Новина номер едно!

  • 2 253
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 768
ЕС е е сьюз на равноправни дьржави
Няма значение каква инфраструктура имат  Grinning  Grinning

# 31
  • Мнения: 768
Цитат на: Vjara
Цитат на: Ружа72
Ако испанците или португалците имат право да ходят и да работят из цяла Европа защо бьлгарите и румьнците д нямат право. Нали всички уж са с равни права в ЕС- нали затова е сьздаден Grinning  Grinning


Защото макар и да са на опашката на съюза, все още стандарта им на живот е в пъти по-добър от този в БГ и Румъния и съответно далеч по-малко испанци или португалци отиват на гурбет. Ти да си чула за испанец, който е отишъл да бере портокали или да гледа възрастни хора в Гърция? Предполагам когато стигнем икономическите показатели на Испания и Португалия, можем да питаме защо не ни третират като тях.

Разбирам че трябва равнопоставеност, но тя трябва да е двупосочна. А по отношение на икономическите показатели, не сме точно равнопоставени. И не мисля че ЕС е съzдаден zа да осигурява работа на румънци и българи недоволни от живота в собствените си държави.


Вьв Франция е пьлно с испанци и португалци които искат да останат тук и остават защото им харесва.  Grinning  Grinning

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: Ружа72
ЕС е е сьюз на равноправни дьржави
Няма значение каква инфраструктура имат  Grinning  Grinning

Така би трябвало да е, но реалността е различна  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Ружа72
......Вьв Франция е пьлно с испанци и португалци които искат да останат тук и остават защото им харесва.  Grinning  Grinning


Зна4и доста можем да си поговорим по въпроса, понеже тук е пълно с французи оплакващи се от икомомиката във Франция....така, 4еееее...

# 34
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Vjara
Оле-лe, тук се заформя битка на ниво местен национализъм... Всеки държи мястото където живее да е по-най-най...

Тея, аз си мисля Испания е в опашката на ЕС (в стария му вид) защото така показва статистиката. Състоянието на една икономика се измерва с икономически параметри, не с наблюденията на мъжа ти. Също мога да ти кажа от лични наблюдения че в Германия и Австрия има доста гастарбейтери от Испания. И това са млади хора, а не някой дето е дошъл преди поколения. В курсовете ми по немски испанците са били винаги доста внушителна квота.

А що се отнася до емиграцията към Германия, за съжаление не е стихнала, въпреки че там икономическото положение се влошава. Високите данъци съвсем не са от вчера и даже в последните години ги намалиха леко. И въпреки това емиграция към Германия винаги е имало, защото когато получаваш добра заплата и да те орежат с данъците, пак ти остава достатъчно. Мен може да ме е яд че плащам данъци за турските семейства с 10 деца, където жените никога не са работили, но това което ми остава, ми е достатъчно за задоволяването на много капризи.


Мога да съдя по приятелката ми живееща в Германия и женена за германец, а и съпруга ми има доста обективно мнение, след като всеки един с който се е запознал немец от неговата професия се оплаква и реве, и тук е така колкото и да ти е данъка остава и то доста, но като гледам как се оплаквате по другите теми, на мен нещо не ми се вързва горното ти мнение де....цяла Европа е смесица от народи, никъде няма само греманци, само испанци, само англи4ани, 4е дори и в България има живеещи испанци, но има и германци, има и англи4ани....това оба4е не е статистика.
Освен това статисти4еските данни нямат нищо общо с действителността Flutter
както и да е, отклонихме се от темата....

# 35
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Vjara
Оле-лe, тук се заформя битка на ниво местен национализъм... Всеки държи мястото където живее да е по-най-най.....


аз ли4но искам Бг да е най най, не Испания, ама щом имаш диплома по психология....моля Mr. Green
..битка е най то4ната дума, няма що, просто не е приятно....нали?

# 36
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Teya
.... но като гледам как се оплаквате по другите теми, на мен нещо не ми се вързва горното ти мнение де....

Какво имаш предвид?

# 37
  • Мнения: 4 212
Цитат на: rosa
Цитат на: Teya
.... но като гледам как се оплаквате по другите теми, на мен нещо не ми се вързва горното ти мнение де....

Какво имаш предвид?


нищо , не е моя работа, всеки знае за себе си Flutter сире4, вие си знаете....

# 38
  • Мнения: 1 046
Що се кефите толкова на тоза ЕС
през последните 3-4 години а може и да са по-малко Ес наляха толкова пари в БГ по разни фондове и стипендии и какви ли още не , обаче тези пари ще трябва да си ги вземат -как? с данъци  Shocked ,за кого за нас ами супер много сме далеч от Белгия например или една тъпа Италия за да може да има някакъв плюс за нас и да се оправим горе-долу бързо
Незнам аз лично се моля нещата да се оправят за мойте внуци ,знам че е супер скептично ,но аз съм от поколението което прие  демокрацията още в детска възраст и вече 15 години чакам нещо да се оправи ,сега било 2007-2008 абе и 2025 пак ще е същата мизерия за бг ,аз лично не се оплаквам засега заплатата си ми е добра имам си любящо семейство и нямам намерение да се изпарявам зад граница, но ми е жал за тези който трябва да се оправят с  500 лева за 3 членно семейство и се чудят тази година ли да си купят ботуши или да го оставят за другата зима
Абе Never Mind извинете за скептицизма но ми писна с големите очаквания за ЕС
Пожелавам ви приятна седмица на всички
И не ме псувайте много  Grinning

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
и аз май съм от скептично настроените  Thinking

# 40
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Teya
нищо , не е моя работа, всеки знае за себе си Flutter сире4, вие си знаете....

Хм, не раzбирам много от такива недомлъвки (май това не се пише така Embarassed ). Попитах, zащото не раzбрах, какво имаш предвид. Не zа друго. Thinking

# 41
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Цитат на: Ружа72
ЕС е е сьюз на равноправни дьржави


Дали наистина е така и дали ще важи и за нас.Незнам дали сте го прочели ,но е забавно Laughing  http://dnes.dir.bg/LISTS/newdnes_all_novini/news_626723.php

Общи условия

Активация на акаунт