Откога е правилно да сложим бебето в проходилка?

  • 20 302
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Чудя се Момчил дали няма да затихне малко, ако го сложа в проходилка.

Люлката, шезлонга, кошницата за кола, седалката-фотьойл за кола, столчето за хранене, плота за преобличане дори съм пробвала - не помагат. Активната гимнастика - също. Пробвах и дъгите от активната гимнастика - на кошарата. Преди му харесваше, сега вече - не му е интересно. Музикални играчки, всякакви неща там - нищо не му харесва, ако аз не го държа в ръце. Взема ли го - света е невероятно интересен, даже и пръстите на ръцете ми са страхотна игрчка.

Вие откога ползвате проходилка?

За Алекс не говоря, защото него не го гледахме правилно. Майка даваше зор за всичко - захранен е на 2 месеца с кво ли не, седна на 3 месеца, дори и в столчето за хранене.
В проходилката го сложихме на 4 месеца.
Голямо бързане беше с това дете  ooooh!

# 1
  • Мнения: 455
Въпреки,че си имах ревлива беба доста стриктно спазвах препоръките на ортопеда и изобщо не бързах с каквото и да е за нея/в смисъл с развлечения като бънджи,проходилка и т.н./.Сложих в проходилка след 7месец,може и след навършени 6м,препоръката е детето да седи стабилно.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 761
Сложих Дияна за съвсем малко в проходилка в края на 5 месец. След това я слагах за по-дълго след 7мия.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
По препоръка на педиатър и ортопед - когато детето може само да се изправи на крачетата си.
Почаках доста. Mr. Green Сина ми се изправи сам на 11 месеца и въобще не обичаше да стои в проходилката, искаше да пълзи по пода.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ами то си зависи от детето, различните деца са готови в различна възраст. Като цяло след навършени 6 месеца е ок. Лично аз съм за подобен род приспособления и сложих дъщеря си на тази възраст.

# 5
  • Мнения: 5 401
Направо ме убихте с тези изказвания!  ooooh!

На 6 м. бебето още не може да стои седнало, далече е още момента на изправяне и задържане на крачета, а вие говорите за проходилки!?!?!?!?!  Rolling Eyes Да не говорим, че добрите ортопеди НЕ препоръчват проходилката, а съветват съобразяване с индивидуалните умения на детето и изчакване на естествените му възможности за изправяне и прохождане!

# 6
  • Мнения: 493
Аз вече я слагам по малко и много и харесва.Обикаля из къщи и пипа навсякъде,но сама започва да мрънка след 5,10 минути.Всичко бързо и омръзва.

# 7
  • Мнения: 668
ами каквото и да те посъветваме ти най добре познаваш детето си.може би трябва да изчакаш още малко.ако пълзите по добре го оставай да разглежда стаята с пълзене,но паяка не е много надежден.сина ми се обърна един ден с него и повече не го сложих.ако мислиш,4е като е в паяка ще можеш да измиеш поне чинийте ..примерно казано....аз се уверих,че не е много добра идея.по добре да ходи по мебелите държейки се отколкото да м направи беля за секунди!  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 547
Според педиатъра ни след 8 месец, но аз така и не го сложих в проходилка.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Използвахме проходилка между 7 и десетия месец.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 190
Ами да, много хора са против проходилките, ама като си спомня за темите ти, galausa, аз пък бих опитала. Все пак на 6 месеца е вече бебчо. Нищо няма да му стане, само нека е за по-кратки интервали. Peace

# 11
  • Мнения: 9 973
7-8мес. знам,че може Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 431
Изобщо не смятам, че е правилно да се слага бебето в проходилка.

# 13
  • Мнения: 6 461
Сложих децата ми в проходилка ,когато направиха 7 месеца.

# 14
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
ами каквото и да те посъветваме ти най добре познаваш детето си.може би трябва да изчакаш още малко.ако пълзите по добре го оставай да разглежда стаята с пълзене.....................
Моят син го сложих на 7,8 месеца там ,но уви не му харесваше.Използваше паяка само като музикален инструмент,докато един ден не падна с него

# 15
  • Мнения: 864
Направо ме убихте с тези изказвания!  ooooh!

На 6 м. бебето още не може да стои седнало, далече е още момента на изправяне и задържане на крачета, а вие говорите за проходилки!?!?!?!?!  Rolling Eyes Да не говорим, че добрите ортопеди НЕ препоръчват проходилката, а съветват съобразяване с индивидуалните умения на детето и изчакване на естествените му възможности за изправяне и прохождане!
С какво толкоз те убиха момичетата?
Моята щерка седна сам самичка на 6 месеца.На 6.5 се изправи сама в кошарата.Сега ходи като се подпира по мебелите,а днес се изправи както беше седнала на дупе така и се изправи и застана права,без да се хваща за нищо.Всичко си зависи от детето!
А по темата:
В проходилка се слага когато само се изправи и започне да ходи в кошарата като се придържа  Peace

# 16
  • Мнения: 3 695
Според мен и ортопеда, при който ходихме - от никога. Но ако все пак сте решили, поне да може да се изправя самО.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Сложих Тери на 10м,но може и след 8я месец да се слагат в проходилка.

# 18
  • София
  • Мнения: 928
Сложих Ники в проходилката на 8,5 месеца. Вече седеше стабилно и се изправяше сам в креватчето.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Използвахме проходилка между 7 и десетия месец.
Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз още не съм взела проходилка, а мисля да ползвам. Мисля, че синът ми не е готов, а и няма за къде да бързам. Може би след месец. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 745
чудя се ,защо са се разбързали някои хора да слагат децата си в проходилки.около .мен има сумати бебета на по 5 месеца пуснати в проходилки.все едно да те хвърлят в морето да плуваш без да можеш.и ти какво да правиш,от зор ще се научиш.мисля,че след 7 месеца може,ама това си зависи от детето.ако пък го сложиш вече много късно може и да не иска .

# 22
  • Мнения: 545
Аз бях решила да не слагам Лора в проходилка,но сега се замислям дали да не пробвам другия месец.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Според мен и ортопеда, при който ходихме - от никога.

Също, но пък и аз като red, четейки предишните ти теми, мисля, че имаш право на глътка въздух.

# 24
  • Мнения: 4 915
От никога.
Има безброй теми за проходилките. В половината от тях съм се обосновала защо.  Laughing

П.П. Детето ти явно прилича на голямата ми щерка. Починах си малко, когато се научи да седи на 6 месеца, и после - още малко, когато пропълзя на 8, а най-рахат стана, когато проходи.  Mr. Green
Съветът ми е вместо да мяташ недорасло за проходилки бебе в такова непривично за тях съоръжение, просто го пускай на пода да се учи да пълзи. Второто ми дете пълзи от 6-месечно. Децата нищо не губят, като не ползват проходилки - опознават света чудесно и без тях.  Wink

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 19:00 от Free Soul

# 25
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Не сме ползвали проходилка.
Но според ортопеда правилото е следното - ако може да направи една крачка, значи е готово за проходилка.

# 26
  • Мнения: 4 965
Направо ме убихте с тези изказвания!  ooooh!

На 6 м. бебето още не може да стои седнало, далече е още момента на изправяне и задържане на крачета, а вие говорите за проходилки!?!?!?!?!  Rolling Eyes Да не говорим, че добрите ортопеди НЕ препоръчват проходилката, а съветват съобразяване с индивидуалните умения на детето и изчакване на естествените му възможности за изправяне и прохождане!

И подходящото време за проходилка е - никога!

Оставих децата ми да седнат сами, да пропълзят сами, да проходят сами...
Здраво и право дете няма начин да не проходи и без помощни средства, но ще е жалко въпросните помощни средства да увредят въпросното здраво и право дете /достатъчно примери има/.

# 27
  • Мнения: 589
Извинявам се за спаменето, но ми се ще да използвам темата и да попитам майките с повече опит - а бънджито същата функция ли изпълнява като проходилката? И с нещо по-щадящо ли е или не, въобще бихте ли препоръчали да се използва такова чудо?

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Най - доброто според мен си остава оставянето на детето на земята. Съжалявам, че от разни мои страхове не го оставих по - рано, за другото бебе ще знам. Wink
Азаф, освен евентуалните увреждания, неправилно ходене в много от случаите, според мен проходилката забавя прохождането при много от децата.
В ума ми винаги изниква разказа на Блонди, която е сложила сина си в проходилка на 8 месеца, а е проходил на 1 год. и 6 месеца. Това са цели 10 месеца прохождане. #Crazy

# 29
  • Мнения: 4 915
Не сме ползвали проходилка.
Но според ортопеда правилото е следното - ако може да направи една крачка, значи е готово за проходилка.

На този ортопед бих задала въпроса : Ако може да направи една крачка,не е ли готово само да прохожда, вместо да го слагам да виси и да се бута с пръсти в проходилката?  Laughing

# 30
  • Мнения: 4 965
Най - доброто според мен си остава оставянето на детето на земята.
... освен евентуалните увреждания, неправилно ходене в много от случаите, според мен проходилката забавя прохождането при много от децата.
...

Понякога обаче късното прохождане е положително. Имам предвид обаче само самостоятелното прохождане!
Моите деца започнаха да пристъпят на 10 месеца, но ползваха за придържане стени, мебели и т.н. Съвсем самостоятелно се пуснаха на 1 г. и 3-4 мес., но пък проходиха стабилно, уверено, без да се спъват, без да стъпват на пръсти, без да притичват от страх да не паднат и т.н.
Моя позната сложи бебето си в проходилка на 6 мес., също проходи само на 1 г. и 1-2 мес., но докъм 2-та годинка или тичаше, или стъпваше на пръсти, или се спъваше в сабствените си крачета, а и сега стъпалата му са леко навътре - в позата, в която бяха в проходилката.
Най-доброто е детето да се оставя на земята и само да направи първите си крачки.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 190
Предвид тази тема -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239973.0
твърдя, че е редно мненията тук да се поотърсят от принципността си, и да придобият малко по-частен характер.
В крайна сметка слагането на бебето в проходилка не е равносилно на даване на арсеник  Mr. Green. Мисля на всички ни е ясно, че макар и по-добре без подобни "съоражения", проходилката (използвана умерено)  няма да причини нищо лошо на 6-месечно бебе.
Ако бях на мястото на авторката, хич нямаше да се занимавам да питам във форум  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт