Епилепсия - тема 3

  • 45 702
  • 408
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 035
Момичета, една докторка(невролог) от Бургас, д-р Весела Петкова(преди -Атанасова), ми писа, че по всяко време можем да й пишем на е-мейла: a_vesela@hotmail.com  с въпроси, с радост ще ни отговаря. Помолих я да пише във форума, но тя каза, че е ангажирана и няма време...но пък мейла си го отваря всеки ден  Simple Smile Хайде момичета, пишете на докторката...обяснете й за вашите и на децата ви, диагнози ....и тя ще ви даде още едно лекарско мнение. Peace

# 16
Честита трета тема. До сега не съм писала но прочетох всички коментари в предните две теми. Синът ми е на 5 години. Диагноза точна нямаме-метаболитно заболяване под съмнение , но иначе гърчове си имаме, в момента пием сабрил и доста намаляха. Невролога каза малките пристапи да не ме претесняват големите са страшни но аз се притеснявам. Малките пристъпи представляват еднократно повдигане нагоре на ръчички и крачета и отмятане на глава. Като при синдром на уест, но след такъв пристъп детенце плаче и не знам защо, дали изпитва болка или просто не разбира защо му се случва и се плаши. Той не говори и не може да ми каже как се чувства какво испитва и това всъщност най много ме тормози. Ако някой знае какво изпитва при такъв пристъп моля кажете ми. Благодаря ви много.

# 17
  • Мнения: 3 540
patrik i niki,писах ти нещо на лични.
Но това ,което го описваш е типичен Уест и при тия пристъпи има болка ,като удар от ток ,затова детето плаче.
А не зная кой лекар точно ти е казал ,че малките пристъпи на са страшни.
При нас на глед пристъпите са почти невидими за оклните .но при тях се обхваща целия мозък,затова се наричат генерализирани.
Има ли епи пристъп,независимо как е изразен е лошо!

# 18
Честита нова тема и от мен.Адриана-2 защо не опитате да обращате къпането на игра?Опитайте да му отвличате вниманието с нещо интересно.И постепенно го приучете да не се страхува.Първо с крачето,рачичката да плиска.Направете от къпането игра.Аз така научих дъщеря си да излиза да ходи на вън без да прави пристъп.Пеехме песни,марширувахме и бавно постигнахме резултат.Това е моя съвет.

# 19
  • Мнения: 199
Здравейте и моята дъщеря имаше много голям страх след вторят припадък и не искаше дори да излезе от спалнята и по-точно от леглото.Много беше изплашена и мислеше че ще падне и няма да усети и беше някакъв ад.Потърсихме психолог и поподнахме на много добра жена която има опит с децата и сега малката няма проблем с излизането на вън и ходене на училище.

# 20
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Здравейте! Днес и аз и синът ми имаме рожден ден  Simple Smile така че да почерпя  Laughing

# 21
  • Мнения: 410
Ферара! Честит рожден ден! Да сте здрави, обичани и усмихнати!
 Тедка, тази лекарка по- скоро може да ни обърка от колкото да помогне!

# 22
  • Мнения: 199
Честит рожден ден и нс двама ви! Бъдете живи и здрави! newsm59 nbirthday  party023 nbirthday newsm59

# 23
  • Мнения: 474
Ферара ,честит рожден ден и на двама ви newsm59

много здраве,щастие и много обич и късмет в живота ви желая. nbirthday  bigdance2

# 24
  • Мнения: 3 098
Ферара,4естит рожден ден!Желая ви здраве,вси4ко най_хубаво,много сбъднати ме4ти и успехи и приятно прекарване на двойният празник!  bouquet

# 25
  • Мнения: 16
Здравейте мами!Имам добра новина,ходихме при др Христова и ни каза че на малката нищо и няма за щастие,оказа се друго но за щастие не е нищо страшно!Отново ви благодаря за подкрепата и съдействието което ми оказахте! Hug

# 26
  • Мнения: 3 540
Сара 15,това са добри новини!
Да сте живи и здрави!  bouquet

# 27
Здравейте мами!
Аз съм нова, но чета отдавна.Моето момченце е на1г и10 м
Има симптоматична епилепсия.ЯМР показа комплексна мозъчна аномалия.ЕЕГ регистрира тонично-клоничен пристъп който аз изовщо не забелязах.По-късно видях детето даизпъва ръчички и да извива главата и погледа нагоре но не като при ЕЕГ-то.
Започнахме с ривотрил и вит В6.Включихме депакин от който се разсипа да повръща.Спрях го.След 20 дена започнахме трилептал
Пихме го 5месеца през които на 20 дена той правеше гърчове и влизахме в болница на манитол.На 19 януари направи единичен гърч не серия както преди това.От тогава гърчоветестанаха по 1 ,2 не ходихме на манитол повече защото нямало смисъл,но започна следната програма-гърч,4-5 дни спане,рев и ядене,2 дена нормални ,3дена отказ от ядене  и почти никакво спане
в добавка превъзбуда, което довеждадо нов гърч.Така сме и до днес.Междувременно в края на февруари си грабнах детето и отидох при доц. Божинова.Там ни приеха за изследвания.Правихме видео ЕЕГ.Заключението е миоклонична енцефалопатия но без типични хипсаритмия и burst-suppression-не зная какво е това.Сменихме трилептала с  кепра и радедорм.Доц. Божинова оспори някои неща от ЯМР.Каза че трябва втори резонанс на 2 годинки.Нашата програма си е същата 1 месец след новото лечение.Ако някой е видял подобна картина моля да ми пише.Иначе имаме и куп други изследвания но какво от това.

# 28
  • Мнения: 199
Здреавей jordanka , съжалявам че поводът да се запознаем е този, но добре дошла при нас.Регисрирай се  за да може да получаваш повече съвети и помощ от съфорумците, може някои да иска да ти пише и на лични.Надявам се детенце да се оправи  Hug

# 29
Вече се регистрирах но не ми разршава да си ползувам името.Нова регистрация ли да си направя?

Общи условия

Активация на акаунт