събраха на време парите.
Току що раzбрах,че габи ще бъде лекувана в Университетска клиника Мюнстер. Аz живея в Мюнстер,така че ако нещо трябва да се направи_ да се посрещнат хората,да се настанят,пък дори и преводач или нещо друго,моля пишете ми. В Мюнстер живеят много бг,така че ще се органиzираме и ще помогнем както можем.

# 45
  • Мнения: 60
Много се радвам,че се събраха на време парите.
Току що раzбрах,че габи ще бъде лекувана в Университетска клиника Мюнстер. Аz живея в Мюнстер,така че ако нещо трябва да се направи_ да се посрещнат хората,да се настанят,пък дори и преводач или нещо друго,моля пишете ми. В Мюнстер живеят много бг,така че ще се органиzираме и ще помогнем както можем.
Чудесно! Ще ти пиша на лични, когато стане ясна датата на заминаването   bouquet

# 46
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Страхотна новина, разплаках се, като разбрах (тук от темата, не съм гледала репортажа). Браво на семейство Арабаджиеви! Дано хората като тях стават все повече! Hug

# 47
  • Мнения: 4 514
Преди малко прочетох във вестника за семейството, дарило сумата! Поклон, само това мога да кажа! Дано има повече бълагри като вас, мили хора, които могат да дарят пари и искат да го направят! Дано и операцията е успешна и Габи се възстанови! Ето такива новини искам да чувам на празници!  Hug  Hug

# 48
  • Мнения: 1 666
А аз чак сега разбирам хубавата новина! Поклон пред тези хора! И дано Габка се оправи напълно! Praynig

# 49
  • Мнения: 4 138
свалям шапка на дарителите. господ да ги благослови.

# 50
  • Мнения: 977
Да са живи и здрави дарителите!!!

И дано се намират повече добри хора като тях!  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 426
страхотна новина!!!!!!!!!!!!!

# 52
  • Мнения: 1 526
Имало добри хора!!! Евала на дарителите!
Дано, дано операцията мине успешно и безпроблемно и сладката Габи оздравее!

# 53
  • Мнения: 60
Бебе Габче се разболя от гнойна ангина  Sad Не е необичайно, предвид тежката предоперативна химиотерапия, но ще забави заминаването й.
Вторият блок химиотерапия трябваше да започне на 08.01. Сега е отложен за 16.01. Лекарите се надяват дотогава да овладеят възпалителния процес с антибиотици.

Ееех, какво ли не й се стовари на малката душичка...

# 54
  • Мнения: 168
И това ли трябва да изтърпи малката кукла....Дано се оправи по-бързо и да може да се продължи лечението й! Дано съвсем скоро ВСИЧКО при нея си дойде на мястото!!! А с операцията какво стана, мина ли?  Да се оправя по-бързо й желая!!!

# 55
  • Мнения: 60
А с операцията какво стана, мина ли?
Не, все още не е започнала.  Sad
Трябва първо да преминат през предоперативната химиотерапия, която се оказа много тежка. Но трябва, защото благодарение на нея има шанс да й се запази едното бъбрече.

# 56
  • Мнения: 977
Миличката Габи!

Стискам палци бързо да се излекува от ангината и по-скоро да идва ред на операцията, която, сигурна съм, ще премине успешно!  Hug

# 57
  • Мнения: 168
Някой има ли информация какво става с детенцето? Кажете, че е по-добре, моля ви  Praynig

# 58
  • Мнения: 60
Някой има ли информация какво става с детенцето? Кажете, че е по-добре, моля ви  Praynig
Габи се справя, макар и трудно, с тежката предоперативна химиотерапия. Много се проточи  Sad Много повече от очакваното, защото организмът й вече се претовари от толкова химия (от август е на химиотерапии) и трябва да се изчаква след всеки блок да се вдигнат показателите. Налагат се кръвопреливания, често се разболява...

Но вече са на финала. Остава им само още един блок химия! До края на месеца трябва да почне. Вливането е 1 седмица. После правят отново томографии, веднага ги изпращаме с куриерска фирма в Мюнстер и оттам насрочват дата за приемане. Планът е до 10-15 март да са заминали. Но това е планът, а какво ще стане в действителност ще видим.

И накрая една мноооооого хубава новина. На последния преглед с ултразвук туморът на едниния бъбрек (онзи, който е борбата да бъде спасен), толкова е намалял, че не се вижда! А беше 6 см.!
Сега разбрахме защо лекарите в Мюнстер така настойчиво изискаха тази тежка химиотерапия. Те дадоха подробната схема, по която да й се проведе предоперативната терапия, след като се съвещаваха няколко пъти по нейния случай.

Бори се бебето ни... И дори е намерило време да проходи!  Sunglasses

# 59
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Браво на мъничето! Дано понесе последния курс по-леко и резултатите след това да са добри! Praynig

# 60
  • Мнения: 2 652
Мамина душичка мъничка!

# 61
  • Мнения: 977
Ох, как ме зарадва с тази добра новина, рибке!

Дано малката Габи не се разболява и всичко протече, както е по план.

Пък скоро да намери и време да се порадва на деството си!  Hug

# 62
  • Мнения: 1 541
Това са наистина чудесни новини! Аз от доста време се чудя какво става, но не ми беше удобно да пиша отново на родителите.....

Стискаме силно палци да няма сериозна проблеми и никакви забавяния и скоро да могат да заминат!

Чудесна, чудесна новина!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 69
Ей че хубави новини. Браво на малкото слънчице и все такива хубави неща да се чуват

# 64
  • Мнения: 168
Ох, най-накрая нещо хубаво!!! Дано по-лесно понесе и последния курс, да й поукрепне малко поне имунната система, да не се разболява и  да заминават да  осигурят на сладураната щастливото детство, което заслужава!!!! Господи, дано всичко мине без усложнения и без отклонения от плана!  Praynig











# 65
ГАБИ вече си е у дома.приключи и последната химиотерапия.сега чакат на 17.03 да и направят скенер и след заминават за Германия.малко и вяха паднали показателите но това е нормално след химиотерапията.между всичко това Гъбка проходи.

# 66
  • Мнения: 977
Ох, милото детенце!  Hug
Нетърпеливо да опознае живота. Wink

Радвам се, че Габи вече си е у дома. Надявам се от тук насетне да чуваме само добри новини!


Кураж Габи! Кураж мили родители!

Ако можем да помогнем с нещо...  Peace

# 67
  • Мнения: 721
Много  ми е мъчно за мъничкото слънчице, въпреки тежкото химо е намерила силички да проходи.

Моля се за нея Praynig Praynig

# 68
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Бори се бебето ни... И дори е намерило време да проходи!  Sunglasses
ох, на леля Гъбката!! Crazy

# 69
  • Мнения: 144
Започна нова кампания за Габи ( http://www.save-darina.org/content/view/452/110/ ).

# 70
  • Мнения: 721

Да, гледах я по телевизията и търсих темичката за повече информация

# 71
  • Мнения: 144

Да, гледах я по телевизията и търсих темичката за повече информация

Следи и форума за Габи в "Сейв дарина" ( http://www.save-darina.org/component/option,com_joomlaboard/Item … showcat/catid,55/ ). Дано парите да се съберат по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт