Връзки от разстояние

  • 4 044
  • 73
  •   1
Отговори
Добър вечер дами. Новичка съм тук и ще се радвам да се включвам повече, защото ми харесва форума, и най-вече това че може да получиш чуждо мнение буквално 3 секунди след като си пуснал тема, защото сте толкова много и мненията са обективни. :Д Стига съм се обяснявала.
Ето защо пускам темата. Имам 'връзка от разстояние' , няма да споменавам подробности, само ще кажа че аз съм в чужбина а приятелят ми в България. Интересува ме има ли и други в моята ситуация, и как се справяте? Ние последно се видяхме сега на 2ри, карахме празниците заедно, но трябваше да се прибера тъй като имам изпити. Ще се видим след 2 месеца, знам че не е много, но адски много ми липсва.  Sick Ще се радвам ако има други девойки с които може да споделяме емоции около това неприятно нещо.
Другото което е, моля други които не са в такава ситуация, но имат какво да кажат, да се включат също.
Съвети за това как да мине времето по-бързо ще са високо оценени.   bouquet

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Минава. И аз имах такава връзка, година и половина бяхме така. После нещата се оправиха. Wink

# 2
  • Мнения: 3 423
Такива връзки са обречени. Или се съберете,
или рано или късно ще ви се случи раздялата.
Сайбър-сексът не помага.

П.С. Никът ти е изключително секси, впрочем.

# 3
Ооо, аз не говоря за връзки които нямат шанс да просъществуват на едно място. Просто докато се съберем, трябва да мине малко време, не може да стане изведнъж. Simple Smile
Ника рулира  Twisted Evil Мерси  Embarassed
Мърморанке, какво стана при вас? Ако не е прекалено лично разбира се. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 17 407
Лисицата е написала и моето мнение. Добавям и опит с 2 неуспешни връзки от разстояние. За добро, естествено Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 792
  Съвсем съм се смахнала, помислих че имаш нужда от някакви връзки за някаква работа да се свърши  Crazy.
  Връзките от разстояние са много тонизиращи и романтични, такива са ми наблюденията, но се скапват с времето, не мога да се сетя за някоя задържала се двойка от моите познати, съжалявам, може и да греша.

# 6
  • Мнения: 1 072
Овца, не слушай Лисицата, тя е горско животно. Ние с теб сме от една порода - селскостопански добитък един вид. Добавям опита си на 6-годишен дистанционне брак, който на скоро прерастна в постоянен. Има шанс. Само докато чакаш да се съберете не спирай да живееш, не се затваряй, развивай се, че иначе момъкът ще намери само останките ти.  Grinning

# 7
  • Мнения: 17 407
Е, пЛетяща, в твоя случай става въпрос за брак. Не е баш същото, си мисля....

# 8
  • Мнения: 3 423
Ооо, аз не говоря за връзки които нямат шанс да просъществуват на едно място. Просто докато се съберем, трябва да мине малко време, не може да стане изведнъж. Simple Smile
Няма как да знаеш, че връзката ви, ако
сте заедно, ще просъществува. То и аз
бих могла да имам чудна връзка с Шон
Пен, но, за съжаление, разстоянията ни
вкарват прът в колелетата. Много жалко.

# 9
  • Мнения: 25 610
С моя мъж учехме в различни градове. Две години изкарахме така. Не се срещахме често - веднъж-дваж месечно, лятото за месец се случвахме едновременно в родния си град. Ами накрая се събрахме и се оженихме. Не съм сигурна, че ако бяхме гаджета в един и същи град, сега щяхме да сме семейство.  Mr. Green
Това му е хубавото на кратките и редки срещи, че на хората от любов не им остава време да се скарат.  Wink Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравей!

Аз нямам такава връзка, но съм малко резервирана към такива "далечни отношения", защото смятам, че любовта в тези случаи доста избледнява заради разстоянието и времето. Ако хората в такива връзки все пак останат заедно смятам, че това ще се случи, защото през времето, през което са били далеч един от друг, просто не са срещнали по-интересен партньор.
За жалост разстоянието между двама души, предразполага за флирт, за секс, дори за емоционално обвързване с партньор, различен от този, който чака (или не съвсем) в някоя далечна точка на света.
Моята сестра имаше 5-годишна сериозна връзка с момче, което замина на студентска бригада в САЩ. Първите няколко месеца и звънеше постоянно, и двамата непрекъснато крояха планове как ще са заедно, след като той се върне в БГ.
В края на шестия месец момчето реши да остане за постоянно в Америка, и започнаха да се чудят как тя да замине при него. В края на първата година от физическата им раздяла, телефонните разговори понамялаха, общите им планове се провалиха, и въпреки, че фактически те не са "скъсали" като гаджета, връзката им е обречена. Смятам също, че в техния случай, времето и разстоянието е допринесло за тотално отчуждение помежду им. Дори това момче някой ден да се върне и да потърси сестра ми (ако тя е свободна дотогава), мисля, че онази истинска любов вече няма да има.
Това мисля аз.

# 11
Я, имало и кравички.  Twisted Evil Аз май не съм се изказала правилно. При нас има изгледи да се съберем на едно място, само че не веднага. Иии така. Кравичке, какъв е този дистанционен брак, как функционира? За пръв път чувам, извини невежеството ми.  Embarassed
Лиска, защо да не знам при положение че сме живяли заедно в продължение на 3 месеца 2 3 пъти? Не казвам че е същото, но пък и не е като без хич. Абе както и да е. 
А и мислиш ли че само разстоянието е пречка на евентуална връзка с Шон Пен?  Laughing

# 12
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мърморанке, какво стана при вас? Ако не е прекалено лично разбира се. Simple Smile
От повече от две години живеем заедно вече, преди в моя роден град, сега в София и всичко е наред. Просто трябва да мине времето. Ако знаете и колко време ще мине е още по добре, аз нямах представа, можеше да са години. Дано да е кратко при теб. Wink

И само да кажа нещо. Връзката от растояние е от нещата, за които не можеш да говориш, ако не са ти се случвали. Поне според мен.

# 13
Съгласна съм с теб, но не исках да заформям някакво такова 'общество', за това написах всеки с мнение да се чувства добре дошъл в темата и да сподели какво мисли. Simple Smile Само че в момента, не са ми нужди заклеймявания от сорта на 'нямате шанс', аз не се съмнявам в това дали имаме шанс, просто ми липсва много и исках да видя дали има и други в моето положение. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 149
С моя мъж живяхме заедно 2 години.
След това той си замина(влезе в казармата в Атина),като се уволни започна работа да посъбере парички да излезем на квартира.2 години го чаках в Бг.
През това време го посещавах на всеки 3 месеца.
Сега сме щастливо женени вече 3 година Heart Eyes
Не казвам,че не е трудно,но не е невъзможно Naughty
Иска се много вяра и търпение Laughing

# 15
  • Мнения: 1 072
Кравичке, какъв е този дистанционен брак, как функционира?

Живееш разделно. Виждате се през определени периоди. Липсвате си и нямате време да се карате. Виждаш недостатъците на другия, но те не те преследват постоянно и ги приемаш по-лесно. Отделяш изнервеното ежедневие от любовния живот, а сексуалният ти такъв е доста въодушевен и изобретателен. Настървен някакси.  Wink Докато сте заедно показвате само най-хубавото от себе си. За да стигнат кратките часове обикноенно се съставят планове предварително и програмата е доста богата и циркова. Чувстваш, че времето ви заедно е пълноценно.

Има и недостатъци, но тях ще ти ги пробутам на по-късен етап.

Дерзай. Хубаво е. И е възможно.

# 16
  • Мнения: 25 610
Хм. Едно време имаше един такъв лаф, че разстоянието действа на любовта както вятърът на свещта - гаси слабата и укрепва силната.
Май, май, ще отиде да познае, ако може да се съди по отговорите тук.  Laughing

# 17
Всичко това което описваш ми е познато, но просто не съм чувала за подобна институция и ми стана интересно. Simple Smile  Иначе много добре си синтезирала и описала положителните черти.

# 18
  • Мнения: 2 152
Такааа.....
първо темата ти е за ДиС - дом и семейство демек Wink
второ - или се взимайте веднага или край Peace
Имала съм такава връзка. Най-прекрасната и страстна между впрочем, но тези непрекъснати раздели ни изиграха лоша шега. В началото чакаш с нетърпение телефонно позвъняване, потреперваш когато чуеш любимия глас. Мечтаеш, бленуваш - всичко е толкова романтично. После обаче минават дните, случват ти се различни неща - лоши и добри - на теб ти се иска да го споделиш с някого, но  телефона не е достатъчен. Ако деня е бил лош и искаш някой да те гушне, успокои, целуне,а  този някой е далеч, не е до теб...
Мога много да изброявам. Дори и сега, пишейки се развълнувах...все едно беше вчера. Толкова спомени нахлуха в главата ми, но все болезнени. Неизживени празници, рождени дни, обикновени дни. Неизживяно щастие... Неизживяна любов
Ако го обичаш - съберете се час по скоро. Успех Hug Hug

# 19
  • Мнения: 3 459
Такива връзки са обречени.
Както, винаги Лиска ти е отговорила подобаващо  Peace

# 20
Вижте, работи се по въпроса, но както казах за момента е невъзможно да зареже всичко изведнъж и да дойде при мен. Не мога само защото  не може след седмица да дойде при мен и да остане завинаги, да зареже работа, семейство, приятели ей така със щракване на пръстите да поискам да се разделим. Романтика хубаво, ама не винаги става така изведнъж, надявам се да ме разбирате. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 17 407
А кръци- много изчерпателно и отново написаното съвпада с моето мнение.
Овчице, ти сега да не се депресираш само. То няма правила в това отношение, живот и здраве, дано по- бързо се съберете!

# 22
  • Мнения: 3 459
надявам се да ме разбирате. Simple Smile
мъча се, ама не мога  Peace

# 23
Ти пък, кво да се депресирам, исках чуждо мнение и го получих. Ясно беше че ще има и коментари от сорта на 'обречени сте, откажете се.'  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 1 616
Имах такава дистанционна връзка около 3 години и завърши с раздяла. Но причините не бяха в разстоянията, а просто несходствата в характерите. Всъщност именно заради редките срещи се дотътрихме почти до три години - ако се виждахме по-често, сигурно щях да го изтърпя не повече от месец. Та мнението ми е(въпреки краха на връзката ми), че е възможно, стига срещите да се оплзотворяват пълноценно...

# 25
Извинявай за офтопика, но общо имаш ли със свищов? сега видях подписа ти?

# 26
  • Мнения: 212
Ако те обича истински ще дойде веднага при теб и ще зареже всичко зад себе си. Истинската любов не признава граници и препятствия пред себе си. Влюбения мъж ще направи всичко възможно дори и невъзможното за да е с любимата си жена. Щом започне да се извинява с работата, със семейството си, с приятелите си, с това че видиш ли нещата не са толкова прости, значи не е влюбен в теб истински. Това е, няма какво да се чудиш.

# 27
  • Мнения: 1 616
Извинявай за офтопика, но общо имаш ли със свищов? сега видях подписа ти?

Да, там живея.

# 28
Борис, малко нагло си окачествил връзките на дотук писалите които са се чакали и са се събрали като 'неистински' и т.н.  Grinning Това че ти би зарязал всичко ако беше влюбен, не значи че си критерий за каквото и да било. Аз лично познавам хора които са били разделени и са се събирали след това, до ден днешен са заедно. И какво, не са били истински влюбени? Уау.

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
Овчица - Борис присъства само за идеята да е тук, трябва да има фабричен дефект някакъв, не се замисля никак, като пише, та по принцип не му обръщаме внимание. Wink

# 30
  • Мнения: 212
Борис, малко нагло си окачествил връзките на дотук писалите които са се чакали и са се събрали като 'неистински' и т.н.  Grinning Това че ти би зарязал всичко ако беше влюбен, не значи че си критерий за каквото и да било. Аз лично познавам хора които са били разделени и са се събирали след това, до ден днешен са заедно. И какво, не са били истински влюбени? Уау.
Казвам само че ако един мъж е влюбен истински в една жена единственото нещо което иска и за което мисли е как да бъде с нея и никакви пречки не могат да го спрат да бъде с нея. Започне ли да увърта и да се извинява с работа и др. несъществени пред любовта неща значи не е истински влюбен.
Нещо грешно да съм казал. Нима ще се намери човек който да отрече тези ми думи. Нима някой ще отрече че влюбения зарязва  всичко и мисли само за любимата си.  newsm78

Овчица - Борис присъства само за идеята да е тук, трябва да има фабричен дефект някакъв, не се замисля никак, като пише, та по принцип не му обръщаме внимание. Wink
Ти пък коя беше, досега не съм ти обръщал внимание - на теб ли ти викаха МГМ  newsm78

# 31
  • UK
  • Мнения: 3 959
Спокойно, нямам и нужда да ми обръщаш внимание. Други ми обръщат.

# 32
  • Мнения: 516
Поне няма да се разделите, заради това, че сте си омръзнали.

# 33
  • Мнения: 17 407
Е що го запахте пак Борис? ДА не кажа абсолютно, ама принципно е прав. МАлко е иделизирал нещата, де. НЕ се засягайте- тези с връзките от километри. ОВчице, щом питаш, трябва да си готова и за мнения, които не ти харесват Wink

# 34
  • Мнения: 212
Е що го запахте пак Борис? ДА не кажа абсолютно, ама принципно е прав. МАлко е иделизирал нещата, де. НЕ се засягайте- тези с връзките от километри. ОВчице, щом питаш, трябва да си готова и за мнения, които не ти харесват Wink
Благодаря ти Дренка.  Hug  Heart Eyes Само ти ме разбираш. Другите са някакви гадни материалистки които поставят бизнеса и кариерата си пред любовта. А тя любовта е най-великото нещо на света. Нищо не бива да се поставя да стои пред нея и да й пречи. Още по-малко такива несъществени неща като бизнес или кариера... Те съсипват любовта.
Така че който иска да е с любовта на живота си ще бъде с нея и нищо не може да му пречи. Почнат ли да му пречат разни неща значи има нещо гнило в такава любов.
Васко Кеца имаше навремето една песен - Телефонна любов...

# 35
Ами както казах, на мен ми беше пределно ясно че ще има такива. Simple Smile Просто темата беше друга, а не 'направете анализ на връзката ми и отредете съдбата й'.  Wink
Борис, ти или си прекалено романтичен, или прекалено наивен.  Laughing

# 36
  • Мнения: 17 407
МИ разбирам те, я! 4(четири) години слушах оправдания кви ли не Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 1 783
От седем години имам съпруг за уикенда. Не се свиква с вечно събрания багаж, празното легло и самотното сутрешно кафе. Започва да ми липсва преди да е заминал.
Успяваме, защото се обичаме. С цената на търпение и компромиси. И GSM-и.

# 38
  • Мнения: 65
Дано да имате късмет, но в повечето случаи винаги се появяват някакви странични хора, обстоятелства и ... нещата приключват
Кръци го е написала добре.
Горе главата, то каквото е писано ... и т.н.

# 39
  • Мнения: 212
От седем години имам съпруг за уикенда. Не се свиква с вечно събрания багаж, празното легло и самотното сутрешно кафе. Започва да ми липсва преди да е заминал.
Успяваме, защото се обичаме. С цената на търпение и компромиси. И GSM-и.
Честно ти казвам не мога да я разбера аз тая любов за един уикенд само. Предполагам че те оставя цяла седмица сама щото работата му е такава. Е кое е по-важно - работата или любовтта. Заслужава ли си заради някаква си работа да зарежеш любовтта си да стои сама цяла седмица на празно легло и сама да си пие сутрешното кафе. Любовтта не е ли на първо място в живота на всеки човек и чак след това работа и кариера....

# 40
  • София
  • Мнения: 1 783
Като порастнеш, Борисе, ще разбереш.

# 41
  • Мнения: 27 524
Били сме със съпруга ми почти 4 години в такава ситуация. Не е леко, но не и невъзможно. Когато човек обича, обича и без да вижда очите. Не спирай да вярваш, че на света все още има и любов, и истински неща  Heart Eyes

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Връзката със съпруга ми от началото тръгна с раздяла. Работата му е такава, а аз не съм човек, който би го поставил пред дилемата, работата или любовта  Crossing Arms
След като се оженихме и бракът ни потръгна така, две години живяхме почти разделени. Имах познати, които предричаха, че няма да се съберем. Но ето пак сме заедно, въпреки че сме в една чужда държава. И тук той продължава да пътува много и има периоди, когато само през уикендите се виждаме  Crazy
Загаджихме се преди 16 години, а от 12 сме женени. Даже и да се разпадне бракът ни, причината няма да е тази, че не сме били нон-стоп заедно Wink Когато хората се обичат и уважават, разстоянието не е проблем. Да живеят мобилните телефони и интернета! При първата раздяла си пишехме писма и по седмица ги чакахме да пристигнат  ooooh! Още пазя тези писма  Heart Eyes Сега, ако не е уморен и не работи и когато аз съм сложила децата по леглата, играем заедно канаста в нета  Laughing

# 43
  • Мнения: 6 993
2 години изкарахме така, в различни градове. Но бяхме женени. Иначе надали щяхме да успеем, аз бързо се предавам. Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 25 610
Хм, Борисе, честно да ти кажа, предпочитам мъжът ми да е далече и да мисли за мен, отколкото да е вкъщи и през цялото време  да си общува с чужди жени в женски форуми.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 45
  • Мнения: 212
Хм, Борисе, честно да ти кажа, предпочитам мъжът ми да е далече и да мисли за мен, отколкото да е вкъщи и през цялото време  да си общува с чужди жени в женски форуми.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
То пък едно общуване ти казвам .... Mr. Green Mr. Green

# 46
  • Мнения: 39
Здравей.Аз съм минала през ада на такава връзка.Търпението ми е било нечовешко,защото издържах цели 7 години Mr. GreenНяма да разказвам подробности,но накрая разбрах,че наистина хората са прави-Невидени очи се забравят.Колкото и да се обичат двама,колкото и да са нежни чувствата.....дистанцията си казва думата.Дано при теб да е различно.

# 47
  • Мнения: 17 407
Борисе, стига се бута между шамарите! Mr. Green ПОвечето от вас говорят за бракове- не е същото. КАкто и да е.

# 48
  • Мнения: 183
имам 3 годишна връзка,виждаме се в края на седмицата,понякога и по-често...причината,е че аз уча в един град,той в друг...смешното е,че аз съм от София,и уча в Бл-град,а той е от тук и учи в София Flutter трудно е в началото,но ние сме така от 1-ят ден и смея да твърдя,че много се обичаме и подкрепяме  Peace...всичко зависи от човека срещу теб...при нас нямаме избор и сме се примирили-най-рано 2009 ще сме заедно...има и '+' има и '-',но не е болка за умиране,имам много омъжени приятелки,които са всеки ден с мъжете си,но не могат и на малкият пръст да ни стъпят както се казва Peace

# 49
  • Мнения: 5 468
С моя мъж учехме в различни градове. Две години изкарахме така. Не се срещахме често - веднъж-дваж месечно, лятото за месец се случвахме едновременно в родния си град. Ами накрая се събрахме и се оженихме.
Едно към едно, но не сме от един и същи град. ... и накрая се оженили..., ако това е върха на айсбергаWink

# 50
  • Мнения: 803
Овчице, имах подобен период в настоящата ми в/ка. С приятеля ми сме заедно от почти 5 години. Малко след като се събрахме (може би 2 месеца) той замина за Германия да учи. Изкара там една година. През този период се връщаше 2-3 пъти, по празниците.
Трудно е, не отричам, защото когато обичаш един човек искаш да споделиш не толкова проблемите, колкото малките и хубави неща, които са ти се случили през деня, или просто да се сгушиш в него вечерта. Но както и други са се изказали вече, нямаш време да се дразниш от недостатъците, стараеш се всяка минута, в която сте заедно да ви е хубаво и т.н. Ние непрекъснато си контактувахме по и-нет, пишехме си смс-и, имам повече от хиляда смс-а от него за този период, в който той отсъстваше (записвала съм си ги в тефтер, защото телефонът просто нямаше толкова памет). Важното е, да решите какво искате да правите, да имате някакъв план за бъдещето. В крайна сметка моят приятел се прибра в БГ и досега сме си все заедно.

# 51
  • Мнения: 107
И аз се включвам, за да кажа, че имах такава връзка и тя беше най-мъчителната, която някога съм имала. Много се обичахме, но не можехме да се виждаме често и в крайна сметка телефонните разговори, мейлите и чатовете намаляха. С всеки следващ контакт започвахме да се извиняваме един на друг затова, че не сме се свързали по-рано.И така, докато един ден започнахме да си говорим как няма да е лошо да започнем да се оглеждаме, защото и ние сме хора все пак.....до момента, в който си признахме, че си имаме други гаджета.

Не искам да звуча много негативно, може би при вас ще просъществува, но при нас не стана.

# 52
Не вярвам в такива връзки и нямам нерви да се занимавам. Може би и зависи на каква възраст си - на 20 може и да участвам, ама на 40 - хич не се хващам. Имах една такава, като бях на 25-6 , младежът учеше в чужбина, ходех там и уж всичко беше наред, ама като се върна се оказа, че си имал друга . та така , не вярвам, де!

# 53
  • Мнения: 25 610
Ей затова ви куца романтиката на вас!  Mr. Green
Какви мейли, какви чатове, какви телефони?  ooooh!
Само писма, телеграми и покани за телефонни разговори в Централна поща. Да отидеш половин час по рано, да чакаш още половин след определения час, да чуеш най-сетне призива на рошавата гарга зад гишето, да викаш ало, ало в слушалката, а отсреща - никой. Да се оплачеш на гаргата, а тя да ти изграка отегчено: "Идети в съседнътъ къбинъ!". И ти да отидеш и О! Чудо!!! най-сетне любимият глас, от който ти се подкосяват краката?  Heart Eyes
Да ти звъннат в късен час да слезеш, за да получиш бързата телеграма: "Чакай ме, идвам!" и с умилена крачка да се върнеш в топлото легло, където милото морно спинка, защото е пристигнало преди нея...  Mr. Green
А каква радост да намериш писмо в пощенската кутия?  Hug
Еееех, кво знайте вие, бе? Лигли! СМС-и...  Whistling

# 54
  • Мнения: 1 616

А каква радост да намериш писмо в пощенската кутия?  Hug
Еееех, кво знайте вие, бе? Лигли! СМС-и...  Whistling


Знам, аз, знам... А писмо от гаджето-войник? А? А?

# 55
  • Мнения: 107
Ей затова ви куца романтиката на вас!  Mr. Green
Какви мейли, какви чатове, какви телефони?  ooooh!
Само писма, телеграми и покани за телефонни разговори в Централна поща. Да отидеш половин час по рано, да чакаш още половин след определения час, да чуеш най-сетне призива на рошавата гарга зад гишето, да викаш ало, ало в слушалката, а отсреща - никой. Да се оплачеш на гаргата, а тя да ти изграка отегчено: "Идети в съседнътъ къбинъ!". И ти да отидеш и О! Чудо!!! най-сетне любимият глас, от който ти се подкосяват краката?  Heart Eyes
Да ти звъннат в късен час да слезеш, за да получиш бързата телеграма: "Чакай ме, идвам!" и с умилена крачка да се върнеш в топлото легло, където милото морно спинка, защото е пристигнало преди нея...  Mr. Green
А каква радост да намериш писмо в пощенската кутия?  Hug
Еееех, кво знайте вие, бе? Лигли! СМС-и...  Whistling


При мен романтиката я има и без да се връщам назад във времето...По твоята логика, не трябва да се възползваме от това, което ни предлага съвременната технология, за да усетим истиската тръпка? И това ни прави лигли...еми по-добре лигла, но пък информирана.
Иначе и аз съм минала през този период с телефонните кабини и телеграмите, глупаво е да правиш прибързани заключения и да поставяш етикети.

# 56
  • Мнения: 17 407
За писмата си права, Сийке. Чакаш, тръпнеш... НЕ знам лигла ли съм, ква съм, но не ми издържаха нервите. Баси романтиката! НЕ, благодаря! Mr. Green

# 57
  • Мнения: 5 468
глупаво е да правиш прибързани заключения и да поставяш етикети.
Не виждаш ли, че Сия се бъзика? Сега да не мислиш, че няма да му извади душицата, че не й е пратил СМС, че се връща? Че нали така се развалят семейства!? Как няма да прати!?

# 58
  • Мнения: 1 038
Много е трудно така,но ако наистина държите един на друг ще издържите.
С мъжа ми сме от 11 год.заедно,но от близо шест сме в такава ситуация,идвало ми е да вия в определени моменти,но стискам зъби в името на семейството и за доброто бъдеще на детето ни,защото тук живот няма.Аз работя тук,мъжа ми работи в Англия от миналата година,преди това беше в Холандия 4 г.Сигурно ще ти прозвучи гадно,но се свиква,така сме устроени хората можем да издържим на всичко.  bouquet

# 59
  • Мнения: 107
глупаво е да правиш прибързани заключения и да поставяш етикети.
Не виждаш ли, че Сия се бъзика? Сега да не мислиш, че няма да му извади душицата, че не й е пратил СМС, че се връща? Че нали така се развалят семейства!? Как няма да прати!?

Виждам, но мисля, че това е излишно  Naughty и заради него се вързах  Crazy

Еееех, кво знайте вие, бе? Лигли! СМС-и...  Whistling

# 60
  • Мнения: 25 610
MeaCulpa , ти ли си на аватара?  Mr. Green
Комплименти за ника, много ти подхожда!  Laughing

# 61
  • Мнения: 11 747
Наш приятел отиде да живее в Германия и там се залюби с китайка. Любиха се там около година-две. После се наложи тя да си иде в Китай, на източния му бряг! Така се любиха година. Той в Германия, тя в Китай. Това е връзката издържала на най-много километри разстояние един от друг, за която знам. Преди 1 година се ожениха, сега и двамата са в Германия.

# 62
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Много зависи от човека, който е насреща. Въпреки множеството изкушения, ако той е The One, връзката ще се запази, но ако не е...  Crossing Arms В крайна сметка никой не е незаменим и аз не съм оптимистично настроена, към една прекалено дълга раздяла. Неомъжени сме били разделени само година, а омъжена с дете, две. Въпреки че имахме брак и дете, след втората година, събирайки си багажа за Англия, за да живеем като семейство, много се чудех дали това е правилния избор  Thinking Та независимо дали сте женени или не, с деца или без, винаги има възможност да се кривне от пътя  Crazy Не лежете на кълката, че щом сте подписали едно документче за брак и сте направили деца и всичко ви е в кърпа вързано  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 175
Справяме се засега. И наистина - който не го е изпитал, няма как да го разбере.  Flutter

# 64
  • София
  • Мнения: 3 099
Може. 5 години летях всяка събота и неделя до Атина. После още 5 - пътувах с кола до Солун. И двете ми връзки бяха интензивни и успешни, докато не се наложеше да мисля за преместване в Гърция.

# 65
  • Мнения: 3 268
Чаках войник навремето 2 години и 3 месеца.Дочаках го,ожених се за него.Той със сигурност нямаше да ме чака обаче,признавал си ми го е.Не винаги и двамата устояват на различните изкушения,сложно е....

# 66
  • Мнения: 750
Не съм от хората които вярват в такава любов....от разстояние!
Аз тука....той там!
Той с друга ....аз с друг!
Когато си дойде....заедно!
Няма сила на света да ме накара да вярвам в любовта от разстояние!

# 67
  • Мнения: 3 622
Много зависи от човека, но аз много не вярвам в тези връзки от разстояние

Далеч от очите - делеч от сърцето

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 20:20 от Tasha

# 68
  • Мнения: 25 610
Няма сила на света да ме накара да вярвам в любовта от разстояние!

Джейна, мъжът ти не работеше ли чужбина, а?  Wink Mr. Green
Или поне пътуваше често?  Whistling

# 69
  • Мнения: 6 167

Съвети за това как да мине времето по-бързо ще са високо оценени.   bouquet

Ние една година бяхме така и беше ужасно.
Аз мисля, че важи " Далеч от очите, далеч от сърцето".
Правихме едни безкрайни чат-сесии по 2-3 часа дневно. В тази година 3-4 пъти пътувахме напред-назад.
Да си призная, бяхме тотално изтощени накрая, само ни крепеше, че това време ще мине и ще се съберем.

# 70
  • София
  • Мнения: 672
И аз съм имала такава  връзка от разстояние. Но според мен е важи "далече от очите, далече от сърцето" просто времето лекува всичко, а разстоянието - само му помага.

# 71
  • Мнения: 7 091
Много от постингите ме накараха да се усмихна, други ме натъжиха...
Оплаквате се от дълги чат сесии Simple Smile Когато мъжът ми замина за САЩ в БГ тепърва навлизаха е-мейлите като форма на комуникация. Това да ползваш чат си беше лукс, който в по-късни години имахме, а войс-а беше вече към края. За телефони не можехме и да си мечтам да си позволим, а като излязоха първите електронни картички беше голяма работа Simple Smile
Шест години бяхме разделени, като мъжът ми можеше да се прибира веднъж годишно за по 3-4 седмици. От повече от 10 години сме заедно, но в началото като замина още не бяхме женени.
Адски е трудно и не го пожелавам и на най-лошият си враг! Да си разделен за едно по-нормално време, може би е полезно, но толкова дълъг период няма как да не остави белег върху всяка една от страните, за деца ако има да не говорим. Още повече, че мъжът ми замина да учи, после работи, т.е не е бил на кораб или в казарма, а просто всеки един от вас живее и се развива в отдалечена точка от другия.
На тези, които им се налага ( защото не искам да си мисля, че някой може доброволно да избере подобно нещо) да поддържат такава връзка само ще кажа- не се оставяйте хорските приказки да ви слагат сол в раната! Направете така, че това дали ще останете заедно да не зависи от приказките на хората около вас ( пък било то и доброжелателни). Не се измъчвайте, но и не се предавайте! Само и единствено вие знаете на какво сте способни!
Успех!

# 72
  • Мнения: 1 666
Определено трябва да си го изживял, за да знаеш за какво става въпрос!
Постингите на пЛетящата от първа страница перфектно покриват и моя опит! Само че ние се оженихме след това.
И все пак всичко си зависи от конкретните двама човека и от това как те гледат на връзката си! Трудно е, но не се умира!

# 73
  • Варна
  • Мнения: 178
Tandoori  bouquetТова е истински съвет!Заставам зад това мнение.Аз все още живея така с любов от разстояние.Наистина, ужасно е SadНо се изтърпява,когато обичаш.Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт