мазане на дупе

  • 2 939
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Само като беше новороден педиатърката ми каза да обмазвам хубаво дупето с крем.След това, ако не е имал проблем не съм го мазала.Все пак кожата трябва да диша.

# 31
  • Мнения: 3 929
Общо взето, почти не пропускам да сложа крем или пудра. Свекърва ми преди ме съветваше да не слагам винаги, за да не свиква дупенцето с такива грижи, защото като тръгне на ясла или градина, няма кой да му слага, а кожата ще е изнежена и ще се зачервява веднага, ако не му бъде сменен памперса навреме. Аз обаче си му слагам, защото най-малкото - предпазва кожата. По тази логика ние също не би трябвало да се поддържаме.

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мажа при всяка смяна Peace

# 33
  • Мнения: 999
Мажа след всяко сменяне на памперса  Peace

# 34
  • Мнения: 812
като беше бебе,му слагах всеки път,при смяна на памперса Peace

# 35
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Мажа при всяка смяна Peace

# 36
  • Мнения: 403
Ако се зачерви тогава иначе при всяка смяна на памперса я мия на чешмата.

# 37
  • Мнения: 1 008
Когато дупето му е добре не слагам нищо,но ако видя,че започва да се зачервява му слагам крем и така докато се оправи.
И аз така правя.

# 38
  • Мнения: 1 701
Мажех яко всеки път от раждането до преди 2-3 мес. Сега вече само при нужда.  Peace

# 39
  • Мнения: 351
Не винаги слагам крем, карам един път със, един път без.
Просто няма нужда да мажа всеки път.
Peace

# 40
  • Мнения: 140
Мажа при смяната на памперса всеки път без пропуск.

# 41
  • Мнения: 58
Ако дупето и е добре не слагам нищо

# 42
  • Мнения: 526
Отначало мажех всеки път с кремче,въпреки че нямаше зачервяване,после видях,че няма смисъл и сега мажа само с бебешкото олио и то не всеки път,а примерно веднъж-два пъти дневно Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 44 277
До към 6м при всяко сменяне на памперса слагах, той беше с мн чувствителна кожа и бързо се зачервяваше ако не сложа....
После все по-радко и след още месец два спрях напълно....
сега мажа много рядко само при нужда...

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, сега не го мажа абсолютно всеки път, но като по - малък го миех на чешмата при всяка смяна, защото рядко имаше пропуск.  Sick

Общи условия

Активация на акаунт