Да позволя ли да си купи глезотия?

  • 3 156
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
И аз се чудя колко е голямо детето.
На събирането на парите може да се погледне и като възможност детето да придобие добър/горчив опит във връзка с доверието и приятелството.

# 16
  • Мнения: 17 407
Да, малко в стил Франклин Mr. Green

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Обяснявах до получаване на пяна на устата,

представих си те  Laughing
Уелкъм в света на понитата. Имаме над 20-сет и мечтаем за още...
Аз пък щото нивгаш не съм лишавана от нищо и гледам да задоволявам моите.

# 18
  • Мнения: 6 703
Аз не виждам нищо толкова страшно, че иска коте за 6 лв - чудо голямо. И другите щели да имат същото и какво от това.
Аз още си спомням как майка ми не ми купуваше никакви дрънкулки от миди, когато бяхме на море, а на мене толкова ми се искаха. И не защото не е имало пари, а защото били боклуци по нейните думи. И колко щастлива бях, като бях с леля на море, защото тя ми купуваше такива "боклуци"....
За финансовите операции пък съвсем не ми е ясно. Все пак децата ходят на училище, не са толкова малки. Сумата също не е голяма, така че каква по-удачна възможност да разбере някои неща от живота дори и да я излъжат.

# 19
  • Мнения: 3 405
Бих разрешила, да.

# 20
  • Мнения: 5 103
Разбира се, че бих разрешила.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Коледните подаръци са си коледни подаръци.Бих разрешила да си купи котето.Когато другите 5 деца си играят, тя да стои отстрани изолирана и да гледа ли?! Naughty

# 22
  • Мнения: 3 447
Да, разбира се.

# 23
  • Мнения: 4 668
Не бих се замислила даже . Щях да разреша , защото въобще не считам това и желание за каприз .
Никакъв възпитателен ефект няма да има , ако приятелките и имат и си играят , а тя е изолирана . Бих го спестила на детето си .
Моите родители не са ме лишавали от нищо и смятам ,ч е това не ми се е отразило отрицателно , а напротив !

# 24
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Бих разрешила, ако плати със собствени пари - я със спестени, я с аванс срещу джобните.

Аз също помня как сме минавали през етап еднакви плюшки или кукли като деца.

Не й се бъркам как си харчи парите (за справка - втори клас е), само след Нова година, когато събира по-голяма сума от сурвакане, й напомням, че частично финансира рождения си ден през март, да си задели предварително достатъчно средства и за това, иначе ще й ги удържам от други харчове през годината.

# 25
  • Мнения: 2 232
Аз имам момчета, та са им други желанията, не знам точно за плюшена играчка ако имах момиче какво  щех да направя но най-вероятно да разреша.Не е кой знае какви пари, ако има голямо желание-да.Но аз си поглезвам...признавам.
Баткото получи желаните два коледни подаръци, да но Сашко от групата получил Робот(трансформер май се казва) , е подлуди ни докато не му купим, дори не дочака да му го получи за Н.Г.Сега  вече е забравил за Новогодишните подаръци  и чака следващите подред....надявам се да ги дочака до Р.Д. на 15.01....

# 26
  • Мнения: 51
Колко е голямо това дете, за Бога?! Плюшено коте от 6 лв. не е пример за глезотия, по дяволите! Мислех, че 7-годишно дете е пожелало, примерно, телефон от 700 лв. и затова влязох да чета. Тема за плюшена играчка, егати драмата!
Взе ми го от ... клавиатурата!

# 27
  • Мнения: 1 413
За парите изобщо не става дума. Цената на въпросното коте споменах само заради това, че се очаква дете да събере пет по шест лева - втори клас са всичките и да разполага с тях, не знам дали самото дете ще се справи  с тази задача.
Друг момент, който ме смути беше, че не ме попита, а ми каза направо, че така са решили - ние имаме общ семеен бюджет и обсъждаме повечето покупки, освен дребни лични неща, а тя е все пак на 8 години и сега установяваме някакви принципи на поведение, които ще се развиват - как се борави с пари, как се общува с приятели, за какво е мобилният телефон...
Мненията на Дренка са ми в посоката на разсъждение, а също и Биляна е права.
Пуснах темата, защото навлизам в непознати територии на общуването с детето, което ме радва много и ми е приятно да говоря с вас  Hug не че ми е на живот и смърт!


По повод телефонът за 700 лв. -  дори детето ми е наясно, че това е безсмислена гъзария и е твърде умно за да ми иска такъв!

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз бих позволила

# 29
  • Мнения: 3 367
..това ми звучи като доста мотивирано желание (група,идея) и бих позволила;
иначе не купувам друго освен книги без повод и нужда,не защото го намирам за глезотия,а защото принципно купуването "за да имам" не ни е по душа,ние не го правим за нас си,и децата така гледаме..

Общи условия

Активация на акаунт