Натоварват ме почивните дни и празници

  • 3 644
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте!
 С нетърпение очаквах почивните дни,малко да си почина от работата и други ангажименти, да бъда с децата си.Но в момента се чувствам на ръба на нервна криза.Изобщо не мога да се отдам на така чаканата почивка.Постоянно готвя,чистя,децата все недоволни,едно искало едно ,другото друго,трето му скучно.Само вървят подире ми и мрънкат че няма какво да правят и т.н. #Cussing outНаправо издивявам, едни нерви ме тресат.Малката ме буди в 6ч.,поне да можех да се наспя Cry
 Май вече с нетърпение чакам да свършат празниците и да тръгна на работа.И всички по училища,градини Embarassed
 Чудя се дали има и други като мен ,или аз нещо не съм в ред?

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 10:01 от Vqqra

# 1
  • Мнения: 9 865
Според мен съвсем си в ред. Нормално е това, което ти се случва.
На мен най-неприятен ми е кръговратът готвене-миене-чистене и пак отначало...
Ако можеш давай го по-лежерно! Ако можеш, щото аз не мога.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм така. Къщата не може да си види изчистена и оправена, колкото и да се старая. Дребните са като хуни.
Тъкмо сготвя и яденето се изяде и пак трябва да готвя. Пералнята и съдомиялната почти не ги изключвам и все чакат да бъдат заредени.
Аман от почивни дни! На работа е много по-спокойно Tired

# 3
  • France
  • Мнения: 726
И при мен е така.... вечният кръговрат готвене-чистене-гости ....

# 4
  • Мнения: 5 577
при мен е по-добре

детето е само едно, все е у бабите си (отпуска са). наготвили са ми и са ми пратили за 3 дни ядене.  Heart Eyes

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
при мен е по-добре

детето е само едно, все е у бабите си (отпуска са). наготвили са ми и са ми пратили за 3 дни ядене.  Heart Eyes
Вергилийо, срам да нямаш, да знаеш  Crossing Arms

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Като ми писне, зарязвам всичко и релакс  Peace
Да се спасяват поединично.

# 7
  • Мнения: 127
И аз съм така издържах 4 дена . Днес извиках гледачката  на детето и макар да нямам работа дойдох в офиса , пия си кафето и си почивам  :: Омръзна ми 4 дена слагане и вдигане на маси , пускане на 100 прахосмукачки на ден и мрънкане на дребния .По-добре да се разтоваря малко днес и следобед като се прибера да се чувствам заредена с енергия .

# 8
Не си сама. Вчера вече си мислих,че съм направо отвратителна.Предавам лошото си настроение и на другите. Но няма как, като мъжа пред тела чака да яде, детето иска с мен да си играе.Направо изпуших, та хубаво се поразвиках, но каква е ползата...

# 9
  • Мнения: 2 556
Ох, и аз съм от тези, които почиват само защото децата си имат баба. Жената само чака да дойде ваканция и постоянно пита: "Кога ще докарате децата?" Къщата си я изчиствам точно за 2 часа, децата не са там да разхвърлят и повече не се занимавам. Въобще признавам, че имам голям късмет, сигурно незаслужено, ама на мен се е паднал  Embarassed

Отделно, че аз и работя почти всеки ден през празниците и няма как да се занимая с целодневното гледане на децата и с готвенето така или иначе.

# 10
  • Мнения: 2 000
И аз съм така. Чакам с нетърпение утрешния ден, когато ще съм на работа Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 761
Аз пък ви се чудя защо не хванете мъжете си да ви помагат?В крайна сметка тяхната функция не е да стоят пред телевизора,а да помогнат-дори това да е да се позанимаят с децата или да ги изведат на разходка.

П.С.Моят мъж готви за Коледа.Помоли ме да му помогна само с украсата на чиниите.Много добре се справи и аз си починах, но предварително се бяхме разбрали,че по празниците готви той, аз си почивам.През останалото време, аз поддържам къщата-готвя,чистя, а той ходи на работа.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щото върши работата през пръсти. Чудя се нарочно ли го прави Thinking

# 13
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И аз това щях да питам - ти мъж нямаш ли? Да хване децата и шейната и хайде навън. Или да спретне едни пържоли набързо? Що така, бе, хора - я вземете си организирайте и мъжете малко да свършат нещо - все пак и децата, и къщата са и техни, нали? Както всеки сам си го направи, така ще бъде. Е мъжът вършел работата през пръсти - ми много важно, значи ще е изчистено през пръсти, или сготвено през пръсти.  Един път така, втори път така, на третия ще се научи. Аз да не съм се родила научена да готвя и чистя - не съм, значи  и той може. Виж за недоволството на децата рецепта нямам, там всеки се спасява поединично.  Grinning 

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абе докато се навие да си вдигне задника от дивана, пък да му приготвя всичко и да му обясня как... и после като видя резултата и като ме хванат лудите, че и се скараме... та айде след него всичко наново... Tired Не че не го юркам, но по-лесно ми е аз да свърша работата.
А майка му много обича да ми казва в негово присъствие "Няма смисъл да се ядосваш, това е женската орисия" Close

# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
При такова мощно рамо от майка си, как де не си пасува с чиста съвест?
За работата през пръсти - ако не иска да се научи, защото смята, че не му е работа, и 100 пъти да го прави, пак ще е през пръсти. Или ще сумти през цялото време, или ще се опитва да вменява вина у жена си (че чуждите жени всичко правели, а тя не ще), или ще преглътне хапа, но после ще си го върне при удобен момент. В най-добрия случай ще използва намалението, че после жена му ще оправи щетите като дойде нормалния делничен живот.

# 16
  • Мнения: 581
 Според мен положението е както сам си го направиш.Изобщо не си давам зор, не съм готвила кой знае колко, гости не съм канила. С мъжа ми си поделихме приготовленията за празниците и ни остана време за разходки и почивка.Детето си е вкъщи и помага доколкото може.

# 17
  • Мнения: 2 584
мда, аз пък по празниците съм на работа от 8.00 до 20.00 та чистенето и готвенето е след като се прибера

# 18
  • Мнения: 1 771
Рени, аз си мисля, че трябва да си малко непукиз.
Той и за това прави през пръсти нещата защото знае, че ти ще свършиш всичко. Остави го така няколко пъти и като види, че приемаш нещата такива ще почне да се старае.
Мисля, да ли като го похвалиш за "добре свършената работа" няма да има някакъв положителен ефект.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз 4 дни готвя, чистя, зареждам съдомиялна и пералня. Имам и гости и нещо ми дойде в повече май напрежението. Никой не ми пречи ама 5 човека да се моткат в гарсониерата 4 дни нещо не ми подейства добре.

# 20
Ние ходим все още при бабите,които организират всичко и празника е весел и безгрижен за мен.Най-добър вариант ми се вижда да се отиде семейно някъде,за да я няма тази хамалогия-готви,чисти...

# 21
  • Мнения: 4 965
Според мен положението е както сам си го направиш.Изобщо не си давам зор, не съм готвила кой знае колко, гости не съм канила. С мъжа ми си поделихме приготовленията за празниците и ни остана време за разходки и почивка.Детето си е вкъщи и помага доколкото може.


В това мисля, че е истината. Сгрешила си с оставането вкъщи.
Последните седмици така съм организирала празниците, че и на мен да ми е лесно и приятно, и децата да се забавляват, и половинката да е доволен.
Още от миналата събота празнуваме: изкарахме целия ден в МОЛ-а - хапване, пийване, кино, Дядо Коледа, забавления и т.н. В неделята бяхме на гости цял ден. В понеделник вечерта след работа ходихме в КФС. Вторник, сряда и четвъртък аз имах работна среща + офис парти и се прибирах късно по нощите, а мъжът ми и децата се справяха сами. В петък вечер ги водихме на детско парти в клуб и после ги оставихме у нашите, та ние отидохме на заведение с приятели. В събота сутринта ги водихме на детско парти в моята работа, а вечерта имахме гости /единственото шетане, но взехме всичко готово от топлия бар на Билла и само следобед половинката и децата поспаха, че аз да пусна една прахосмукачка/. В неделя сутринта бяхме на парти при бащата на кума ни, целия следобед изкарахме в Джъмбо, а вечерта на гости у кумовете. На 24-ти до обяд наготвихме всичко заедно с половинката ми /за закуска и обяд имаше неща останали от гостите в събота вечер/ и вечерта си спазихме традициите с постните манджи и т.н. /после той изми чиниите, а аз извъртях една пералня/. На Коледа бяхме цял ден у моите родители и вечерта оставихме там децата, за да си починем. Днес бяхме на парти в детски клуб почти целия ден, а сега вечерта хапнахме каквото има.
Утре и на 28-ми съм на работа, та мъжът ми ще се занимава с децата и домакинството.
Просто си починах невероятно добре, находих се по партита и гостита и сега с нетърпение да минат 2-та работни дни и продължаваме с фиестата.
Планирали сме на 29-ти да сме цял ден на гости у негова братовчедка. На 30-ти мъжът ми ще иде с един наш приятел на вилата ни през деня да свършат малко работа, децата ще са у нашите, а аз ще напазарувам за другия ден. На Нова година ще сме вкъщи с кумовете, но ще вземем всичко готово и така ще остане само едно миене на чинии после, но пък се надявам дотогава да съм и с нова миялна, та да няма проблеми. А и на 1-ви сигурна ще сме толкова изморени, че на никой няма да му пука в какъв вид е къщата...
 bowuu

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
братовчедката после да не се включи в някоя от темите за многото гости?  Laughing

# 23
  • Мнения: 192
Аз също като вас се съсипах от готвене и гледане на децата, а моята красавица не спря да ми мели как не сме мръднали никъде как никой не взел децата и прочие. Утре ще търся да пратя децата някъде за ваканцията защото иначе ме чакат 10 дена непрекъснато мърморене.
Като цяло ужасно ги мразя тези празници. Докато тъщата (лека и пръст)  беше жива поемаше цялата организация, сега тази чест се пада на мен защото ... айде не ми се коментира... Хубаво е че го има тоя форум да си изплаче човек болките

# 24
  • Мнения: 5 577
azaf , възхищавам ти се исренно, признах си.  Embarassed

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 727
И аз съм така. Къщата не може да си види изчистена и оправена, колкото и да се старая. Дребните са като хуни.
Тъкмо сготвя и яденето се изяде и пак трябва да готвя. Пералнята и съдомиялната почти не ги изключвам и все чакат да бъдат заредени.
Аман от почивни дни! На работа е много по-спокойно Tired
Все едно аз съм го писала, обаче...тази Коледа беше по-различна, тези почивни дни наистина си починах. Ходихме на гости на едната баба, после на другата, а докато бяхме на гости ние си почивахме, имаше кой да гледа малката. Съответно както се сещате не съм готвила, нямаше нужда и да чистя, защото не си бяхме вкъщи. Вчера вечерта мъжът сготви и поизчисти малко, че покрай кашоните и подаръците имаше малко боклук по земята. Доволна съм Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 312
Vqqra, добре дошла в отбора! smile3555. И на мен празниците са ми "черни". Трима вечно гладни мъже около мен. Помощ отникъде. Между Коледа и Нова година ми е и рожденият ден. Но най-утрепващ е 24-ти. Тогава разточвам тиквеника. Содената питка и всички останали n-брой яденета се приготвят, за да е прясно и топло за Бъдни вечер. В същия ден баклавата + сладкиша за Коледа, а и пържолите потготвям да престоят в марината. Е, днес за капак имам операция пълно разглобяване и чистене на фритюрник. Миялнята втори път се бори с мазнините, а търкането на ръка не се е разминало. Хайде да съм честна: мъжът ми разглоби фритюрника, а на 24-ти големият син се включи да помага като изчисти 1 от 5-те чаши орехи.

# 27
  • Мнения: 4 668
Мъжът ми основно се занимава с малкия , слава Богу  Simple Smile А тези дни все ние ходим по гости ...
Къщата гледам да е подредена , но вече не се впрягам чак толкова и си ми е много добре .
Но напълно разбирам авторката - има моменти , когато просто си мечтая да съм на работа ...

# 28
  • Мнения: 1 541
Щото върши работата през пръсти. Чудя се нарочно ли го прави Thinking
Нарочно е, повярвай !

# 29
  • Мнения: X
Мен спря да ме тресе тая треска - всичко да е тип топ и навреме  Stop
В разчистването включвам всички, ама наистина всички и детето - да си събира играчките, да прибира от миялната, каквото може, да сложи дрехите в пералнята, да сложи чиниите в мивката и подобни.
Мъжът ми си пада малко разхвърлян, за това основно аз разтребвам, но той простира, готви, оправя леглата, пазарува и разхожда детето, защото аз не мога в момента.

Та тъй, на Коледа бяхме при едната баба, на Нова година ще сме при другата. Гости не съм канила - да мъргазувам баш по празниците, не го разбирам. Мога да отида на гости или на заведение, но не и вкъщи.
Щом ми се до почива - сядам на компа, лягам пред телевизора и т.н.
Чистя когато, както мога и това, че понякога ядем готова храна или дадена ни от някоя баба, па макар и не дотам здравословна, не е трагедия.

Днес бях на работа и не ми хареса  Mr. Green значи вкъщи е хубаво!

# 30
  • Мнения: 1 028
Охх камък ми падна от бъбрека помислих си,че съм клиничен случай и само аз недолюбвам празниците Mr. GreenПоради всички изложени по-горе причини,да не повтарям,само дето при нас няма баби,няма свекърви,никой,никога не взема детето,за да излезем поне веднъж със съпруга ми като"бели хора".Общо взето "и сам войнът е войн" Tired

# 31
  • Мнения: 278
Мили дами, пета година се опитваме да имаме бебе. Мечтая за момента в който ще има кой да ми разхвърля из къщи и ще зареждам препълнени перални. Мечтая за весел празник с голяма елха и детенце да дърпа гирлендите и да я събаря. Мечтая за момента в който ще ме натоварват в къщи, отколкото на работа, ще нямеря смисъ да се прибер рано, отколкото да стоя в офиса и да пиша във форума. Весели празници.

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Мили дами, пета година се опитваме да имаме бебе. Мечтая за момента в който ще има кой да ми разхвърля из къщи и ще зареждам препълнени перални. Мечтая за весел празник с голяма елха и детенце да дърпа гирлендите и да я събаря. Мечтая за момента в който ще ме натоварват в къщи, отколкото на работа, ще нямеря смисъ да се прибер рано, отколкото да стоя в офиса и да пиша във форума. Весели празници.

Спокойно! Да е живот и здраве да имате бебе, ще установиш, че нещата не са съвсем като в мечтите преди раждането. На моменти ще е като в черна комедия. Много ще му се радвате, но на n--тия път като настъпиш острото парченце от Лего, ще ти се прииска да скриеш всички играчки; на някой празник детето ще се разболее и изобщо няма да ти е до ядене и пиене, а термометърът ще ти е пръв приятел или понякога няма да ти се иска да се прибираш от работа. А наистина, децата са всичко за нас (само да има кой друг да ги гледа от време навреме).  Laughing Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 312
zorika, от все сърце ти пожелавам много скоро да се сбъдне мечтата ти! Само веднъж в живота си съм била сама (за 2 седмици), свободна от ангажименти, никой наоколо за когото да се грижа. Мечтаех за тази свобода, а на втория ден луднах от скука. Така, че наистина  "ела зло, че без теб по-зло". Стискам ти палци и дълбоко в душата си  вярвам, че ще станеш една от ангажираните мами.

# 34
  • Мнения: 2 131
Аз пък ви се чудя защо не хванете мъжете си да ви помагат?В крайна сметка тяхната функция не е да стоят пред телевизора,а да помогнат-дори това да е да се позанимаят с децата или да ги изведат на разходка.
Разбира се, точно така. Мъжът може поне да гледа детето, все пак то не е само на майката. А иначе по празниците аз съм също късметлийка. На Бъдни вечер гостите си дойдоха с яденето, сервираха, а майка дори изми чиниите. Чак по едно време ми стана неудобно. Такива гости пожелавам на всеки. А на следващия ден бяхме у родителите на мъжа ми.
Към авторката - наистина карай го по-леко, ако можеш. Обясни на мъжа си, че и ти си човек и в един момент и на теб ти "завира чайника".

# 35
  • Мнения: 4 965
azaf , възхищавам ти се исренно, признах си.  Embarassed

 Embarassed
Благодаря.

А и да се похваля - днес свърших доста извънредна работа и на 2-ри шефката ми даде компенсация, та официално обещах на майка ми да си остана цял ден у дома и собствноръчно тогава да почистя вкъщи, защото тя днес ни гостуваше и нещо ми намираше кусури  Mr. Green /ама пък ще пратя децата при баба ми, за да има време да изгледам и някое филмче  Twisted Evil/.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 797
При мен е същото, само дето и аз и мъжа сме на пълни обороти, ама свършване няма. Сами сме, двете деца са във фаса вихър и са най-палавите, които и аз, и всички мои познати са виждали, няма баби и дядовци. По цял ден мием, чистим,играем,рисуваме, прибираме играчки, готвим, приспиваме...това е. Не мига да се опалча от мъжа ми, той е на 100%,както мен, ама кел файда. Но МОЛ,ни дявол спасява работата, просто децата са в две възрасти,коренно различни, няма напасване по никакъв начин. ИСКАМ РАБОТНИ ДНИИИИИИИИИИИИИИИИ! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 37
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Помощ отникъде. Между Коледа и Нова година ми е и рожденият ден. Но най-утрепващ е 24-ти. Тогава разточвам тиквеника. Содената питка и всички останали n-брой яденета се приготвят, за да е прясно и топло за Бъдни вечер. В същия ден баклавата + сладкиша за Коледа, а и пържолите потготвям да престоят в марината. .......
Хайде да съм честна: мъжът ми разглоби фритюрника, а на 24-ти големият син се включи да помага като изчисти 1 от 5-те чаши орехи.

Мила, ти си типичен пример, че е както си го направиш. Що се мориш толкова? Който иска н-броя манджи, да седне и направи поне една. А 1 от 5 не е достатъчно, както не е достатъчно само да се разглоби фритюрника - хваща го мъжо и го оправя от до. На колко години са ти синовете? Щото моята свекърва цял живот е така - тича след трима мъже и май единствено съпруга и го оценява, синовете - хич. В резултат - и двамата очакваха жените им да правят същото. Не знам девер ми как си е наредил нещата, но мъжа ми го научих да помага, а в началото не можеше едни домати за салата да нареже. Тъй че мисли за себе си повече, а така животът ще бъде по-лек и за други две жени по-нататък.

# 38
  • София
  • Мнения: 312
Цвете, големият син е вече за женене, а малкият 5 клас. С мъжа ми се шегуваме, че вместо снаха-отмяна може да ми дойде още едно гърло на трапезата, а защо не и да й пера и гладя  SobСама съм си виновна, ама все ги щадя мъжете.

# 39
  • Мнения: 474
Като чета какво сте писали, сигурно аз съм някакво ненормално изключение.  Laughing С абсолютен кеф си карам почивните дни в къщи, готвя засукани манджи, подреждам масата, играя с малкия с новите подаръци от Дядо Коледа и т.н. Всеки ден идва някой на гости и .... Абе, чувствам се прекрасно!  Laughing Като си помисля, че след няколко дни пак тръгвам на работа и се завърта колелото- ставане рано, яко бачкане, търчане обратно в къщи, шофиране в идиотските задръствания, като се прибера скапана вечер синът ми се лепва за мен и така докато си легне, после бърза претоплена вечеря, 3 приказки на кръст с мъжа ми, миялна, пералня до посред нощите... Много ми харесват празниците! Е, най-ми харесват като сме някъде на почивка, но и в къщи е супер! И най- накрая пак имам време да вляза и да разгледам форума  Laughing

# 40
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Честно казано, всеки понеделник отправям по една благодарствена молитва, че съм на работа.
А след празници - по две.

И никак, ама никак не се сърдя вече на шефа като ме вика на работа в почивните дни.

# 41
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Цвете, големият син е вече за женене, а малкият 5 клас. С мъжа ми се шегуваме, че вместо снаха-отмяна може да ми дойде още едно гърло на трапезата, а защо не и да й пера и гладя  SobСама съм си виновна, ама все ги щадя мъжете.

Щади ги ти, щади, а те теб щадят ли? И от какво толкоз ги щадиш - нека опитат малко от живота. Дано снахата го ошлайва тоз твоя син, а за малкия има още надежда - от утре му връчи прахосмукачката и го инструктирай, че вече това е негово задължение например. И се погрижи малко и за себе си, ок?

# 42
  • София
  • Мнения: 312
Той и мъж ми все това ми повтаря, ама аз съм си "дефектна". И май няма да се оправя. Даже мислех да пускам тема обратна на "СЬПРУЗИТЕ помагат ли ви в домакинската работа " в смисъл "Жените помагат ли в мъжката работа?". Ама ме е срам, щото като пиша, че аз предимно прекопавам по градината, чистя есента листата, а и се включвам в цепене на дърва, поддържане на котлето , чистене сняг...никой няма да ми каже "Браво", щото не е феминистко smile3503. Иначе и женската работа аз си я върша (от ония съм дето гладят чорапи и гащи)

# 43
  • Мнения: 1 172
Ходете по почивки, дори и за по уикенд. Или пък просто на пикници и разходки в планината. Не е задължително да са скъпи занимания. Всяко отсъствие от дома означава раздяла с чистене/готвене/пране и разнообразие.
Нормално е да се ядосваш по празниците - на всички ви ви е непривично да сте си из къщи и сигурно се надпреварвате в идеи как да си запълните времето. Разбира се, децата винаги правят това, което не искаме Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Той и мъж ми все това ми повтаря, ама аз съм си "дефектна". И май няма да се оправя. Даже мислех да пускам тема обратна на "СЬПРУЗИТЕ помагат ли ви в домакинската работа " в смисъл "Жените помагат ли в мъжката работа?". Ама ме е срам, щото като пиша, че аз предимно прекопавам по градината, чистя есента листата, а и се включвам в цепене на дърва, поддържане на котлето , чистене сняг...никой няма да ми каже "Браво", щото не е феминистко smile3503. Иначе и женската работа аз си я върша (от ония съм дето гладят чорапи и гащи)

Присъединявам се към горупата на гладещите, а като нищо ще се включа и в мъжката работа.

# 45
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ох, мале! Лаурус, ти си безнадежден случай! Безнадежден!  Grinning
Сори за спама.

Общи условия

Активация на акаунт