Средата ни е...

  • 2 626
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 932
...чужбинска!!!
Интересно ми е какви са приятелите ви в страната, в която живеете newsm78
Уточнявам, нашенци, чижбинци, разни...

Пускам и анкетка...

# 1
  • Мнения: 7 091
В интерес на истината повечето са чужденци( не само американци), но имаме и няколко приятелски семейства българи, с които си общуваме. Peace

# 2
  • Мнения: 7 914
предимно чужбинска Peace

...
 и семейна Mr. Green

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
...чужбинска!!!
Интересно ми е какви са приятелите ви в страната, в която живеете newsm78
Уточнявам, нашенци, чижбинци, разни...

Пускам и анкетка...

първа опция, имам по сте4ение на обстоятелствата наоколо няколко смесени двойки

# 4
  • Мнения: 1 062
Срещаме се с хора разни Mr. Green Имам си и българска среда, разбира се, но контактуваме с хора, които ни харесват, без значение националността. Пъстричко ми е обкръжението Laughing

# 5
  • Мнения: 3 521
Чужбинска.

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
в къщи сме, но средата е 4ужбинска!

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Последна опция.

# 8
  • Мнения: 1 049
Първата опция, къде по избор, къде по стечение на обстоятелствата . Peace

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 10:50 от Zai4enze

# 9
  • Мнения: 3 241
Ние се виждаме с различни хора, но все пак повече французи и българи Simple Smile
Аз преди, по време на следването си, имах повече контакти с хора от различни държави, което сега ми липсва  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 132
Чужбинска. Приятелите ми са главно холандци. Нямам приятели българи, но не умишлено, а просто където живея не съм срещнала такива, с които имам сходни интереси, а само това, че са българи не  ги прави автоматично  приятели.

# 11
  • Мнения: 1 567
Със всякакви хора си контактуваме. Контактувам и харесвам хората, които ми допадат по виждане за живота, по интереси, а не по националност....
Имам много добри приятели чужбинци, също така и българи.

# 12
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
между другото, според мен въпросът е греШно зададен. може би трябваШе да е "местна" на мястото на "4ужбинска". Щото те хората не са в 4ужбина, ние сме "4ужбинците"  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 6 390
предимно чужбинска - смес от местни и други чужденци живеещи тук
Българи  - малко но пък супер - в повечето случай

# 14
  • Мнения: 6 167
Чужбинска, хомогенна италианска. Не съм виждал ' жив българин' по тези географски ширини аз.
Познавам и една румънка, която работи при нас. С нея си говорим за кисело зеле, пържоли и сърмички.

# 15
  • Мнения: 764
4ужбинска,т.е. местна Peace

# 16
  • Мнения: 141
Средата ни е изключително чужбинска, т.е. не-българи.
Българските контакти липсват, за съжаление. 
Както някой сподели, общите интереси са определящи при избора на среда, а не националността.

# 17
  • Мнения: 2 379
Гласувах с първа опция.
Хората около нас са италианци и швейцарци.
 Simple Smile

# 18
  • NL
  • Мнения: 520
Гласувах с последната опция,защото това най-добре отговаря на ситуацията.Имаме познати и българи,холандци и от други националности но са много малко на брой и се виждаме изклЮчително рядко.Като цяло живеем доста затворено.

# 19
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Гласувах с пред последната опция.
Не ме интересува толкова националността отколкото дали са интересни хора и дали ще си допаднем за компания

# 20
  • Мнения: 1 550
Срещаме се с хора от различни националности. Познатите и приятелите на половинката са предимно холандци, а аз имам както холандци, така и чужденци в обкръжението си. Покрай форума се запознах и с други бг мами Wink и сега се виждаме редовно.

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Холандци, но имам две близки приятелки от Словения и Чили. Познавам 3 българки, които са наблизо, но не ни остава много време да се видим..... Sad

# 22
  • Мнения: 2 195
С това отговарям : Предимно с българи си хортуваме

Нямам приятели холандци . Опитвам се да си създам такива сред колегите , но много трудно се получава , сигурно , заради възрастовата граница  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 072
Имам добри приятели бьлгари, не са много, но ми стигат.
Изненадва6то добри контакти се полу4иха от няколко запознавания с местни по градинките , додето децата играят. С две думи имам познати италианци, но приятелите са ми БГ.

# 24
  • Мнения: 2 952
   Изключително чужбинска.....не   срещам тук с никакви българи, ама никакви.....Не    го казвам за лошо или добро , ами като факт. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 475
Kонтактувам с хора, които ни допадат, без значение националността.

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
С това отговарям : Предимно с българи си хортуваме

Нямам приятели холандци . Опитвам се да си създам такива сред колегите , но много трудно се получава , сигурно , заради възрастовата граница  Rolling Eyes

Напълно те разбирам и да не си внушиш, че в теб е вината ( доста често навяват такива мисли). И при мен е така и е наистина от възрастовата граница. А и ние сме преживяли толкова много, докато повечето от тях са били от бебета до сега галени с перце ( нищо лошо в това, но житейският им опит е много малък и прави разликите огромни). Казват, че да се сприятелиш и опознаеш колеги трябват 2 години..... Thinking

# 27
  • Мнения: 3 388
Контактуваме предимно с италианци. Имаме и много приятелски семейни двойки - смесени бракове - италианец - швейцарка, италианец-американка и само 1-2 семейства италианец-българка, с които поддържаме по-тесни контакти.

# 28
  • Мнения: 2 195
С това отговарям : Предимно с българи си хортуваме

Нямам приятели холандци . Опитвам се да си създам такива сред колегите , но много трудно се получава , сигурно , заради възрастовата граница  Rolling Eyes

Напълно те разбирам и да не си внушиш, че в теб е вината ( доста често навяват такива мисли). И при мен е така и е наистина от възрастовата граница. А и ние сме преживяли толкова много, докато повечето от тях са били от бебета до сега галени с перце ( нищо лошо в това, но житейският им опит е много малък и прави разликите огромни). Казват, че да се сприятелиш и опознаеш колеги трябват 2 години..... Thinking

С повечето дори нямам никакво желание  ooooh!  Не мога да се примиря с бисквитката с кафето , или допълнителната уговорка - за колко човека е вечерята  Rolling Eyes  Аз съм спонтанна и купонджийка , холандците не са  Crossing Arms

# 29
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
mimkata,
Това щях да ти напиша, че ти обичаш даден начин на веселене, но те не. Между впрочем, и аз н съм от купонджийките ( значи не е от националността).
А това, че нямаш желание хората го усещат ( не знам дали сте учили за този ефект от нашите мисли и държание, които оказват влияние върху другите, без да го изкажеш с мисли) и може също да оказва влияние....Но е трудно, без съмнение.

# 30
  • Мнения: 1 761
Много трудно ми е да дам само един отговор, но все пак-общуваме с всякакви хора.
Единствените холандци,с които общувам са мъжа ми и свекитата.По едно време много исках да срещна сбебподобни тук, но не се получи и май вече и не искам.
Имам много приятелки българки тук,  както и бразилка,рускини,германка,французойка,англичанки (няколко),филипинка,индийка,румънка,испанка,полякиня,туркиня.Всичките са много мили и възпитани,холандския начин на живот им е доста чужд,събираме се понякога на обяд,понякога водим и децата си да си играят.
Но радко ходим семейно на гости.Понеже мъжа ми доскоро много работеше.От февруари обаче е на нова работа и от сега съм му подготвила програма за социални контакти.

# 31
  • Мнения: 3 932
С това отговарям : Предимно с българи си хортуваме

Нямам приятели холандци . Опитвам се да си създам такива сред колегите , но много трудно се получава , сигурно , заради възрастовата граница  Rolling Eyes

Такава май е тенденцията и при нас, само дето тук в канадско, бг не липсват (за добро или лошо както беше писал вече някой). Най-добрите ни приятели са бг, софрите ни са бг, ракйиката и тя...просто така се получава по  естествен начин (естествен подбор, да не кажа), не е проява на някакъв криворазбран национализъм...и езиците им говорим, не е като да не се разбираме.

В работата  колегитете са  местни и имигранти (един вид, разни хора, разни идеали), всичко е ок, като ходим някъде ''фирмено'' е купон, веселба голяма по партита и пр., но с никой не сме се събирали извън работата (само с една колежка, ма тя е бг, та не се брои Wink

С една дума, извън работно време, средата ни е българска (пак за добро или лошо)
Може пък и да е функция от времето... Crossing Arms

# 32
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
... предимно "чужбинска" (това и отговорих).
Единстевните българки, с които се виждам, са парижките БГ-мами.  Wink

# 33
  • Мнения: 69
Горе долу 50 на 50 германци и българи

Общи условия

Активация на акаунт