Клуб "Будала"

  • 4 254
  • 52
  •   1
Отговори
Не знам дали само на мен ми се случва,ама напоследък се чувствам все по често така....Аз ли съм будала....,прекалено доверчива ли съм или направо глупаво-наивна....Уж се мисля за умно момиче,нормална,на всекиго гледам да помогна,а това ми носи в последствие само главоболие и разочарование....
Ето и сега преди Коледа....Приятелка, на която винаги съм помагала,отзовавала съм се по всяко време на денонощието- когато е имала нужда от мен/независимо дали е ставало въпрос за мъжа и,който и изневерява,за болното и детенце или просто защото няма с кой 2 думи на кръст да си каже/,не се сети да се обади,да пише....абе пощенски гълъб да прати...нещо от което да разбера,че се е сетила за мен и моето семейство по Коледа.Аз пращам по традиция картички по пощата,после се застраховам като пускам и в скайп/да не забравя някого случайно/,а накрая и по един смс .....Не ги разбирам хората напоследък,честно ви казвам....само когато имаш нужда от някого ли трябва да се сещаш за него?Знам,че има и много по сериозни неща на този свят,но мен лично ме боли от такова отношение....Добре че има къде да споделим такива неща...
Весели празници и не забравяйте приятелите си!!!!

# 1
  • Мнения: 836
A, не си само ти. И аз така се чувствам в момента - преди малко една "приятелка" ме излъга най-безочливо, за да се измъкне от ситуация, в която разчитах на нея. Понякога е трудно да приемеш хората такива, каквито не искаш да повярваш, че са. Казват, че това са уроците на живота, някои се научават, обаче доста болезнено.

Все пак, при теб проблемът не е толкова трагичен. Сигурно твоята приятелка има оправдателна причина, за да не се обади.

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 23:20 от Silvy A

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз съм за в този клуб ...

# 3
  • Мнения: 537
И аз съм същата, някой път чак ме е яд на мене си  ooooh! И наистина тия "приятели" се сещат като нещо им трябва, я компютъра се развалил, я пари им трябват  Close

# 4
  • Мнения: 200
И аз съм за в този клуб ...

Така като гледам доста ще станем. Пишете ме и мен!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
И аз съм същата, някой път чак ме е яд на мене си  ooooh! И наистина тия "приятели" се сещат като нещо им трябва, я компютъра се развалил, я пари им трябват  Close

Същото важи и за мен - и аз съм една от основателките на клуб "Будала"!  Tired ooooh!

# 6
  • Мнения: 857
 ooooh! ...И аз съм за тук..., но май не сме много тези който обръщат внимание на това...повечето хора го смятат за нормално за съжаление.

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Имате ли идея как да го променим това, т.е., как добрият човек да може да стане лош newsm78

# 8
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Когато добротата е генетично заложена в човека ,мисията да стане лош е невъзможна. WinkХората от този тип,чувстват необходимост да правят добро без да очакват нещо в замяна.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 05:30 от k.a.l.i.

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да за съжаление и аз имам такива "приятелки", които дори не се обаждат за рождения ми ден а какво остава за коледните и новогодишните празници. Мисля че на хора които не оценяват направеното за тях, трябва да се отговори със същото. Ако бях на теб, бих и го казала,защо пък само ти трябва да си на разположение  smile3521

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз се присъединявам към клуба.
приятелка.... при мен е същият случай с една от приятелките ми. Не се сети да се обади на рождения ми ден, на първия рожден ден на детето, нито сега за Коледа. Но когато й трябва услуга ме намира много бързо.
А пък аз нали съм патка и не мога да я отрежа, въпреки че по принцип съм много серт човек. И понякога ми е мъчно. Защото май по тази точка не искам да приема реалността, че хората повече се интересуват от материалното и правят приятелства по сметка.

Слава Богу имам 2-3 истински приятелки, на които мога да разчитам и ден и нощ.  Peace

# 11
  • Мнения: 90
Записвам се и аз. Пратих смс или по скайп поздравленията си за празниците, от някои получих отговор, но някои и то тези, който ги мислех за по-близки просто не си напавиха труда.

# 12
  • Мнения: 197
Винаги ще има такива хора. Така поне разбирам на кого не мога да разчитам и не ги приемам насериозно. Чувствам се много по-добре след това, а и разочарованията свършват. Дори в един момент започват да ми стават смешни. Един пример-една "приятелка" ок. 2 години все идва на гости, аз се подготвям , а на нея в последния момент и излизат някакви ангажименти. Първо се ядосвах, после взех да си правя майтап-ще дойде ли или не, накрая и казах право в очите какво мисля и вече не се обажда. Другите ги надушвам по-отрано, но определено тя беше най-многословна, та така 2 години я "посрещах". За съжаление познавам още поне 4-ма такива, но и с тях ще се позабавлявам Laughing

# 13
  • Мнения: 2 000
И аз се присъединявам в този клуб. Отдавна се разочаровах от доста от "приятелите" си Sad

# 14
  • Мнения: 115
Приемате ли още членове на клуба?!
При мен обаче става дума не за приятелка, а за човекът, с когото уж бяхме заедно почти 2 години. Сеща се за мен основно за 2 неща - за секс и когато има нужда от пари (извинявайте за директността). Забрави рождения ми ден тази година, когато отиваме някъде - аз плащам разходите (а той уж има бизнес, но постоянно има някакви трудности - и аз будалата вярвам!), поиска да изтегля кредит, за да си купи кола (добре, че не го направих).....на Коледа останах сама и се прибрах при родителите ми, а за Нова година неговите планове са да я посрещне в Париж (но мен ме няма в тези планове)....а като си помисля, че дори и за дете говорихме преди време......

# 15
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз мисля, че си прекратих членския внос към този клуб, но не се знае знае ли се Simple Smile
Реших, че не си заслужава да се бъхтя за някой "приятел", който плете интриги на мой гръб. Но пък съм си "будала", пак ще се поддам на изкушението за някое добро дело Simple Smile

# 16
  • Мнения: 943
На мене снощи една позната искаш еда ми подновява членството,обаче аз не се дадох както направих преди.

# 17
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Вече отрязах всякакви подобни контакти  Naughty
Омръзна ми и това е!


В момента може да имам супер тесен кръг от приятели и приятелки, но поне знам, че са истински  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 209
пишете ме почетен член на клуба.

# 19
  • Мнения: 1 371
Момичета, Коледа е. Простете на другите. Може съвсем неволно да са забравили за вас. Все пак всеки е ангажиран със семейството си.

# 20
  • Мнения: 1 209
inchetoto , не е до прошката, а до факта, че понякога хората определят приятелството според нуждите си, а това не е приятно.  аз лично прощавам повече от нужното, ама съм си такава, овца.

# 21
  • Мнения: 1 371
inchetoto , не е до прошката, а до факта, че понякога хората определят приятелството според нуждите си, а това не е приятно.  аз лично прощавам повече от нужното, ама съм си такава, овца.

То това винаги ще го има. Важното е да се усетиш навреме накъде отиват нещата. Лошото е, че го осъзнаш или по празници, или когато самата ти имаш нужда от подкрепа.
harmony_broken,  Hug

# 22
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Приемате ли още членове на клуба?!
При мен обаче става дума не за приятелка, а за човекът, с когото уж бяхме заедно почти 2 години. Сеща се за мен основно за 2 неща - за секс и когато има нужда от пари (извинявайте за директността). Забрави рождения ми ден тази година, когато отиваме някъде - аз плащам разходите (а той уж има бизнес, но постоянно има някакви трудности - и аз будалата вярвам!), поиска да изтегля кредит, за да си купи кола (добре, че не го направих).....на Коледа останах сама и се прибрах при родителите ми, а за Нова година неговите планове са да я посрещне в Париж (но мен ме няма в тези планове)....а като си помисля, че дори и за дете говорихме преди време......
Извинявай мила но наистина си будала...

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Приемате ли още членове на клуба?!
При мен обаче става дума не за приятелка, а за човекът, с когото уж бяхме заедно почти 2 години. Сеща се за мен основно за 2 неща - за секс и когато има нужда от пари (извинявайте за директността). Забрави рождения ми ден тази година, когато отиваме някъде - аз плащам разходите (а той уж има бизнес, но постоянно има някакви трудности - и аз будалата вярвам!), поиска да изтегля кредит, за да си купи кола (добре, че не го направих).....на Коледа останах сама и се прибрах при родителите ми, а за Нова година неговите планове са да я посрещне в Париж (но мен ме няма в тези планове)....а като си помисля, че дори и за дете говорихме преди време......
Мила, пишеш в грешната тема, темата за Муньовците е тук: Mr. Green http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181318.msg5851451#msg5851451

# 24
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Приятелка.......,

ти какво очакваш? На мен даже и по мейла никой нищо не ми прати  ooooh!

# 25
  • Мнения: 742
Я стига, приятел в нужда се познава. Картичките от кога са мерило.

Имам приятелка, с която се виждаме веднъж на три години. Забравих да й честитя рождения ден.  Случва се.  Все още я чувствам приятел и знам, че колкото и да ни променят годините, винаги ще имам ако не друго, поне моралната й подкрепа.


# 26
  • Мнения: 323
И аз съм в кюпа,винаги съм се сещала за р.дни на приятелите си ,обаждам им се,а те на мен-много рядко.Обаждат се само ако имат нужда от помощ,или ако не останал никой за излизане... Crossing ArmsТова обаче ми черпи страшно много от душевна енергия,впрягам се,самообвинявам се...Мисля да преустановя връзките с тия хора,по-добре да съм си сама #Cussing out

# 27
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Я стига, приятел в нужда се познава. Картичките от кога са мерило.

Имам приятелка, с която се виждаме веднъж на три години. Забравих да й честитя рождения ден.  Случва се.  Все още я чувствам приятел и знам, че колкото и да ни променят годините, винаги ще имам ако не друго, поне моралната й подкрепа.





Има го и този момент, да.
Но когато към теб се обръщат, само когато имат полза от теб, а в същото време не отвръщат със същото? Веднъж, дваж, триж... Постоянно?
С мъжа ми имаме приятелско семейссво, с което ако се видим веднъж годишно- пак ще е добре. Но ги чувстваме истински приятели. И те нас. И знаем, че винаги можем да разчитаме едни на други.

# 28
  • Мнения: 2 556
Аз пък нито картички пращам, нито смс-и пиша. И вечно толкова бързам, че редовно пропускам да честитя на някого по нещо.

# 29
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз пък нито картички пращам, нито смс-и пиша.

Нито пък аз.
На тези, на които искам, просто се обаждам.

# 30
  • Мнения: 323
Незнам хората ли са станали саможиви,но не може приятели от детство,да те забравят и едно ало да не ти кажат на най-хубавите празници.Оставям смс-и и имейли настрана,но наблюденията ми показват,че приятелите висят само на компа,и като им званнеш да се видите,намират извинения-спи ми се,студено ми е...И това са хора,които нямат все още семейства,живеят с родителите си,и не виждам с какво са толкова преуморени.Но ..когато искат нещо от теб,ех,зачервяват ти телефона.Много ми става обидно тогава

# 31
Благодаря ви момичета,за разбирането....,но факта че и с вас е така още повече затвърждава мнението ми,че това се превръща в масова "култура" на общуване-ако им трябваш,се обаждат,ако ли не -все едно те няма на този свят.... Sad

inchetoto,
аз не че не съм и простила...това даже няма нищо общо...,но е обидно...всеки може да си намери оправдание...работа,семейство,ангажименти...но тогава сме просто познати,а не прятели..,нали?Ако не ми беше толкова близка,може би нямаше да се почувствам толкова кофти.Поне при мен е така-искам хората,които са важни за мен-да го знаят....

harmony_broken ,
"овца" е наистина точната дума  Wink,смешно е ама наистина така се чувствам...

ellyst ,
защо картичките да не са мерило, нали нямаме 1000000 души които наричаме "приятели"?А когарто става въпрос за приятелство-всичко е мерило... Peace



Незнам хората ли са станали саможиви,но не може приятели от детство,да те забравят и едно ало да не ти кажат на най-хубавите празници.Оставям смс-и и имейли настрана,но наблюденията ми показват,че приятелите висят само на компа,и като им званнеш да се видите,намират извинения-спи ми се,студено ми е...И това са хора,които нямат все още семейства,живеят с родителите си,и не виждам с какво са толкова преуморени.Но ..когато искат нещо от теб,ех,зачервяват ти телефона.Много ми става обидно тогава



geiza1979 ,

напълно си права Hug...,хората са станали супер саможиви...,жалко!
 

# 32
Приятелко, влез регистрирана и на драго сърце ще ти пратя поздравителна картичка!
Това е  Hug

Нищо че не се познаваме, нищо че не съм пращала тази година на никого, ако това ще те зарадва (ама верно съм будала, щото за чужда радост ще се трепам картички да търся) ще го направя на драго сърце. Поне после другите няма да ме сочат с пръст и да викат по мен "Будала", щото и аз съм анонимка тук. Sunglasses

# 33
  • Мнения: 1 564
И аз съм в кюпа,винаги съм се сещала за р.дни на приятелите си ,обаждам им се,а те на мен-много рядко.Обаждат се само ако имат нужда от помощ,или ако не останал никой за излизане... Crossing ArmsТова обаче ми черпи страшно много от душевна енергия,впрягам се,самообвинявам се...Мисля да преустановя връзките с тия хора,по-добре да съм си сама #Cussing out
Същото се отнася и за мен.

# 34
  • Мнения: 323
Приятелко, влез регистрирана и на драго сърце ще ти пратя поздравителна картичка!
Това е  Hug

Нищо че не се познаваме, нищо че не съм пращала тази година на никого, ако това ще те зарадва (ама верно съм будала, щото за чужда радост ще се трепам картички да търся) ще го направя на драго сърце. Поне после другите няма да ме сочат с пръст и да викат по мен "Будала", щото и аз съм анонимка тук. Sunglasses
Е ,от това просто нямаше нужда... no

# 35
 newsm78
Помислете дали проблемът не е във вашите глави. Когато ви боли и някой ви предлага помощ, не я отхвърляйте, не си мислете че сте най-чистите и свети съществя на тази земя, послите че може и да има и други чувствителни хора готови на помощ. Не приемайте като подигравка всичко.
Отчет няма да давам, помощ предлагам, но няма да се обидя ако не бъде приета.

# 36
  • Мнения: 3 146
Ха, че то аз си мислех, че аз съм го основала този клуб  Grinning

"Прави, каквото трябва, а да става, каквото ще!"

# 37
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Да, бях в този клуб доста дълго.
После просто спрях доста контакти, не приемам близко другите, за да не ме наранят.
Познати за кафе, общи приказки и за срещи с децата имам доста.
Но времето доказа, че само мъжът ми ми е истински приятел. А когато него го няма, разчитам само на себе си.

# 38
  • Мнения: 4 068
A, не си само ти. И аз така се чувствам в момента - преди малко една "приятелка" ме излъга най-безочливо, за да се измъкне от ситуация, в която разчитах на нея. Понякога е трудно да приемеш хората такива, каквито не искаш да повярваш, че са. Казват, че това са уроците на живота, някои се научават, обаче доста болезнено.

Все пак, при теб проблемът не е толкова трагичен. Сигурно твоята приятелка има оправдателна причина, за да не се обади.

И аз в кюпа със същия проблем. Случи се преди около две седмици и си мислех, че бързо ще ми мине, но не би. Боли си и то много. За сетен път се убеждавам, че да си добър и отстъпчив човек и да гледаш винаги от теб да минава не е най-хубавото нещо ами си е направо глупост нечовешка. Е да обаче аз иначе не мога просто.

# 39
  • Мнения: 247
Приятелко, влез регистрирана и на драго сърце ще ти пратя поздравителна картичка!
Това е  Hug

Нищо че не се познаваме, нищо че не съм пращала тази година на никого, ако това ще те зарадва (ама верно съм будала, щото за чужда радост ще се трепам картички да търся) ще го направя на драго сърце. Поне после другите няма да ме сочат с пръст и да викат по мен "Будала", щото и аз съм анонимка тук. Sunglasses

Поредната анонимка,
всъщност,като се замислих...защо пък не...така може и въпросната ми приятелка да прочете и да се сети за какво иде реч,нали така..."бий самара-да се сеща магарето"....,а пък и да ви кажа честно през Новата година реших да не цепя басма абсолютно на никого....Очевидно добротата и отзивчивостта в днешно време не са добродетел.
Мерси предварително за картичката! Wink

а на всички,които се чувстват забравени от някого  Hug

http://www.jacquielawson.com/viewcard.asp?cont=1&hdr=0&pv=XS02EN

Поздрави Ели   bouquet

# 40
  • Мнения: 57
Първо- Честита Коледа на всички ви!

Второ- скоро пусках тема за приятелството в Клю-то. За съжаление констатирам, че приятелството се превръща в архаизъм. Няма приятели- има интереси. Картичка или писмо не съм пращала от години. Първо престанах да получавам такива. "Приятел/к/ите" ми се оказаха прекалено ангажирани, за да се занимават с тази работа, дори заради мен. Постепенно спрях да пращам и имейли. А от тази година и sms-ите зарязах. Писна ми инициативата да е все от моя страна. Днес е Стефанов ден- денят , в който човек дава на себе си обещание за следващата година. Обещавам си да имам един приятел, но да е "за свет". И в контекста на моята тема за приятелството само ще отбележа, че моята"приятелка" ме намери след две години забрава, за да й свърша услуга само седмица преди Коледа, но не счете за необходимо да се обади и да ми честити празника. Дори от куртоазия. Поне заради услугата. Да е жива и здрава! Та и аз съм за клуб "Будала".

Будали от всички страни- съединявайте се!

Ако до всяка една будала
застане още една... Whistling

# 41
  • Мнения: 3 500
Не се тормози за такива работи. Прави добро без да чакаш да ти се върне. Само от това ще си удовлетворена. Не страдай за глупости. Живи и здрави да сте всички в семейството. Това е най-важното. Весели празници!

# 42
  • Мнения: 200
Момичета, Коледа е. Простете на другите. Може съвсем неволно да са забравили за вас. Все пак всеки е ангажиран със семейството си.

Прощаваш един път ,после два пъти ,но не може цял живот! Ангажираността им не е оправдание !Всички сме семейни или ангажирани по някакъв начин .

# 43
  • Мнения: 277
това за ,,клуб Будала ,,е готино.
то аз съм члед ,разбира се.
преди години дадох заем известна сума пари.на един,,приятел,,.
не ги върна ,разбира се.
някакси не можех да го преживея.все исках да си послужи заслуженото.
навих дори друг да го набие.бях склонна дори да си платя само и само оня да си получи заслуженото.
боя не се състоя ,защото ,,биячът ,,/ бъдещия ми мъж / се оказа изключително страхлив.
но....
споделих историята с трети лица.
според които -,,по-добре ти да си наивния/будалата/ и да си преметнат,отколкото да си измамникът или лъжецът .
небудалите,те дали спят спокойно?вие как мислите?
и още ,,направи добро ,па го хвърли зад себе си!,,не е случайна поговорка.
търсенето на дивиденти опорочава процеса според мен.

# 44
  • Мнения: 1 488
Доста дълго време бях в този клуб. През изминалата година взех решението: Стига толкова!
Прекратих всякакви контакти с такива "приятели". Нямам нужда от хора, който се сещат за мен
само когато искат услуга. На принципа съм "По-добре сама, отколкото в лоша компания!"
Време е и вие от клуба да направите като мен! Hug

# 45
  • софия
  • Мнения: 636
аз пък не съм от тоя клуб! Я се стегни!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
запис /в клуба съм и аз

# 47
  • Мнения: 4 435
Айде и аз тука. Crazy
При мене става дума за "най-добрата" ми приятелка от 6-годишни,т.е.от 15 години.Обаче тя замина да учи в София,аз във Варна.Въпреки всичко се чувахме и т.н.Изведнъж обаче тя коренно се промени,звъни ми само когато трябва да ходи по магазини или някъде аз да я заведа.Когато аз поискам все намира да ме излъже нещо,или пък се уговаря и ми пише смс 1 час преди срещата ,че е на зъболекар или подобно. Shocked За празници винаги ми пише,но чесно казано предпочитам да не го прави.Преди няколко дни бяхме по магазините с уговорка за голямо обикаляне,ходене по солариуми и какво ли не,като се иома предвид малкият град от който сме,това са не повече от 3 часа.Е,както бяхме минали през 4 магазина и тя звънна на майка си и й каза,че след малко ще е пред блока им да ходят до шивачка. #CrazyНаправо не можех да повярвам на ушите си.Нищо не й казах,продължих сама.Но тя прави нон-стоп така и всеки път си казвам,повече няма да излизам с нея и т.н. но сърце не ми дава,после плача и съжалявам. ooooh! Най-редовно е да се уговорим да се чуем утре и тя да не си вдига телефона.Ок,ама нали все някога ще види тия пропуснати,ако не ги е чула?Е,тя не звъни изобщо и след 1 месец като се чуем се прави на луда.По-добре тия смс да си ги навре в....
Извинете,олях се.Приятно посрещане на празника довечера. Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 1 172
С времето съм разбрала на кого и за какво мога да разчитам. Както и околните знаят за какво могат да разчитат на мен. Знаят и че има граници, които не давам да прескачат. Не може някой да не ме е виждал 10 години, да ме пита детето кога ще тръгва на училище (а то още години за записване в градина да няма) и  да ми демонстрира фалшива загриженост , на която трябва да отговоря с безлихвен дългосрочен заем , примерно...

Не съдя хората, след като нямам идея какво се случва в живота им. Радвам се на всяка среща със стари познати, колкото и отдавна да не сме се виждали, все има какво да си кажем. Но внимавам за това какви услуги правя за тях или искам от тях.
Една от най-добрите ми приятелки продължава да ми е такава, въпреки че не съм я виждала от 2 години, а живеем в един град. За мен приятелството не се изчерпва с брой виждания, поводи за това и т.н, нито смятам пропуснато обаждане за РД или друг празник за голяма драма. И на мен ми се случва да забравя. Все пак хора сме, ежедневието ни е достатъчно динамично, стават грешки, излизат непланирани ангажименти. Важно е когато сме заедно да ни е добре. И ако се почувстваме обидени, да изясняваме ситуацията или да прекратяваме отношения, които ни нараняват.

# 49
  • Мнения: 247
това за ,,клуб Будала ,,е готино.
то аз съм члед ,разбира се.
преди години дадох заем известна сума пари.на един,,приятел,,.
не ги върна ,разбира се.
някакси не можех да го преживея.все исках да си послужи заслуженото.
навих дори друг да го набие.бях склонна дори да си платя само и само оня да си получи заслуженото.
боя не се състоя ,защото ,,биячът ,,/ бъдещия ми мъж / се оказа изключително страхлив.
но....
споделих историята с трети лица.
според които -,,по-добре ти да си наивния/будалата/ и да си преметнат,отколкото да си измамникът или лъжецът .
небудалите,те дали спят спокойно?вие как мислите?
и още ,,направи добро ,па го хвърли зад себе си!,,не е случайна поговорка.
търсенето на дивиденти опорочава процеса според мен.

desilosha,аз имах нещо друго предвид....не бих се занимавала да търся биячи или да си връщам на някого.Разбира се, че няма нужда от търсене на дивиденти и да-съгласна съм, че като направиш добро не трябва да очакваш задължително благодарности,....тук става въпрос за отношение между хора, които се наричат твои приятели.За мен не е нормално "приятелите" да се сещат за мен само когато мога да им свърша някаква работа или ако им трябва кошче за душевни отпадъци.Слава богу, че не всички са такива  Peace.Но факта, че в живота си срещам все по често хора от другия вид ме натъжава и ме обижда.Просто исках да споделя,че я мислех за моя приятелка,но явно грешно съм преценила.

С времето съм разбрала на кого и за какво мога да разчитам. Както и околните знаят за какво могат да разчитат на мен. Знаят и че има граници, които не давам да прескачат. Не може някой да не ме е виждал 10 години, да ме пита детето кога ще тръгва на училище (а то още години за записване в градина да няма) и  да ми демонстрира фалшива загриженост , на която трябва да отговоря с безлихвен дългосрочен заем , примерно...

Не съдя хората, след като нямам идея какво се случва в живота им. Радвам се на всяка среща със стари познати, колкото и отдавна да не сме се виждали, все има какво да си кажем. Но внимавам за това какви услуги правя за тях или искам от тях.
Една от най-добрите ми приятелки продължава да ми е такава, въпреки че не съм я виждала от 2 години, а живеем в един град. За мен приятелството не се изчерпва с брой виждания, поводи за това и т.н, нито смятам пропуснато обаждане за РД или друг празник за голяма драма. И на мен ми се случва да забравя. Все пак хора сме, ежедневието ни е достатъчно динамично, стават грешки, излизат непланирани ангажименти. Важно е когато сме заедно да ни е добре. И ако се почувстваме обидени, да изясняваме ситуацията или да прекратяваме отношения, които ни нараняват.

*SV* ,

Аз не съм си и помислила да съдя някого,просто това е моята гледна точка,все пак човек си избира приятелите по някакъв вътрешен,лично негов
критерий,нали?Това означава ,че всеки съзнателно или не, прилага тези критерии когато се сближава с някого.За мен не е без значение какви качества притежават приятелите ми.Знам какво приятелство предлагам,но знам и какво очаквам като ответна реакция.Права си,че приятелството не се изчерпва нито с броя виждания,поводите ,картичките,обажданията за РД,имен ден  т.н.,но пък за мен това е важно-всичко е важно всъщност....Какво още..,а да,на мен пък не ми се случва да забравям...макар че и моето ежедневие е натоварено и динамично.Просто когато човек има желание,начин ще се намери винаги Peace

И за да не се правя на обидена, днес отново изпратих поздрав на моята приятелка за да и честитя Новата Година....за сега-глас в пустиня...

# 50
  • София
  • Мнения: 5 074
Е, и аз да се запиша в този клуб #2gunfire Ма по будала от мен надали има. Като че ли на челото ми пише - Еее, аз съм будала !!!!
Ама ми трябваше много време да разбера, че съм такава #2gunfire Светнах се, не беше късно / пък някои ми казват, че съм била много умна/ Нищо не загубих, но и нищо не спечелих.  Но разбрах, че на никой не му трябвам, ако няма полза от мен. Мъчно ми е, щото приятелите си ги обичам, но те сигурно мен не.

# 51
  • Мнения: 247
Е, и аз да се запиша в този клуб #2gunfire Ма по будала от мен надали има. Като че ли на челото ми пише - Еее, аз съм будала !!!!
Ама ми трябваше много време да разбера, че съм такава #2gunfire Светнах се, не беше късно / пък някои ми казват, че съм била много умна/ Нищо не загубих, но и нищо не спечелих.  Но разбрах, че на никой не му трябвам, ако няма полза от мен. Мъчно ми е, щото приятелите си ги обичам, но те сигурно мен не.

ей,бабе ти съвсем ме отчая  Joy,аз си мислех,че то с времето човвек поумнява и разбира,ама като гледам може и до пределна възраст да те държи  Joy Joy.Нейсе,то се е видяло че будали ще си останем.. hahaha Wink

# 52
  • Мнения: 2 498
Имам само една истинска приятелка, която никога не пропуска повод да ми се обади, съответно и аз на нея...

А другите са просто ПОЗНАТИ ....и аз съм изпратила над 50 смс-а за празниците, но отговорилите са към 10....немога да ги разбера хората, хем те използват в определена ситуация, хем едно съобщение не ти драскат за да честитят новата година....може би икономии правят....знам ли....
Така, че не мисля, че като съм пратила поздравителни съобщения съм към будалите-въпрос на култула е май....

Общи условия

Активация на акаунт