Моля дайте съвет за лекар за раждане в Тина Киркова

  • 24 419
  • 144
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 988
Не бих отишла на твое място в тази болница! Мен 5 дни ме държаха без да ми обърнат никакво внимание и като изпаднах в безпомощно състояние се чудеха как да се отърват от мене, защото умирах. Дори и така ме пращаха сама да си търся къде да ме приемат. Добре, че имах късмета да се намесят "Големи" като длъжност и най-вече като човечност ХОРА и сега с бебето сме живи и здрави, надявам се. В Майчин дом едва ме спасиха след толкова загубено време.
Ако си решила да плащаш, по-добре иди в някоя от частните клиники. Повечето работят със Здравната каса и това, което ще платиш при тях е съизмеримо с рушветите и подаръците, които ще ти искат в държавните болници, но пък ще родиш под чудесни грижи и внимание и в приятна обстановка. Аз бях уредила всичко да раждам така, но получих усложнения и от там колелото се завъртя с такава бясна скорост, че по спешност ме приеха в "Тина Киркова" и след това само в голяма болница с много специалисти като Александровската, можеха да ме спасят.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 133
VAVA такива неща за съжалине се случват във всички болници - часни и държавни...гаранция в БГ никога нямаш...
Аз по подобни причини на твоите пък никога не бих стъпала доброволно в Майчин дом...за това пък от Св. София останах много доволна, при все, че реших да не избирам д-р и екип и един лев рушвет на никой не съм дала, всичко си мина по здравна каса.....

# 62
  • Мнения: 89
Д-р Рени Ковачева  Peace
добър специалист и много мила и грижовна жена! съобразява се и с желанията и изискванията ти, доколкото може поне.
родих при нея на 20 август със секцио по медицински показания и останах много доволна. после пратих и една колежка - и тя беше възхитена от д-р Ковачева.

# 63
  • Мнения: 134
Д-р Рени Ковачева  Peace
добър специалист и много мила и грижовна жена! съобразява се и с желанията и изискванията ти, доколкото може поне.
родих при нея на 20 август със секцио по медицински показания и останах много доволна. после пратих и една колежка - и тя беше възхитена от д-р Ковачева.
Когато се налага секцио а не е по-твое желание каква е цената?

# 64
  • Мнения: 89
Д-р Рени Ковачева  Peace
добър специалист и много мила и грижовна жена! съобразява се и с желанията и изискванията ти, доколкото може поне.
родих при нея на 20 август със секцио по медицински показания и останах много доволна. после пратих и една колежка - и тя беше възхитена от д-р Ковачева.
Когато се налага секцио а не е по-твое желание каква е цената?

няма разлика независимо от причината. зависи само дали си с избор на лекар или не. аз платих 500 лв. за самото раждане.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 078
Не е точно така. Причината е важна, защото, ако е секцио по избор се плаща по-голяма сума от 500 лв, за съжаление, забравих, а , ако е секцио по предписание - тогава 500 лв. Аз плащах пакет - секцио по предписание и стая - 900 лв, а същия пакет със секцио по желание е 1100лв.
Не раждах при Ковачева , а при Савова, но това са официалните цени на ТК и би трябвало да няма значение при кого раждаш, ако не ти поискат отгоре Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 134
Д-р Рени Ковачева  Peace
добър специалист и много мила и грижовна жена! съобразява се и с желанията и изискванията ти, доколкото може поне.
родих при нея на 20 август със секцио по медицински показания и останах много доволна. после пратих и една колежка - и тя беше възхитена от д-р Ковачева.
Когато се налага секцио а не е по-твое желание каква е цената?

няма разлика независимо от причината. зависи само дали си с избор на лекар или не. аз платих 500 лв. за самото раждане.
благодаря ти за бързия отговор , дано не ми се налага  Praynig

# 67
  • Мнения: 134
Не е точно така. Причината е важна, защото, ако е секцио по избор се плаща по-голяма сума от 500 лв, за съжаление, забравих, а , ако е секцио по предписание - тогава 500 лв. Аз плащах пакет - секцио по предписание и стая - 900 лв, а същия пакет със секцио по желание е 1100лв.
Не раждах при Ковачева , а при Савова, но това са официалните цени на ТК и би трябвало да няма значение при кого раждаш, ако не ти поискат отгоре Rolling Eyes
днес бях там на училището за родители ,но каза само други цени за секциото не спомена нищо ,а и никой не попита,аз питам от любопитство а и всичко се случва то си е божа работа ,но се моля да не ме режат,че много ме е страх Praynig

# 68
  • Мнения: 89
Не е точно така. Причината е важна, защото, ако е секцио по избор се плаща по-голяма сума от 500 лв, за съжаление, забравих, а , ако е секцио по предписание - тогава 500 лв. Аз плащах пакет - секцио по предписание и стая - 900 лв, а същия пакет със секцио по желание е 1100лв.
Не раждах при Ковачева , а при Савова, но това са официалните цени на ТК и би трябвало да няма значение при кого раждаш, ако не ти поискат отгоре Rolling Eyes

 Confused явно не съм добре информирана, съжалявам. понеже никога не съм имала желание за секцио, не съм се и интересувала.

# 69
  • Мнения: 89
днес бях там на училището за родители ,но каза само други цени за секциото не спомена нищо ,а и никой не попита,аз питам от любопитство а и всичко се случва то си е божа работа ,но се моля да не ме режат,че много ме е страх Praynig

дано! въпреки че при мен всичко мина много леко, не бих препоръчала секцио на никого, ако няма мед. причина. от друга страна обаче мога да те успокоя, че далеч не е толкова страшно - и аз никак не исках да ме режат, но може пък за добро да е било така. важното е да ти се роди здраво, хубаво детенце, няма значение как!

# 70
  • Мнения: 3 634
При д-р Панова секцио по жлеание е 1100лв. на касата с фактура. На изписване съм й подарила един букет. Всеки ден идваше да ме види, анестезиолога също. Тези цени влязоха в сила от 1.10.2007г. Ако бях родила с 2 дни по-рано щяха да са ми спестени близо 600лв.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 228
При такива теми обикновено всеки си препоръчва неговия доктор, ако е доволен, и отрича болницата, ако не е...

Ще се опитам да бъда обективна, понеже полежах и в Патологията седмица преди да родя.

Естествено, препоръчвам моята си докторка, която е "отгледала" и двете ми деца и за 7 години не е имала издънка никога при мен - д-р Щерева. Аз не бих си я сменила и никога не съм имала проблема на авторката на темата. Както и недоволни от нея не съм чувала (сигурно има, но тя не е от най - тиражираните из форума имена).
Първото си дете не успях да родя при нея по стечение на обстоятелствата - родих в Окръжна болница. В сравнение с там Тина Киркова е далеч по - добре. Второто ми раждане е един прекрасен спомен.

Та:

С много добри впечатления съм от д-р Колева (шефката на Патологията) и от д-р Григорова (шефката на родилна зала).
Петров е ужасно циничен, но ако му влезеш в тона и говориш с него на майтап - бива. Все пак, някои бременни и родилки се обиждаха ... Но работата си върши добре по мои наблюдения.
Много добри впечатления имам от д-р Дон(ч)ева (една младичка и симпатична, съжалявам, че не запомних името й).
Страшно добро впечатление ми направи една млада лекарка - Арабаджийска - беше дежурна, когато ме приеха за раждане и имах възможност да гледам как се държи с родилките без уговорка - перфектно. После бях с една стая с нейна пациентка - двете бяхме май най - обгрижваните от лекарките си родилки в отделението  Crazy
С ужасно впечатление съм от д-р Янкова (щерката на шефа на болницата) и от една червенокоса лекарка, чието име не знам (прави ехография в 121 кабинет) - надменна, прекалено самоуверена и плюе колегите си пред пациентите. Това ми стига, за да не ме интересува въобще какъв специалист е.

Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро. Съветът ми е просто да си избереш някой от белите списъци  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 44 133


Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро.
ей това е много вярно.....не, че неонатолозите там не са добри професионалисти - сигурно са...но са просто ужасно недружелюбни темерути.....никакво инфо, никакви съвети...една досада лъха от тях, едно безразличие...много тъпо....

# 73
  • Мнения: 45


Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро.
ей това е много вярно.....не, че неонатолозите там не са добри професионалисти - сигурно са...но са просто ужасно недружелюбни темерути.....никакво инфо, никакви съвети...една досада лъха от тях, едно безразличие...много тъпо....
Peace Peace Peace Ей, това наистина е много вярно! Да са живи и здрави хората там, но за 5 дневния ми престой след раждането бяха единствените в цялата болница, успели да ме разплачат, и то 2 пъти (не само лекарите, а и акушерките). И при положение, че всеки ден киснех за сведения за бебо в определените за целта часове, се сетиха 1 час преди изписването да ме уведомят, че хемоглобина му бил "доста нисък"  #Crazy (не чак "критично", защото щели да го кръвопреливат, ако бил критичен ...  Shocked) и без никакви обяснения повече ме оставиха да си "гриза ноктите" от нерви, докато разбера за какво става въпрос и стане време за контролното изследване след месец ...

# 74
  • Мнения: 31
При такива теми обикновено всеки си препоръчва неговия доктор, ако е доволен, и отрича болницата, ако не е...

Ще се опитам да бъда обективна, понеже полежах и в Патологията седмица преди да родя.

Естествено, препоръчвам моята си докторка, която е "отгледала" и двете ми деца и за 7 години не е имала издънка никога при мен - д-р Щерева. Аз не бих си я сменила и никога не съм имала проблема на авторката на темата. Както и недоволни от нея не съм чувала (сигурно има, но тя не е от най - тиражираните из форума имена).
Първото си дете не успях да родя при нея по стечение на обстоятелствата - родих в Окръжна болница. В сравнение с там Тина Киркова е далеч по - добре. Второто ми раждане е един прекрасен спомен.

Та:

С много добри впечатления съм от д-р Колева (шефката на Патологията) и от д-р Григорова (шефката на родилна зала).
Петров е ужасно циничен, но ако му влезеш в тона и говориш с него на майтап - бива. Все пак, някои бременни и родилки се обиждаха ... Но работата си върши добре по мои наблюдения.
Много добри впечатления имам от д-р Дон(ч)ева (една младичка и симпатична, съжалявам, че не запомних името й).
Страшно добро впечатление ми направи една млада лекарка - Арабаджийска - беше дежурна, когато ме приеха за раждане и имах възможност да гледам как се държи с родилките без уговорка - перфектно. После бях с една стая с нейна пациентка - двете бяхме май най - обгрижваните от лекарките си родилки в отделението  Crazy
С ужасно впечатление съм от д-р Янкова (щерката на шефа на болницата) и от една червенокоса лекарка, чието име не знам (прави ехография в 121 кабинет) - надменна, прекалено самоуверена и плюе колегите си пред пациентите. Това ми стига, за да не ме интересува въобще какъв специалист е.

Общото ми впечатление от гинеколозите (за разлика от неонатолозите) е много добро. Съветът ми е просто да си избереш някой от белите списъци  Peace

Червенокосата лекарка във 121 всъщност е акушерка и според мен е една от най-организираните акушерки в тази болница...през този кабинет преминават десетки жени всеки ден и ако не е толкова строга и стриктна...ще висим по 5 часа за преглед. Аз съм с патология и доста време прекарах и пред този кабинет включително....Нали си представяш че това са хора,които си вършат работата, а не са там за да ти се усмихват и забавляват. А относно д-р Янкова....може би е добре да прочетеш малко повече из форума....това е една от най-внимателните и мили лекарки в тази болница...винаги обръща внимание и ти обяснява всичко, така че да разбереш без да изисква нищо допълнително...примерно както Савова, която по мои наблюдения и колегите и не я понасят...не само бъдещите мами. Така че за мен и повечето мами според мен е важно дали всичко е наред с бебчето, дали са направени нужните изследвания и дали са ти обяснени въпросите които те вълнуват!!! В тази връзка съм изключително доволна и от Д-р Ковачева и Д-р Панова - едни от лекарките с най-много пациентки и не случайно.

Общи условия

Активация на акаунт