Асистент за независим живот

  • 103 083
  • 316
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 838
А знаете ли дали ще премахнат прага за възраст? Ние правим 5 годинки но юли 2010.  
За прага на възрастта не знам,но вижте какво още замислят да променят-с две думи тези,които са с най-тежките увреждания и не ходят на училище или на работа да го д...т #Cussing out

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/11/25/820755_stolichnata_obs … ostup_do/?ref=rss

# 31
  • Мнения: 3 914
А знаете ли дали ще премахнат прага за възраст? Ние правим 5 годинки но юли 2010. 
За прага на възрастта не знам,но вижте какво още замислят да променят-с две думи тези,които са с най-тежките увреждания и не ходят на училище или на работа да го д...т #Cussing out

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/11/25/820755_stolichnata_obs … ostup_do/?ref=rss


Ама разбира се,направо и въздуха да им спрат,няма нужда и да дишат даже ooooh!

# 32
  • Мнения: 133
Нямам думи просто #2gunfire. Най- накрая ще стане, че ако си инвалид в България ще имаш глоба за това. Трябва да предприемем нещо, това не може да го оставим така.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 262
Аз днес отидох при социалните да попитам какво, къде, как, всички въпроси, които си задаваме тук, и какво мислите, нищо не се знае още, уж след 15 декември щели да се подават документи, аз се изненадах обаче, защото миналата година ми обясниха, че не съм одобрена защото съм подала много късно (беше след 15 декември) и имало много хора пред мене. Казах на служителката, че съм чула, че ще се приемат от 1-ви (искам да ви кажа, че просто проверих какво ще направи), тя спря да пише, вдигна очи и каза, ами аз нищо незнам, вървете в еди коя си стая да питате. Във въпросната стая ме препратиха в съвсем друга служба, и кажете ми сега, тази социална в приемната, защо си разреши да ми говори небивалици, как така знае че от 15 се подават, а уж компетентните нищо незнаят все още! Не ви ли прилича, че отново всичко ще е затъмнено, няма да има достъпна информация и ще гадаем и ще се чудим какво да правим!

# 34
  • Мнения: 838
За подаването на документите-твърдо от 1.12,макар че миналата година съвестните служителки в Зоната ни казаха да подаваме още след 20.11.(по едно време влезе шефката им и се разкрещя да не казвали Shocked).
Дайте да спретнем едно писъмце против мотивите изложени от г-жа Атанасова,та те са най-малкото дискримитивни спрямо тези с най-тежки увреждания,на мен ми звучат като-аа,не учи,не може да се обучава,няма да работи,няма да гласува,я да го пращаме да мре тогаз,а че училищата ни са недостъпни,много важно!
Поредния абсурд,ще карат варат,че да я докарат тази програма едва ли не да е достъпна за здравите ooooh!

# 35
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз ходих вчера да си взема бланките да ги попълвам. Служителката ми каза да си извадя свидетелство за съдимост и ако искам да имам някакъв шанс да се вместя да ида още на 1ви в 7ч, сутринта, те отварат в 9  Shocked. Щяло да бъде пълно с пенсионери още в 6ч  ooooh!.
Ще отида, висенето там цял ден не ми мърда, щото помня, че мин. година като ходих по 20 мин. на кандидат се одтеляха. Аз тогава получих писмо че съм одобрена, ама пари нъц  #Cussing out...

# 36
  • Мнения: 838
Ето примерен текст за писмото до властите относно готвените промени,моля ви,ако има нещо да добавите направете го,в другата тема има предложение за среща с г-жа Атанасова,надявам се на нея да отидат повече мами и да им покажете,че не сме просто ядосани,а бесни от поредното им безумие,за  жалост аз не мога да дойда:

ДО Г-Н БОЙКО БОРИСОВ   МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА бЪЛГАРИЯ
ДО Г-ЖА ЙОРДАНКА ФАНДЪКОВА    КМЕТ НА ГР.СОФИЯ
 ДО Г-Н АНДРЕЙ ИВАНОВ ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СТОЛИЧЕН ОБЩИНСКИ СЪВЕТ



Във връзка с  Доклад и проект за решение от Албена Атанасова, заместник-кмет на Столичната община, относно Наредба за изменение и допълнение на Наредба за предоставяне на социалната услуга „Асистент за независим живот",ние родителите на деца с увреждания ползватели на услугата Асистент за независим живот бихме искали да заявим,че направените в този доклад предложения и мотивите за тях от г-жа Албена Атанасова са крайно дискримитивни и във вреда по отношение на децата с увреждания,които са ползватели на услугата.
Намалявайки  заплащането на асистента,ограничението услугата да се ползва само от деца с увреждания посещаващи училище ще лиши голяма част от децата с увреждания от правото да ползват тази услуга и ще доведе до още по-голяма социална изолация на тези деца.
Намалявайки заплащането е почти невъзможно да се осигури за детето асистент,който не е член на семейството,защото за всеки е ясно,че кандидати за работно време от осем до десет часа дневно без почивен ден със заплата 480лв няма.Родителите,които работят ще трябва да напуснат работните си места за да заемат отново длъжността болногледач и ще останат без доходи,на голяма част от децата ползващи услугата са им асистенти родителите,защото като цяло липсват кандидати за асистенти дори в момента при възнаграждение от 3 мин.раб.заплати, намалявайки възнаграждението на две такива новото изменение ще остави всички тези хора без необходимите им средства предимно за лечение на децата им.
Предложението право на ползване на услугата да имат само децата посещаващи училище също ще ограничи за повечето от нашите деца достъпа до услугата,защото голяма част от тях поради тежките си увреждания(все пак това са деца с 50% и над 50% намалена възможност за социална адаптация) не посещават въобще училище или се обучават в домашни условия на индивидуално обучение( те не са ученици редовно обучение и няма кой да им даде необходимата служебна бележка) поради липса на подкрепяща среда в масовите и специални училища
Преди година с мотива,че  ще се даде възможност на повече хора да ползват услугата Асистент за независим живот бе намален броя на часовете за ползване на асистент и бяха изключени от програмата децата на възраст под 5г,сякаш едно дете с увреждане под 5г е по-малко нуждаещо се от грижи и социализация от останалите потребители на услугата.
Основната цел, заложена в Наредба за предоставяне на социалната услуга „Асистент за независим живот", именно компенсиране на дефицита на хората в неравностойно социално положение,налагайки всяка година нови и все по-абсурдни ограничения все повече се отдалечава от изначалния си вариант и обрича децата ни с увреждания на самота по домовете им.
Ние родителите на деца с увреждания,които се грижим за децата си днес ползвайки услугата,ние същите тези родители се грижехме за децата си и вчера,когато тази услуга не съществуваше,услуга,която бе създадена именно за да извади децата ни,семействата ни от социалната изолация ,в която сме поставени само,защото сме избрали да бъдем отговорни родители,като такива настояваме да не се променя достъпа и заплащането по услугата Асистент за независим живот с цел осигуряване нормален живот и социализация на децата ни.

# 37
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Всъщност някой подал ли е молба по тази програма вече?
Освен свидетелството за съдимост, какво да нося?
ТЕЛК?

# 38
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Те документите се подаваха началото на декември, не знам до кога е срокът... Иначе - свидетелство за съдимост, акт за раждане на детето (копие), ТЕЛК с ЧП, бележка от месторабота, ако се работи, автобиография и лична карта. Декларации и заявления за попълване са по шаблон и от там ги дават.

# 39
  • Мнения: 838
Ха,да ни е честито:

http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=sessions&id=216

Заседание No 53 от дата 03.12.2009


ДНЕВЕН РЕД:

12. Доклад вх. № 93-01-972/1/24.11.2009 г. относно Наредба за изменение и допълнение на Наредба за предоставяне на социалната услуга „Асистент за независим живот”.
Докл. Албена Атанасова
Решение № 746 по точка 12, обявено на 14.12.2009

# 40
  • София
  • Мнения: 2 351
Нищо не разбрах  Rolling Eyes
Какво са решили и изменили  Thinking

# 41
  • Мнения: 146
pogar ,
разясни ни , че и аз не разбрах какво последно са решили и променили  Thinking .

# 42
# 43
# 44
  • Мнения: 133
Да разбирам ле, че ако не учим не може да ползваме услугата.  До колкото разбрах се има в предвид ако учи , което би трябвало да означава че и тези които не учат ще могат да бъдат включени. Незнам -пълна лудница.

Общи условия

Активация на акаунт