А стават ли по Коледа чудеса?

  • 9 281
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 473
На Коледа стават чудеса защото тогава хората са с отворени възприятия - според мен това е разковничето.
Аз също вярвам в чудесата и не трябва лично на мен да се е случило нещо необикновено за да кажа че няма чудеса ....
Питам се защо трябва да бъдем добри само един ден в годината обаче ....

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 975
По-скоро очаквам някой мен да убеди, че това са чудеса, а не обикновени съвпадения.  Grinning

# 32
  • Мнения: 7 114
А хората , родени на 24.12 и 25.12?
И това ли е чудо?
Това е облекчение за майките им.  Wink

Вярвам, че около Коледа има нещо различно. Някаква искрица.
И добрия стар дядка вярвам.

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По-скоро очаквам някой мен да убеди, че това са чудеса, а не обикновени съвпадения.  Grinning

Какво очакваш,  някой да тръгне по вода или да полети ... аз лично нямам нужда от такива чудеса и не мисля, че някой изобщо има  нужда

 ... това, за което си пишем тук са истинските

# 34
  • Мнения: 3 271
По-скоро очаквам някой мен да убеди, че това са чудеса, а не обикновени съвпадения.  Grinning

Разбира се, че е съвпадение!! Но както Додо сама отбеляза, чудесата могат да дойдат под всякаква форма Simple Smile

През първите месеци от бременноста ми след спонтанен аборт се побърквах от притеснения дали новото бебче е добре. Точно на Бъдни вечер, съвсем малко преди Коледа, сина ми ме ритна за първи път. Не е чудо, беше си 16-та седмица, но облегчението, което изпитах, точно тогава, за мен си беше нещо много специално!

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чудеса можеш да видиш само ако си затвориш очите за нещастията. За справка- Родители, отглеждащи сами децата си и Родители, преживели загуба. Там има хора, които никога няма да повярват в чудеса.
Чудо би било ако можеха да спрат нещастията по Коледа.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 975
Права си , Рени, аз съм от вторите.

# 37
  • Мнения: 212
Някои хора бъркат чудото с обикновени събития от човешкия живот. Забременяване, прохождане на детето и др. такива неща са обикновенни житейски събития.
Чудо е например да нахраниш цял един народ с една риба и един хляб. Чудо е на съживиш мъртвец от гроба му. Чудо е да ходиш по водата. Чудо е изведнъж да оздравееш от неизлечима болест. Чудо е сакатия да проходи, слепеца да прогледне ей така изведнъж. Това са истинските чудеса и тях може да ги направи само Господ. Останалото са нормални житейски случки които не се вместват в рамките на "чудото"...

# 38
  • Мнения: 3 405
Рамките си ги поставят хората. За едни е обикновено ежедневие, за други - чудо.

# 39
  • Мнения: 3 271
Рамките си ги поставят хората. За едни е обикновено ежедневие, за други - чудо.

Tочно така формулира темата Додо в първият си постинг.
И нейната собствена случка погледнато реално не е никакво чудо, нали? Но за детето и неговата майка какво ли е било?

# 40
  • Мнения: 3 453
Някои хора бъркат чудото с обикновени събития от човешкия живот. Забременяване..... такива неща са обикновени житейски събития.

Борисееее, Борисе, твърде далеч си от истината! Отвори си очите, Борисе! В България 250 хиляди семейства не могат да имат деца! Ако някоя от тези жени успее да зачене по естествен път, то това със сигурност няма да е "обикновено събитие от човешкия живот", а чудо! Божие чудо, Борисе!

За такова чудо се помолихме и тази Коледа. За такова чудо се помолих и за хилядите семейства, които нямат коледно дръвче, нито детски смях в дома си... За всички нас остава искрата надежда и вярата в чудеса!
Дано, Господи, другата Коледа е щастлива за повече семейства! Praynig

# 41
  • Мнения: 2 829
_Hope_----дано Hug

# 42
  • Мнения: 3 271

Стискам палци!!!

И само да кажа, че аз и много други семейства по неприятен начин разбрахме, че бременност все още далеч не значи бебе, или здраво бебе... Така че тези "нормални" неща са си истински чудеса, когато касаят твоя личен малък свят.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Някои хора бъркат чудото с обикновени събития от човешкия живот. Забременяване, прохождане на детето и др. такива неща са обикновенни житейски събития.
Чудо е например да нахраниш цял един народ с една риба и един хляб. Чудо е на съживиш мъртвец от гроба му. Чудо е да ходиш по водата. Чудо е изведнъж да оздравееш от неизлечима болест. Чудо е сакатия да проходи, слепеца да прогледне ей така изведнъж. Това са истинските чудеса и тях може да ги направи само Господ. Останалото са нормални житейски случки които не се вместват в рамките на "чудото"...

Особеното на чудесата е, че те имат свойството да бъдат непостоянни и за всекиго различни - именно това е доказателство за тяхната чудодейност.
Ако не се нуждая истински, някой и да проходи пред очите ми по вода - бих го възприела като атракция или номер. Но истинско чудо за мен би било ако наглед здравото ми, но не проходило на година и пет месеца дете, по Коледа вземе, че проходи.
Разбира се, за други родители, на които детенцето  също не ходи на тази възраст, не е изключено да не възприемат като чудо прохождането му по Коледа. За тях чудото е твърде възможно да се случи, когато детенцето стане на година и осем месеца....или защо не на две? Въпрос на на нагласи и прагове.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
И нейната собствена случка погледнато реално не е никакво чудо, нали? Но за детето и неговата майка какво ли е било?

Всъщност - за мен бе чудото. Тази наглед обикновена случка върна усмивката ми и вярата в ползата от съществуването ми. А именно от това се нуждаех неистово точно в този миг.
А пък и се оказа, че с детенцето носим едно и също име - да, случайност, но по Коледа придобиваща други измерения Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт