Какво гориво ни наливат на бензиностанциите?

  • 2 564
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз съм имала големи проблеми, но с бензин. През лятото бях зареждала от ОМV и ОPET и всяка сутрин на колата й трябваха по 15 минути докато запали, давеше се неистово  #Cussing out.. Щом свърши гадния бензин, си заредих от Лукойл и проблемите секнаха. Само оттам зареждам.

# 31
  • София
  • Мнения: 146
В петък на съпругът ми му замръзна нафтата на магистралата. Не може да ме убеди някой, че буса му е виновен, а не горивото, защото всички филтри и консумативи се сменят често. От толкова години е по пътищата, в какви ли не студове е карал. Искам да кажа, че и аз съм работила на бензиностанция и смятам, че ако някой иска да разреди дизела с вода няма да му е трудно. Аз лично не съм виждала подобни дейности но пък с оглед на това че съм запозната със системата и с манталитета на българина, съм сигурна че няма невъзможни неща. 
Щом казвате, че е възможно парафина да замръзва, който предполагам се съдържа в дизела, помислете за да замръзне парафина значи не е в нормални пропорции и въпроса отива пак до качеството на горивото, което ни предлагат по родните бензиностанции. А цените растат и растат...

# 32
  • Мнения: 51
Искам да кажа, че и аз съм работила на бензиностанция и смятам, че ако някой иска да разреди дизела с вода няма да му е трудно.....
Тогава би ли ми отговорила на въпроса, ако в резервоара на бензиностанцията, в дизела е сипана вода и според теб това е причината да замръзне нафтата в буса, то как не замръзват и помпите, бензиноколонките, пистолетите и не знам още какво на самата бензиностанция? И как, при положение, че водата не се разтваря в дизела, става този номер с разреждането му? Може би периодично някой от бензиностанцията ходи да разбърква в резервоара? newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 146
Irk@, на всички ни е ясно че водата не се разтваря в дизела. Елементарно е обяснението, мила. Съпругът ми зарежда разреден дизел. Прибира си се по живо по здраво, защото водата е по-тежка и остава на дъното на резервоара. Тя замръзва. Тръгва на път, буса е в движение, което позволява разбъркване на водата и дизела, горивната система засмуква от водата и останалото ти е ясно.
От това обяснение, ако помислиш малко ще ти стане ясно защо не са замръзнали бензиностанциите и защо не всички клиенти получават от "кръстената" нафта.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 14:54 от Амелия

# 34
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Най-добре вземате становище от сервиза, в който е обслужена колата след замръзването (ако може и с проба от номереното във филтъра) и с това + касовата бележка от бензиностанцията директно се насочвате към Комисията за защита на потребителите (ако колата е на частно лице) или към съда (ако е на фирма).

Общи условия

Активация на акаунт