Картоф не пожела, как да продължа захранването?

  • 1 696
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 858
Дай друго. Синът ми никога не прояде картоф и все още не яде, приема само пържени, но пюре, варени, печени - не. Има деца, които не го харесват. Те обикновено са луди за моркови и тиква, дай едно от тях  Hug
И моето човече е така с картофа.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Започни с плод. И аз не бих го яла този картоф - без нищо.  Sick Така може да намрази идеята за хранене с лъжичка. Давай вкусните неща първо, да се "зариби" с този начин на хранене, после - тиква - и тя е, общо взето, вкусна за децата, и морков - морковите са сладки, имат шанс някакъв, а после - тиква и картоф, примерно. Така ще има вътре картофи и ще има и някакъв вкус ястието и няма да са 2 нови неща на куп.

А, да, най-вкусния плод, според мен лично (а и според сина ми и племенника) е бананът. Няма устояване.

успех!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Сина ми и досега картоф само не яде, абсурд.
Пробвай с друг зеленчук - морков, тиква, тиквичка. Като въведеш едното можеш да направиш комбинация с картоф и после пак комбинация с нещо друто, така е най - лесно захранването. Естествено, не трябва да комбинираш повече от 2 зеленчука или плода в началото за да следиш за алергична реакция.

# 18
  • Мнения: 232
Moето е на 7и не яде картофено пюре.Слагах и АМ ,и сирене,но ....резултат никакъв.Аз даже мисля, че твоят е още малък .                                                    Те си казват когато са готови, не го насилвай.

# 19
  • Мнения: X
Тиквата е добро решение.
Опитай с купешко пюре. По принцип за захранване не се препоръчва домашно пюре.

# 20
  • Мнения: 701
Тиква и морков

# 21
  • Мнения: 148
И моята бебка много се мръщеше на картофа, морковът й хареса, но от него се обрина. Когато обаче пробвахме спанак, толкова й хареса, че започнах картофа да го давам със спанак, после го комбинирах със зеленчуците, с които постепенно я захраних - тиква, тиквичка, броколи. Сега много й харесва и картоф с месо, но само картоф с АМ така й не прояде - въпрос на вкус.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Тиквата е добър вариант, моят син много я обича. Можеш и морков да дадеш, но пък той често запича...

# 23
  • София
  • Мнения: 430
Тиквата е добро решение.
Опитай с купешко пюре. По принцип за захранване не се препоръчва домашно пюре.

Наистина ли? Ако е така още сега отивам да купя бурканче. А в купешкото мога ли да сложа АМ?

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Тиквата е добро решение.
Опитай с купешко пюре. По принцип за захранване не се препоръчва домашно пюре.

Наистина ли? Ако е така още сега отивам да купя бурканче. А в купешкото мога ли да сложа АМ?

Ми че аз до сега не съм давала без АМ(сухо го слагам) в пюрето.

# 25
  • София
  • Мнения: 430
Ами случва се следното сега. Пробвах все пак с домашна тиква. Резултат: стиска устата още при поднасянето на лъжицата, което ме навежда на мисълта, че не е готов за лъжица  newsm78 Защото си мисля, че и АМ да поднеса с лъжичка пак ще е заблуден и няма да иска да пробва. Така и не мога да разбера харесва ли тиквата или не. Когато успях да "набутам" тиквата в  устата му пак се мръщи и изплюва, а накрая се и разплака.
Сега въпросът ми е да се пробвам ли с шише да дам зеленчука или пак да изчакам няколко дни и да купя готово пюре  newsm78

# 26
  • Мнения: 858
Може да плаче при яденето с лъжичка по няколко причини -да е много прегладнял,да не му е добра Т на пюренцето или изобщо да не е готов още на това ядене с лъжичка.Защо не изчакаш мъничко?1-2 седмици например.Трябва да има желание да яде с лъжичка и да е любопитен към новите неща.Моят син винаги го слагахме в шезлонга до нас на вечеря и в един момент започна да сочи,да иска да играе с лъжицата,да посега към нашата храна и тогава започнах захранването.Беше изключително любопитен към новото.

# 27
  • София
  • Мнения: 430
Май наистина ще изчакам поне седмица, в никакъв случай не искам да го насилвам. Иначе пюрето дадох 40мин преди часът, в който трябваше да пие мляко. А топлината на яденето беше приятна за хапване, нито хладка, нито гореща..
Иначе той посяга към лъжичката, но той към какво ли не посяга де.. bowuu

# 28
  • Мнения: 60
здравей, надявам се да бъда полезна:) нямам кой знае какъв опит в захранването/даже никакъв:)/  даже мислех след 5-6 месец да я захраня. забелязах че започва да обръща внимание на храната и изварих една беб. лъжичка. с нея няколко дни и давах по няколко лъжички АМ и после я оставях да си играе с нея. вчера купих пюре от  моркови /така и не видях самостоятелно пюре от картоф?/. реших да пробвам дали ще и хареса?  така лакомо изяде тези 2-3 лъжички, че сякаш на диета е била досега:) дори ми буташе ръката с лъжицата сякаш да и давам по-бързо:) 
изчакй и пробвай пак като на игра то и без това всички им е такова сега:)
успех!

# 29
  • Мнения: 34
Аз ти пожелавам много търпение  Peace Ние се учихме един месец да хапваме с лъжичка, не че и до сега сме го овладяли напълно  Mr. Green Моите пюрета не ги хапваше купени имащи тиква- Да! картоф-изобщо не иска  Whistling Прави номера всякакви като да си го събира в устата и после "пръцка" и ме прави и мен в пюре или го събира и накрая всичкото го изплюва и ми се смее   ooooh!::
Успех и не се предавай! Peace

Общи условия

Активация на акаунт