кога започнахте да се чувствате "на години"?

  • 11 016
  • 159
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 546
На 38 съм. Големият ми син е на 18. Понякога се сепвам като се замисля, виждайки го около мен и бъбрейки си сладко, че това е детето ми, почти мъж вече...! Не се чувствам стара и ничии думи не биха ме накарали да се почувствам, докато успея да запазя детето в душата си. Понякога се държа по-по детски от малко дете (не говоря за лигавене) и ми е хубаво, а като жена се чувствам в разцвета си! Peace Много скъпи са ми думите на мой приятел и колега, който ме познава от много години: "Колкото повече минават годините, толкова по-хубава ставаш!"  Embarassed В първото Шоу на Слави гост беше Кеворк Кеворкян. В Книгата той написа на Слави: "Някои хора остаряват като катедрали, а други като колиби. Пожелавам ти да остаряваш като катедрала!". Важно е човек с годините да осъзнава възрастта си, защото такъв е цикъла на живота. Да не я смята за порок (защото възрастта не е порок), да остарява красиво, но да запази душата си млада!

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 12:37 от Балу

# 46
  • Мнения: 227
 Аз пък признавам си без бой съм дърта-дъртофелница,и всичко иде от бръмбарите дето са в главата ми,залъгвам се,че съм древна душа,но сега си давам сметка колко тъжно е да си бил пораснало без време дете и колко много си изпуснал от дните си,затова сега тъпо и упорито се опитвам да надяна обувките на пет годишният си син и да наваксам макар и малка част от пропуснатите мигове.Календара,огледалото не определят възрастта ми,изглеждам млада,но душата ми се чувства стара и това ме плаши...

# 47
  • Мнения: 2 700
Ами май миналата година се почувствах "на години". Никога не ми е пукало от възрастта ми, но когато животът ти завърти няколко шамара за много кратко време, например да загубиш за 11 месеца двамата си родители + няколко други роднини и познати, някак рухваш - губиш оптимизма и безгрижието на младостта... Просто вече нищо около мен не е такова, каквото е било дотук Cry

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
И аз остарях преди 3 години, когато загубих майка си. По точно пораснах. Изведнъж двигателят на нашето семейство изчезна и аз някак си естествено се опитвам да го заместя. Ама няма да съм пораснала много, щото на моменти се усещам, как се чудя "това аз ли го реших и направих и как можах". И после се сещам, че съм на 37 и е напълно естествено. "На години" не се чувствам още. Ми жена в разцвета на силите си съм. Сега знам повече от колкото на 20 и мога повече отколкото на 60.
Е и аз започнах да закопчавам връхната си дреха зимата, че и шал и шапка да слагам. И аз не мога да изкарам на дискотека до сутринта и от там на работа. И мен силната музика и много шумни купони ме дразнят. Ама какво пък толкова - всяка възраст с приоритетите си!

# 49
  • Мнения: 274
Почувствах се на години когато баба и баща ми починаха в рамките на 5 месеца.  Бях на 29.  До тогава се чувствах безгрижна като дете, а след това изведнъж се почувствах все едно на сила са ме издърпали в друго поколение...  И от тогава ме е страх за майка ми, за мъжа ми и вече не се чувствам млада.  Иначе обичам шумни купони, на аквапарка на Златните тичах да предредя 13-годишни хъшлаци на водната пързалка, и чакам с нетърпение синът ми да стане по-голям, че да замеряме минувачите с водни бомбички и да се крием...
Това до последната дума все едно аз съм го писала...направо е стряскащо. Сиси,  Hug  bouquet

# 50
  • Мнения: 5 577
 Embarassed аз съм млада, на 24 години.
незнам на 37 ... това ми изглежда като след 100 века, незнам как ще се чувствам, каква ще бъда, но тогава едва ли ще съм млада.

не искам да обидя някой, но 37 са си сериозни години за мен, в моите очи, по  моите представи ... може и да бъркам.
майка ми стана баба на 41, и определено не е младичка вече. бабешка възраст си е, нищо, че изглежда свежа и запазена..

# 51
  • Мнения: 17 546
Embarassed аз съм млада, на 24 години.
незнам на 37 ... това ми изглежда като след 100 века, незнам как ще се чувствам, каква ще бъда, но тогава едва ли ще съм млада.

не искам да обидя някой, но 37 са си сериозни години за мен, в моите очи, по  моите представи ... може и да бъркам.
майка ми стана баба на 41, и определено не е младичка вече. бабешка възраст си е, нищо, че изглежда свежа и запазена..

smile3532 smile3532 smile3532 Никого няма да обидиш, или поне не мен! Защото всички мисли се променят с възрастта! На 24 и аз мислех, че 37 е архаична възраст. Като станеш колкото нас, дано имаме възможността пак да го обсъдим! Wink

# 52
  • Мнения: 5 577
 Embarassed Embarassed Embarassed  това ми е мнението, радвам се, че мога да го споделя спокойно.

а пък искам да ви кажа, че 24 пък ми е супер келешарска възраст.

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вергилия, като бях ученичка намирах 24-годишните за лелички Laughing
 

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
От една страна имам чувството, че съм изживяла живот за поне сто човека...
От друга страна от години се чувствам на 23-25, не повече  Grinning

# 55
  • София
  • Мнения: 4 052
Моето мнение, е че 37г. не са малко за раждане на дете, поради по-високия риск от възможни усложнения. В този смисъл бих казала, че жената "е на години", Но в никакъв случай не е стара!
Аз съм на 27г. но понякога се чувствам остаряла, уморена и...някак не ги разбирам пуберите Wink, друг път преливам от енергия и желание за купон, както винаги до сега. Всичко е много индивидуално и наистина човек е на толкова, на колкото се чувства.

# 56
  • Мнения: 6 167
Установила съм, че в България ме мислят за по-стара. Все някой ми говори за разни часовници, които тиктакали, за 'времето', за 'работите ли по въпроса" , все някой компетентно ми обяснява за 'усложненията' и въобще хората там са страшно загрижени. Реално, аз съм с няколко години по-млада от Кари Брадшоу, живея в  страна, в която първо раждане над 40 е ежедневие и нямам никаква идея да си затормозявам мисленето с хорското добро намерение Laughing Откровено казано тръпки ме побиват от млади майки, които нямат никаква друга тема и интерес в главите си, освен поколението им.

# 57
  • Мнения: 1 761
Аз съм на 31.Имам усещането,че най-интересната част от живота ми тепърва предстои.
Родих на 29.Като се замисля колко е напреднала съвременната медицина мисля да родя второто си дете на около 59.
Майка ми е на 54 и не излиза без да се наконти.
Свекърва ми е на 77 и миналата седмица си взе сертификата за компютърна грамотност (по-висока степен от моята).
Свекър ми е решил да учи руски следващата учебна година.(на 80 е).

Какво ще кажат хората не ме интересува изобщо.

Ако трябваше да живея по хорските правила и да слушам бабини деветини до сега да съм умряла....не ща да мра още.

МОМИЧеТа,събудете се!Животът е само един,не бързайте да остарявате.

# 58
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Свекърва ми е на 77 и миналата седмица си взе сертификата за компютърна грамотност (по-висока степен от моята).
Свекър ми е решил да учи руски следващата учебна година.(на 80 е).


Tук е така, но за съжаление в България не е така. Дано и там хората започнат да се радват и обогатяват ( не парично) във всяка възраст.
Иначе по темата: не се чувствам стара. Никой почти не успява да ми улучи възрастта.

# 59
  • Мнения: 6 167
Свекърва ми е на 77 и миналата седмица си взе сертификата за компютърна грамотност (по-висока степен от моята).
Свекър ми е решил да учи руски следващата учебна година.(на 80 е).


Tук е така, но за съжаление в България не е така. Дано и там хората започнат да се радват и обогатяват ( не парично) във всяка възраст.
Иначе по темата: не се чувствам стара. Никой почти не успява да ми улучи възрастта.

Калинка, пак започна с обобщенията. Rolling Eyes
Дядо ми е на 87 години, българин от София и ежедневно използва WORD, освен , че пише свободно може да форматира текст до някаква степен, а  също така е в състояние да използва Интернет ( доста по-ограничено от мен, разбира се). Няма мобилен телефон, не защото не може да се справи, а защото ни е страх, че ще го наранят, за да му го вземат.
Вече не може да говори английски, казва, че не намира думите. Но до миналата година говореше относително свободно. Няма да те убеждавам, че е масов случай. Не е. И ти не ме убеждавай, че 80годишен холандец на курс е нещо масово.

Българските пенсионери може да нямат пари за курсове, което не означава, че са тъпи, че не са търсещи, или че не биха се радвали да се 'обогатяват". 

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 01:18 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт